Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben dolgozom, a kidobás...

Étteremben dolgozom, a kidobásra váró ételeket sem vihetem haza. Ebben mégis mi a logika?

Figyelt kérdés

Vállalati étkezde. A helyszín Hollandia, de ez talán nem fontos.

Van, hogy megmarad az aznapi főtt-sült menüből, annak az a standard sorsa, hogy este záráskor megy a zöld kukába. Illetve, csomagolt élelmiszert sem adhatnak el a lejárati dátumon túl, tehát olyankor az is a szemétbe megy.

De nem szabad hazavinni. Tegnap elvettem a szemétbe tartó dolgok közül két csomag aznapi lejaratú salátát, amikor mentem haza, a menedzser észrevette, és rámszólt, hogy ezt tilos, és ki kellett dobnom.

Tudom, ez sok étteremben és étkezdében így van, de mégis mi benne a logika?



febr. 1. 08:29
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
1: Én sem tudok másra gondolni, mint hatalomfitogtatásra. Az én szememben ez kb. annyira értelmes, mintha az lenne a szabály, hogy balettruhában vagy fél lábon állva kell dolgozni.
febr. 1. 08:35
 2/40 hollófernyiges ***** válasza:
95%
Gondolom az lehet a logika benne, hogy így a dolgozók ne rakjanak a kidobásra váró dolgok közé olyat ami még eladható, de kell nekik. Ellenőrizhetnék is, de a tiltás egyszerűbb.
febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan. Ha engedélyeznék, több lenne a "kidobott" étel, és kevésbé törekednél az eladásra.
febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%

Miert nem kerded meg a managert, hogy miert nem lehet elvinni?

A legtöbb kantinban a dolgozo olcsobban veheti meg a kajäkat.

Ha kerdes nelkül veszed el az lopäs, ott nem oszt es nem szoroz,hogy kidobäsra van itelve vagy nem.

En ezzel ugy vagyok ha a kollega megkerdi viheti, ha nem kerdi es rajtakapom akkor ki is rugom lopäs miatt...

febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Megkérdem, ha újra szóba hozza. Magamtól nem fogom kerdőre vonni.
febr. 1. 09:16
 6/40 anonim ***** válasza:
10%
Vidd el
febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
6: Máskor csináltam már, de akkor nem látta. Most az volt, hogy sietnem kellett a vonatra, nem gondolkodtam a praktikus rejtésen.
febr. 1. 09:52
 8/40 anonim ***** válasza:
87%
Elég logikátlan tényleg odaadhatnák.Vendéglátásban Magyarországon X városban ha maradt a napi menüből elvitték a hajléktalan szállósok.Még ez is jobb megoldás.
febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
78%
A puritán országokban - és Hollandia az - alapelv, hogy csak az jár, amiért megdolgoznak. A kidobásra szánt ételért nem dolgoztál meg, tehát nem jár. Ezek szerint B. O. tévedett, amikor azt mondta, hogy csak az ökör következetes.
febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%

Igaz, a szoci időkben, de 25 évig dolgoztam nyomdában. A selejt újságokat (amit nem is lehetne eladni), könyveket nem vihettük el, de még a filmes dobozokat sem. Miért? Nem a nyomda tulajdona, hanem a megrendelőé.

Volt egy tévéjáték, ami arról szólt, hogy egy forgatás kelléke egy rúd téliszalámi (igazi). Mi legyen vele a felvételek után. Kidobni nem lehet, mert a népgazdaság megkárosítása. Az operatőr sem viheti haza, mert nem az övé. Már nem emlékszem a végére, de érdekes logika mentén haladtak. Igaz, körbe-körbe.

febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!