Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen nézőpontok léteznek a...

Milyen nézőpontok léteznek a világunk felfogására?

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés nem is ez az eredeti kérdés (bár ez is mert kíváncsi vagyok mások hogyan tekintenek a világunkra)


Az jutott eszembe miközben néhány youtube (politikai) videót megnéztem, hogy a felnőttek ugyanolyanok mint a gyerekek, játszanak, a hatalom játékát játszák. Abban különböznek a felnőttek a gyerekektől, hogy a felnőtteknek több hatalmuk van. A felnőtt életben ugyanazok a játékok zajlanak mint gyerekkorban, csak felnőttként amikor a győztes csapatban játszol, már nincs senki feletted. A hatalom természetesen sok energiát fektet a hatalmi pozíciójának megőrzésére. Nem jön egy szülő aki vége vet a néha eldurvuló életveszélyes játéknak. Ők szabadok. Az erkölcs nem játszik szerepet a hatalom életében, az erkölcs inkább egy eszköz amivel a hatalom manipulál. Viszont! Szerintem a hatalom hajhászása köszönhető pl. az egyéni emberi helyzetünknek, az életünk féltésenek.. ..a túlélési ösztön következménye.

Épp ezért nem arra akarok kilyukadni hogy meg kell találnunk a világunk vezető szereplőit akik önös érdekek alapján rejtőzködve irányítanak a jelenlegi kis 8milliárdos közösségünkben. Ez a vállalkozás kb. lehetetlen, ha sikerülne is..akkor sem sikerül, mert csak automatice legfelülre kerül aki előtte a második volt.

Valaki mindig uralkodna, ez az evolúció következménye. Vajon képesek leszünk valaha tömegesen túllátni az evolúciós késztetéseinken? Jelenleg nem úgy tűnik. Rengeteg példát ismerek arra, hogyan viselkedik az ember amikor lehetősége nyílik hatalmi pozícióra, akkor is ha annak az adott eljárásnak elszenvedői is lesznek. Ki ne fogadna el egy előléptetést vagy más előnyhöz jutást az életben?


Aki érti mire gondolok, szívesen vennék hozzászólásokat.



2022. jan. 9. 21:04
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/120 A kérdező kommentje:

Nem mondom meg a korom, mert az fekete, de 2 számjegyből áll van benne egy 1-es meg egy 6-os. Hány éves vagyok? Ti is adjátok meg a számjegyeket és kitalálom.

Am nem neked való németország, gyere haza ink.

2022. jan. 22. 13:04
 112/120 anonim ***** válasza:
70%

"Nem mondom meg a korom, mert az fekete, de 2 számjegyből áll van benne egy 1-es meg egy 6-os."

Ok, akkor én sem mondom meg a koromat, de kb egy hónap múlva leszek 32 :D

"Am nem neked való németország, gyere haza ink."

Németország nekem való, legalábbis sokkal inkább, mint Magyarország. Bár legszívesebben az északi országokban élnék, Finnország / Svédországot választanám, de ez már így alakult, nem valószínű, hogy ismét országot váltok, túl sok energia, én pedig már öreg vagyok hozzá.

Hazamenni pedig nem tudok, mert Németországot tekintem a hazámnak, mivel itt dolgozok, itt van házam, itt élek a feleségemmel. Érzelmek egyik országhoz sem kötnek, országot nem tudok szeretni, csak élőlényeket.

2022. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/120 Pombe ***** válasza:
70%

@108(Kérdező)


Oké. Ez sajnálatos módon arra kényszerít, hogy én is elnézést kérjek tőled. Mivel az én sértegetéseim húzósabbak voltak, és - mi tagadás - olykor átmentek közönségesbe (bár némelyike igyekezett szellemes is lenni... :) ).

2022. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/120 Pombe ***** válasza:
70%

@107(Kérdező)


Idézve: "Én csak egyet tudok biztosan, azt hogy létezem..."


De itt nincs szükség a bizonyításra. Ez axióma.


@107: "Csak írjátok le honnan tudhatom hogy nektek is vannak érzéseitek."


Itt is el kell fogadni egy axiómát. Nem csak te létezel, hanem más hozzád hasonlók is. Ha az égvilágon semmi sem utal arra, hogy ez nem lenne igaz, akkor ezt axiómaként kezelheted. Itt az a bizonyíték, hogy semmilyen bizonyíték nem létezik arra, hogy csak te magadban létezve lennél a világ, viszont azt tapasztalod, hogy vannak hozzád hasonlók is.


