Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után? Vagy folytatódik ott valami? Nagyon foglalkoztat ez a téma. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 18:50
 51/93 anonim ***** válasza:
Ha csakugyan létezik egy isten, aki imáidat meghallgatta, segített, akkor te vagy egyike a nagyon ritka protekciós "kiválasztottak" közül! Nézz csak magad körül: hány más hasonló ártatlan lelket ragad maga mellé a te urad, merő szeretetből, persze - habár talán ezekért is imádkozott valaki, de hasztalan. Csak harangszó juta nekik...
2011. júl. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 Adonaielohim ***** válasza:
46%

Mi nem tudhatjuk azt Isten mit miért enged meg. Nincs mindenre válaszunk de butaság azt gondolni, hogy azért mert mi valamire nem tudjuk a választ még nincs is rá jó válasz... Bízni kell abban, hogy Isten szeret minket és MINDEN amit tesz, azért teszi mert úgy a jó és tökéletes, még ha nekünk nem is tűnik annak és nem tudjuk az miért jó és miért úgy jó ahogy van. Bízni kell Istenben és hinni azt, hogy amit tesz azt Ő tudja miért és úgy a jó.

Amikor én megtiltottam a 2 éves fiamnak, hogy kiszaladjon az úttestre mert elgázolhatja egy autó és meg is halhat azt nem azért tiltottam meg neki mert hatalmaskodni akartam felette, hanem azért mert nagyon szeretem és féltem őt. Ő nem értette mi az, hogy meghalni de engedelmes volt nekem mert bízott abban, hogy jót akarok neki és nem lázadt ellenem. Teljesen ugyanez a felállás Isten és mi köztünk. Ő az Atyánk aki teremtett mindent, bennünket is és mi pedig a gyermekei vagyunk. lázadhatunk is ellene de bízhatunk is benne. Ez a szabad akarat, nem robotok vagyunk. Én azt választottam, hogy bízok istenben és Ő azt mondja aki Benne bízik meg nem szégyenül. Bízom az Ő szavában, igéjében. Szeretettel javaslom minden embernek aki az igazságot keresi: legyen bölcs és tegyen ő is így.

2011. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
66%

"Bízni kell Istenben és hinni azt, hogy amit tesz azt Ő tudja miért és úgy a jó." - honnan tudhatjuk mi ezt?!

Bibliából - az csak egy régi regés könyv, papoktól - azok is gyarló emberek, mint mi, s folytathatnám.

Ha istened létezik, és igazán tudja "miért és úgy a jó", akkor ő a leggonoszabb, legigazságtalanabb valami a világon! Hadd említsem csak ezt: engedte (engedi), hogy nevében - évezredeken át - öljék egymást az emberek! Nem gondolod kicsit túl eltaktikázza a dolgokat?! :).

2011. júl. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
48%
Ja, s engem nem a te atyád teremtett, hanem egy nagyon is banális biológiai folyamat eredménye vagyok. Mivel apám, anyám ember volt, én is embernek születtem, így élek, s halok majd meg. Újjászületésben, reinkarnációban nem reménykedem - annál szerényebb vagyok :).
2011. júl. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 Adonaielohim ***** válasza:
44%

