Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben dolgozom, a kidobás...

Étteremben dolgozom, a kidobásra váró ételeket sem vihetem haza. Ebben mégis mi a logika?

Figyelt kérdés

Vállalati étkezde. A helyszín Hollandia, de ez talán nem fontos.

Van, hogy megmarad az aznapi főtt-sült menüből, annak az a standard sorsa, hogy este záráskor megy a zöld kukába. Illetve, csomagolt élelmiszert sem adhatnak el a lejárati dátumon túl, tehát olyankor az is a szemétbe megy.

De nem szabad hazavinni. Tegnap elvettem a szemétbe tartó dolgok közül két csomag aznapi lejaratú salátát, amikor mentem haza, a menedzser észrevette, és rámszólt, hogy ezt tilos, és ki kellett dobnom.

Tudom, ez sok étteremben és étkezdében így van, de mégis mi benne a logika?



febr. 1. 08:29
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
74%

kėrdező nålunk el lehet vinni a kajåt,ha akkarod elvitelre is kapsz de azt ilyen elviteles papirdobozba adják ,leves nálunk nincs .

de csak az ėtterdm nyitvatartási idejėben vásárolhatsz ėttelt. ha akkarod megeszed helyben ha akkarod otthon eszed meg .

febr. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
89%

nem o talalja ki hanem ez a törveny. Ha barmi barmi bajod lenne az eteltol bepereled oket es akar be is zarhatnak.

Itt a tövenyhozassal van a baj.

Mi anno egyetem alatt dumpsterolni jartunk Hollandiaban es aztan Becsben is ahol most elek. Persze mostmar kinöttem ebbol a dumpsterozasbol...de eszmeletlen volt miket halasztunk ki a boltok kukajabol. Volt hogy hetekig nem mentunk bevasarolni annyi eheto jo kaja került a szemetbe.


Itt van egy olyan app hogy too good too go, ahol az ettermek a kidobasra valo kajat online rakjak utso pillanatban es amielott kidobnak el lehet hozni felaron

febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
22: Itt is leárazva kínálták, de azokat senki nem vette meg, mentek volna a kukába, ezért akartam elvinni.
febr. 2. 12:07
 24/40 NTBS ***** válasza:
89%
Nincs benne logika. Önzés van mögötte.
febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az, hogy a nyomorult bürokrácia elsőbb az emberségnél. Én is voltam londíner hotelben és úgy kellett összelopni a kidobásra ítélt egynapos süteményeket, a pofájukon annyi bőr nem volt, hogy megkínálják vele a szerencsétlen dolgozókat.
febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
92%
Ez központi szabályozás, nem az adott éttermen múlik. Persze nem mindenhol veszik ezt ilyen szigorúan. Én mosogatni szoktam alkalmanként itt-ott, egy hely kivételével kaptam ingyen ebédet, üdítőt, kávét és volt ahol még hazavitelre is csomagoltak nekem abból, ami megmaradt a nap végén. Utóbbi egy kis gyros-os beülős étterem volt.
febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
89%
A központi szabályozás mellett is adhatnának ételt, csak dokumentálni kéne, és azok a problémák lennének belőle, amiket írtam.
febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
70%
Igen, így lehet.
febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
70%
Élelmiszerbiztonsági okokból kifolyólag.Különben megbüntethetik őket.Ott minden előírásnak megfelelően készítik/tároljàk az ètelt,és elő van írva,hogy mit/hogy/meddig lehet tàlalni.Ha te ételmèrgezést vagy ételfertőzèst kapsz beperelheted őket ezt akarjàk kivédeni.Valami ilyesmi van a háttérben
febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
83%

Lehetne saját felelősségre, aláírt nyilatkozat...

mindenre van megoldás, csak macerás. Ezért nem csinálják.

febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!