Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen nézőpontok léteznek a...

Milyen nézőpontok léteznek a világunk felfogására?

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés nem is ez az eredeti kérdés (bár ez is mert kíváncsi vagyok mások hogyan tekintenek a világunkra)


Az jutott eszembe miközben néhány youtube (politikai) videót megnéztem, hogy a felnőttek ugyanolyanok mint a gyerekek, játszanak, a hatalom játékát játszák. Abban különböznek a felnőttek a gyerekektől, hogy a felnőtteknek több hatalmuk van. A felnőtt életben ugyanazok a játékok zajlanak mint gyerekkorban, csak felnőttként amikor a győztes csapatban játszol, már nincs senki feletted. A hatalom természetesen sok energiát fektet a hatalmi pozíciójának megőrzésére. Nem jön egy szülő aki vége vet a néha eldurvuló életveszélyes játéknak. Ők szabadok. Az erkölcs nem játszik szerepet a hatalom életében, az erkölcs inkább egy eszköz amivel a hatalom manipulál. Viszont! Szerintem a hatalom hajhászása köszönhető pl. az egyéni emberi helyzetünknek, az életünk féltésenek.. ..a túlélési ösztön következménye.

Épp ezért nem arra akarok kilyukadni hogy meg kell találnunk a világunk vezető szereplőit akik önös érdekek alapján rejtőzködve irányítanak a jelenlegi kis 8milliárdos közösségünkben. Ez a vállalkozás kb. lehetetlen, ha sikerülne is..akkor sem sikerül, mert csak automatice legfelülre kerül aki előtte a második volt.

Valaki mindig uralkodna, ez az evolúció következménye. Vajon képesek leszünk valaha tömegesen túllátni az evolúciós késztetéseinken? Jelenleg nem úgy tűnik. Rengeteg példát ismerek arra, hogyan viselkedik az ember amikor lehetősége nyílik hatalmi pozícióra, akkor is ha annak az adott eljárásnak elszenvedői is lesznek. Ki ne fogadna el egy előléptetést vagy más előnyhöz jutást az életben?


Aki érti mire gondolok, szívesen vennék hozzászólásokat.



2022. jan. 9. 21:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/120 A kérdező kommentje:

A mesterséged intelligencia nem tanul, csak számításokat végez, azt sem magától, hanem betáplált sémák szerint. Maradjunk ennyiben illetve nincs öntudata. Ne írj hülyeségeket.


Mi a bizonyíték hogy másnak rossz?


Kérdezd meg a magyaroktól vagy igazából bármelyik néptől mennyire elégedett az irányító hatalommal.. pl. ahol háborúk zajlanak de bárhol.

Sem a hatalom sem a politikusuk(akik a hatalom kiszolgálói) egyáltalán nem számonkérhető sehol, illetve rájuk nem vonatkoznak a törvényeik bármit hazudhatnak, eltusolhatnak, de mentelmi joguk van hivatalosan is. Abszolút semmilyen beleszólásod sincs semmibe, illetve megdönteni sem tudod, mert esélytelen kívükállóként bejutni. Fidesz vagy mszp egyik kutya másik eb. Nem tudom te hol élsz hogy a világodat sem tudod, de ideje lenne szembesülnöd a valósággal, mert lehetséges hogy téged még nem érintett semmi negatívan de az ördög nem alszik, és az ördög nem a bibliakönyvekben bújkál az áldozatára várva, hanem ezt csak elhiteti veled az ördögi háttérhatalom.


