Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után? Vagy folytatódik ott valami? Nagyon foglalkoztat ez a téma. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 18:50
 71/93 Adonaielohim ***** válasza:
36%

Nem ír a Biblia máik bolygón lévő életről. A csillagokat ezért teremtette Isten: '' Mózes:14. És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválaszszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek.

15. És legyenek világítókul az ég mennyezetén hogy világítsanak a földre. És úgy lőn.

16. Teremté tehát Isten a két nagy világító testet: a nagyobbik világító testet, hogy uralkodjék nappal és a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjjel; és a csillagokat.

17. És helyezteté Isten azokat az ég mennyezetére, hogy világítsanak a földre;

18. És hogy uralkodjanak a nappalon és az éjszakán, és elválaszszák a világosságot a setétségtől. És látá Isten, hogy jó. "


A világon minden más vallás Jézuson kívül, az önmagad megváltását hirdeti cselekedeteken keresztül. Az egyetlen személy Jézus volt aki azt mondja nem mi magunkat hanem ő váltott meg bennünket a bűn és a halál törvénye alól az Ő vére által. Rajta kívül nincs más aki azt mondaná ő mentett meg, hanem cselekedetekből való megváltást, és szabadulást hirdet. Róma 5:8. Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt.

9. Minekutána azért most megigazultunk az ő vére által, sokkal inkább megtartatunk a harag ellen ő általa.


Isten az embert mikor életre hívta nem ilyennek teremtette mint most vagyunk. Például minden élőlény növényevő volt. A bűn és a halál törvénye amit az első emberpár beengedett az életükbe mindenekre elhatott és eltorzította az egész világot beleértve az embert is. Minden élőlény növényevő volt, és békesség volt a földön, nem volt betegség, vagy halál.


Róma 8:1. Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test szerint járnak, hanem Lélek szerint.

2. Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.


Róma 5:19. Mert miképen egy embernek engedetlensége által *(((ÁDÁM)))* sokan bűnösökké lettek: azonképen egynek engedelmessége *(((JÉZUS)))* által sokan igazakká lesznek.


Nem öregednénk, halnánk meg sohasem test szerint sem, ha az első ember (Ádám) engedelmes maradt volna Istenhez. Mivel engedetlen volt, és beengedte a bűnt és a halált így mi is örököljük ezt mint egy betegséget, vagy kórságot, de van belőle szabadulás, van remény és ígéret Istentől.


Róma 8:21. Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.


Jel 21:4 És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.


Ezek az igék bolondságnak tűnnek azoknak akik elvesznek, de nekünk kik megtartatun, Istennek ereje..-))) (1Kor1:18)

2011. júl. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 Adonaielohim ***** válasza:
71%

Kétezer évvel ezelőtt, földi szolgálata alatt Jézus azt hirdette: „Én vagyok Isten.” Azt mondta, hogy Ő menny és föld Alkotója, és hogy csakis Általa lehet része az emberiségnek valódi békességben és örök életben. Nemcsak megtette ezt a drámai kijelentést, de bizonyítékokkal alá is tudta támasztani állításait. Jézus egyedülálló volta istenségének hirdetésében rejlik. Jézus egyedülálló a világ vallási alakjai között abban, hogy Istennek vallotta magát.



Buddha sohasem mondta, hogy ő Isten.


Mózes sohasem mondta, hogy ő Jehova.


Mohamed sohasem mondta, hogy ő Allah.



Jézus Krisztus azonban az IGAZ és ÉLŐ Istennek vallotta magát!



A feljegyzések azt mutatják, hogy Jézust nem azért feszítették keresztre, mert feltámasztotta a halottakat, mert visszaadta a vakok látását, vagy mert meggyógyította a bénákat. Jézust azért feszítették meg, mert azt állította, hogy Ő Isten. Ez teszi istenségének kérdését rendkívül fontossá.


Buddha csak azt mondta: „Tanító vagyok, aki az igazságot keresi.”


Jézus azt mondta: „Én vagyok az igazság.”

Konfuciusz azt mondta: „Sohasem állítottam, hogy „szent vagyok.”


Jézus azt mondta: „Ki tud rám bűnt bizonyítani?”


Mohamed azt mondta: „Nincs reményem, hacsak Isten rám nem borítja kegyelme köntösét.”


