Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Egy okos embernek tartom...

Egy okos embernek tartom magam, és mindenre van tudományos magyarázat, akkor miért hisztek "mesékben" és bonyolult szürreális magyarázatokban?

Figyelt kérdés
Mindenre van ésszerű magyarázat, akkor miért hisztek mágiában, okkultizmusban, szellemekben, és a fene se tudja még miben? Hozzá teszem még csak bizonyíték sincs semmiféle mágikus dologra. senki nem képes mágiát használni, mindenki csak elméletben űzi ezeket a dolgokat. Nincs senki aki magas szintű mágiával bírna, és pl előttem képes meggyújtani a gondolataival egy papírdarabot, vagy a gondolataimban olvasni... Előre is köszönöm! ( Egy szkeptikus aki hinni szeretne...)

2015. okt. 4. 01:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 A kérdező kommentje:

Egyet értek veled abban, hogy a spiritualizmus fogalma nem teljesen tiszta, így eleve nehéz vitázni. De aki meditál stb, nem tudom mivel tud többet, mint a gépészmérnök nővérem, aki eszik iszik alszik érez, gondolkodik...

A történelemkönyvek nagy része is hazugság. Hisz történelmet a győztesek írják, és eleve ... nem fejtem ki.

2015. okt. 4. 16:43
 32/83 Amarok Tonrar ***** válasza:

"De ez legalább kimutatja, hogy az érzelem agyi alapú, nem pedig valami aura/lelki zagyvaság. A spiritualitás a hiten kívül semmit nem tud felmutatni. Még Dynamo is csak egy nagyon profi bűvész."


Ahogy mondod, az említett személy bűvész, semmi köze a témához.

Nem azt mutatja, hogy az érzelem agyi alapú, hanem hogy változást okoz az agyban, ami mérhető. Ennél több nincs bizonyítva. Igen, befolyásolják a hormonok és az ingerületátvivő anyagok, de ezekről annyit tudunk, hogy léteznek. Egy részükről viszont azt sem, hogy pontosan mit és hogyan csinálnak. A példám a szerotonin. Ha ismered ismered, ha nem, olvass utána.

2015. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Egyet értek veled abban, hogy a spiritualizmus fogalma nem teljesen tiszta, így eleve nehéz vitázni. De aki meditál stb, nem tudom mivel tud többet, mint a gépészmérnök nővérem, aki eszik iszik alszik érez, gondolkodik...

A történelemkönyvek nagy része is hazugság. Hisz történelmet a győztesek írják, és eleve ... nem fejtem ki."


Semmivel nem tud többet. Nem ad szuperképességeket a meditáció. De az biztos, hogy aki meditál, az nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb és tudatosabb a nővérednél. Foglalkozik egy olyan részével, amit egy gépészmérnök nem tanult (de tanulhat). A meditáció furcsa példa, mivel bizonyítottan jótékony hatást fejt ki a meditálóra fizikailag is. Sőt, a meditálás mérhető változásokat indít el az agyban.

A történelem légből kapott példa volt, helyettesítsd be kedved szerint.

2015. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:
Tudod mit, ezt az érvelésedet így elfogadom... De nem tudhatjuk, hogy az agyi változás érzelmek hatására, az ok vagy okozat. ha ok akkor a tudomány az igazság, ha okozat, akkor valami "bennünk rejlő erő" hat az agyra, ami hat az érzelmekre. De ez nem bizonyított szintén, és biztos van valami buktató, ami megcáfolja ezt, csak nem jöttem még rá.
2015. okt. 4. 17:04
 35/83 Amarok Tonrar ***** válasza:

Tehát megállapíthatunk két dolgot. Ez lehet konklúzió is.


1.: Abban egyetértünk, hogy a bűvészek, telefonos jósok és meditációt alkalmazók nem okkultisták.

2.: A tudomány nem tud mindenre magyarázatot adni.


Ha ezt elfogadod, részemről is áldás rá, és elértünk valami értelmeset a vitával (ami emberhez méltó módon nem fulladt anyázásba).

2015. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 A kérdező kommentje:

Igen, ebben egyet értünk. (szerintem értelmes vitapartnerek vitázása sosem fullad anyázásba! :) ).

Egyébként látom, hogy te értelmes ember vagy, ezért is állok le beszélgetni veled. Látom te sem csak a hasadra csaptál és elkezdtél hinni valamiben.

2015. okt. 4. 17:13
 37/83 A kérdező kommentje:
Tudsz normális könyvet ajánlani, ami nem kvantumfizikai alapokra, vagy áltudományos idiótaságra alapozza a "mágikus tanokat"?
2015. okt. 4. 17:21
 38/83 Amarok Tonrar ***** válasza:

Könyvet nem, egyben sincs benne az abszolút igazság. Könyveket igen, amiknek szűrni kell a tartalmát. De amennyiben nem egy regényt olvasol, azt máshol is kell. A tudományos értekezések sem minősülnek szentírásnak, ahogy ezek sem. A filozófiai alapok megértéséhez és megismeréséhez tudok ajánlani, bár annyi lustaságot megengedek magamnak, hogy egy másik válaszoló kommentjéből emelem ki az ajánlást. Ő jó címeket írt, és sorrendbe is rakta.

