Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek rendben van az,...

Szerintetek rendben van az, ha a pincér kommentálja az általam rendelt életeket illetve vonakodik azt hozni, amit kérek?

Figyelt kérdés

Ma délután étteremben ebédeltünk a párommal. Vegetáriánus lévén gyakran választok előételt körettel főfogásnak, hiszen a főételek általában húst tartalmaznak, külön vegetáriánus ételsor pedig általában nincsen.


A pincértől kértem egy levest, sült mozzarellát paradicsommal (ami az előételek között szerepelt) és hozzá pirított burgonyát. Erre teljesen lemerevedett, grimaszolt egyet, majd visszakérdezett, hogy mivel kérem. Elismételtem... Közölte, hogy hát a sült mozzarellához nem "szoktak" köretet kérni, mire mondtam, hogy de én szeretnék. Megint mondta, hogy "de hát nem szoktak hozzá...", én pedig kissé megütközve kértem, hogy azért legyen szíves nekem hozni hozzá sült burgonyát. Teljesen lenéző hangon morogta, hogy rendben...


Szerintetek tényleg buta dolgot kértem? És ha buta dolgot is kértem, az ő érdeke nem az, hogy a vendég kívánságát teljesítse, és minél nagyobb fogyasztásra ösztönözze a vendégeket (nem pedig lebeszélje a rendelésről az illetőt)? Egyébként ez a bizonyos sült mozzarella kb egy darab paradicsom volt szeletekre vágva és nyomokban meghintve reszelt sajttal - szerinte ettől jól kellett volna laknom, nem való hozzá a köret.


Mit gondoltok?


Köszi a válaszokat előre is :)


2016. febr. 5. 22:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok, szintén gyakran választok előételt körettel. Sokszor meg is szoktam érdeklődni mekkora adag, és ha kicsi, jelezni hogy felár ellenében nagyobb adagot kérnék.


Szerencsére sosem akadtam még ilyen jellegű problémába. A pincérnek semmi joga nem volt megjegyzéseket tenni. A helyetekben nem hogy borravalót hagytunk volna, hanem kikértük volna a panaszkönyvet - természetesen fizetés után.

2016. febr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Előre leszögezem, ebben az esetben teljesen igazad volt, és amúgy semmi különös nincs a grill sajt krumplival verzióban.


De az alap kérdésre a válasz, normális keretek között, igen, rendben van. Ezért van ott!!!


Ezt pl rosszul látod:

"ha buta dolgot is kértem, az ő érdeke nem az, hogy a vendég kívánságát teljesítse, és minél nagyobb fogyasztásra ösztönözze a vendégeket (nem pedig lebeszélje a rendelésről az illetőt)?"


Nem!!! Pont fordítva! Egy magára, és szakmájára valamit is adó felszolgálónak kötelessége, hogy jó irányba terelje a vendég választását, mert attól, hogy a vendég hülye, ő még ért a szakmájához, és kötelessége figyelmeztetni a vendéget, ha hülyeséget akar enni.

Kértek már tőlem (szakács vagyok) marhapörköltet somlóival, meg rizibizit tejszínhabbal... jellemzően külföldiek.


Ha egy felszolgáló droid módjára agyatlanul kivisz mindent, amit a vendég kér, gondolj bele, abból hosszú távon mi lenne?

Ha szart visz, és nem figyelmezteti a vendéget, többet nem megy oda a vendég, hiszen szart kapott.

Ha lelkiismeretesen ajánl más verziót a felszolgáló, azt meghálálja a vendég, mert átlátja, hogy az ő érdekeit nézi.


A nagyobb fogyasztásra ösztönzés (akár lehúzása, azzal, hogy bármire rábólint a felszolgáló) egy pillanatnyi , jelentéktelen, pár száz forintos tétel.

A vendég elégedettsége, a bizalom kiépítése egy hosszú távú befektetés, és bizony nagyon sok étterem ebből él!!!

A konyha együtt működik a felszolgálókkal, ők pedig ezt kommunikálják a vendég felé.

Így alakul ki a bizalom, és a stabil vendégkör.


De hangsúlyozom, a te eseted nem erről szól, egyrészt semmi különösebb kivetni való nincs a rendelésedben, teljesen hétköznapi dolog.