A bizonyítás szó mást jelent, mint amit te abba beleképzelsz (már bocs), és a bizonyításra más esetben van szükség. A bizonyítás egy "elv, tétel, állítás, feltevés adott, már korábban igazolt tételekkel történő további igazolása". Az axiómának nincs szüksége bizonyításra. A bizonyítás egyik eleme lehet az axióma. Bizonyításra akkor van szükség, amikor valamiben nem vagyunk kezdetben biztosak. A bizonyítás azt sem jelenti, hogy a bizonyítás tuti a teljes igazságra derített fényt (az abszolút igazság ismerete elérhetetlen), hanem csak azt, hogy a tétel, állítás tartalmának valószínűsége a tény definíciójával koherens. Amikor bizonyításról van szó, mindig tényleg gondolj egy büntetőperre. Nincs olyan bizonyítás, ami tökéletesen megnyugtató lenne. Ez elérhetetlen. Nem mondhatod azt a bírónak, hogy amíg nem igazolja, hogy rajtad kívül tényleg léteznek más lények is, addig nem ítélhet el gyilkosságért (pedig a valóságban ez nagyon is ütős érv, ami alapján el kellene engedniük), mert a per résztvevői axiómaként kezelik, hogy a világ egésze nem a te tudatod csak, hanem egymástól függetleníthető objektumok sokasága.

2022. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/120 Pombe ***** válasza:
70%

@107: "Csak írjátok le honnan tudhatom hogy nektek is vannak érzéseitek."


Lehet, hogy nem volt teljesen érthető.


Hogy a világ nem csak belőled áll, hanem sok különálló entitásból, egy olyan tapasztalható valóság, ami önmagában a bizonyításra felhasználható bármilyen más témakörben, mert axiómaként kezelendő, vagyis az a szint, amely nem szorul bizonyításra, hanem alpvetés.


Fordítva ülsz a lovon. Neked kellene bizonyítékot találnod arra, hogy nem az van, amit tapasztalunk ez ügyben. Mert mindenki azt fogadja el valóságként, amit ez ügyben tapasztal. Senki, és semmi nem teszi bizonytalanná ezt a látásmódot, vagyis nincs semmi de semmi, ami bizonytalanná tenné ezt az igazságérzetünket.


Bizonyításra ott van szükség, ahol valami bizonytalan. De itt nincs semmi ilyen (a bizonyíték maga az, hogy látod, hogy vannak hozzád hasonló emberek). Itt csak egy agymenésről van szó. Egy kitaláció, egy mese-mese mátka... Az ilyet az állítónak kell bizonyítania. Pont ugyanúgy, mintha azt állítanád, hogy te igenis tudsz repülni gép nélkül, csak a tudatod erejével, és bizonyítsuk be, hogy ez nem igaz. És kijelented, hogy ha nem tudjuk az ellenkezőjét igazolni, akkor igenis lehet, hogy te az elméd segítségével repülsz. Igen, lehet, de akkor is ez összességében hülyeségnek tűnik, és inkább az tekinthető bizonyítottnak, hogy te ilyet tenni nem tudsz.

2022. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/120 Pombe ***** válasza:
70%

Na, még...


#107: "vagyis honnan tudhatom hogy nem beprogramozott botokkal beszélek?"


Onnan, hogy vagy magad is kutató leszel, és akkor fogod tapasztalni, hogy ilyen botok ma még nem léteznek (ilyen köztünk zajló összetett eszmecseréket képtelenek produkálni ma ezek a botok, de közelítenek, de ma még ráadásul idővel lesznek totálisan értelmetlen válaszaik is, amiből... stb), vagy veszed a fáradtságot, és utána nézel szakoldalaknak, ahol ezt alá fogják támasztani. Innentől kezdve már csak az agyalás marad, hogy hátha hazudnak? Eltagadnak valamit. Vagy úgy csináltak meg valamit, hogy nem is tudnak róla, észre se veszik, hogy mit hoztak létre... stbstb. Így jönnek világra a konteók.


Nincs lehetőséged más bizonyítékra, de ez bőven elég. Vedd elő a képzeletedet, és láss magad előtt egy büntetőpert a bíróval együtt, aki szintén szakértők véleményére is alapozva hozza meg az ítéletét. Ez egyáltalán nem kevés, ez perdöntő!