Igen ez teljesen érthető és abszolút meg is értem hiszen én is így gondolkodtam! A világ erre nevel bennünket és absolút evidens, hogy ezt is fogjuk gondolni, hiszen minden erre tanít minket, agymosás folyik kicsi korunktól fogva! Mivel Isten szabad akaratot adott nekünk bármit megtehetünk. Látod az emberek többsége azért is haragszik ha Isten "megmondja" a Szentíráson keresztül azt mit szabad mit nem. Erre is bepipulnak! Hát még ha erőszakkal a maga akaratát erőszakolná ránk akkor mi lenne! Még nagyobb düh és lázadás ellene! Isten igazságos és adott szabad akaratot, nem zombik és robotok vagyunk. Választhatjuk a bűnt is az életünkben. Ez a szabad akarat lényege. A sok gonoszságért a földön elsősorban a Sátán a felelős de az embereken keresztül történik mindez és az emberek akik elvetik Istent maguktól a szabad akaratukból cselkekszik a gonoszságokat és ők a hibásak nem Isten akit elvetünk magunktól. Isten nem fogja erőszakolni magát senkire, Őt választani kell. Olyan mint az egészség. Ha bemész egy fertőző betegekkel teli szobába, elkapod a betegséget akkor is ha nem akarod. Az egészséget viszont választhatod úgy, hogy szükség van a döntésedre, hogy nem mész be abba a szobába vagy egészségesen élsz és táplálkozol stb. Istent választani kell és amíg Őt nem fogadjuk el, sőt, elvetjük magunktól Ő nem fog csakazértis a mi akaratunk ellenére közbe avatkozni. Ha nem hívod be az életedbe nem fog jönni mert tiszteletben tartja a szabad akaratot ami szintén tőle ajándék. Az evolúciós elméletről pedig írtam az első kommentemben. Csak egy kicsit is gondolj bele, járj utána a dolgoknak. Ha továbbra is elfogadod azt amit a Sátán kezében lévő világ tanít neked és nem jársz egy kicsit is utána az a kényelmesebbik megoldás, a gondolkodás kikerülése. El kell kezdeni gondolkodni, fel kell ébredni ebből a szellemi elnyomásból amiben vagyunk mert el fogunk veszni. Isten irgalmas és igazságos Isten, hosszútűrő és késedelmes a haragra. Mindenki meg fog fizetni amikor Ő eljön megítélni a világot és akik igazságtalanságban szenvedtek megvígasztaltatnak és akik sírnak boldoggok lesznek minden igazságtalanság meg lesz torolva. Isten pedig a szolgáin keresztül szól minden emberhez és bizonyságot tesznek Róla és hirdetik az Ő Igéjét, az Örömhírt az Evangéliumokat, hogy minden ember tisztában lehessen az érem mindkét oldalával és a teljes ismeret birtokában hozhassanak döntést.: Élet vagy Halál, Bűn vagy Szentség, Isten nélkül vagy Istennel akarnak élni. Ez a döntés és ezt a döntést valamilyen formában minden ember meghozza az életében. Én csak azt mondom ne a kényelmes, gondolkodás nélküli utat válasszátok, és ne azt fogadjátok el saját gondolataitoknak amit a szátokba rágnak, hanem ismerjétek meg Isten igazságát is ne csak a világ hamis "igazságát" Róla ami csak elterel. Az élet kialakulása teljesen lehetetlen még véletlenül is. Ne csak tanulj, gondolkodj is. tegyél fel kérdéseket a biológia tanároknak, kémia-fizika tanároknak. Nincsenek tények csak elméletek, nincs bizonyíték az evolúciós elméletre. Kérlek kezdj el gondolkodni, utánajárni dolgoknak. ne kerüld ki a gondolkodást. Én mindezeket szeretettel és érdek nélkül írom le. Nem hívok senkit sehova sem, nem kérek senkitől semmit sem. Csak azt szeretném ha minél többen elkezdenék keresni Istent az életükben, ha elolvasnátok az Újszövetséget. Annak tükrében sokkal könyebb tisztán látni. De ne vallást keressetek mert a legjobb vallásalapító a Sátán. Azok az egyházak amik pedig tűzzel vassal hirdetik a szeretet nem Istentől vannak. A cselekedetek gyümölcse mutatja milyen fáról való. Minden ami jó gyümölcsöt termő cselekedet, biztosak lehettek abban, hogy Istentől van, ami pedig rossz gyümölcsöt terem... Ugye nem kell ezt magyarázni. Fontos megérteni a fizikai és biológiai törvényeket, hogy azok a törvények amiket ismerünk LEHETETLENNÉ teszik az ÉLET kialakulását egy teljesen élettelen steril környezetben. Ha ezt elfogadjuk, mármint az evolúciós elméletet akkor igen erős hit kell ehhez is mert logikátlan és ellentmond minden általunk ismert törvénynek. Erős hit kell az elfogadásához. Ezerszer logikusabb az, hogy Isten létezik és él. Már csak azért is mert amit a Bibliában leírtak2 és 3 ezer évvel ezelőtt, azok a próféciák nagyrészt beteljesültek és vannak amik még nem, amik a jövőre vonatkoznak. Krisztus születése előtt ezer évvel már a próféták előre szóltak az érkezéséről, minden próféta Őróla szólt és eltelt ezer év és eljött. nem volt mese, onnan számítjuk az időnket is többek közt. A húsvét sem a nyusziról meg a piálásról szól, többezeréves hátterű ünnep. Ne papokon, vallásokon vagy hívőkön keresztül ítéljétek meg Istent mert tévútra visz. nem szabad elfogadni feltételek nélkül mindent amit tvben láttok, médiákból informálódtok, vagy Pista bácsi magánvéleményét. Saját magunknak kell, hogy véleményünk legyen és abbó, hogy utánajárunk és tudakozódunk a forrásból is ami a Szentírás. Ne kerüljük ki a gondolkodást, fel kell ébredni.