Jézus azt mondta: „Ha nem hisztek bennem, meghaltok bűneitekben.”


Ne így legyen...

2011. júl. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 Anyomika ***** válasza:
71%

Ha találnának egy másik bolygón életet ( Persze tudjuk hogy a Viking űrszondák találtak a mars felületén mikroorganimusokat) akkor mit szólnátok a bibliához? Mert mint mondtátok a biblia nem ír más bolygókon való életről.

És már elhangzott a kérdés istent ki "teremtette"?

2011. júl. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
33%

Isten van, volt és lesz. Ezt el kell fogadni, el kell hinni. Ezt az emberi agy nem tudja felfogni.


Egyébként az OFF-osnak mondanám, hogy akárhogy is sietett az írással, azért próbáljon már helyesen írni. Valamint a halál egy szó, amihez értelmet kapcsoltak. Lehetne akármi mással írásba foglalni.

2011. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:

"Isten van, volt és lesz. Ezt el kell fogadni, el kell hinni. Ezt az emberi agy nem tudja felfogni".

Nem ám, vitathatatlan "érv"! - minek logikus következménye, hogy a te agyad sem lehet emberi:). "Szellem" lehetsz, fényes csillag (részletkérdés, hogy fényt termelő, vagy csak visszaverő mózesi égitest), vagy legalább gyarló földi ember-pályák eszmei világítótornya, már csak azt kell eldöntened, melyik galaxisról s miért küldött Mindenhatód.

Igen, tudatában vagyok, hogy nem lehetnek érveim évezredekkel ezelőtt született bibliai örök-igazságokkal, vagy ezek "modernizálásával" szemben, attól függetlenül, hogy mikor ezek íródtak, a világmindenség csupán néhány százezer négyzetkilométernyi "lapos" földből állt, fölötte keringő Nap-, Hold-, meg csillagokból. Apropó biblia, valahogy így történhetett, hogy Noénak nem kellett kengurut átmentenie?:).

Még csak ennyit: hál'isten:), hogy csak "eszmei" hatalommal bírtok, s nem téríthettek máglyán, láncba-verve, kardéllel, puskával stb. mint elődeitek tették, hanem csak szájton(site)-szájalva, esetleg házról-házalva, nagyon kétes eredetű pénzekből finanszírozott nyomtatványokkal kampányolhattok.

Certa amittimus, dum incerta petimus.

2011. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
33%

Különös.

Talán ezzel a szóval tudnám elmondani, hogy te nem elég, hogy azt sem tudod miről beszélsz és butaságokat mondasz. Nem hallgatsz (ez esetben) olvasol, legalábbis nem fogsz fel más véleményt.

Ez bizonyára azért van, mert félsz. Nem tőlem, vagy az előttem szóló testvértől és ami általad "térítési hülyeségnek" gondolt cselekedettől, általunk viszont engedelmességnek nevezett cselekedettől az Úr felé, hanem magától az Úrtól.

Hiába mondogatod magadnak, hogy nem így van. Tudat alatt te nagyon jól tudod, hogy amit mi állítunk az igaz. Lesz ítélet, neked is és nekem is. De mi soha nem fogunk egy oldalon állni addig, amíg el nem ismered bűnös létedet az Úr szentsége és igazsága előtt.

Nem mellékes tény, mert meg van írva Isten Igéjében, hogy míg a bűnösök (akik bűnben is maradnak, hiszen én is bűnös voltam)elítéltetnek, de előtte Isten haragját is át kell élniük.

Nem tudom, mit jelentenek neked a következő szavak, de gondolkozz el egy keveset, akár csak józan paraszti ésszel: elragadtatás, antikrisztus, örök élet, pokol, bűn...stb.

Imádkozni fogok érted, és a hozzád hasonlókhoz is. Isten áldását kérem rátok!

Ui.: Tudnod kell, hogy Isten téged is szeret, de a bűnt utálja.

