Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egy betegség miatt húst...

Egy betegség miatt húst kellene ennem, se 8 éve vagyok vega. Mit tehetnék ha undorodom tőle?

Figyelt kérdés

8 éve nem eszem húst. Most nagyon le vagyok gyengülve, hetek óta kórházban vagyok. Mivel itt megszabott étrendet kapok napi szinten hozzák a fehér húst, én nagyon rég nem ettem. 52 kilórol 46 kilóra fogytam. Ami nem mehet lejjebb. A rokonság nem tud nekem ételt hozni, az orvoa, nővérek ki vannak akadva szerintem le is mondtak rólam. Utálom magam amiért a saját egészségemért nem teszek semmit. Ha így folytatom el fogyok és még jó darabig itt leszek bent. Hogy ehetnék újra húst? Nem fognak csak miattam más fehérje forrásból kaját hozni nekem a kórházi konyhából és állítólag az nem is tartalmazza azt amire most szükségem van.

23 L. Van olyan aki vegetáriánus volt de vissza szokott a húsra? Egyébként én lakto ovo vagyok estek tejet, tojást. 😕😕



2018. nov. 26. 06:06
1 2 3 4
 21/33 kreténpali ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, leírták, hogy lehet rendelni. Anyagi okai vannak, hogy nem rendelsz magadnak vega ételt, vagy más miatt nem teszed?

Ki kell állnod magadért, ha meg akarsz gyógyulni. Ez magától nem megy.

2018. nov. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, hogy mit vársz. Akkor ne edd meg. Ha neked megéri meghalni, akkor csináld.
2018. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
93%

Ha ebben a városban élsz ahol én és valóban beteg vagy, küldj egy fotót és esküszöm, hogy minden nap viszek neked egy tányér vegetáriánus ételt.

Agydaganatom volt 4 éve. Kemót is kaptam. Lefogytam, de már visszaerősödtem. 13 éve vagyok vegetáriánus. Azt hiszem szerencsésnek mondhatom magam, mert nekem hozott ételt a családom, a barátaim, stb. De mivel másik városban voltam, az otthonomtól 190 kilóméterre, így nem volt napi ellátásom. Viszont a kórházban normálisak voltak, nem erőltették belém a húst, és kaptam nekem megfelelő ebédet. Plusz a többi beteggel elcseréltem a felvágottamat és müzliszeletemet a joghurtra, stb. Volt nálam pénz is így akihez minden nap jöttek, megkértem, hogy hozzon nekem sajtot, gyümit. Az egyik dokim nagyon rendes volt, főzött nekem tojást is és elhozta otthonról. Cserébe adtam neki csokit, nápolyit, amim volt ott.

Nem hiszem el, hogy ott senki nincs akivel ezt meg tudnád beszélni.

De amit felajánlottam továbbra is áll, amennyiben ebben a városban vagy és küldesz egy friss fotót.

2018. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, hol milyen étrend van kemo alatt, én Németországban élek, és itt kifejezetten nem javasolják a húsok fogyasztását ilyenkor, söt a tejtermékeket sem igazán, kevés - és tényleg kevés - tojást lehet enni, de föleg növényi étrendet kell tartani a betegeknek.
2018. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
74%

A húsban semmi nincs, amit ne lehetne bevinni máshonnan. Ha nem bírod megenni mert rosszul vagy tőle, akkor nem fog segíteni, ha erőlteted. Vegetáriánus ételeket házhoz rendelni már bármelyik városban tudsz. Ha nem is minden nap, de rendszeresen rendelsz valamilyen teljes értékű ételt, akkor nem lesz hiányod semmiből. A tej és a tojás elegendő állati fehérjének, ha nem szeretnél húst enni. Ha senki nem tud bevinni neked kész ételt, akkor a húst nem kéred el, vagy elcseréled valakivel.

Az is jó megoldás lehet, ha azt mondod nem tudod megemészteni/allergiás vagy rá.

2018. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
48%

A kórházakhoz nem értek, de tényleg vannak olyan betegek, akiket nem jó hússal tömni, fura, hogy nincs más opció.

