Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen nézőpontok léteznek a...

Milyen nézőpontok léteznek a világunk felfogására?

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés nem is ez az eredeti kérdés (bár ez is mert kíváncsi vagyok mások hogyan tekintenek a világunkra)


Az jutott eszembe miközben néhány youtube (politikai) videót megnéztem, hogy a felnőttek ugyanolyanok mint a gyerekek, játszanak, a hatalom játékát játszák. Abban különböznek a felnőttek a gyerekektől, hogy a felnőtteknek több hatalmuk van. A felnőtt életben ugyanazok a játékok zajlanak mint gyerekkorban, csak felnőttként amikor a győztes csapatban játszol, már nincs senki feletted. A hatalom természetesen sok energiát fektet a hatalmi pozíciójának megőrzésére. Nem jön egy szülő aki vége vet a néha eldurvuló életveszélyes játéknak. Ők szabadok. Az erkölcs nem játszik szerepet a hatalom életében, az erkölcs inkább egy eszköz amivel a hatalom manipulál. Viszont! Szerintem a hatalom hajhászása köszönhető pl. az egyéni emberi helyzetünknek, az életünk féltésenek.. ..a túlélési ösztön következménye.

Épp ezért nem arra akarok kilyukadni hogy meg kell találnunk a világunk vezető szereplőit akik önös érdekek alapján rejtőzködve irányítanak a jelenlegi kis 8milliárdos közösségünkben. Ez a vállalkozás kb. lehetetlen, ha sikerülne is..akkor sem sikerül, mert csak automatice legfelülre kerül aki előtte a második volt.

Valaki mindig uralkodna, ez az evolúció következménye. Vajon képesek leszünk valaha tömegesen túllátni az evolúciós késztetéseinken? Jelenleg nem úgy tűnik. Rengeteg példát ismerek arra, hogyan viselkedik az ember amikor lehetősége nyílik hatalmi pozícióra, akkor is ha annak az adott eljárásnak elszenvedői is lesznek. Ki ne fogadna el egy előléptetést vagy más előnyhöz jutást az életben?


Aki érti mire gondolok, szívesen vennék hozzászólásokat.



2022. jan. 9. 21:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/120 Pombe ***** válasza:
70%

Oké...


Köszi a vitát.


Pá...

2022. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/120 A kérdező kommentje:

"..hogy a tudat a világunktól független csoda."



Csoda igen, de nem független. Én próbállak megérteni, ha te is próbálsz engem akkor tudhatod, külön kitértem rá hogy nem független, mert a tudat az a saját bensőséges mivoltunk,(tudjuk hogy létezik a tapasztalat) mindenki tud róla hogy létezik, de amikor értelmzünk egy tapasztalatot, azután is tudjuk hogy létezik, ráadásulpont ugyanúgy tudjuk hogy létezik mint előtte, amikor még nem értelmeztük.

Ezt ettől egyszerűbben nem tudom fogalmazni, így tovább olvaslak.

2022. jan. 17. 20:03
 53/120 A kérdező kommentje:

Oké...



Köszi a vitát.



Pá..."


Hoppá :D Megérezted hogy nem jösz ki győztesen, ink elfutsz.. :D


Pedig ez nem ezo nem mondhatod, csak épp vizsgálódtunk a tapasztalatunkban. Ettől még végigolvaslak, hogy reagáljak, más olvasók okulására. :)

2022. jan. 17. 20:09
 54/120 Pombe ***** válasza:
72%

"Én próbállak megérteni, ha te is próbálsz engem..."


Én próbállak, de nincs összefüggés az állításaid között. Hogy lehet az #52-esed alapján tudatos egy korongállatka? Hogy lehet mindezt kivitelezni idegrendszer nélkül?


