Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Egy okos embernek tartom...

Egy okos embernek tartom magam, és mindenre van tudományos magyarázat, akkor miért hisztek "mesékben" és bonyolult szürreális magyarázatokban?

Figyelt kérdés
Mindenre van ésszerű magyarázat, akkor miért hisztek mágiában, okkultizmusban, szellemekben, és a fene se tudja még miben? Hozzá teszem még csak bizonyíték sincs semmiféle mágikus dologra. senki nem képes mágiát használni, mindenki csak elméletben űzi ezeket a dolgokat. Nincs senki aki magas szintű mágiával bírna, és pl előttem képes meggyújtani a gondolataival egy papírdarabot, vagy a gondolataimban olvasni... Előre is köszönöm! ( Egy szkeptikus aki hinni szeretne...)

2015. okt. 4. 01:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 A kérdező kommentje:

De miért nem a kézenfekvő magyarázatot választják? Monok egy példát: Leesett a fa a fáról. Az én logikai menetem:

az almát tartó ág például meggyengülhetett, és a föld gravitációja a földhöz vonzotta----> leesett... Ellenben egy spirituális gondolkodású teljesen szürreális idiótaságokat talál ki mindenhez. Ő gondolkodása:

A gonosz szellem így küldött neki üzenetet, hogy figyeli, és mivel az alma bal oldala sárga volt, ezért a szekrénybe lakik, mivel sárga az ő szekrénye is... Na kb ilyen zagyvaságokról szólnak a mágikus dolgok...

Valaki írta: (hozzáteszem már ilyeneken megbukik minden misztikus elméletetek)

Az embert három erő irányítja:

- értelem (ész);

- érzelem;

- testi erő.


Értelem(ész): az agy felelős érte... elektromos kisülések következtében az agy "működik" információt hordoz, tárol, gondolkodik, tapasztal, fejlődik stb...

-Érzelem: szintén az agy egyik része felelős érte, részben szerepet játszanak hormonok, és biokémiai folyamatok ebben (kivéve ha valami mondjuk psichopata, mert akkor ugye nincsenek igazán érzelmei).

Erő: Logikus... az embert csontok, inak, izmok építenek fel, amelyeket természetesen általában lehet fejleszteni pl edzéssel. (megfelelő vitamin fehérje, kálcium, nyomolemek bevitelével a szervezetbe).


Én szeretnék hinni, de mondjatok 3 olyan dolgot, ami spirituális, és tudományosan nem bizonyítható, mégis fizikailag manifesztálódik, és részesei vagytok! Tehát nem pistike mesélte, hogy ő tud valakit, aki szintén hallotta egy füvestől, hogy látott szellemeket. Hanem kézenfekvő bizonyítékokat szeretnék... Esküszöm, ha létezik mágia, egyből átállok hozzátok, és én leszek a legelhivatottabb. De amíg semmi bizonyíték, addig azon a szinten áll a mágikus magyarázat, mintha azt állítanám, hogy mindig figyel egy sárkány piros bugyiban és sapkában a templom tetején, de ahogy odanéz valaki eltűnik. Ez sincs bizonyítva, mégis hinni lehet benne, mint bármilyen maszlagban.

2015. okt. 4. 16:09
 22/83 A kérdező kommentje:
*az alma a fáról. bocsi, túl gyorsan írtam.
2015. okt. 4. 16:09
 23/83 Amarok Tonrar ***** válasza:

Áh, értelek, te is azokat az embereket tartod okkultistának, akik szerint egy leeső ág titkos üzenet az angyaloktól. Nos... nem. Felajánlottam, hogy mutatok irodalmat a témából. Olvasni, szűrni és gondolkozni kell. Onnantól magad kutathatod, ha annyira érdekel, hogy miben rejlik a lényeg. Az, hogy nagyanyádnak megjelent a pirítóson Jézus, vagy kártyából kijöttek a lottószámok nem számít, mert tényleg baromság.


"Én szeretnék hinni, de mondjatok 3 olyan dolgot, ami spirituális, és tudományosan nem bizonyítható, mégis fizikailag manifesztálódik, és részesei vagytok!"


