Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után? Vagy folytatódik ott valami? Nagyon foglalkoztat ez a téma. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 18:50
 61/93 anonim ***** válasza:
46%

Igazad van: "nem teszem meg", de pont azért mert vegyészként nagyon jól ismerem a matematika, fizika, kémia törvényeit, melyekbe csupán sajátos okoskodásoddal lehetne becsempészni mindenható istenedet.

Igazad van, fordíts hát hátat nekem, hagyj engem ignoranciámban, miképp én is azt teszem veled szemben:).

Igazad lehet abban is, hogy 30 év múltán jött meg józan eszed, élj boldogan ezzel a felfedezéseddel, istened magasztalásában, dicsőítésében.

Kérlek, könyörgök viszont(sok más, hozzám hasonló nevében is), ne fertőzd környezeted gyengén palástolt térítési szándékoddal!

2011. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 2011. 07. 08. 07:39!


Kémia-matek tanárnak készülök és tökéletesen lehet egyeztetni a hitet és Istent, valamint a Bibliát. Ez egy újabb emberi butaság volt, mint sokan hozzád hasonlóak, akik így gondolják.

Mindent lehet csak akarni kell.

Élvezem mind a kémiát, mind az Istennel való személyes kapcsolatot.

A térítés kísérlet, vagy valahogy így fogalmaztad meg nem felesleges, hiszen ezt kaptuk a Mindenható Atyánktól feladatul. Sajnos nagyon sok ember, mint Te és a hozzád hasonlóak elutasítóak, de amint ma is olvastam a Bibliámban: mindenkinek meg kell állnia Urunk előtt, aki igazságos ítéletben részesít minden embert. Ítéletet fog mondani a bűnben élőkön.


Ha megengeded, hagy mondjam el, hogy még van időd leborulni és elmondani az Úrnak: "Uram, légy kegyelmes hozzám! Gyógyíts meg engem, Uram, mert vétkeztem ellened." /Zsoltárok 41.5/. Kérj bűnbocsánatot és Ő megbocsát Neked!(és természetesen a hozzád hasnonlóaknak is, amennyiben megváltást kérnek!

2011. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim ***** válasza:
39%
Bocsánat, a természettudományokat és Istent, valamint a Bibliát.
2011. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 Adonaielohim ***** válasza:
72%
A kémiai, biológiai, fizikai de minden létező törvényt Isten hozott létre, mi csak kutatjuk őket. Isten sohasem volt a tudomány ellen és ma sincs. Pont fordítva. A tudomány van Isten ellen, hiszen mindenáron a nemlétezéséről akar meggyőzni és tagadtatni szeretné Isten létezését. Ám a törvények ismerete és megismerése nem egyenlő az Istennek ismeretével, ez szintén nagy butaság. Valamint milyen téren érint téged a "gyengén palástolt" téríteni akarás? Egyébként egyáltalán nem is palástoltam ez a munkám Atyánknak. Nem volt tiok én Őhozzá szeretnék fordítani lelkeket, nem gyülekezetekbe vagy vallási felekezetekbe hívtam senkit sem. Kizárólag Isten felé fordítani lelkeket és az Úr majd megmutatja kinek hol a helye. Amúgy miben akadályoz vagy árt neked személy szerint ez bármiben is? Milyen kibontakozásban gátol vagy mi az amiért ez bánt téged? Mi a problémád ezzel? Hiszen annyira sem érdekel a dolog, hogy utánajárj azoknak amiket írtam, így magad is elismered pusztáncsak felületesek az ismereteid... De igazából nekem nincs is szükségem a válaszodra, mert nincs is rá racionális és ésszerű magyarázat, ráadásul én tudom mi űz és hajt Isten ellen, engem is ez motivált megtérésem előtt...
2011. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 Anyomika ***** válasza:
71%
Ha isten 7 nap alatt teremtette az világot akkor a emlősök elötti élőlényekről miért nincs szó?
2011. júl. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 Adonaielohim ***** válasza:
72%

