Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Egy okos embernek tartom...

Egy okos embernek tartom magam, és mindenre van tudományos magyarázat, akkor miért hisztek "mesékben" és bonyolult szürreális magyarázatokban?

Figyelt kérdés
Mindenre van ésszerű magyarázat, akkor miért hisztek mágiában, okkultizmusban, szellemekben, és a fene se tudja még miben? Hozzá teszem még csak bizonyíték sincs semmiféle mágikus dologra. senki nem képes mágiát használni, mindenki csak elméletben űzi ezeket a dolgokat. Nincs senki aki magas szintű mágiával bírna, és pl előttem képes meggyújtani a gondolataival egy papírdarabot, vagy a gondolataimban olvasni... Előre is köszönöm! ( Egy szkeptikus aki hinni szeretne...)

2015. okt. 4. 01:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
*vallásos emberek
2015. okt. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 Ozmium42 ***** válasza:

"Na álljunk meg egy pillanatra. Isten léte logikusabb, mint Isten nemléte, mert a semmiből nem lesz valami."


Csak a sémi monoteista vallások szerint lett a semmiből valami. Az ateisták nem hisznek ilyesmiben. Mellesleg ha vennétek a fáradtságot, és elolvasnátok a szent könyveteket, akkor látnátok, hogy hemzseg azoktól az állításoktól, amiket pofon egyszerű cáfolni (esetleg bizonyítani). Mondok egy példát: a tenger szétválasztása. Tessék bizonyítani. Egyértelműen meg lehet mutatni, hogy szétválik-e a tenger az istenhívő kedvéért, vagy nem. Túl bonyolult, ritka csodát kérek számon? Kezdjük valami egyszerűbbel. Lerakok egy ceruzát az asztalra, aztán Isten, Sátán, angyal, ördög, démon, szellem, vagy emberi mágia megemeli, leteszi, és kész is vagyunk. Máris láthatjuk, van valami kézzel fogható bizonyíték a kezünkben, hogy valóban létezik valami, ami hatást fejt ki, és nincs rá magyarázat.


Az ókorban senki sem állította, hogy használja az elektromosságot, csak nem tudja megmagyarázni, bebizonyítani. Az ezoterikusok viszont ezt állítják az őskor óta napjainkig, és soha nem történt előrelépés egy centivel sem, csak a halandzsa vált egyre részletesebbé.

2015. okt. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:

,,Az ateisták nem hisznek ilyesmiben."


Na akkor miben hisznek?

2015. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
Az ateisták abban hisznek hogy nincs Isten, csak evolúció
2015. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:

Nos a 6. oldal kivételével (túl sok egybefolyó szöveg, valószínűleg egy ugyanazon dolog átláthatatlan körmondatokkal való kifejtése, így nem olvastam el) végigolvastam. Idézgetni nem fogok, ha valaki ezt elolvassa, úgyis rájön hogy neki szól.


Volt aki írta, hogy a kérdező is hívő, csak a tudományban hisz, mert az sem magyaráz meg mindent.

--Nana! Részben igazad van, viszont a mágiához kapcsolódóan már más tészta!

A tudomány amit tud azt igazol, amit viszont nem tud, arra be is vallja, hogy még nem tudja, de próbálkozik vele! Az okkultisták (persze vannak kivételek, de átlagban) pedig ha valaminek nincs magyarázata, rávágják, hogy "zárkózott vagy; előre eldöntötted, hogy nem igaz; nem bizonyítható; jelenlegi elmével nem felfogható; magasabb szintű; stb-stb"!

Itt a nagy különbség a kettő között! A tudomány elismeri, ha valamit nem tud, de tovább próbálkozik. Míg az okkultizmus, ha megkérdőjelezik, rávág egy olyat, amivel kibújik a mérhető bizonyítás alól.


Én egy sztoikus, szkeptikus, racionalista ember vagyok. Nálam valami vagy érzékelhető (legyen ez akár agyi képalkotás, mint a gondolat vagy álom), vagy nincs.


Az sem igaz, hogy a tudomány ne tudná igazolni a "mágikus" történéseket. Nem mindet, de szép részüket!

Legtöbbnél a nyomás és a rezonancia játszik. A pirokinézis, mint példa, pontosan ezen kettőnek a vegyülése. Az égéshez mi kell? Hőmérséklet, éghető anyag, oxigén. Oxigén van a levegőben. Az éghető anyag adott. A hőmérséklet a lényeg.

Bizonyos tudósok (akiknek "valamilyen okból kifolyólag" nincs elért eredményük, na vajon miért?) nem fogadják el, de a hő alapértelmezése már megvan. A hő már a definíciós kisérletei elején is elektronfelhővel, és nem elektronpályával volt értelmezve. Mára pedig már meg is mondták, hogy a molekuláris összekapcsolódások miatt lehetetlen, hogy kötött elektronpályák legyenek.