Nincs olyan abszolút bizonyítás semmire se, mint amit te elképzelsz bizonyításnak. Valójában alig van valami a világodban, amit a te elvárásaid alapján bizonyítottnak tekinthetnél. Mindent csak elhiszel másoknak, és kész. Hitelesnek hangzik, tehát elfogadod tényként. Azért tartasz bármit is hitelesnek, mert nem érzel arra késztetést, hogy túlagyald. Pedig minden általad tanult dologról pont ugyanúgy kijelenthetnéd, hogy hátha nem igaz? Hátha hazudnak? Hátha eltagadnak valamit? Vagy úgy csináltak meg valamit, hogy nem is tudnak róla, észre se veszik, hogy mit hoztak létre... stbstb.


Csak a legtöbb ilyen dolog nem olyan érdekfeszítő, mint a chatbot, így eszed ágában sincs túlagyalni, ezért más érdektelen esetben hiszel a szakértőknek. Csak az nem tiszta, hogy ebben az esetben miért nem hiszel??? Mert csak... És ehhez az kell, hogy a bizonyíték szó értelmét túldimenzionáld, túlértelmezd, és annak értelmezését a misztikus és elérhetetlen magasságokba helyezd. Pl. az ilyen kijelentésekkel, amit pl az evolúciótagadók használnak, hogy az evolúciót se látta senki, akkor tehát csak hit, nem bizonyított. De az, mert a bizonyításhoz nincs szükség saját szemünkkel való látáshoz. Semmilyen szükség nincs semmilyen személyes érzékszervünkre se a bizonyításhoz, mint ahogy erre nincs szüksége a bírónak se a bizonyítási eljárásban, kivéve a fülére azért igen... :D

2022. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/120 Pombe ***** válasza:
70%

@112


Az ország élőlényekből áll. És igenis kitermel az ország kategória az élőlényekben olyan tulajdonságokat, ami miatt mondható, hogy na ő igazi magyar, vagy német stb. Ebben az értelemben igenis lehet szeretni országot, és én ezért Magyarországot szeretem a legjobban. És akárhova fogok költözni, ez tuti nem fog változni. No, ezt persze nem megrovásként mondom, mert nincs azzal gond ha te minden országot ugyanúgy szeretsz, csak az a lényeg, hogy hol élsz...


Amúgy németül is külön hangzású szót használnak az öntudatra és tudatra? Felteszem igen.

2022. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/120 anonim ***** válasza:
70%

117 - Az én definícióm szerint az országba nem tartozik bele a társadalma. Az ország egy földterület, amin egy adott társadalom él. Ha az ország megszűnne, a társadalom, vagy az országban élő emberek akkor sem szűnnének meg, tehát a két fogalom elválasztható.


A német nyelvben a tudat és öntudat gyakorlatilag teljesen ugyanazon a szabályon működik, mint a magyarban. Bewusstsein = tudat, selbst = saját/ön, Selbstbewusstsein = öntudat.

2022. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/120 anonim ***** válasza:
70%

"Pedig minden általad tanult dologról pont ugyanúgy kijelenthetnéd, hogy hátha nem igaz? Hátha hazudnak? Hátha eltagadnak valamit? Vagy úgy csináltak meg valamit, hogy nem is tudnak róla, észre se veszik, hogy mit hoztak létre... stbstb."


Ez érdekes, de amikor gyerek voltam, 10-11 éves, akkor gyakran eszembe jutott a gondolat, hogy az egész világ egy megrendezett színjáték, semmi sem valós és csak valakik a reakcióimat tesztelik. Nem voltam egyébként normális gondolkodású gyerek.

2022. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/120 Pombe ***** válasza:
70%

Kérdező(#111): "Nem mondom meg a korom, mert az fekete, de 2 számjegyből áll van benne egy 1-es meg egy 6-os."


Az én korom meg 6 számjegyű. Szóval iszonyú öreg vagyok. Amúgy csak csak 1 meg 0 van benne.


****


#119: "Ez érdekes, de amikor gyerek voltam, 10-11 éves, akkor gyakran eszembe jutott a gondolat, hogy az egész világ egy megrendezett színjáték..."


Csak kamuzol... :)


A konteóból nem szoktak kigyógyulni, csak beleesni...

2022. jan. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!