Igazából 6 nap alatt teremtette és nem a fajok bemutatása volt a célja az igének. A "minden" szó összefoglalja a teremtett életet és semmiféle bizonyíték nincs arra nézve, hogy az egysejtűből lett volna élet. Az emlősök mellett igen jól megférnek, de Isten az állatokat egyből olyannak teremtette amilyenek, beleértve az embert is. Az evolúciós elmélet feltételezi csak azt, hogy az emlősök előtti "egyszerű" létformákból jöttünk létre. A baj az, hogy a faj és fajta szavakat is gyakran összemossák az emberek. Fajtán belüli változatosságok vannak ugyan, ez függ a környezeti hatásoktól és fajták bizonyos határokig változnak ezért van sokszínűség. De olyan nincs, hogy egy faj, egy másik fajjá alakulhat, például halból, vagy banánból kutya, kecske, majom, vagy ember legyen. Tehát fajtákon belüli változások igen gyakoriak egy bizonyos határig. De egy fajból sohasem lesz másik fajjá semmi. Nem lesz az egysejtűből többsejtű. Alaptanítás biológiából az egysejtűek osztódása, többsejtben maradás, telepesedés satöbbi. Én megkérdeztem a biológiatanárt, hogy mi alapján állítják azt, hogy az egysejtűek osztódáskor egyben maradtak így lett 2-4-8...stb sejt telep. Dokumentáltak, figyeltek e már valaha akár csak egy alkalommal is olyat, hogy osztódáskor egy egysejtű 2 darabban maradt volna és ugyanígy örökítette e tovább magát. A válasz: "Nem de ez így volt..."

Szóval Isten igéje csak akkor fura ha elhisszük azt a feltételezéshalmazt amit tényként oktatnak nekünk az iskolában. Biztosan ismeritek Occam borotvája nevű elméletet. Ez az ember: William Occam a 16. században élt vagy 17. ben fejből nem tudom most, de ez az ember egy ferencesrendi szerzetes volt akit gyakran az újkori szkepticizmus előfutáraként is emlegetnek. Az ő elmélete (Occam borotvája) rövidan annyi, hogy minden elmélet vagy feltételezés ami a legközelebb állhat a valósághoz tényként oktatható vagy fogadandó el amíg nincs rá konkrét bizonyíték magyarázat az adott kérdésre. Na ez alapján oktatják tényként az evolúciót elméletet is már egy jó ideje. Biztos vagyok benne, hogy voltak dínók meg mindenféle fura állatok amik mára már kihaltak, nincsenek. Sokkal oxigéndúsabb és más páratartalmú légkör volt50-100 és 1000 évvel ezelőtt is. Az alapfajzták megmaradtak ugyan, alkalmazkodva a környezethez és ha a fajtákon belüli változás mértéke meg kellett volna, hogy haladja a határt akkor már nem változtak, hanem kipusztultak. Így van ez ma is. De egy macskaféléből sem lett humanoid, vagy növényből hal, satöbbi. Amúgy naponta több faj pusztul ki a földön a mai napig is. Egyébként a mai ember hirtelen jelent meg, átmenet nélkül ha jól tudom így oktatják az iskolában, én legalábbis még így tanultam kb 30 évvel ezelőtt. Szóval a dínók, egysejtű meg tengeri leletek nem azt bizonyítják, hogy nem volt ember hanem azt, hogy akkor voltak olyanok is, ma pedig már nincsenek, mert kipusztultak vagy a fajtán belül változtak, de nem másik fajjá alakultak. Én elhiszem azt, hogy Isten 6 nap alatt teremtette a földet és hívta életre az embert.

2011. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
40%

Kedvesnek: elhiszem, hogy vegyésznek készülsz, de szerintem hamis útra tévedtél:). Igaz attól még készülhetsz, mondjuk vagy 30 évig, mint alábbi hittársad. Istened legyen hozzád kegyelmes!

Adonaielohimnak: szerinted istenedet ki/mi teremtette?!- mert semmiből csak semmi lehet, nemde...

Mi a problémám a térítési szándékoddal: hát pl. az, ami a kommunista ideológiával szemben volt! Az is szép, ígéretesnek indult, de végül bebizonyosodott, hogy csupán egy baromi nagy utópia. Igaz, hogy azt rám is erőszakolták, amit te viszont nem tehetsz, még "mindenható" istened közreműködésével sem:). Így hát tőlem addig dumálj, míg bele nem unsz!