Másrészt ha lenne is vele baj, annak megvan a módja, hogyan kell ezt levezényelni a vendég felé.

Még egy olyan törzsvendéggel, akivel közvetlen, tegező viszonyban áll a felszolgáló, sem lehet flegmáskodni, vagy kioktató hangon beszélni.

2016. febr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Természetesen szó sincs arról, hogy egy pincér ne adhatna udvariasan tanácsot, ha a vendég valami teljesen nonszensz dolgot kér (pl. az említett tejszínhabos rizibizi), mivel ez valószínűleg abból adódik, hogy nem ismeri az adott ételt, nem tudja mi az. Még én sem kaptam volna fel a vizet, ha normális hangnemben közli, mit gondol, esetleg hozzáfűzi, hogy mit javasol. Épp előző héten jártunk egy másik helyen, a párom lazacsteaket kért volna rizzsel, mire a pincér udvariasan javasolta, hogy az étlap másik oldalán még vannak további köretek, és azok közül ajánlaná a tejszínes-citromos burgonyát - egyrészt, mert a lazacot is hasonlóan fűszerezik, így a kettő jól harmonizálna, másrészt rizzsel kissé száraz lenne a tányér. Ugyan nem kóstoltam, de párom szerint tényleg nagyon finom volt így, megköszöntük a segítségét szóban is, illetve a borravaló összegében is jeleztük :)


Azt sem gondolom, hogy az előétellel kellenne jóllakni, PONT EZÉRT rendeltem hozzá köretet... mivel én főételként ettem, és ez szerintem számára is világos kellett volna, hogy legyen.

2016. febr. 6. 09:01
 14/15 A kérdező kommentje:

#9-es, bár nem tudom pontosan, mit értesz a speckó étrend alatt, de úgy sejtem neked sem megfelelő egy jó adag pörkölt nokedlivel :)


Sajnos nem egyszerű úgy étteremben enni, hogy az ember a mindennapokban valamiféle "korlátozással" étkezik, legyen az vegetarianizmus, veganizmus, paleo, cukorbetegség, és akkor a megannyi féle érzékenységről és allergiáról még nem is beszéltünk. Tudom, hogy a fővárosban már egész színes a paletta, de mi vidéken élünk, megyeszékhelyen, és hát itt elég szegényes a választék ilyesfajta ételekből. Tisztában vagyok vele, hogy a legtöbb ember a karcsú pénztárcája miatt nem jár étterembe - mi (lekopogom) megtehetnénk, hogy naponta-kétnaponta házon kívül együnk, de nincs értelme, ha csak az örökös rántott/grillezett sajt - rántott gomba - rántott karfiol trióból választhatok. Ha egyáltalán választhatok...


Én lennék a legboldogabb, ha nem kellene köretekkel meg előételekkel zsonglőrködnöm, hogy jól lakjak :)

2016. febr. 6. 09:43
 15/15 Enigma-108 ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Máskor mond meg a pincérnek, hogy váltson szakmát és menjen el péknek ! A kenyér nem kérdez vissza.

Amúgy is ez nem pincér volt, hanem egy "fekete gyalog", hogy sakk-hasonlattal éljek.

Magam is több mint tíz évig voltam vegetáriánus, szóval átérzem a helyzeted. Lehet, hogy jobban értett volna téged, ha egyszerűen megmondod neki.

Álláspontom szerint jobb ha megért téged és kiszolgál, mintha értetlenkedik és nem jól. Az meg, hogy megítél-e étkezési szokásaid miatt vagy sem, tulajdonképpen kit érdekel ? Amíg olyat kérsz ami az étlapon szereplő ételekben van, addig egyet mondhat : "Máris hozom !"

Az öntudatosságodat pedig kifejezheted azzal, ha nem engeded magad ilyen helyzetbe hozni. Pl: Ha nem érti elismétled, ha tovább kérdezget akkor felállsz onnan veszed a kabátod és elköszönsz.

Én ezt tenném. Miért ?

Mert az étterem egy VENDÉGLÁTÓ hely és ha nem akarnak kiszolgálni, akkor megyek és keresek olyan éttermet ahol igen. ENNYI.

A másik verzió, hogy fizetésnél te is húzkodod a szádat, hogy hát nem így szoktak máshol a vendéggel bánni stb. Sajnos azonban a fizetőpincér mindig valaki más.

2016. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!