Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után? Vagy folytatódik ott valami? Nagyon foglalkoztat ez a téma. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 18:50
 41/93 anonim válasza:
88%

12:09


Így van!Előző voltam,erre gondoltam énis,csak gyökér köntösbe bújtattam!

2011. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 sdavid88 válasza:
75%
Én szkeptikus vagyok a témával kapcsolatban, de azt érdekesnek találom, hogy például az öregek miért nem félnek a haláltól. Nagypapám egy éve halt meg, előtte kb. 2 éve azt mondta nekem, hogy fiatal korában félt a haláltól, félt, hogy semmivé lesz, de idős korában már nem aggódott ez miatt, mert mondása szerint: "nincs mitől félnem, amíg emlékezni fogtok rám". Nem tudom miért mondta. Nem tudom hová tenni, mivel a papám egész életében realista volt, csak magában hitt.
2011. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező/Kommentet olvasó!


Számomra meglepő volt átolvasgatnom, hogy annak ellenére, hogy Magyarország egy katolikus keresztény állam, senki nem is próbálkozott vallásos megközelítést.


Véleményem és meggyőződésem szerint, igenis van élet a halál után. A lelked tovább él, amit a Biblia is konkrétan elmond. Az a nem mindegy, hogy hol. Élhet tovább egy békés környezetben szeretettel és békességgel, illetve "halottan", nyomorúságban. Ha konkrétan érdekel a téma, akkor kimondottan ajánlom a Biblia olvasgatását, különös tekintettel a Jelenések könyvére. Azonban ne ess olyan hibába, mit nagyon-nagyon sokan elkövetnek. Ne csak erre az egy könyvre alapozd a hited, vagy érdeklődésed.

Lehet a világban különböző véleménnyel élni. Minden embernek megadatik a lehetőség, hogy Istenhez térve a szoros kaput válassza. Azonban az ember halálakor megítéltettetik Isten előtt, aki akkor egyetlen dolgot keres majd benned: Jézus vérét a szívedben, ami megmosott a bűnöktől.


Ezt nem kötelező elhinni, de ha több kérdés van, azt szívesen fogadom: kittina.szell@freemail.hu e-mailcímen.

Üdv,

Dangerous

2011. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Dangerous!

Tisztelem véleményed, hited, de mint saját magad észrevetted, te vagy itt az egyetlen aki a bibliával próbál érvelni. Így aztán egyben akár kiértékelheted mennyire keresztény-katolikus a mai Magyarország...

Én ateista vagyok, nekem a biblia egy nehezen olvasható meséskönyv, tele ellentmondásokkal, de valószínű ezt neked soha nem tudnám bebizonyítani, te nem a racionalitás, a logika útjain haladsz.

Csupán ennyit engedj meg nekem: "az ember halálakor megítéltettetik Isten előtt, aki akkor egyetlen dolgot keres majd benned: Jézus vérét a szívedben, ami megmosott a bűnöktől." – írod, s talán hiszed is, de akkor, kérdezem én, hogy is van a többi 5 milliárd nem-kereszténnyel?!

2011. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 anonim válasza:
63%
Az élet egy biológiai folyamat, amelyet a testünk szerveinek összehangolt mûködése tesz lehetõvé. Amint ez a mûködés leáll, az úgynevezett tudat is megsemmisül, hiszen ugyanúgy mint például az érzelmek, vagy a hasonló elvontnak hitt dolgok, ez is tisztán biológiai, illetve biokémiai folyamatok eredménye, amelyeket ma már elég jól ismerünk. Így a halál után nincs semmi, de ez nem olyan rossz mint gondoljuk, hiszen akkor már úgysem érezzük, nem fogjuk föl hogy nincs semmi. Mindazonáltal szeretnék hinni a reinkarnációban, de ezek fényében sajnos nem tudok. Jó lett volna kb 200 évvel ezelõtt születni :)
2011. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim válasza:
100%

Gondolj bele hogy amikor este elalszol, akkor egy kicsit mindig meghalsz. Tudnillik a tudatod nem erzekeli a letezesedet, ergo halott vagy. Az hogy masnap felebredsz, es emlexel, emiatt letezel...


Ha nem ebrednel fel, eszre sem venned. Na ilyen a halal.... Semmilyen :)

2011. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim válasza:
21%

HALHATATLAN A LÉLEK...


Halhatatlan a lélek, hiszem,

De más világba nem megy át,

Csak itt lenn a földön marad,

A földön él és vándorol.