2011. júl. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 Adonaielohim ***** válasza:
88%

Még szerencse hogy csak szerinted tévedt hamis útra az előttem válaszoló testvérem. Mivelhogy te magad is tudod az ismereteid egyáltalán semmilyenek vagy csak igen felületesek erről az oldalról, talán te is belátod nagyon nagy butaság olyasmiről végletes véleményt alkotni amiről egyáltalán nincs, vagy igencsak felületes ismeretünk van. Tehát akkor következetesen biztosra tudsz állítani valamit valami olyanról amit nem is ismersz? Ez egy kicsit ellentmondásos nemde? A gondolataidat és a véleményedet az az Istentagadó világ verte beléd amiben felnőttél és ötösre vizsgázol a sátán iskolájában. Elhiszed amire tanítottak és gondolkodás nélkül elfogadod. Mi gondolkodunk és tisztán látunk isten kegyelméből. A te valóságod csak illúzió, és a gondolataidról is csak hiszed, hogy a tieid. Ezeket nevelik beléd is mint mindannyiunkba kicsi korunktól fogva és ezt a mesékkel kezdik. De felesleges ezeket leírnom többször is mert van aki megérti van aki pedig nem. A hit pedig nem erőszakolás, hanaem szabad akaratból való döntéshozatal. egyszerű. Ist4nnel vagy Isten nélkül akarom leélni az életem. Ennyire egyszerű. Semmi sincs erőltetve, szíve joga mindenkinek a szabad választás. Én és a testvéreim semmi mást nem teszünk, csak hirdetjük az örömhírt, bizonyságot teszünk az élő Istenről aki van, mert ez a munkánk. Hogy az emberek tudjanak arról van más választásuk is mint amit a sátán kínál nekik és nem kell bűnben, szennyben élni hanem lehet tisztaságban és szentségben élni, szövetségben Istennel. De ebben nehéz értelmet találni azoknak akik elvesznek. Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, a kik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje. (1Kor1:18)


Szóval a döntésed, mármint az, hogy Isten nélkül élsz a tied. Úgy hoztad ezt a döntést, hogy csak az érem egyik oldalát ismered, fogalmad sincs a másik oldalról, sem pedig nem is érdekel mégis biztosnak hiszed azt, hogy jól döntöttél, ráadásul annak tudatában, hogy tudod, hogy nem tudod milyen ez az oldal..-))) nagyon finoman fogalmazva ez nem bölcs dolog. A bölcs ember előbb megvizsgálja azt amiről véleményt alkot és csak az ismeretek birtokában mondhat bármi érdemlegeset és édemes bármi véglegeset mondani. Szóval számomra fura, hogyan gondolhatja valaki azt, hogy ő tud valamit tökéletesen, hogyha ő maga is tudja, hogy az adott témában szinte semmi ismerete nincs, csak annyi amit mások kialakítottak benne. Ez érthetetlen. nem logikus, ésszerútlen és rettenetesen következetlen is. Az amit hiszel számodra a te hited. Mások attól még elkezdhetnek gondolkodni. Azért mert te nem akarsz gondolkodni ez még nem mindenkire vonatkozik. Ezért nem tehetek eleget a kérésednek miszerint ne hirdessem Isten igazságát vagy a bizonyságtételeimet.

2011. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 2011. 08. 09. 07:17!


Nem vegyész leszek, hanem tanár, de mindegy is. Az lenne a kérdésem, hogy miért tévedtem én rossz útra? Vagyis szerinted, mivelhogy én az igaz úton járok veled szemben.

2011. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:

[OFF isten teremtette a törövényeket??...mindent???és mi van világűrrel, az ottani csilagokkal, egy másik bolygón is teremtett életet? vagy azok csak úgy vannak? ja ogadjunk hogy zat csak az emberek képzelik be?...és mi van a többi valással?miért pont a kereszténység lenne az "igazi"]

ha lenne élet a halál után , nem halálnak nevezénk.

2011. júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!