Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Egy okos embernek tartom...

Egy okos embernek tartom magam, és mindenre van tudományos magyarázat, akkor miért hisztek "mesékben" és bonyolult szürreális magyarázatokban?

Figyelt kérdés
Mindenre van ésszerű magyarázat, akkor miért hisztek mágiában, okkultizmusban, szellemekben, és a fene se tudja még miben? Hozzá teszem még csak bizonyíték sincs semmiféle mágikus dologra. senki nem képes mágiát használni, mindenki csak elméletben űzi ezeket a dolgokat. Nincs senki aki magas szintű mágiával bírna, és pl előttem képes meggyújtani a gondolataival egy papírdarabot, vagy a gondolataimban olvasni... Előre is köszönöm! ( Egy szkeptikus aki hinni szeretne...)

2015. okt. 4. 01:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
Én úgy tekintek a mágiára mint egy erőforrásra amit nem tudjuk hogyan kell kihasználni. Ha 1500-ban te megmutattad volna valakinek az elektromosságot, sőt, a vezeték nélküli technológiát, azt is mágiának nézte volna, pedig csak rá kellett jönnünk hogyan tudjuk hasznosítani.
2015. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 A kérdező kommentje:

"Mert nincs mindenre bizonyíték. Magyarázd meg miért működik a reiki. Magyarázd meg miért látja egymástól függetlenül többszáz ember ugyanott ugyanazt a szellemet. Sőt, bizonyítsd be nekem hogy nem léteznek a természetben népi legendák lényei (és hogy akkor mégis honnan vették a dolgot). Sőt. Bizonyítsd be nekem hogy nincs Isten.

Naugye. Nem mondhatjuk biztosra hogy nem léteznek ezért miért ne gondolhatná valaki hogy igen?"


A reiki nem működik. A szellemeket senki soha nem látja ugyan ott, sőtt szellemeket se lát, a legtöbb csak kitaláció, vagy valaki tud valakit, aki látott valakit, aki talán látta.... Eleve rossz a gondolkodásod... Neked kellene bebizonyítanod, hogy vannak ezek a lények a legendákban és természetben, mivel ami LÉTEZIK, az általában bizonyítható. Itt van előttem egy pohár.. ha kell betudom bizonyítani, hogy létezik, áthívlak, és megmutatom, hogy tessék néz meg, itt van. Na akkor te mutasd meg a szellemet, a reikit, vagy a legendákban lévő démonokat.

2015. okt. 8. 14:07
 63/83 anonim ***** válasza:

"A reiki nem működik. A szellemeket senki soha nem látja ugyan ott, sőtt szellemeket se lát, a legtöbb csak kitaláció, vagy valaki tud valakit, aki látott valakit, aki talán látta.... Eleve rossz a gondolkodásod... Neked kellene bebizonyítanod, hogy vannak ezek a lények a legendákban és természetben, mivel ami LÉTEZIK, az általában bizonyítható. Itt van előttem egy pohár.. ha kell betudom bizonyítani, hogy létezik, áthívlak, és megmutatom, hogy tessék néz meg, itt van. Na akkor te mutasd meg a szellemet, a reikit, vagy a legendákban lévő démonokat."


Most magyarázhatom hogy működik a reiki, nem fogok elhinni, nem azért mert nem működik, hanem mert te már eldöntötted hogy szerinted akkor sem. Én tapasztaltam és használ, lehet hogy nem mágia, lehet hogy pszihológia és kémia reakciók egyvelege, de az eredménye ugyanaz.

Ami létezik az nem mindig bizonyítható. Ezt magyarázom. Menj vissza a honfoglalás idejébe és bizonyítsd nekem hogy létezik eletromosság, rádióhullámok, radioaktivítás. Attól hogy nincs meg az eszközünk a kimutatásához még létezhet.

Lehet hogy nem tudom bizonyítani hogy ezek a lények léteznek, de szerinted hány féle állatot fedez fel nap mint nap az emberiség? Segítek, nem egyet. Egy valagnyi állatról elhittük hogy kihalt és paff, egyszer csak találtak egyet.

2015. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:

Jó persze most nem a sárkányra gondolok meg a pegazusra.