Mondok először egyet, kérlek, magyarázd el nekem. Utána mondhatok többet is. A spiritualitás lényege, hogy az ember több, mint egy húskupac, ami születik és meghal. A receptorokon és a neurotranszmittereken túl, van valami több, ami a lényegünk. Ha én gondolok például egy fánkra, az a tudatomban létezik. Mérhető agyi tevékenységet produkál, hiszen használtam az agyam, de soha, senki nem fogja nekem műszerekkel kimérni, hogy én most egy fánkra gondolok. Láttam, mi több, ettem már fánkot, tudom milyen. Mégsem kell ennem, vagy látnom ahhoz, hogy tökéletesen elképzeljem. A tudatomban a fánk tökéletesen létezik, viszont bizonyíthatatlan, mert mondhatod, hogy hazudok, és valójában egy almára gondolok, vagy éppen semmire. A legtöbb ember képes erre, nincs benne semmi misztikus. De akkor hogyan működik? Kérlek, te okos, szkeptikus ember (gúny nélkül írom), fejtsd ki nekem, hogy ez az egyszerű dolog hogyan létezhet? Utána beszélhetünk pirokinézisről és gondolatolvasásról.

2015. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
0%
Itt bukik el mindig, nem tudják bizonyítani a zagyvaságaikat. Mellébeszélés, terelés megy, de az se meggyőző. Mindegy, ezek egy hétéves szintjén vannak, ez biztos.
2015. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
0%
Amarok, hibás az érvelésed. Haladunk a gondolatolvasó szkennerek felé, néhány éven bellü ki tudják majd olvasni, hogy fánkra gondolsz, vagy p*nára. Bizonyíthatóvá válik a dolog. Az ezós humbug meg nem.
2015. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 A kérdező kommentje:

Látom te az értelmesebb spiritualisták közé tartozol. Szerintem azért nem mutatható ki egyedül hogy a fánkra gondoltál, mert a tudomány nem áll még annyira magas szinten, hogy ezt is kimutassa, de ezzel ellentétben, ha valaki szerelmes, azt már egy RMI simán kimutatja----->

idővel részletesebb dolgokat is kimutathat.

2015. okt. 4. 16:22
 27/83 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Amarok, hibás az érvelésed. Haladunk a gondolatolvasó szkennerek felé, néhány éven bellü ki tudják majd olvasni, hogy fánkra gondolsz, vagy p*nára. Bizonyíthatóvá válik a dolog. Az ezós humbug meg nem."


Tehát évek múlva eléri a tudomány azt a szintet, hogy a legalapvetőbb dolgokat esetleg, viszonylag pontosan mérhetővé tegye. Nem érzem magam lenyűgözve, bár szeretem a tudományt, de ez valahogy nem jó érvelés a példámra.

2015. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 Amarok Tonrar ***** válasza:

"de ezzel ellentétben, ha valaki szerelmes, azt már egy RMI simán kimutatja----->

idővel részletesebb dolgokat is kimutathat."


Nem a szerelmet mutatja ki, hanem a heves érzelmi reakciókat. Az, hogy idővel mit mutathat ki, akkor annyira humbug, mint az ezotéria, nem? Most kimutat valamit, pontatlanul, később pedig mást is kimutathat...

2015. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Itt bukik el mindig, nem tudják bizonyítani a zagyvaságaikat. Mellébeszélés, terelés megy, de az se meggyőző. Mindegy, ezek egy hétéves szintjén vannak, ez biztos."


Én nem vagyok minden vallásos, hívő és okkultista egy személyben. Az első kettő például semennyire. Nem tudom és nem is akarom mindenki állítását bizonyítani, főleg hogy a legtöbbel én sem értek egyet.

Ha én most tüzet gyújtok neked, ami az elmédbe lát, akkor se lennél meggyőzve (ne aggódj, beismerem, hogy képtelen vagyok rá, és sosem ígértem ilyesmit). A megértéshez viszont nem a pirokinézist kell kapásból elemezni (ha létezik). Az iskolában sem az ember anatómiáját tanultad először, hanem előtte természetismereten beszéltetek az időjárás elemeiről, mi az a szél, stb. Ebből azt akarom kihozni, amit már harmadjára említek, hogy amíg azt tekintjük az "ezós" definíciójának, aki kártyából jósol, angyalokkal beszélget és szerelmi kötéseket gyárt, addig nincs kialakulva megfelelő kép a vita tárgyáról. Amíg ez nincs meg, nincs értelme beszélni bármiről is. Adj nekem egy történelemkönyvet, mielőtt azt kéred, hogy soroljam fel mi történt 1923-ban Vácrátótpusztán, hogy te aztán elmondhasd, hogy az ottani eseményekben mi nem stimmel.

2015. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 A kérdező kommentje:
De ez legalább kimutatja, hogy az érzelem agyi alapú, nem pedig valami aura/lelki zagyvaság. A spiritualitás a hiten kívül semmit nem tud felmutatni. Még Dynamo is csak egy nagyon profi bűvész.
2015. okt. 4. 16:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!