Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Egy okos embernek tartom...

Egy okos embernek tartom magam, és mindenre van tudományos magyarázat, akkor miért hisztek "mesékben" és bonyolult szürreális magyarázatokban?

Figyelt kérdés
Mindenre van ésszerű magyarázat, akkor miért hisztek mágiában, okkultizmusban, szellemekben, és a fene se tudja még miben? Hozzá teszem még csak bizonyíték sincs semmiféle mágikus dologra. senki nem képes mágiát használni, mindenki csak elméletben űzi ezeket a dolgokat. Nincs senki aki magas szintű mágiával bírna, és pl előttem képes meggyújtani a gondolataival egy papírdarabot, vagy a gondolataimban olvasni... Előre is köszönöm! ( Egy szkeptikus aki hinni szeretne...)

2015. okt. 4. 01:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:

idézet:"Valaki írta, hogy nem az a lényeg, hogy mágiát használj, hanem hogy elfogadd, hogy isten mindent megfelelően csinálj, kedves légy, egyebek. Nana! Eltértünk! Az vallási rész az istenhit. A kedvesség önismereti/pszichológiai. Mi az evilágbeli kézzel fogható "mágiáról" beszélünk, nem másról!"


bocsi pedig ennyiből áll a szupererő. és úgy lehet rá törekedni hogy szép dolgokat csinálsz, kedves és komoly vagy, és néha sikerül nagy jót cselekedni. ez a legreálisabb is. A szép, önzetlen dolgok megmaradnak az emlékezetben, de még a külső időben is, eképpen az ilyen hangulat is folyton visszatér.

a mágiával a külsőd is iszonyú szép tud lenni, de ezt mégsem veszik észre csak érzik.. ennyi erőért érdemes küzdeni sztem, mind1 hogy mit kell bevetni...

a másik ereje a mágiának a látás erő boldogság is egyszerre, szóval az egésznek az a mágikus lényege az hogyan légy szép és boldog, és ilyen tudás megszerzése a mindennapokra.

2015. okt. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:

Confusion detected!


Amiről te beszélsz, az továbbra sem a mágia tudományos definíciója. A mágia az élőlényekre, tárgyakra, eseményekre való fizikai/kémiai/biológiai ráhatás, látszólagosan ezek határainak átlépésével. Ennyi!

Ha mindenféleképpen ennyire szeretnéd vallási (vagy enyhén filozófiai-bár az már abszolút nem jön ide-) útra terelni, akkor legfeljebb a druidizmus, voodoo, wicca, indián vallások alapján lehetne érvet felhozni. Ha mágiáról akarsz beszélni, akkor nem kerülhet szóba a zsidó-keresztény, iszlám, taoista, buddhista, shintoista, sátánista, vagy bármi egyéb vallás, csak a fent említett 4 darab! Azokon kívül a mágiának nincs köze más valláshoz.

A mágia az amit nem tudatalatt "érzel", hanem kívülről tudatosan "érzékelsz"!

2015. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 saringan61 válasza:

Èrtem hogy nem hiszel benne es hogy mindenre tudsz magyaråzatot adni de akkor erre is adj nekem!

1honapja történt... Nagyon fåradtnak èreztem magam pedig akkor semmitvsem csináltam! Mèly álmoba merültem.... Kb ugy hajnal 3kor arra èbredtem meg hogy nem vqgyok az ågyamban! Az ågy fölött lebegtem ès akkor ereszkedtem le! Ahogy le èrtem az ågyba azonnal fel ugrottam és ki mentem a szobából! Rá 2hètre az ördöggel ălmodtam és ahogy fel èbredtem a karjaimat nem bírtam fel emelni a låbaim nyujtva a levegőben voltak ès nem birtam kiabålni mert nem mozdult a nyelvem!

2016. júl. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!