Hallottam egy elméletet hogy ez az ördögi rejtőzködő háttérhatalom nem gonosz hanem csak pszichopata, vagyis rendellenességgel született emberek, nincsenek érzelmeik egyáltalán, így születtek. Ezt a rendellenességet jól ismeri a tudomány, de mit lehet tenni. Semmit. Csak ha milliók fognának össze, de nem fognak. Magyarországon jelenleg kb. 50 ellenálló csoport létezik, akik nyomonkövetik és kiértékelik a hatalom lépéseit, illetve próbálnak függetlenedni a hatalom rendszerétől, pl. önellátással. Az egyik ilyen nagyobb csoport vezetői próbáltak társulni több csoporttal is, de minden csoport vezetője egyedüli főnök akar maradni, nem pedig összefogni, mert ezáltal csökken az egyéni hatalmuk, ez nagyon elgondolkoztató. Itt már nem pszichopatákról van szó, mégis kicsiben ugyanazt a hataloméhséget látjuk mint ami legfelül van. Ezért van létjogusultsága a kérdésnek. Ilyen az ember? Nincs mit tenni? Bukásra vagyunk ítélve?


#10 ne értsd félre, én tisztában vagyok azzal hogy szépen ellehet vegetálni az életben, a szipolyozó törvényeket tűrni és betartani, mint a jókisgyerek felnőttként is. Én sem haltam volna bele ha nem írok ki semmit, hanem inkább azt mantrázom, nincs semmi baj, minden szép, mindent szépnek látok és pozitívan fogok gondolkozni még bele nem gebedek a munkába, vagy bele nem fulladok a fizetnivalókba.


Viszont legyen szabad szólni is ha észrevétel van, nem legyen muszáj elfordulni a nem tetsző dolgoktól, tudomást sem venni róla mert attól nem tűnik el. Ez az igazság. Ha lötyög az autód kereke meg kell húzni, nem pedig füldugót tenni, és a keréktől elfordulni, tudomást sem véve arról, mert az hogy nem figyelsz rá oda, vagy megszépíted, hogy nem is lötyög hanem olyan szépen hullámzik menet közben..ettől nem fog a probléma megszűnni, hanem elhatalmasodik. Sajnos vagy nem sajnod így működik a világ.

2022. jan. 10. 10:44
 12/120 anonim ***** válasza:
76%

#11

"A mesterséged intelligencia nem tanul, csak számításokat végez"

Jó, tisztázzunk valamit. Én ezzel foglalkozom, ezt tanultam. Láthatóan neked ehhez semmi közöd.

A mesterséges intelligencia tanul (nem véletlenül hívják az algoritmusok egy részét pl. deep learning-nek).


"Maradjunk ennyiben illetve nincs öntudata. Ne írj hülyeségeket."

Ahogy az embernek sincs, amikor megszületik. Ez egy tanult dolog.

A mesterséges neurális háló pont az alapján lett először kitalálva, ahogy a biológiai neurális háló bizonyos részei működnek.


"Mi a bizonyíték hogy másnak rossz?

Kérdezd meg a magyaroktól vagy igazából bármelyik néptől mennyire elégedett az irányító hatalommal"

A finnek eléggé, a legboldogabb nép is a bolygón.

A magyar kormány nem cáfol engem, mivel nem azt mondtam, hogy mindig mindenki a népnek akar jót, hanem azt, hogy a politikai játszmában vannak ilyen szereplők. Ezek a szereplők persze lehetnek ellenzékben is.


"Sem a hatalom sem a politikusuk(akik a hatalom kiszolgálói) egyáltalán nem számonkérhető sehol"

De, úgy hívják választás.

Illetve úgyis, hogy forradalom.


"Abszolút semmilyen beleszólásod sincs semmibe, illetve megdönteni sem tudod, mert esélytelen kívükállóként bejutni."

Amire mi a bizonyíték? A nép nyilván olyan pártot akar, ami a népnek akar jót, vagyis ha a teljes politikai palettán te vagy az egyetlen, akkor a nép bejuttat.

Azért mondod ezt, hogy ne kelljen megpróbálnod és mielőtt megpróbálnád már panaszkodhatsz.


" Fidesz vagy mszp egyik kutya másik eb."

Természetesen, mivel mindkettő mszmp utódpárt. Azoktól nem tudom, hogy mit vársz.


"ideje lenne szembesülnöd a valósággal, mert lehetséges hogy téged még nem érintett semmi negatívan de az ördög nem alszik"

Ja, csak pont az a lényege a demokráciának, mivel a nép normális esetben nem választ ördögöt.