Bocsáss meg, de semmit se értek azokból, amik önmagukban értelmes levezetések ugyan, csak éppen ezek hol ráhúzhatóak egyes ex cathedra állításaidra, hol másokra semennyire, és nem igazán igyekszel hidat emelni ezek közé. Ösztönökkel egyértelműen az állatok rendelkeznek, és szerinted minden állat rendelkezik tudattal, de a saját magától kialakuló ösztönnel rendelkező robot mégsem rendelkezik tudattal...


Egyszerűen nem tudlak követni, és nem is igazán látom azt a reményt, hogy ebből lesz majdan kiút. Bocsika, de azzal se tudok mit kezdeni, hogy érvek nélkül leszögezed, hogy márpedig soha nem lesz tudata a robotnak, és csak akkor értesz velem egyet, ha ennek a nem tudom mi alapján létező állításnak behódolok.


Hát legyen! Nem lesz... Így már elválhatunk egymástól békében? :)

2022. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/120 Pombe ***** válasza:
72%

"Hoppá :D Megérezted hogy nem jösz ki győztesen"



Ez teljesen így van. Végre egy mondat, amit értek tőled teljes egészében, sőt, egyet is tudunk érteni maradéktalanul. :)

2022. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/120 A kérdező kommentje:

Ezt is érted?


#40 " @Kérdező



Áh... még valami... jól elvagyok itt magamban. :)"



Igen jól elvagy de amikor én kész tapasztalati tényeket közlök, már nem vagy el annyira jól, mert azt hiszed ez a győzelemről szól. :)

2022. jan. 17. 20:26
 57/120 anonim ***** válasza:
70%

Én kérdeztem korábban, hogy hogyan definiálod a tudat szót, amire azt írtad, hogy másképp, mint a wiki. Azóta jópár hozzászólást írtatok Pompe nevű felhasználóval, de engem is érdekelne valami, amit ő írt, te pedig nem reagáltál, vagy csak elkerülte a figyelmemet (ha utóbbi áll fent, akkor elnézést.)


"És az meg sem fordul a fejedben, hogy inkább te tévedsz? Nem inkább arról van szó, hogy te a tudatot egyszerűen úgy értelmezed, ahogy neked tetszik, hogy az így minél jobban belesimulhasson az önkényesen magadnak kitalált ideológiádba?"


Tehát van a tudat szónak egy hivatalos definíciója, melyet te egyedileg máshogyan értelmezel. Miért nem használjuk a hivatalos definíciót, hogy egy mindannyiunk által érthető nyelvet beszéljünk?

(Ennek fontosságának érzékeltetésére egy szélsőséges példát hozok fel, volt egyszer egy ismerősöm, aki gyakran szidta a zsidókat. Mikor megkértem, hogy hagyja abba ezt az antiszemita nyelvezetet, azt mondta, ő a zsidók alatt nem a zsidó származású embereket érti, hanem azokat a háttérhatalmakat, amik a világot irányítják...)

2022. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/120 A kérdező kommentje:

"..de a saját magától kialakuló ösztönnel rendelkező robot mégsem rendelkezik tudattal..."


Az hogy valami saját magától kialakul az egy hit(mert nem bizonyítható). Én nem vagyok ennyire hívő, én inkább tapasztalati tényeket hozok fel ehelyett.



"Egyszerűen nem tudlak követni, és nem is igazán látom azt a reményt, hogy ebből lesz majdan kiút."



Pedig őszintén próbálok egyszerűen fogalmazni, szerintem ha valaki megakraja érteni, az érti, tényleg nem nehéz, de nem visszakérdezel, ez azt jelenti nem akarod érteni, ezt elfogadom. De afelől biztosíthatlak, hogy van konklúzió, nem csak vaktában írok, mert már most is tudom mi lesz a vége. (és ezt nem azért hogy győzzek, mert nem fogok, ugyanis minden ugyanaz marad mint előtte, mint amikor elmúlik a fejfájásod, én így éltem meg)


"Bocsika, de azzal se tudok mit kezdeni, hogy érvek nélkül leszögezed, hogy márpedig soha nem lesz tudata a robotnak,"


Még abban sem lehetsz biztos hogy a téged körülvevő embereknek van tudata, de tegyük fel van..