Többek közt én, emlékezem,

Rómában Cassius valék,

Helvéciában Tell Vilmos,

Párizsban Desmoulins Kamill...

Itt is leszek tán valami.


Petőfi Sándor

Pest, 1846. november 20. után



http://www.youtube.com/watch?v=KZFdkwsee8c&feature=related

2011. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 anonim ***** válasza:
amit még az elején a klinikai halálról írtál hibás: az a kísérlet biztos nem így volt megfogalmazva. ha a szíved áll le de ez agyad nem, na az a klinikai halál. ha minden teljesen akkor már nem lehet újraéleszteni
2011. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
79%
nem félek a haláltól mert már kipróbáltam mielőtt megszülettem --> Mark Twain idézet
2011. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 Adonaielohim ***** válasza:
48%

Sziasztok!


Szomorúan olvastam végig a 40, változatos elméletekkel tarkított kommenteket. Olvastam itt arról, hogy az ember is állat volt, reinkarnáció, tündérek, keleti filozófia satöbbi. Felderült a szívem mikor találtam egyet ami Istenről szól. Én nem vagyok vallásos. Én hiszek Istenben de vallás nélkül. Olvastam és olvasom folyamatosan a Bibliát és nem kívánom letenni amíg élek! Kedves kérdező! Engem nem igazán érdekelt az élet a halál után. Azt vallottam csak magamban hiszek, és nincs Isten, az ember az evolúció során az állatból lett. Ezt gondoltam két és fél évvel ezelőttig. (nem véletlenül, hiszen erre neveltek, ezt tanították) Amikor is egy kis kutakodásom során (politika és történelem) Isten megtaláltatta magát velem. Nem kerestem Őt, hanem szabadkőművesekről olvasgattam, kutakodtam. A téma nagyon érdekelt és megdöbbentett amiket találtam, és ami miatt megtértem, de nem erről szeretnék most írni ez csak egy folyamat volt az életemben, egy út kezdete ami azon a bizonyos keskeny kapun át vezet az öröklétbe: Isten országába. Soha életemben nem láttam Istent, de amikor megtértem Istenhez Ő meghallgatott engem. Nehéz időszak kezdődött az amúgy gondtalan életemben, Isten próbára tette a hitemet igen keményen. És én a frissen megtért aki éppenhogycsak elkezdtem a Bibliát olvasni bizony kétségek közt is vergődtem de amikor elkezdődtek a gondok az életemben én akkor csak Istenben bíztam és számítottam Rá, hogy meghallgat és az ígéreteit betartja. A gyermekem beteg lett, közel egy éven keresztül az volt, nem részletezem de senkinek nem kívánom. És amikor semmi, se orvos, se gyógyszer, már semmi nem segített én aki hittem Istenben akkor olyat tettem, amit a rövid hívő életem során addig egyszer sem. Amikor a 2 éves fiam lázas fátyolos szemeibe néztem egyszerűen azt éreztem az erőm végére értem, nincs tovább. A fiam homlokára tettem a kezem és sírva imádkoztam Istenhez és kértem, hogy áldja meg a gyermekem és szabadítson meg a folyamatos betegségektől, a szüntelen aggódástól és keserűségtől a nyomasztó gondterheltségtől amit a kisfiam folyamatos, szünet nélküli betegségei okoznak... Isten aznap meghallgatott pedig addig is imádkoztam csak sosem így. Óráról órára jobban lett, majd délután lefektettem aludni és a délutáni alvásból láz nélkül, szó szerint tünetek nélkül, gyógyultan ébredt, lábadozás sem volt! Közel 3 hónapig semmilyen betegsége nem volt addig maximum 2-3 napot volt tünetmentes a 2-3 hétig tartó betegségek közt! Azóta egy évben ha 1x-2x beteg akkor sem tart 2-3 napnál tovább semmi! Ráadásul allergiás volt, nem ehetett semmit amiben tej, vagy tojásfehérje volt akár csak nyomokban! Vörös sebek lettek tőle a szája körül 4-5 percen belül. És Isten elvette azt is és a fiam azóta ehet mindent amit addig nem ehetett: túrórudi, joghurtok, majonéz, tej, tojás, tészta minden!!!! Minden nehézség mondhatni egy pillanat alatt megszűnt! Hála érte Istennek! Volt, hogy elogyott minden pénzünk, nem volt munkám és nem tudtuk mit eszünk másnap reggel mert a hűtőnk is kiürült. Aznap este nem a megszokott imát mondtam