Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt valaki akinek vannak...

Van itt valaki akinek vannak emlékei előző életéből vagy legalább ismer olyan embert akinek van? (Szkeptikusok kíméljenek)

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 19:48
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/138 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd már a spagettiszörnyedet meg a többi iróniát, pont az ilyen emberek miatt gondolják sokan nagyképűnek és pökhendinek a tudomány képviselőit pökhendinek és nagyképűnk!


Tiszteletben kell tartani más emberek hitét mégha neked más is a nézeted, fogadd el, hogy vannak emberek akik Istenben hisznek és lehet, hogy nekik van igazuk. Ki tudja?

2016. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/138 A kérdező kommentje:

A spagettiszörny baromság amit egy suhanc talált ki, de Isten léte nem az!


Egyébként tudná nekem valaki minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy az élettelen anyag spontán csak úgy magától élő lett?


Hadd kérdezzem már meg, hogy lett az élettelen csak úgy magától élő? Ha teljesen steril körülmények közt összeöntöl ősi körülmények közt DNS-t, foszfolipideket (membránalkotó), fehérjéket, aminosavakat, szénhidrátokat e mellett ellátod busásan tápanyaggal, akkor sem fog magától beindulni egy élő sejt annak darabjaiból, talán micella lesz a foszfolipidekből de élő sejt magától nem fog összeállni!

2016. jan. 28. 20:35
 53/138 anonim ***** válasza:
62%

Nos engedtessék meg nekem is egy kis hitetlenkedés.


Én nem hiszek a véletlenekben!


Az élet az ateisták szerint véletlenszerű spontán reakcióktól alakult úgy ahogy. Véletlenek nincsenek, minden okkal történik!

2016. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/138 anonim ***** válasza:
23%

ZumBa1900, ha lenne isten akkor nem is vitáznánk róla, tulajdonságából fakadóan nem lennének ellentmondásos és rejtélyes tulajdonságai, továbbá létezése a legegyszerűbben bizonyítható lenne mivel bármit megtehet.


A tudomány nem vallásellenes, ellenben a vallás egyre inkább tudományellenes mert az ismereteink egyre inkább háttérbe szorítják azt, ezért van az "intelligens tervezés" vagy a "vallás és a tudomány egyenrangú" szöveg, ezek kétségbeesett lépések a vallás hitelességének fenntartására. A spagettiszörny féle irónia is pont azért van elkönyvelve nagyképűségnek, mert amit állít az igaz és a szembenézés vele a vallás hiteltelenségének beismerésével járna, ezért kénytelenek azt tagadni.


Kérdező, mi a különbség? Az hogy az egyikben hiszel, de ettől az még nem igazabb és pont ezt nehéz belátnod. Istent is valaki kitalálta, azért van belőle annyi fajta mert többször több helyen kitalálták. Az élet keletkezésére tett kérdésed amivel istent akarod bizonyítani pont az amiről írtam, "isten feltételezése csak arra jó hogy berakják oknak mindenhova amit nem tudunk még. Ez pedig egyenlő azzal hogy lemondanak válaszok keresésével." Te pont ezt teszed és fel vagy háborodva hogy szerintem nincs igazad és lenézem a hited.


Steve1, hogy lehet hogy te aki fizikával foglalkozol nem tudod mit jelent a véletlen fogalma?

2016. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/138 anonim ***** válasza:
50%

Hoppá, összekevertem a neveket. :D

Steve1, olvasd el ezt:

[link]

2016. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/138 anonim ***** válasza:
50%
Steve1, az egészet olvasd el, de a lényeg hogy gyakran azért tekintünk egy eseményt véletlennek - pontosabban véletlenszerűnek -, mert nem vagyunk képesek elegendő mennyiségű információt gyűjteni az esemény kimenetének megjóslásához. Szóval feltaláltad a spanyolviaszt, már csak a véletlen fogalmával kell tisztában lenned.
2016. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/138 anonim ***** válasza:
Én vagyok fizikus kedves 63%-os, az a másik válaszoló, de ő nem hisz Istenben, én igen!
2016. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/138 anonim ***** válasza:
56%
Tudom, azért írtam hogy összekevertem a neveket. :) De nem csak nekem van késő, te is lehagytál egy nem szócskát.
2016. jan. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/138 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit hosszúra nyúlt ez a kérdés, még néhány válasz és ez lesz az egyik leghosszabb diskurzus lol


Holnap friss fejjel majd válaszolok a felvetéseidre :)

2016. jan. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/138 A kérdező kommentje:

A HKÉ élmények is bizonyítják a halál utáni élet létét, mindent nem tudnak oxigénhiánnyal magyarázni, csupán szőnyeg alá akarják söpörni ezeket a jelenségeket. Miért vetítene az agy ilyesmit, hogyha úgyis percek vagy órák múlva halott lesz és akkor már mindegy?!


[link]

2016. jan. 30. 17:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!