De annyira nem lep meg, hogy előfordul ez.


De azt képtelen vagyok megérteni, hogy miért nem oldja meg az ember valahogy. Korábban írtak rá példákat, hozatunk a szobatársunk rokonával, neki is beteg rokona van, bizonyára megértő lesz s megteszi azt az apróságot, hogy vesz sajtot, túrót, akármit.


Húsra garantáltan nincs szüksége a kérdezőnek. Ha össze lenne zárva egy csomó hússal és nem lenne kapcsolat a külvilággal, rámennék arra, hogy hogyan ehetné meg, de erről szó sincs, egyáltalán nem kell húst ennie, csak megoldani a vega étkezést.


S ne gondoljátok elborultnak, ha lelkileg neki nem megy a húsevés. Mondjuk én voltam 8 évig vega és manapság is igen nehéz lenne rávenni a húsevésre, ha már az elmúlt 1-2 hónapban ettem (UTÁLOM a gyakori húsevést, azon a ponton felőlem már ember is lehetne a hús, nem rontana a helyzeten. nem mindenki "jaj szegény állatok" hozzáállással vega, bár nyilván az is sűrűn benne van a pakliban), úgyhogy nekem könnyű megérteni őt.

De eltértem.


Szóval keríteni kéne jó kis állati fehérjeforrásokat, bár a kórházi köretet lehet, hogy komplettálni is lehet valami hüvelyes konzervvel, ha azt eheti a beteg. Mondjuk a sorvadásnál szinte bármi jobb.


Ja, észre se vettem, hogy igen, én ex-vega vagyok és ma már eszem húst (teljesen kiváló döntés volt mindkettő). Mindig szerettem a jó húst (a legkiválóbb és zsíros háziakról s egyes vadakról van szó, elég válogatós vagyok benne), csak nem szoktam megenni.

Évi pár alkalom a maximum, amire hajlandó vagyok (ha nem nagyüzemi, persze), szerencsére pofonegyszerű megoldanom a vega étkezést.

A kórház sok éve volt, már nem emlékszem, csak hogy meglepően jó volt a koszt (bár én speciálisan eszem, de van némi rugalmasságom pár nap erejéig). Húsra nem emlékszem, de mintha lehetett volna vega menüt választani.

Nem mintha egy tipikus vega menütől ne lennék rosszul sok nap után, de hosszabb távon én magam jártam volna boltba, illetve hoztak volna rendes ételt.

Az elején is gyenge voltál, nem tudtál boltba menni vagy büfé vagy akármi? Miért nem kértél meg már az elején valakit?

Én már az orvosokat is kiosztottam volna, ha olyan idiótaságot beszélnek, hogy más fehérjeforrás nem jó, MINDEN állati fehérje ugyanolyan komplett, még ha pl. a tojás fehérjéje az egyik legértékesebb is, bár ez nem tudom, mit jelent, de mindig olvasom. De én rossz beteg vagyok, mindig összeveszem velük, túl sok elavult gondolatuk van és képtelenek felfogni, hogy én mondom meg, mi lesz velem, nem ők.

Ha nem lenne önvédelmem, már megszívtam volna az orvosokkal párszor. Fontos dolog ez.

2018. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
92%
Nekem eddig az összes rákos/daganatos ismerősömnek azt javasolták hogy minél kevesebb húst egyen, sőt ha lehet hagyja el... Nem hiszem el hogy nem tudnak vegetáriánus kaját adni egy kórházban 2018ban, ez szégyen... Ha valakinek ételérzékenysége meg allergiája van akkor az is haljon éhen vagy mi?
2018. nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
56%

Hová tűntél kérdező???


csupa jókat írtak, leszámítva néhány fanatikus húsevőt.

2018. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy aki rákos annak nem is javasolják a húst, fehérjéket és a cukros dolgokat, mert az "táplálja" a rákos sejteket. Vagy valami ilyesmi. Nagynéném volt rákos és ő nem ehetett ilyeneket.
2018. nov. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos nálunk ezt még nem látták be az orvosok.
2018. nov. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!