el, hanem hálát adtam Istennek amiért ismerhetem Őt és bízhatok Benne. Istent dícsérve aludtam el. A feleségem reggel munkába menet sokkal több mint 100 ezer forintot talált a kihalt utcán az úttesten az őszi levelek közt... Vagy volt olyan amikor a kKisfiamnak egyszercsak képzelt "barátai" lettek. Mindenhol látta őket, rosszalkodtak és csúnya dolgokat mutattak neki. Nagyon meg voltunk ijedve. Sokat imádkoztunk, böjtöltünk, kértük Isten szabadítását. kb másfél hónap után a "barátok" már mindenhol voltak ahova mentünk. Végül többszöri kérésre a fiam egyszercsak kimondta: " Jézus Krisztus nevében menj vissza oda ahonnan jöttél!" Majd felkiáltott: "Elment" 1 nap alatt eltűntek és azóta sem tértek vissza... Hetekig kérdezgetett a fiam, hol vannak?, meg, hogy voltak barátai akik már nincsenek... Ennek már több mint egy éve és semmi hasonló nincs! Szóval mindig amikor emberi teljesítőképességeim határára elértem, és amikor beláttam, hogy emberi erővel nem jutok tovább és az Úrhoz kiáltottam Ő nem hagyott el és a vállára vett és az ígéreteit betartotta. Nem vagyok vallásos. Amit a Bibliában olvasok és a tvben meg médiákon keresztül látok és hallok neves, 2 évezredes történelmi egyházakról azok majd mind a Bibliában leírtakkal ellentétesek. De ha mi nem olvassuk a Bibliát és csak megelégszünk a tvből és médiákból kapott szellemi táplálékkal akkor az arra elég is lesz, hogy ne érdekeljen bennünket Isten, és elforduljunk Tőle. Én is így voltam vele. De most, hogy hiszek Istenben, és tudom mit tartalmaz a Biblia már látom a kontrasztot. A Biblia szerint a világ az ördög kezében van. És a tapasztalataim is ezt mutatják. A világ amiben élünk és formálja a tudatunkat, gondolkodásunkat nem Isten felé terel, hanem Isten ellen nevel. Higyjünk reinkarnációban, tündérekben, keleti filozófiákban-vallásokban, vagy ne higyjünk semmiben sem. A lényeg az: Istenben ne higyjünk, és kínál nekünk számtalan más utat csak Istent ne válasszuk. Az evolúció nem tény. Egy elmélet csak. Evolúciós elmélet. Megtérésem után tanultam: fizikát, biológiát, kémiát. Az ateisták azt gondolják a galaxis minden anyaga ( a tudatlan anyag) önmagát hozta létre a semmiből, vagy pedig öröktől fogva volt. Ez nem más mint hit egy elméletben mert nincs rá bizonyíték. Semmilyen bizonyíték nincs az élet eredetére, a galaxis és csillagok evolúciója is mind csak elmélet és 5-10 évenként változik! Én ugyanezt gondolom Istenről, vagyis azt, hogy öröktől fogva volt. Az élet nem alakulhat ki sehánymiliárd év alatt az élettelenségből, ahol nincs más csak atomok milliárdjai (élettelen atomok) egy steril, abszolút élettelen környezetben. Az egysejtű a dns miatt sokkal bonyolultabb mint a mai legmodernebb technikai cuccok. A fizikai törvényeknek is ellene mond, a rendezetlenség törvénye cáfolja az élet kialakulását. Az anyag a rendezetlenségre és nem a rendezettségre törekszik. Nem tud összeállni több ezer atom egy egysejtű alakjává, komplett dns láncal, anyagcsere-szaporodás és minimális külvilág érzékeléssel aztán ez az élettelen forma még valahogy életre is kel! Na mindegy nem akarom ragozni. Én annak ellenére, hogy hitetlen voltam, nem kerestem, nem érdekelt Isten, sőt a hívőket kinevettem és ostoba befolyásolt gyenge embereknek tartottam ma azt mondom Isten él és létezik, csak mi elfordultunk Tőle már nem keressük Őt mert a világ ami az ördög kezében van ellene nevel és gondolkodni nem tanít meg csak mossa az agyunkat és becsap. Hálás vagyok Istennek, hogy megtalálhattam Őt az életemben, hogy működik az életemben és, hogy mindezeket leírhattam Neked is kedves kérdező, és bizonyságot tehettem Róla! Az Újszövetség a legjobb olvasmány annak aki Istent keresi és az örökéletet, csak ajánlani tudom szeretettel. Ja és még valami: nem vallásos, hívő vagyok.

Dicsőség Istennek!

2011. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!