2011. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
21%

omg xD

, mindenki abba hisz amibe akar,

:)

2011. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 Adonaielohim ***** válasza:
28%

Ez az utolsó a lehető legbutább komment volt ami eddig elhangzott itt. Sokadszorra is csak azt ismételgeted ami már meg lett magyarázva. Összemosod a jehovahadova tanúit a katolikus tűzzel vassal szeretetet terjesztő történelmi egyházzal. Te ugyanúgy hiszel abban, hogy a galaxis minden anyaga "önmagát teremtette" a semmiből! Nem veszed észre, hogy te is egy felfoghatatlan dologban hiszel? Csak hiszel benne mert bizonyítatlan és bizonyíthatatlan tény, mint ahogyan a marsi mikroorganizmusaid is azok. Én sosem hallottam erről, de nem is fogom elhinni hiába mondják ezt nekem mások. A hitetlenek papjai ezek a discoverys tudósok akiknek feltétel nélkül mindent elhisztek. Úgyhogy te is hiszel csak, hiszen nem tudhatod senki sem tudhatja! A te tudatlan anyagod öröktől fogva volt vagy önmagát teremtette szerinted. Ez mennyivel logikusabb mint Isten létezése??? Semennyivel. Isten létezése a logikusabb ha megismernéd azt a világot, amiben élsz és vagy, és mossa az agyadat. És teljes vakságban leledzik mindenki aki nem látja meg Isten igazságát és ennek ellenére hiszik (mert csak hiszik) magukról azt, hogy mindent jól tudnak pedig csak helyesen szajkózzák azt amit az agyukba mostak kiskoruktól fogva. Ugyanolyan hívő az aki nem hisz Istenben mint aki hisz. mert hit kell ahhoz, hogy elfogadd az evolúciós elméletet és feltételezéseket, hit kell ahhoz is, hogy az ember gondolkodás nélkül azt mondja: A galaxis minden anyaga önmagát hozta létre a semmiből vagy öröktől fogva volt. Fizikai törvény, hogy anyagot (semmilyen anyagot) sem létrehozni sem pedig elpusztítani nem tudunk, nem lehet tehát lehetetlenség. De szerinted az a tudatlan anyag amin taposol és betölti a felfoghatatlan galaxist önmagát teremtette a semmiből, vagy mindig is volt. én ugyanezt állítom Istenről és tisztában vagyok a politikával és történelemmel, megértem azokat az ismert törvényeket amiket lkeírtam és fel bírom fogni, hogy az evolúciós elmélet csak egy feltételezés, hogy nincsenek bizonyítékok azokra az elméletekre amikkel azt próbálják elhitetni (nagy sikerrel) hogy az ember majom volt, és ösztönlény.. Egy hívő ember tudja honnan jött és hova tart. A hívő emberek sohasem öltek isten nevében, és sohasem erőszakolnak senkire semmit. Hát ilyen nehéz felfogni mi a szabad akarat. Csak a legostobább elme képes nem megérteni azt, hogy a cselekedetek gyümölcse mutatja meg honnan származik. és ennek ellenére ugyanazt az ostobaságot szajkózza a gyarló ember ami már legalább ötször meg lett magyarázva de a ködös elborított elmével ezt képtelen felfogni megérteni. Az a világ amiben élünk csk és kizárólag egy hazug történelmi vallást (katolikus) fog mutatni nekünk pedofil papokkal és öngyilkos Isten nevében merénylőkkel, és a filmekből is csak bűnöző papokat fogunk kapni. és a szájtáti, nyálcsorgató bamba emberek ebből vonnak le messzemenő és végletes következtetéseket ahelyett, hogy valóban elkezdenének emberhez méltóan gondolkodni. De ezeknek az embereknek a többsége nem gondolkodni hanem a bűn törvénye miatt csak és kizárólag vitatkozni, és önigazolni akarnak a fejükbe mosott ostobaságokból kiindulva. Van másik út is a tiszta szív és tiszta elme útja a bölcsességé ami Isten félelménél kezdődik...


Az ószövetség 3 az újszövetség 2 ezer év óta létezik és a mai napig megállnak az íráasi, Isten bölcsessége örökérvényű, örökkévaló.

Ahhoz, hogy valóban világosságban legyetek és ne sötétségben járjatok valóban meg kellene ismernetek a titeket körülvevő világot. Politika, történelem, biológia, fizika, kémia. Kicsit tanulni és gondolkodni nem magolni. Kérdéseket feltenni nem elhinni feltételezéseket és utána elővenni isten igéjét, megbizonyosodni arról, hogy minden eddig múltra vonatkozó prófécia beteljesült már és mostanában körvonalazódnak azok amik még nem teljesedtek be a jelenések könyvéből. Segítek újra. például van egy ige a jelenések könyvében amit pár évvel ezelőttig nemigen tudtak értelmezni, azt hitték a sátán, fenevad bélyege amiről szól egy tetoválás lesz. Íme az ige:


Jelenések 13:16. Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;

17. És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

18. Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.


