Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben dolgozom, a kidobás...

Étteremben dolgozom, a kidobásra váró ételeket sem vihetem haza. Ebben mégis mi a logika?

Figyelt kérdés

Vállalati étkezde. A helyszín Hollandia, de ez talán nem fontos.

Van, hogy megmarad az aznapi főtt-sült menüből, annak az a standard sorsa, hogy este záráskor megy a zöld kukába. Illetve, csomagolt élelmiszert sem adhatnak el a lejárati dátumon túl, tehát olyankor az is a szemétbe megy.

De nem szabad hazavinni. Tegnap elvettem a szemétbe tartó dolgok közül két csomag aznapi lejaratú salátát, amikor mentem haza, a menedzser észrevette, és rámszólt, hogy ezt tilos, és ki kellett dobnom.

Tudom, ez sok étteremben és étkezdében így van, de mégis mi benne a logika?



febr. 1. 08:29
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Lejáró csomagolt ételtől még talán, de az aznapi főtt-sült menütől aligha kapnék mérgezést. Vagy ha igen, akkor a vendégek is.
febr. 5. 21:31
 32/40 xp ali ***** válasza:
81%
Az, hogy ne spájzolj, hogy majd este hazaviszed. Nem mondom, hogy szép dolog, de mi is tanultuk üzletvezetőin, hogy tiltani kell, mert elkezdenek a dolgozók félre rakni maguknak estére.
ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
32: De itt pont, hogy nem spájzolásról van szó, hanem arról, hogy abban a pillanatban, amikor a szemétbe kéne dobni, inkább elrakja, és hazaviszi.
ápr. 9. 16:00
 34/40 anonim ***** válasza:
80%
Azt nem érted, hogy ha vinni lehetne, akkor sokkal több lenne hirtelen alkalmas arra, hogy a szemétbe dobd...
ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
#34 Ez ostobaság. Hol tanítanak ilyet?
ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

34: Nem, ez nem így van. Nálunk kétféle dolog megy a szemétbe: 1. A nap végén, ami megmaradt a vendégeknek készült napi sült-főtt menüből. 2. Azon csomagolt dolgok, amiknek lejárt a szavatossága.

Nem a dolgozók döntik el, hogy mi alkalmas kidobásra.

ápr. 9. 20:53
 37/40 anonim ***** válasza:

Valóban nem - de beleszólhatnak, hogy mit adnak el, milyen intenzitással, milyen metakommunikációval jelzik a vendégnek, hogy érdemes-e megvennie, vagy inkább hagyja a fenébe.

Nagyon is beleszólhatnak.

ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Akkor vezessétek le nekem a nagy tudományt hogyan marad meg több étel, ha a dolgozónak megengedik a hazavitelt. Lepontozni tudtok, de hogy milyen professzor és hol mondta ezt, az érdekes módon hadititok, nehogymár bárki is megkérdőjelezze a katedráját. Pedig akkor ökörség ez az állítás, hogy csak na! Szégyen, hogy ilyet tanítanak és ezek után csodálkozunk, hogy miért vezetik annyira sz.rul az üzleteket hazánkban a frissdiplomás vezetők. A konyhán lefőzik a napi adagot.
ápr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Lemarad a mondat vége sajnos, tehát újra.


Lefőzik a napi adagot. Van x rendelés az adott, kiszolgálják az x rendelést. A nap végén megmarad x-y mennyiség. Ebből sehogyan nem lesz x-y/2 vagy több. Attól nem fog megváltozni a forgalom negatív irányba, hogy a dolgozók hazavihetnek onnan bármit is. Sőt, pozitív irányú változás viszont elképzelhető, ha híre megy, hogy mennyire jófej az étterem. Vagy akkor ez nem érdeke az üzletvezetőnek? Durva, hogy miket tanítanak és hogy ezt elvileg (jövőbeli) diplomás emberek gondolkodás nélkül be is nyalják.

ápr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

37: És ezt mégis hogy képzeled el? Hogy a pénztáros, vagy én a mosogató odaszólok a vendégnek, hogy "A helyedben én azt nem venném meg."? Egyrészt, ehhez nem kell, hogy lejáró szavatosságú legyen, anélkül is meg lehetne csinálni. Másfelől meg akkora hülyeség, mint hat ház.


39: Mondom, én még azt nem tudom megérteni, hogy ha havonta levonják az árat a kajára, akkor azt, amit a szünetben megeszek, miért nem vihetem haza, ha nekem úgy van kedvem? Miért feltétel, hogy ott, a munkahelyen belül, az egyik asztalnál küldve kell, hogy lemenjen a torkomon? Mi van, ha van egy olyan fóbiám, hogy csak munkaidőn kívül vagyok képes enni? (Nincs ilyenem, ez csak egy példa.)

ápr. 10. 04:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!