Nos a hő az elektron a felhőben bekövetkezett mozgási energiaváltozása okozta nyomásváltozás.

Tisztábban: Az a változás, mikor az elektron nagyobb távolságot tesz meg ugyanannyi idő alatt.

Még egyszerűbben: Az elektron gyorsulása az atommag körül.


Nos a pirokinézis erre alapszik. Akár kéz segítségével, akár szemmel, a túlzott koncentráció egy bizonyos testrészedre, óriási munkát igényel az agyban, ami az elektronok mozdítását eredményezi. Hogy azt hidd, fixen tartod a kezed (itt még bejön az izomzatra figyelés és egyebek), az agy elektronokat, ráadásul nem is kis mennyiséget küld az adott testrészhez. Ez szabadon nem érzékelhető, viszont egy nagyon érzékeny mérőműszerrel (van ilyen, ha jól rémlik 4 vagy 5 darab a világon) kimutathaó. Ez többezred milliméternyi csak! Az elektronoknak viszont ez már elég. Az adott pillanatban a kezedhez vagy szemedhez érkező elektronoknak a pályáját ez a rezgés meg tudja változtatni. Akkor már változik a többié is, hiszen az elektronok arra törekednek a töltöttségük (negativitás) miatt, hogy a lehető legtávolabb legyenek egymástól.

Itt kezdődik a lavina folyamat. (Mint ahogyan a villám is egy elektromos kisülés és ionlavina) Egy elektronlavina. Itt az elektronok elmozdulása megváltoztatja a gyorsulásukat. Ezáltal hőt termel.

Ez azonban nem elég. Ez így nagyon kicsi változás. Ehhez kell rezonancia. Ezért nem sikerül mindenkinek minden esetben! Az elektronlavinában részt vevő elektronoknak rezonanciába (a húzó elektron frekvenciájának meg kell egyeznie a húzott elektron saját frekvenciájával) kell lépniük egymással. Ha rezonálnak, akkor tekintettel arra, hogy alapból óriási a sebességük, nagyon gyorsan képesek elérni a rezonancia-katasztrófa állapotát. Az pedig egy robbanásban "mutatkozik" meg. Mivel ez méretben kicsi, ezért nem látható, viszont a fent említett műszerrel mérhető. Ez szabad szemmel csak akkor érzékelhető, ha a rezonancia-katasztrófa állapotát pont az éghető anyag megfelelő közelségében érik el az elektronok.


.

Szóval tulajdonképpen a pirokinézis az emberi test önálló biológiai művelete (elektronok küldése az adott testrészbe) által létrehozott szabadon nem érzékelhető, de mérhető rezgés okozta elektronlavina rezonancia-katasztrófája az éghető anyag megfelelő közelségében.


(Egoizmus: "Isten" áldja a MIT-en szerzett természettudományi diplomámat)


-

-


Most jöhetne, hogy ezt felesleges volt leírnom. Ráadásul "konyhanyelven" írtam, így elég rossz a megfogalmazás néha.

Nos azért, mert sokan váltig állítják, hogy a belső erő, meg spirituális energia okozta dolog. Nem! Olyan nincs! Annyiban igaz, hogy energia okozta. De a tudományos értelemben vett energia!

Mint mondtam, az okkultizmus kerüli a tényszerű, fizikai bizonyítást. Na amíg az meg nem történik, addig állításuk hamis! A tudomány ezzel szemben ha valamit nem is tud, azt nyíltan elismerve tovább térképezi.

2015. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:

"Nos a 6. oldal kivételével"


Gratulálok az „okkultista” képességedhez. Egy látnok természettudományi diploma mögé bújva.:DDD


Igen , igen,.....amikor rájöttem, hogy azon az oldalon két hozzászólásom is volt sértette a kis egocskámat , mert hát én is emberből vagyok.

Aztán elgondolkoztam ezen a hozzáállásodon. Te mint „racionális elme” hogy mondhatsz ilyet, hogy egy oldalt kivéve (mert ott „valószínűleg”,…………………) elolvastam az összes oldalt. Persze jogodban áll, csak a racionális gondolkozással ellentétben áll az ilyen jellegű „valószínűleg” következtetés .

Ez ugyanolyan hozzáállás mint némelyik ” áll okkultistáé”, aki azt mondja, hogy nem tapasztaltam, nem tudom biztosra de valószínű, hogy ez vagy az van. Ez a viselkedés eléggé irracionális azzal szemben amit állítasz magadról.


Azért egy sértő mondatot mégis csak szántál, a 6. oldalnak. Már nem is vagyok oly biztos abban , hogy nem olvastad el.:))


Nagyon érdekelne , hogy ha nem olvastad el a 6. oldalt, mi alapján valószínűsíted hogy „ egy ugyanazon dolog átláthatatlan körmondatokkal való kifejtése”.