Egyébként akik szerinted szellemet látnak és hazudnak. Honnan tudod hogy hazudnak? Mert te azt mondod? Akkor ennyi erővel te is hazudsz.

2015. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
Mindenre van tudományos magyarázat? Hol élsz te ember? :D Mondd már ezt el a fizikusoknak, akik nap mint nap próbálnak új elméletekkel előállni a világmindenség megértéséhez. Mondd már ezt el az orvosoknak, akik ismeretlen eredetű betegségek után kutatnak. Mondd már el, hogy építették a piramisokat. Nyilván ezek szónoki kérdések voltak. Te is hívő vagy, csak te a tudományban hiszel,amit okos emberek alkotnak helyetted. De ebből látszik, hogy nem is értesz hozzájuk, csak hivatkozol rá.
2015. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 A kérdező kommentje:
Én abban hiszek ami alá van támasztva. Eleve nem értem hogy lehet abban hinni, ami nem létezik, legalábbis nem valószínű? A tudomány és a mágia között az a különbség, hogy a tudomány alátámasztja az állítását kísérletettel, és BIZONYÍTÉKOKKAL. A mágia pedig kitalál idiótaságokat, amiknek semmi valóságalapja nincs, és ha számon kérem, hogy "aham igen kézzel való gyógyítás tehát reiki, látni szeretném élőben, ahogy összeforrasztod a sebemet" akkor jön a hablaty, hogy hááát izéééé idő kell neki, vagy pont kifogyott az energiám ezért nem hatott. Egyébként tudományos kísérletnek vetném alá azokat az embereket, akik azt állítják, hogy képesek mágikus dologra. A tudomány úgyis bizonyítani fogja, ha olyan dolog történt, ami fizikailag nem magyarázható. PL egy 21 celziuszfokos szobában kiszámolták, hogy a hő nem ugorhat 23 fok fölé, de fölé esik, akkor logikus hogy hatott pl a tűz invokálása, vagy valószínűségszámítással kapcsolatos teszteket végeztetnék, hogy nagyobb százalékban tudja-e a tisztánlátó, hogy melyik lap az Ász az 52 lap közül.
2015. okt. 8. 22:16
 67/83 anonim ***** válasza:

Te se tudsz semmit arról amit karattyolsz. A reiki nem arról szól hogy a szemed előtt beforraszt egy sebet vagy mittudomén kézrátétellel rákot gyógyít. Az az alapja hogy minden problémának vannak lelki okai, így pozitív energiát ad át a reikis hogy megszüntesse a lelki okot és gyorsítsa a gyógyulást, de MINDENHOL szólnak hogy a rendes orvost nem helyettesíti, főleg komoly helyzetben.

Nekem pl megszüntette a pánikrohamaim, de ha mondjuk szívrohamot kapnék tudom hogy azzal nem oda érdemes menni.

De persze ezt magyarázhatom, neked az marad meg hogy ez ilyen ungabunga hadonászós hókuszpók és akár próbáltad már, akár nem, te elkönyveled hogy hülyeség csak mert nem azt nyújtja amit te hiszel.

2015. okt. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:

Egyébkét meg kijelented hogy mindenre van tudományos magyarázat aztán kijelented hogy ez bizony nem létezik, Most döntsd el melyik. Egy csomó ezotériához kapcsolódó dologra van tudományos magyarázat, sőt a végzői tudják is mert így megértik hogy működik, de attól hogy valamit megfejtettél még nem szűnik meg létezni.

Ha befejezted saját magad megcáfolását akár egy érdemleges kommentet is írhatsz amiben több van a "de akkor se létezik mert fúúúúú tudomány"-nál.

2015. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
Aha aha, Istenről sincs bebizonyitva hogy létezik, mégis sokan hisznek benne. Kicsit láss mélyebben a dolgokra, ragadjon el valami és ok lesz.
2015. okt. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
Na álljunk meg egy pillanatra. Isten léte logikusabb, mint Isten nemléte, mert a semmiből nem lesz valami. A vallásos kérhetik számon az ateistákat, hogy Isten nemlétére, nincs tudományos bizonyíték.
2015. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!