Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pincérnek miért illik borra...

Pincérnek miért illik borra valót adni, amikor ugyanúgy ez a munkája és pl. egy ruha boltosnak ha kedves és segít miért nem szoktak?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 10:39
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
83%
#6: mert hogy tudnál egyébként bármit vásárolni, ha nem kéred? Az önkiszolgáló üzleteket kivéve. Nem is értem ezt a problémád.
2021. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
62%
Mai vilagban mar egy hulye aki plusz borravalot ad, hiszen a szamlahoz eleve hozzaszamoljak a szervizdijjat, ami ugye maga a borravalo :)
2021. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
68%
Én szívesen hagyok borravalót egy kedves pincérnek. A bajom azzal van inkább, mikor felszámolják a szervízdíjat. Ilyen helyeken több nem éppen kiváló pincérrel találkoztam. Egyébként életemben egyszer volt olyan, amikor a pincért nem tartottam érdemesnek a borravalóra. Viszont ő is kapott, csak kevesebbet.
2021. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
#12: a legtöbb helyen nem számolják fel. Általában puccosabb éttermekben igen, de a számlán fel is tüntetik, vagy rá kell kérdezni. Érdemes figyelni erre, mert duplán én sem szeretnék adni egy olyan helyen, ahol ketten simán otthagyunk minimum tízezer forintot.
2021. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag akkor adok, ha mindennel meg voltam elégedve. Ha bunkó a pincér, vagy nem figyel oda, vagy szar a kaja, akkor mégis miért adnék?
2021. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
23%
15 A szar kaja nem a pincér felelőssége. A pincér attól még elláthatja a munkát profin, nem ők főznek.
2021. jan. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
16, igaz, valóban nem igazságos így nézve, de ők egy csapat. Pincér, szakács, pultos, takarító, tőlük lesz olyan a hely amilyen. Ha valamelyik nem végzi jól a dolgát, nem adok borravalót és nem megyek oda többet. Hiába főznek jól egy helye, ha megeszi a kosz, akkor sem fogsz oda menni.
2021. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
#8 Az egy dolog, hogy hozzáteszem, hogy "kérek". DE NE úgy forduljon hozzám az eladó,hogy tessék kérni!
2021. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyformák az éttermek sem, sokszor van olyan, hogy ugyanaz az étel egyik étteremben finomabb, de ugyan annyiba kerül, vagy olcsóbb, mint egy másikban. Vagy a felszolgálás profibb, kedvesebb, stb. Ezekben az esetekben miért ne kapna borravalót, hiszen máshol alapból kifizeted az alacsonyabb minőségű szolgáltatásért.
2021. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
60%
#18: Még mindig nem teljesen értem. Neked az a problémád, ha valaki megkérdezi, hogy mit kérsz? Vagy hogy zajlik egy ilyen párbeszéd, amitől neked rosszabb lesz a közérzeted?
2021. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!