Ha igazad lenne, akkor pl. a finnek nem lennének ilyen boldogok, mivel elégedetlenek lennének ők is.


A valóság ezzel szemben az, hogy a politikára akarod rásúzni az összes problémádat, ami az életben szembejön, miközben nem erről van szó.


"Hallottam egy elméletet hogy ez az ördögi rejtőzködő háttérhatalom nem gonosz hanem csak pszichopata"

Kezdjük ott, hogy nincs háttérhatalom.

De jó, tegyük fel van, és tegyük fel, hogy pszichopata. Ez hol igazol téged? Ez pont engem igazol.

A pszichopata - érzelemmentes - ember racionálisan dönt. Racionálisan az a legjobb megoldás, hogy a népnek legyen jó, ezzel magának is jó lesz. Továbbá így okot sem ad a népnek ,hogy leváltsák, így sokkal tovább marad hatalomban.


Az elméleted max akkor állja meg a helyét, ha gonoszról beszélünk, mert akkor nem csak simán magának akar jót, hanem másnak rosszat.


"Az egyik ilyen nagyobb csoport vezetői próbáltak társulni több csoporttal is, de minden csoport vezetője egyedüli főnök akar maradni, nem pedig összefogni"

Ez az összefogás akar lenni? Ez pont egy racionális döntés. Azt mondod, hogy az mszp olyan, mint a fidesz. Ha mondjuk ezt látja a momentum (ők kritizálták mind az mszp-t, mind a dk-t), akkor nyilván látják, hogy az mszp is kell a fidesz leváltásához, viszont nem akarják, hogy egyből egy másik fidesz-szerű szervezetre váltsák le.


"Ezért van létjogusultsága a kérdésnek. Ilyen az ember? Nincs mit tenni? Bukásra vagyunk ítélve?"

Csak valahogy a bolygó többi részét még mindig ignorálod. Ha ilyen az ember, miért létezik Finnország, ahogy jelenleg létezik?


"Én sem haltam volna bele ha nem írok ki semmit, hanem inkább azt mantrázom, nincs semmi baj, minden szép"

Csak végletekben gondolkozol, ami általában alacsony intelligenciára utal.

Most azt írtad le, hogy vagy nagyon rossz és a háttérhatalom mindenkit irányít, vagy arról beszélsz, hogy milyen jó.

Nincs ilyen két véglet, láthatóan van jól működő ország, ahol az emberek boldogok és jól élnek, megfizethető árakkal és jó fizetéssel.

Igen, nagyon jól csinálni nehezebb, mint rosszul, de ebből nem következik, hogy mindenki rossz.


"Ha lötyög az autód kereke meg kell húzni, nem pedig füldugót tenni"

Csak neked lötyög az autód kereke, akkor elkezdesz panaszkodni, hogy még a motor is szar.

Erről szól a kérdésed és a hozzáírt kommentjeid.

2022. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/120 A kérdező kommentje:

Nem értünk egyet, majd biztosan érik még a világlátásod, meg idővel biztosan észrefogod venni hogy miben vagy :D Én elhiszem hogy mindenben is szakértő szeretnél lenni, de van egy pont amikor nevetséges amiket írsz. De nem megyek bele a politikába, mert az meddő vita lenne.


Nem tudom lehet hogy programozol ettől még nem találtad fel a spanyol viaszt. Azt hol hallottad hogy az öntudat tanult dolog? :D Az öntudat nem csak önmagad észrevételét jelenti hanem már maga bármilyen tapasztalás nem létezet az arról való tudomás nélkül, ezt jelenti az öntudat. A tapasztalás feltétele a tudat. Ha a tudat hiányzik nincs semmi. Hogy volt-e tapasztalatod már a születésed előtt is, nem attól függ hogy van-e arról emléked. Sőt a tapasztalatnak nem csak feltétele az tudat, hanem a tudat létezhet tapasztalat nélkül is, abban nincs szakadás.

