Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Rendeltem egy étteremből...

Rendeltem egy étteremből pénteken kaját, azóta nagyon durva hasmenésem van, bélfertőzést kaptam, mit tudnék tenni, hogy ennek következménye legyen?

Figyelt kérdés

Csak azt ettem aznap délután, és már este éreztem hogy valami nem stimm a gyomrommal, péntek éjjel elkezdődött, folyamatos hasmenés...

Hova tudom bejelenteni azt a helyiséget ahonnan rendeltem az ételt, lesz valami következménye? Mostanáig megy a hasam. Írjak nekik? Nem hinném egyébként hogy foglalkoznának vele. Ki tudja hány ember lett beteg még azon a napon...


2019. ápr. 1. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Azert azt se felejtsd el, hogy tavasz van, itt a clici virus... nekem kb minden 3. Ismerosom emlitette, hogy azment rajta is.. nem olyan biztos, hogy az eteltol van.
2019. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem is voltam sehol itthon vagyok egy 3 honapos kisbabaval.ide se jött senki. Páromnak semmi baja, gondolom elkapta vna tőlem ha virus lenne nem? Vagy én csak az ételre tudok gondolni előtte semmi bajom nem volt
2019. ápr. 1. 09:59
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
ÁNTSZ vagy NÉBIH. Kiszállnak, megvizsgálják a konyhát, ételmintát vesznek. Az is lehet, hogy azóta ugyanarra a helyre vonatkozóan már több bejelentést is kaptak, akkor már vizsgálat nélkül is elég egyértelmű, hogy valami nincs rendben az étteremmel.
2019. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodj le egy kicsit, egyáltalán nem biztos hogy attól van, lehet hogy véletlen összefüggés. Vagy az is lehet hogy minőségileg rendben volt a kaja csak volt benne valami amire allergiás vagy, csak te sem tudsz róla. Nyilván nem tudom milyen helyről rendeltél, de azért viszonylag ritkán hallani olyat hogy tömeges rosszulléteket okozna egy étterem, általában inkább közkonyhákon van ilyen.
2019. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

"De nem is voltam sehol itthon vagyok egy 3 honapos kisbabaval.ide se jött senki."


De gondolom, boltba szoktatok járni - ha nem te, akkor a párod -, és akármelyik csomagoláson lehet fertözö valami.


"Páromnak semmi baja, gondolom elkapta vna tőlem ha virus lenne nem? Vagy én csak az ételre tudok gondolni előtte semmi bajom nem volt."


Ez sem biztos, nem mindenki egyformán érzékeny a fertözésekre, emellett ha te fogdostad többet azt, amitöl kaptad a fertözést, akkor neki nem lesz baja.


Sokkal kisebb az esély arra, hogy a rendelt kajábal volt baj. De ha nagyon akarod, akkor jelentsd be a nehibnél, ök kivizsgálják a témát, csak a végén neked lesz pofáraesés!

2019. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem tehetsz semmit, még ha valóban az étel volt is a bűnös azt hiszem, hogy a konyhában is csak 48 óráig őrzik meg az ételmintát.
2019. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Alapból csak 30 adag fölött kötelező ételmintát elrakni, ha nem ennél több adagos menü volt, hanem ala-carte étlapról valami, ami vagy kevesebb, vagy mondhatja rá, hogy kevesebbeket főznek, akkor abból nem kell ételmintát elrakni.

Ha esetleg 30 adagnál több volt, és raktak is el ételmintát, azt pont ma dobták ki. Úgyhogy még ha volt is valami, az már kideríthetetlen, valószínűleg nem is fognak vele foglalkozni.


Esetleg annyira kimennek, hogy felvegyenek egy jegyzőkönyvet, hogy ott voltak, megnézik, hogy tárolják az alapanyagokat , keresnek kritikus pontokat, amiket ha rendszeresen rosszul csinálnak, akkor lehet belőle baj.

Ha találnak ilyet, figyelmeztetik az éttermet, hogy kellene csinálni.

Mivel abszolút nem bizonyítható kategória, más következménye nincs, nyilván nem is lehet.


Nekem pl volt olyan esetem, hogy egy vendég esküdözött, hogy márpedig ő biztos benne, hogy attól a bizonyos kajától lett rosszul. 70 másiknak semmi baja nem volt tőle.

3 hónap múlva derült ki, hogy egy vietnámi import fehérborsban volt valami allergén anyag, amit ő nem bírt.

2019. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
...egyébként 72 óráig kell megőrizni az ételmintát, de mint mondtam, csak 30 adagtól kötelező.
2019. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Jelenteni kell, mégpedig azért mert ha mások is fertőzést kaptak, és azok közül legalább 1 szintén bejelentést tesz, akkor az már elég ok lehet egy alapos vizsgálathoz. Ha viszont mindenki úgy áll hozzá, "hogy minek jelenteni, úgyse lesz semmi", akkor tényleg nem lesz semmi. Max egy újabb bélfertőzés.
2019. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha a párod nem kapta el, akkor az nem a fósós hányós vírus. Akkor az ételmérgezés. Jelentsd be.
2019. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!