Sokan úgy gondolják, köztük én is, hogy ez az új RFID jellegű mikrochip lesz amit már vagy egy évtizede használnak állatokban személyi azonosítóként. Egyre tökéletesebbek, hollandiában már fizetni is lehet vele és pár ezer ember már használja. A tervek szerint, globális helymeghatározó, személyi igazolvány és bankkártya lesz, eltörli majd a készpénz használatát. A tudósok dollármilliókból kikutatták, hogy a fej bőre alatt a homlokon vagy a kézfej bőre alatt lenne a leghatékonyabb. A test hőjéből nyerné azt az energiát amire szüksége van. Be fogják vezetni ezt belátható időn belül. Enélkül nem lesz ember és e nélkül bizony sem venni, sem eladni nem fogtok, fogunk tudni. Az illuminátusok a mögöttük álló sátánnal azon fáradoznak, hogy eltöröljenek minden vallást mert a vallásra fognak rá minden rosszat és ezt igyekeznek elhitetni az emberekkel. Mint írtam a legjobb vallásalapító a Sátán. A hit Istenben nem vallás hanem szívből jövő mély hit, a nem látható dolgokról való meggyőződés. Írjátok be a google ba: RFID chip. Ébredjetek, gondolkodjatok már és ne abban keresséteak a rosszat aki jót akar nektek, hanem gondolkodjatok.


Jel 14:6. És láték más angyalt az ég közepén repülni, a kinél vala az örökkévaló evangyéliom, hogy a föld lakosainak hirdesse az evangyéliomot, és minden nemzetségnek és ágazatnak, és nyelvnek és népnek,

7. Ezt mondván nagy szóval: Féljétek az Istent, és néki adjatok dicsőséget: mert eljött az ő ítéletének órája; és imádjátok azt, a ki teremtette a mennyet és a földet, és a tengert és a vizek forrásait.


Jel 14:9. És harmadik angyal is követé azokat, mondván nagy szóval: Ha valaki imádja a fenevadat és annak képét, és bélyegét felveszi vagy homlokára vagy kezére,

10. Az is iszik az Isten haragjának borából, a mely elegyítetlenül töltetett az ő haragjának poharába: és kínoztatik tűzzel és kénkővel a szent angyalok előtt és a Bárány előtt;

11. És az ő kínlódásuknak füstje felmegy örökkön örökké; és nem lesz nyugalmuk éjjel és nappal, a kik imádják a fenevadat és annak képét, és ha valaki az ő nevének bélyegét felveszi.

12. Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt a kik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét!



Dicsőség Istennek! Szeretettel.

2011. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 Adonaielohim ***** válasza:
42%
OMG ikszdé! Valóban mindenki abban hisz amiben akar, van szabad akarat, van választási lehetőség. Csak mindenki úgy döntsön, hogy valóban tisztában van az őt körülvevő világgal, nem pedig bamba agymosottként kellene leélni az életet a sátán tanításaiban amik jónak tűnnek ugyan, de nem az életre visznek...
2011. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszek a mennyországba v a pokolba, de a szellemekben igen, így lennie kell valaminek. Azért hiszek a szellemekben mert már láttam, és anyukám is ugyanazt egy másik alkalommal, lehet h hallucináltunk de nem tudom. Meg a dédnagymamám, aki meghalt amikor anyukám terhes volt velem, és fénykép sincs róla csak egy videofelvétel, amit tavaly láttam először, megjelent álmomban amikor nagyon kicsi voltam. Viszonylag könnyen beazonosították anyáék, mert derékig érő fonott copfja volt. Szóval ez egy olyan dolog, amit nem halucinálhattam, mert nem ismertem, nem láttam róla képet. Ezt kétségbe lehet vonni, én is megteszem néha, nem értem, de ez van. Nővéremnek papám jelent meg álmában halála után, de ez azért más mert ő ismerte, viszont álmában nagyon érdekes dolgot mondott a nővéremnek:

-Én meghaltam? Ezt mondják neked? Ez hülyeség, én nem haltam meg.

2011. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!