Mitől lesz valami létező? Attól hogy tudsz róla hogy létezik. Most képzeld el hogy csak te létezel. Nem csak akkor létezel ha tudsz róla? Létezhetsz előtte is, amikor nem tudsz róla?

Az zavar meg hogy automatikusan hiszed már az embertársaidról is hogy tudatuk van, hogy tudnak önmaguk létezéséről, pedig a tapasztalat ezt kicsit sem támasztja alá, főleg a számodra, aki elhiszi hogy a tudat egy velejáró lehetséges funkció.

2022. jan. 17. 21:15
 59/120 A kérdező kommentje:
#57 Csak annyit kell észrevenni hogy a tudat nem egy fogalom. Tudat: Valami tud/tapasztal, hát nem ez a lényegiségünk? Neked tudomásod van arról hogy ide írsz, az értelem használatával,ami annak egy funkciója. A többi már körítés, a tudatot nem megérteni kell, mert a legközvetlenebb legbensőségesebb élményünk, és az az ami tud bármiféle értelmezést. Tudomása van arról..(az értelmezés csak egy olyan funkció amiről szintén tud, sokszor átváltok ennél E/3-ba, de az énről beszélek, hát te is tudod hogy létezel, te tudsz a tapasztalatodról, én tudok a tapasztalatomról, hogy tudom ezt másképp kifejezni. Ez épp csak az amire általában nem figyelünk, de az attól létezik, mert szükségszerű. Az mindenkinek az élménye, az nem egy értelmezés, egyedül az marad változatlan az életünk során, csak arról általában nem veszünk tudomást, de ha az nem lenne tudnál bármiről? Most ne valami elképzelendő dologra gondolj hanem arra aminek arról tudomása van, ami független attól hogy annak az értelmező funkció mit hoz tudatba.
2022. jan. 17. 21:36
 60/120 A kérdező kommentje:

#57 Ha igazán érezni akarod azt, esténként saját erős elhatározásból dönts úgy tudatosan hogy a szokásos napvégi, napodról szóló gondolatok helyett tedd a fókuszod a testedre, először csak testrészenként, kezdj azzal a testrésszel amelyikkel akarod vagy ahova könnyebb neked fókuszálni,(én lábnál szoktam kezdeni), mikor azt már jól energiával teli érzed, terjeszd ki fokozatosan egész testre. A gondolatok nem tűnnek el, csak megritkulnak, de amikor azon kapod magad hogy azokra figyelsz megint, ne bosszankodj, (mert ez természetes) csak válts vissza a testi érzetekre, de ne is erőltesd nagyon, hogy ne feszüljön ott(mert hajlamos) Ehhez az elején elég komoly akaraterő kell, ez egyre könnyebb, idővel magától megy, pár hónap után. Azt is észrefogod venni idővel hogy az energiavibrálás túlmegy a test határain. Az elején komoly akaraterő kell,(lehet hogy először irányítod a figyelmed, vagyis önmagadat a tudatot) lassanként egyre egyszerűbb, ne zavarjon hogy a gondolatok akkor sem tűnik el teljesen, csak arra figyelj hogy ne ragadja el sokáig a figyelmed. Ebben az állapotban tisztán fogod érezni magadat, nem csak a vibráló energiát,(a vibráló energia is egy tapasztalat)

Te csak ragaszkodj a testre figyeléshez akármi legyen is, ha kényelmetlen a pozíció, változtass és folytasd. Pár hónap után a tescoban is érezni fogod ugyanazt a tudatosság jelenlét érzetet, a legnagyobb zsivalyban is, akkor majd tudod mi a tudat, és mi az értelmezés. Sőt már az első alkalommal is észreveheted,(nem tudom mennyire élsz elképzelésekben), és akkor majd látod azt amit nem megérteni kell.

2022. jan. 17. 22:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!