Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Egy okos embernek tartom...

Egy okos embernek tartom magam, és mindenre van tudományos magyarázat, akkor miért hisztek "mesékben" és bonyolult szürreális magyarázatokban?

Figyelt kérdés
Mindenre van ésszerű magyarázat, akkor miért hisztek mágiában, okkultizmusban, szellemekben, és a fene se tudja még miben? Hozzá teszem még csak bizonyíték sincs semmiféle mágikus dologra. senki nem képes mágiát használni, mindenki csak elméletben űzi ezeket a dolgokat. Nincs senki aki magas szintű mágiával bírna, és pl előttem képes meggyújtani a gondolataival egy papírdarabot, vagy a gondolataimban olvasni... Előre is köszönöm! ( Egy szkeptikus aki hinni szeretne...)

2015. okt. 4. 01:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
20%
Nem vagy te okos,amarok tarokkal együtt.Soha nem is leszel.Szánalmas vagy. Ezt meg is magyarázom: egy értelmes ember nem zárja ki a lehetőséget, nem bizonyítást kér.Hanem megpróbálja maga bebizonyítani, főleg ha ennyire érdekli,ha nem sikerül,akkor is 2 lehetősége van-vagy hisz tovább, vagy azt mondja,hogy ő nem fog hinni.De ha nem hisz,nem másokra tapad,mint egy gusztustalan senkiházi takony.
2015. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 A kérdező kommentje:
Nem zárom ki a lehetőségét, ezért vetettem fel a vita tárgyát. A spiritualizmus szinte a hitről szól, én nem hiszek, így felesleges lenne "utána járnom". Előbb hinnem kellene, de ahhoz meg kellene értenem, hogy mire jó a spiritualizmus, mivel leszek több általa, mire képes valaki spiritualizmus által.
2015. okt. 4. 22:23
 43/83 anonim ***** válasza:
És közbe azt hiszi,2 legyet üt egy csapásra, a b.u.zi barátjának imponál,és ez. Egy legyet se ütsz egy csapásra. Mikor fogod?
2015. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
A példája vagy annak,hogy az ész és az értelem nem egyenlő.
2015. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat akinek az apja neves orvos, de a lányait szexuálisan zaklatta.Te ebbe a csoportba tartozol. A primitív kategóriába.
2015. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
42%
aki a test, lélek és szellem összefüggéseit átlátja, az kiegyensúlyozott és egészséges és valamit kezd konyítani a spiritualitáshoz
2015. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
A neveltetésed miatt kell neked csak,mindenképpen tudományos magyarázat. Az olyan dolog, amit "magadba szívtál", mások ragasztottak rád, de a valódi éned már tud egyet s mást;)
2015. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:

ez így van ahogy te mondod, a különbség csupán az, hogy számodra az ésszerű a te szűk kereteid között mozog, míg egy spirituálisan nyitott ember számára az a világ máshogy működik


ami történik ugyanis az mint azért történik mert valami lehetővé teszi, ahogyan mondod, szabályok által..de ahogyan az ősember nem értené a mai technológiát, úgy a mai ember sem érti a világ működését teljes mértékben, ez ilyen


nem gyújtottam meg papírdarabot a gondolataimmal, de már sikerült meg mozdítani sok gyakorlás után, ez olyan, hogy mindaddig nem hiszed el amíg át nem éled, utána kinyílna jobban a látásmódod, főleg ha akarsz is, akkor meg minden lehetőség nyitva áll, csak érdeklődni kell, nekem megérte

2015. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 Ozmium42 ***** válasza:

"Egy szkeptikus aki hinni szeretne"


Ez mit jelent?

2015. okt. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 A kérdező kommentje:
A neveltetésemből adódóan ! XD ezen jót nevettem... Csak egy normális gondolkodású ember vagyok, aki nem hiszi el a gyerekmeséket... Ha recseg a padló az nem egy szellem, csak tágul hő hatására a padlótok, aura nincs, se lélek, se karma. Csak vagy te a fizikai éned, az agyad, az érzékszerveid, és mindenre van racionális magyarázat.
2015. okt. 5. 00:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!