Mielőtt válaszolnál, jól gondold meg mit mondasz , mert nagyon könnyen beleeshetsz újból a saját csapdádba.:))


Racionális , ésszerű, kézzel fogható bizonyítékot légy szíves , ha lehet .:))) Előre is köszönöm!

2015. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:

"A tudomány amit tud azt igazol, amit viszont nem tud, arra be is vallja, hogy még nem tudja, de próbálkozik vele! Az okkultisták (persze vannak kivételek, de átlagban) pedig ha valaminek nincs magyarázata, rávágják, hogy "zárkózott vagy; előre eldöntötted, hogy nem igaz; nem bizonyítható; jelenlegi elmével nem felfogható; magasabb szintű; stb-stb"!

Itt a nagy különbség a kettő között!"

Ebben sajnos tévedsz. Az okkoltizmusban hívők tudják hogy vannak dolgok amiket nem lehet megmagyarázni, ezt el is fogadják, nekik mindegy csak működjön, ha tudják hogyan, mégjobb. Egy rakás okkult dolognak nincs magyarázata és szerinted ez az okkultistákat érdekli? Nem.

Amire viszont ugranak az a "sosem próbáltam, utána se olvastam, de nem lehet magyarázni ezért én azt mondom hogy nem létezik mert sajt". Mert tényleg csinálnak valamit, ami nagy valószínűséggel a tudomány egy érdekes ágának felhasználása, és nem esik jól ez embernek ha közlik vele hogy márpedig az amit nemcsak tapasztal hanem csinál, egy internet előtt ülő fotelhuszár szerint márpedig akkor se létezik.

2015. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 Lunariana ***** válasza:

Emberek ,emberek... Mily csunya szo ha ertelmetlen, jellemtelen emberekre hasznaljuk. nem gyoztem elolvasni a sok marhasagot, es ritkan ertelmes dolgokat amiket sokan irtak. A tudomannyal megmagyarazhato, hogy a tojas, vagy a csirke lett hamarabb? Nem...MEG NEM...Nem kell az embernek mindenrol tudnia amit egy masik allit. Hol van a vilagegyetem vege?, Honnan tagul? Mibol lettek az istenek?, Meddig er a vilagfa?, Mennyi dimenzio van?...

A tudomany ezekre soha nem fog magyarazatot talalni. Az embereknek ezt el kell fogadniuk. Miert volt az, hogy a legtobb tudos vegul hivo lett? ... Azert mert nem talaltak magyarazatot. Okos nem az aki bemagol minden egyes szot ,es visszamondja hanem az aki gondolkozik is egy-egy valaszon. Minden allitast meg kell probalni cafolni, ha sikerul johet a kovetkezo elkepzeles.

Az nem lehet ,hogy mi is csak egy konyvben/filmben/ alomban vagyunk?...Ez is lehetne , de ezt megcafolni nem tudod! Senki sem tudja. Nem mondhatja senki azt, hogy valami nincs csak azt, hogy valami van. Ezt az allitasomat senki emberfia megcafolni nem tudja. Nincsenek 'szellemek" (sokan kodre emlekeszteto valamire mondjak azt, hogy szellem, de ezt megcafolom mert ok az osok. Hite valogatja az embert.

Amugy azt , hogy nincsen valami azt csak az istenek allithatnak, mert ok mindent tudnak, es szomoruan neznek, hogy a tevedesbol teremtett faj, milyen ostoba lett. A demonok bolcsek. Egy embert hozzajuk hasonlitani szegyen lenne.

Az istenek is "masok a romaiaknak, a gorogoknek, az egyiptomiaknak, a japsnoknak...Stb. Pedig csak mas-mas alakban jelennek meg, es ezert mas-mas nevvel illetik oket. Az emberek ostobasagat nem szerettek :aldozat. Egy allat nem alacsonyabb rendu mint az ember. Sot emiatt a nezete miatt inkabb az allatok a magasabb renduek. A demonokrol mar ne is beszeljunk. Ok vannak legkozelebb az istenekhez (ha valakit erdekel a demon fogalma akkor azt tollem kerdezze meg, vagy ha csak "az elkepzeleseimre" kivancsi.

Magiat az ember csak probalja muvelni, de egy tundevel/ firnirrel felsem er (nekik a fogalmukat is leirhatom privaltban).

Nem hinni ,hanem gondolkodni kell.

Nem akarom senkinek sem a hitvilagaba belegazolni, de erdemes ezeken elgondolkoznia. Ha kerdese van biztosan visszairok harom napon belul.

Melysegesen sajnalom ha valakit megbantottam volna.

(Sokan mondjak, hogy tul "felnottesen" gondolkodom, ezzel utalva a korosztalyomra: 12-18ev . Csak hogy ezt a gondolatmenetet lehessen valahova tenni.

