Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek rendben van az,...

Szerintetek rendben van az, ha a pincér kommentálja az általam rendelt életeket illetve vonakodik azt hozni, amit kérek?

Figyelt kérdés

Ma délután étteremben ebédeltünk a párommal. Vegetáriánus lévén gyakran választok előételt körettel főfogásnak, hiszen a főételek általában húst tartalmaznak, külön vegetáriánus ételsor pedig általában nincsen.


A pincértől kértem egy levest, sült mozzarellát paradicsommal (ami az előételek között szerepelt) és hozzá pirított burgonyát. Erre teljesen lemerevedett, grimaszolt egyet, majd visszakérdezett, hogy mivel kérem. Elismételtem... Közölte, hogy hát a sült mozzarellához nem "szoktak" köretet kérni, mire mondtam, hogy de én szeretnék. Megint mondta, hogy "de hát nem szoktak hozzá...", én pedig kissé megütközve kértem, hogy azért legyen szíves nekem hozni hozzá sült burgonyát. Teljesen lenéző hangon morogta, hogy rendben...


Szerintetek tényleg buta dolgot kértem? És ha buta dolgot is kértem, az ő érdeke nem az, hogy a vendég kívánságát teljesítse, és minél nagyobb fogyasztásra ösztönözze a vendégeket (nem pedig lebeszélje a rendelésről az illetőt)? Egyébként ez a bizonyos sült mozzarella kb egy darab paradicsom volt szeletekre vágva és nyomokban meghintve reszelt sajttal - szerinte ettől jól kellett volna laknom, nem való hozzá a köret.


Mit gondoltok?


Köszi a válaszokat előre is :)


2016. febr. 5. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy bunkó volt, ne törődj vele. Én van h 2 főételt kérek köret nélkül, nem szoktak szólni, le is verném a fejüket :D


Egyszer kértem egy két személyes tálat, kérdezték, hogy kivel eszem.. mondtam magammal, ne hozzanak pluszba evőeszközt és tányért, feleslegesen nem koszolunk ugyebár :)


Remélem borravalót nem hagytatok...

2016. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Szerintem elég bunkó volt a pincértől, ha velem így viselkedne biztos nem kapna borravalót, esetleg jeleznék egy magasabb beosztású dolgozónak, hogy legyen szíves egy kevésbé modortalan pincért küldeni.
2016. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sajnos hagytunk borravalót, bár tényleg nem érdemelte meg, de lehet, hogy elosztják nap végén egymás között, stb... ne miatta szívjanak azok, akik esetleg normálisan dolgoznak.


Első, jól tolod :)

2016. febr. 5. 22:21
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon felhígult ez a szakma. Amíg egy normális pincér ezt évekig tanulja, addig ma már tele az újság hirdetéssel, hogy fiatal (akinek nem kell sok pénzt fizetni), csinos/helyes (ez meg vendégcsalogató némelyik helyen) embereket keresnek. Tök mindegy, mi a végzettsége, csinálja fele annyiért, mint egy szakmabeli és tapasztalt pincér.

Miért nem kérdeztél vissza, hogy esetleg nem ajánlja, amit kértél, nem friss, vagy tud valami jobbat, ami húsmentes? Lehet ettől azonnal zavarba jött volna.

Nyilván nekik is ki van adva, hogy igyekezzenek a minél drágább cuccokat eladni, vagy amit akciósan megvett a tulaj és sok van, el kell sütni.

Én egyszer egy olyan vendéglőbe tévedtem be, ahol a pincér, amikor a párom elment a mosdóba, el akarta kérni a telefonszámomat, meg egyfolytában kacsintgatott.

2016. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kőbunkó... én beolvastam volna neki. Nővel különösen nem illik ilyet, bár lehet vékonyka vagy, azt hitte, neked ennyi is elég lesz :)
2016. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4-es, ami veled történt, szintén nagyon kellemetlen eset... sajnos tényleg nem olyanok dolgoznak pincérként, akik valóban erre alkalmasak. Pedig ez tényleg egy szakma, nem véletlenül tanítják pl. szakközépiskolában 4 évig.


#5-ös, vékony vagyok, de akkor is :)

2016. febr. 5. 22:32
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

"Egyébként ez a bizonyos sült mozzarella kb egy darab paradicsom volt szeletekre vágva és nyomokban meghintve reszelt sajttal - szerinte ettől jól kellett volna laknom" - bocs, de tök hülyeséget írsz, az előétel pont nem arra való, hogy jóllakjál vele.

Valószínűleg az árazással volt kínja, nem volt kedve számolgatni. Ha valaki mást kér, mint az átlag, mindig étetlenkednek.

2016. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
"Sajnos hagytunk borravalót, bár tényleg nem érdemelte meg, de lehet, hogy elosztják nap végén egymás között, stb... ne miatta szívjanak azok, akik esetleg normálisan dolgoznak." Miért? Ki monda meg neki (és miért? ha adsz borravalot!!!), hogy egy fa-zkalap?
2016. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 köretet kérsz, akkor is ki kell hoznia. Én is ettem már előételt főétel helyett, sokkal olcsóbb volt és nekem akkoriban leves és desszert mellé elég is. A neten néha egyes menüsorokat elnézve 2 leves, egy krumpli és 3 uborkasaláta egészen jó kis étkezésnek tűnt számomra :D Élőben még sosem játszottam meg, de jogom van hoozá. Kedvelem a levest és a savanyúságot, s elég speckó az étrendem, még ha néha lazítok is rajta.


Teljesen normális ételt kértél, sajt, paradicsom és krumpli, ezek jók együtt :)

2016. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
*hozzá
2016. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!