Idézem:


"Függően attól, hogy mennyire jó a szövegértésed, és mennyire vagy tájékozott, és gazdag a szókincsed, a következőket tudom ajánlani olvasásra. A sorrend nehézségi fok alapján van, hogy mennyire nehéz a szöveg, és mennyi előzetes olvasottság kell hozzá.

Várkonyi Nándor-Varázstudomány I-II

C.W. Leadbeater, Annie Besant könyvek a teozófiai társulattól. Online és Ebook is elérhető.

H.P Blawatsky, ugyanettől a társaságtól.

Corpus Hermeticum. Ez régi mű, ismeretlen szerző. Sok fordítása van, ami viszonylag nyers, és ezért jó, az a Hermit Kiadó kommentárok nélküli kiadása. Ha kommentárokkal ellátottat szerzel be, akkor a kommentárokat csak érdekességképpen. A lényeg a saját gondolatod."

2015. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
Szerintem az igazi spiritualitás lényegét "az eddig ismert elmével" nem lehet se bizonyítani, se megérteni . Ha valaki mégis megpróbálja bizonyítani , valószínűbb, hogy nem az eddig ismert elme korlátain lépett túl, hanem egyszerűen csak nem érti a spiritualitás lényegét.A véleményem,hogy amit a legtöbb ember spiritualitásnak nevez , annak valójában semmi köze a valódi spiritualitáshoz. Számomra egyértelmű, hogy a valódi spiritualitás lényegét csak egy módon lehet megérteni , ha megéled magát a spiritualitást.Ilyen szempontból , teljesen feleslegesnek is tartanám hogy bizonyítsam a spiritualitás "létjogosultságát".Viszont ha megtapasztalnád magát a spiritualitást , azután fel sem merülne benned a kérdés, hogy "kézzel fogható bizonyítékot " szeretnél.A bizonyíték maga a tapasztalás.Tehát ha mindenáron bizonyítani szeretnék, akkor azon lennék, hogy rávegyelek hogy tapasztald meg.:) Vannak úgymond "módszerek", bizonyos "technikák", melyek segítségével közelebb kerülhetsz a spiritualitáshoz.Viszont ezt nem úgy lehet megtanulni mint az iskolai tananyagokat.Általában elég sok "kísérletezés" szükséges hogy ráérezz az ízére, a lényegére.Úgy tudnám a spiritualitás megértését megközelíteni, hogy képzeld el, hogy van egy olyan lény ami csak a két dimenziós mozgást ismeri.Tehát csak vízszintes mozgást ismeri. A mélységet magasságot nem ismeri , s mivel nem ismeri el sem tudja képzelni, hogy az milyen lehet. Te mivel ismered a mélységet magasságot is , tudod hogy milyen az . Nincs szükséged bizonyítékra. Viszont nagy gondban lennél, ha bizonyítani akarnád a két dimenziós lénynek , hogy milyen is a három dimenzió. Valószínű, hogy ha elméleti szinten még ha tudnád is bizonyítani a három dimenzió létezését, a két dimenziós lény vagy el hinné vagy nem . Tehát " hit kérdés " lenne az egészből, amitől még egyáltalán nem értené a lényeget. Szerintem nagyon sok ember van aki "hisz" spiritualitásban és legalább vannak ennyien akik egyáltalán nem hisznek benne. Szerintem a legtöbb esetben e két féle megközelítésben lényegi különbség nincs . Valószinű, hogy a többségük egyáltalán nem tapasztalták meg a spiritualitás lényegét .No és pontosan ez a lényeg , maga a tapasztalás Ilyen kérdésben a legádázabb viták szerintem azok közt zajlik akikben még soha nem tudatosodott a spiritualitás lényege.Legyen az "hívő", vagy éppen "nem hívő".:) Tehát a két dimenziós lénynek úgy tudnád igazán bizonyítani a három dimenzió létezését, ha a "két üveg lap közé beszorított testét "kiengednéd a két üveg lap fogságából..:)) Elmélettel nem igazán. Természetesen attól, hogy valakiben " tudatosodik " a spiritualitás lényege ettől még nem lesz különb, vagy jobb annál, akiben még ez idáig nem tudatosodott.Állítólag minden embernek vannak valódi spirituális tapasztalásai, de ezek többnyire nem tudatosulnak bennünk. Úgymond "öntudatlanul éljük meg".Bizonyára neked is vannak spirituális tapasztalásaid,élményeid, de bizonyíték számodra ez csak akkor lesz ha majd " tudatosodik" benned..:)
2015. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
Nincsen tudományos magyarázat arra hogy mitől kel életre a holt anyag.
2015. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!