Meg egyszer bocsanat ha megbantottam volna valakit. En igy gondolkozom.

Amennyi eloleny annyi gondolatmenet.

Bocsanat ha elirasok is szerepelnenek a "regenyem"-ben.

2015. okt. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 Lunariana ***** válasza:
Visszaterve a tudomanyra. Az nem a logikara epul? Az istenek logikusan alkodtak meg mindent . Milyen lene egy logikatlan vilagban elni?
2015. okt. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:

Egy kicsit nehéz lesz úgy megfogalmaznom, hogy ne akarjátok kiforgatni a szavaimat (úgyis lesz aki kifogja), de megpróbálom.


Túlgondoljátok. Most már elolvastam a 6. oldalt is. Igaz, rosszul feltételeztem az előző hozzászólásomban. (Na jó, annyiban igazam volt, hogy az a racionalitás fogalmát teljesen átírni akaró válasz tényleg ugyanannak az eredménytelen, felesleges fejtegetése)

Valaki írta, hogy nem az a lényeg, hogy mágiát használj, hanem hogy elfogadd, hogy isten mindent megfelelően csinálj, kedves légy, egyebek. Nana! Eltértünk! Az vallási rész az istenhit. A kedvesség önismereti/pszichológiai. Mi az evilágbeli kézzel fogható "mágiáról" beszélünk, nem másról!

Valaki írta a korlátoltságot. Ismét elkanyarodtunk! A korlátoltság nem egyenlő a fizikai ésszerűség határaival! A mi világunkban/dimenziónkban/síkunkban, nevezze aki aminek akarja, az fogadható el, ami fizikailag/kémiailag/biológiailag bizonyítva van. Pont! Bizonyítani valamit másképpen nem lehet. Amit "csak" gondolatban lehet kivitelezni, az nem bizonyíték. Nem elfogadni majd megérteni kell, hanem megérteni majd elfogadni. Ha valamit elfogadsz, de nem értesz, az a bizonyítatlan (kivétel, ha személyes tudásod híján nem érted, például ált. isk. 2. osztályosként nem fogod megérteni a fúziós reaktor működését), hit szerű rendszer. Egy tudományos dolog is lehet érthetetlen, ha a végtelenségig használjuk a(z egyébként logikai hibaként számon tartott) homonkulusz érvelést, tehát: miért negatív a mágnes ezen pólusa? mert oda tobzódnak az elektronok. Miért okoznak ott negativitást? mert ők maguk is negatívak. Miért negatívak? ...Na ezt használni óriási logikai hiba (ezt itt a gyik-on sokan elfelejtik)!

Tehát először (ha megvan hozzá a tudásod) értsd meg, és utána fogadd el! Saját kényed kedved szerint is változtathatsz, de itt lép be a különbség a hit (ismételten a szókiforgatás, mint '"elhiszed" amit a tudomány állít', az hibás!) és a bizonyított elfogadás között!


Valaki írta a reikit. Arra azt kell mondjam, hogy az elfogadható! Óriási agyi munkát igényel, de az energia szabadon irányítható. A fénylő energiagömbök és egyebek létrehozása túlzás, de a fizikai erő energiairányítása nagyon is általános, példának okáért a ki energia (nem "chi"! Nem ugyanaz!).


Itt a gyikon is volt aki régebben ezt írta, ő egy közös ismerősünkkel volt ott. Shaolin kolostor. Két épület között átlátni, neked hivatalosan nem is szabadott volna látnod, nem bemutató volt. Szerzetesek. Egy alacsony, vézna, gyenge izomzatú 12 év körüli gyermek. Egy magas, kigyúrt, ténylegesen erős férfi. A férfi előre dőlve teljes lendülettel nekifut a srácnak. A srác egyenes, talajra merőleges testtel, összezárt páros lábbal, sima talajon, a karját előrenyújtva, megbillenés nélkül megállítja a férfit. Hogyan?

Energiairányítással. A sémája az egésznek ugyanaz, mint az előzőlegesen leírt pirokinézis magyarázatomban. Annyi különbséggel, hogy ő itt tudatosan irányította a részecskéket a testében a talpához és a kezéhez. Az pedig már egyéni agyi kapacítástól függ. A részecskék végtagba tömörítésével a lábának a nyomását (a fentről folyamatosan érkező elektronok mágnesesen tolják lefele a már ott lévőket) növeli, míg a kézbe tömörítéssel ugyanezt játsza le, csak ott a pirokinézisnél is felmerülő apró regés okozta hullám a levegőben már az érintkezésig annyi energiáját elnyeli (mágnesesen széthúzza a teste elektronjait), hogy az ütközéskor a srác karjában fellépő longitudinális rezgés már a válláig lecsillapodjon.

2015. okt. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!