Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben dolgozom, a kidobás...

Étteremben dolgozom, a kidobásra váró ételeket sem vihetem haza. Ebben mégis mi a logika?

Figyelt kérdés

Vállalati étkezde. A helyszín Hollandia, de ez talán nem fontos.

Van, hogy megmarad az aznapi főtt-sült menüből, annak az a standard sorsa, hogy este záráskor megy a zöld kukába. Illetve, csomagolt élelmiszert sem adhatnak el a lejárati dátumon túl, tehát olyankor az is a szemétbe megy.

De nem szabad hazavinni. Tegnap elvettem a szemétbe tartó dolgok közül két csomag aznapi lejaratú salátát, amikor mentem haza, a menedzser észrevette, és rámszólt, hogy ezt tilos, és ki kellett dobnom.

Tudom, ez sok étteremben és étkezdében így van, de mégis mi benne a logika?



febr. 1. 08:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
92%
Jogilag nem tudnak elszámolni az elvitt áruval. Ha jön egy ellenőrzés, aminél kiderül, hogy kidobás helyett odaadják az árut a dolgozóknak, akkor meghurcolják a céget.
febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Alapvetően azért sem látom értelmét a szabálynak, mert többen is csinálják ezt a dolgozók közül, úgy, hogy ne lássák meg. És a menedzser is tudhatja ezt, nyilván nem hülye.
febr. 1. 12:02
 13/40 Kései Sirató ***** válasza:
79%
És ott helyben sem eheted meg?
febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
13: Nem. Igazából csak a szünetben szabad enni, azt levonják a fizuból.
febr. 1. 12:25
 15/40 anonim ***** válasza:
75%

"Jogilag nem tudnak elszámolni"

Simán adhatnák dolgozónak olcsóbban, kéne rá egy belső utasítás, azt' kész.

De nem vacakolnak vele.

febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
88%
Az adóhivatal is beleköthet, ha ingyen adják. Ha kasszírozásról van szó, állambácsi találékony.
febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Kései Sirató ***** válasza:
87%

#15


Igen, ez lenne a megoldás szerintem is, ha a megmaradt kajákat féláron adnák a dolgozóknak.

Vannak olyan cukrászdák itt Magyarországon elég szép számban, ahol az utolsó fél órában minden süti és tortaszelet féláron van.

febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
92%

nem csak hollandiában hanem németorszagban is ez van ahol én dolgozom szintén van dolgozoi étkezde ha marad este valami főt éttel az megy a bio kukába , de van olyan mikor ki teszik hogy ingyen elvihetö de akkor vagy szolnak vagy papira jol láthatoan ki van írva hogy ingyenesen elvihetö .

de ez mindig fönökök döntése.

febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
De amúgy még azt sem lehetne, hogy a szünetben kapott kaját rakom el, és viszem el. Ott kell megenni. Egy korábbi helyemen (kínai étterem) is így volt. Ott elkezdtem azt, hogy vittem magammal ételhordó alkalmatosságot, hazavittem a kajaszünetben járó ételadagomat, mert inkább volt kedvem otthon megenni, a hely higiénikailag nem volt egészen okés. Pár alkalom után szólt a főnök meg a jó édesanyja (családi vállalkozás volt), hogy ezt nem lehet, ott helyben kell megennem. Kérdeztem, hogy mégis miért, mit oszt vagy szoroz, hogy hol eszem meg. Erre az volt a válasz, hogy mert csak, ott kell, hogy megegyem és kész, ha nem tetszik, be lehet adni a fölmondást. Ez egyértelműen hatalomfitogtatás volt.
febr. 1. 20:17
 20/40 anonim ***** válasza:
95%
19. Egy hétig voltam gyakorlaton csokigyárban. Azt mondták, ha húsz kilót megzabálunk naponta, nem gond. De egy darab mignont kivíve feljelentés.
febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!