Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pincérnek miért illik borra...

Pincérnek miért illik borra valót adni, amikor ugyanúgy ez a munkája és pl. egy ruha boltosnak ha kedves és segít miért nem szoktak?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 10:39
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
44%

#20 NEM az a problémám, hogy megkérdi, mit kérek. Az a problémám, hogy kérésre SZÓLÍT fel.

Pl. kérdezheti azt is, hogy "mit adhatok"?, azt is, hogy mit tetszik kérni?, (nem kiskamasz vagyok), de NE mondja azt, hogy TESSÉK KÉRNI.

Szerintem a #18-ban is ezt írtam csak rövidebben.

2021. jan. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
#21: így már értem, köszi. Azért értetlenkedtem talán, mert nekem ilyet soha nem mondtak még. Valóban furcsa egy kicsit, de próbáld meg nem felhúzni magad ilyen dolgokon. Felhígult már a pincér szakma is, sokan külföldre mentek dolgozni - talán azért is, mert itthon nem becsülték meg őket eléggé. Ördögi kör.
2021. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Miért is adnék? Én a közigazgatásban dolgozom, ha időben kiadom a határozatot, még egy köszönömöt sem kapok az ügyféltől. Miért is kapnék? Ez a dolgom.


Ja, hogy a pincérnek meg az, hogy kivigye a kaját?

2021. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
23-as ott a pont.
2021. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
26%
#23: de ez akkor sem így van. A gyerekek is tudják, hogy a vendéglátás így működik. Még akkor is, ha ez nem egy kiszámlázott bevétel. Tényleg ennyien nem adtok borravalót? Én azt gondoltam, hogy 100 emberből 1-2 lehet az arány, de a jelek szerint ennél jóval magasabb. És ezt így büszkén vállaljátok is? A pincér előtt is? Nem volt kínos soha?
2021. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
59%
MIVAN?XD Kínos hogyha kifizetem a KAJÁT? miafasz...
2021. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a kínos hogy már elvárt dolog. Nem kell követni a tömeget.
2021. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
25, soha nem éreztem magam emiatt kínosan. Ez egy szolgáltatás. Ha maximálisan meg vagyok elégedve mindennel, kaja minősége, kiszolgálás, hangulat, tisztaság, akkor nagyon szívesen adok borravalót, hiszen jól éreztem magam, élmény volt. Ha épp annyit kapok a helytől, hogy nem maradtam éhes és szomjas, akkor mire adjak? Kifizetem a fogyasztásom és ennyi. Ez amúgy jelzés értékű is lehet, hogy ideje lenne valamilyen irányba fejlődni.
2021. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
28%

Na ez érdekes. Nekem nem baj, csak nem gondoltam, hogy ennyiféleképp lehet értelmezni a szervizdíj fogalmát.

#26: nem kell játszani az értetlent. Az éttermekben kétféle módon kalkulálhatják az árakat:

1. Beleszámolják a szervizdíjat

2. Nem számolják bele a szervizdíjat.

Ha beleszámolták, akkor fizeted a számlán lévő összeget és kész. Ha nem számolták bele, akkor marha egyszerű kiszámolni, ha 4300 Ft a számla, akkor 4300 + 430 Ft a vége, tehát 4730 Ft = 4800 Ft. Itt nem a pincérnek kedveskedsz ezzel, hanem ez a szervizdíj, ebből áll az ő fizetése. Vannak olyan éttermek - nem is kevés - ahol a pincér nem kap fizetést, hanem a jattot kapja meg egy az egyben. Na most ilyenkor amikor te megmagyarázod magadnak, hogy nem érdemli meg a borravalót, meg te biztos nem fogsz többet fizetni, ha nem köteleznek rá, konkrétan a pincérrel csesztél ki.

Egyébként szerintem az lenne a tiszta, ha minden étterem felszámolná ezt, és oké, akkor adózniuk kell utána, de akkor legyen 15 százalék, és ne 10. És akkor nincs kérdés.

Majd megkérdezem erről a jelenségről a pincér ismerőseimet is, mert tényleg érdekel most már, hogy a vendégek hány százaléka nem ad borravalót.

2021. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
77%
#29 voltam, még elmesélem egy élményem ezzel kapcsolatban, az mondjuk nem tetszett. Étteremben voltunk egy lánnyal, és felajánlotta, hogy az alkalommal ő fizet. Rendben, addig én elmentem mosdóba, aztán mikor indultunk kifelé, furcsálltam, hogy a pincérek nem köszöntek vissza, hanem konkrétan átnéztek rajtunk távozáskor. Aztán kint megkérdeztem a lányt, hogy borravalót adott-e. Mondta, hogy nem, kártyával fizette a számla összegét és annyi. Na, akkor már értettem, ennek ellenére bunkók voltak a pincérek, de engem is bántott a dolog, mert egyébként a végéig tök kedvesek voltak. Gondolkoztam, hogy vissza kéne menni, de aztán hagytam a francba. Én ha pincér lennék, nem lennék bunkó akkor sem, ha nem adott borravalót a vendég, csak rosszul esne.
2021. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!