2022. jan. 10. 11:54
 14/120 A kérdező kommentje:
Írhatna más is, nem akarok nagyon eltérni a tárgytól.
2022. jan. 10. 11:56
 15/120 A kérdező kommentje:

Egyébként nem úgy látom hogy nagyon elégedettek a finnek, ahogy írod. Kérdezd meg esetleg őket is mielőtt érvelsz velük, lehet hogy nem mosolyognának nagyon az elméleteden.

Jó jó igazad van az oltásbotrány és a szabadság direkt elvétele tényleg nagyon merész húzás most a hatalomtól. Nem csoda hogy a finnek is demonstrálnak.


De nézzük akkor a korona előtt mi volt..


[link]


Hát barátom ez 6 éve volt a regierung vagyis a hatalmi szabályozások ellen tüntetnek.


Igen a finnek. Azért mondom hogy őket is kérdezd meg mennyire elégedettek, ne te döntsd el helyettük. :DD

2022. jan. 10. 12:09
 16/120 anonim ***** válasza:
8. Ha a nem tud magától előhívni semmit akkor tényleg csak egy sima gép, de manapság egy algoritmus is képes módosítgatni magát, le is állítanak párat.
2022. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/120 anonim ***** válasza:
11. Igen nincs öntudata csak képes az önfejlesztésre, ezért lehet veszélyes.
2022. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/120 A kérdező kommentje:
Az önfejlesztést nem önszántából teszi. Egy gépről beszélünk. Természetesen lehet veszélyes egy gép fizikailag pl., de a gépnek sosem lesz önálló szándéka. Veszélyes egy éles kés is, akár a saját kezedben is lehet veszélyes egy kés vagy pisztoly rád nézve akkor is ha nem akarod magad bántani. Sőt az élet maga kész életveszély, veszélyes az utcára kimenni. Az emberek félnek valójában egymástól, azért is nincs trecsparti minden idegen között az utcán, hanem inkább mindenki maga jár vagy ismert személlyel, vagy személyekkel, és idegenekkel alapvetően bizalmatlanság van. De egy késtől vagy géptől nem igazán fél senki, legalábbis nem úgy, mert ezeknek a tárgyaknak nincs szándékuk. Balesetek történnek mindenhol, szándék nélkül is, de én inkább bízok egy tárgyban ami tőlem függ, mint egy kiszámíthatatlan embertársamban. Mert hiába embertársam, képes ellenem fordulni.
2022. jan. 10. 12:29
 19/120 anonim ***** válasza:

Ha lenne tényleges tudata azt igazából csak ő maga tudná (öntudat nélkül 1 jó gép jobban elmagyarázza hogy miért él, mint egy valódi ember), ugyanígy ebből jön a következő, ha van is öntudata van e lelke? Ami még az embereknél is vita tárgya.

Másodszor, ha egy ilyen "intelligencia" úgy dönt hogy az emberiség káros és ezt nem állítják le, akkor képes feltörni fontos rendszereket, amivel komoly kárt tudna okozni.

Lehet egy komoly gondolkodó lény öntudat nélkül is. Manapság a legtöbb profi programot csak elindítani tudják a hozzáértők is, a többit maga rakja össze egyébként.

2022. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/120 A kérdező kommentje:

A gép nem dönt, mindent készen kap. Ahhoz hogy egy gép bármit is tegyen meg kell támogatni szándékkal, mert az nincs neki. Lehetne csinálni olyan gépeket amik kiírthatják a földet, de nem fog a gép semmit önállóan magától csinálni, semmi olyat amire a programozása nem ad lehetőséget. Ha egy robotnak lehetősége van kiírtani minket, akkor talán a robot programozójától kéne inkább félni.


Az embertársaidban sem lehetsz biztos hogy van tudatuk ez igaz. Senki sem tudja bizonyítani hogy van tudata, ezt el kell fogadni. De saját magáról azért mindenki egész biztosan tudja hogy van neki tudata. Egy gépnek nincs legalábbis nem több mint egy széknek, vagy egy áramkörnek.

2022. jan. 10. 14:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!