Szeretettel.

2011. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
71%

Feladom, én csak logikus , racionális érvekkel tudok vitatkozni:). Túl sok nekem ha már a sátánnal kezdesz érvelni, hadd ne kell elmagyaráznod kinek szüleménye ez, s jelenlétét köztünk mi/ki, és miképp motiválja.

Amúgy elismerem, hogy az ekképp hívő embernek jóval könnyebb, kényelmesebb az élete, főleg ha e vakbuzgó hit nem csorbítja emberi méltóságát.

2011. júl. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 Adonaielohim ***** válasza:
59%

Olyan mintha nem olvasnád el azokat amiket írok. A racionalitás amit ismersz korántsem az csak annak van beállítva. Az emberi méltóságot pedig a bűn csorbítja és nem a szentség az ember életében. Büszke vagyok arra, hogy nem akarok csalni, lopni, hazudni, megcsalni és elhagyni a feleségem, megszégyenülten négykézláb mászni és fetrengeni részegen az utcán stb. A becsület, a szentség és a szeretet sohasem csorbította az emberek méltóságát, épp ellenkezőleg. A hitetlen, Isten nélkül élő emberek méltósága csorbul az életükben lévő rengeteg szenny miatt amikről nem is gondolják, hogy azok. A mai világ generációról generációra egyre romlottabb, erkölcstelenebb. Az a kevés házasság is több mint háromnegyede válásba torkollik, sok a csonka család, a férjek és feleségek csalják és elhagyják egymást. Persze akad kivétel is köztük. De a világ úgy állítja be a jót, hogy az rossz és elvetendő, a rosszat ppedig divatnak és követendőnek, sőt jónak állítja be. És Isten ismerete nélkül az emberek nem találják rossznak. Ez a világ beteg, rákos és haldoklik, az ételeink, a vizünk, a levegőnk és a földünk mérgezett és szennyezett. Ha minden ember a földön istent szeretné és úgy élne ahogyan Istennek kedves nem lennének mérgezett ételeink, vizünk, földünk és levegőnk. Nem lennének válások, ne lenne szükség hadseregekre és rendőrségre. A világ egy sokkal boldogabb, békésebb és egészségesebb hely lenne. A "vakbuzgó" hitem abból fakad, hogy bizonyosságom van az Élő Istenről Aki Van és megszabadított olyan dolgokból amikből emberi ésszel és erővel képtelen lettem volna kimászni. Ha nem fordulsz istenhez az életedben hogyan akarod, hogy segítsen ha te magad vagy az aki tagadja Őt és nem keresed? Azok az emberek akik nem keresik és nem szeretik Istent az életükben és megtagadják Őt nemcsak a pokolban fognak szenvedni, már most itt a földön is szenvednek, hibát hibára halmoznak keserűséget és sokszor magányt tudhatnak be az életükben. És észre sem veszik...

Én szövetségben élek a feleségemmel és nincs miért szégyenkeznem az életemben. Akkor lenne miért ha nem olyan életet élnék ami istennek kedves. ezerszer boldogabb ez az élet mint amit 2 és fél évvel ezelőtt magam mögött hagytam. A Sátán pedig csak azoknak mese akik elfogadják racionalitásnak azt a mesét hogy nem létezik. Ismétlem, ne kerüld ki a gondolkodást, ne legyen kényelmes azt hajtogatni amit belédvertek. Szépen kérlek kezdj el nyomozni, kutakodni. Segítek és ismét mondom ezt szeretetből és nem hátsó szándékkal teszem, nem kérek semmit, nem hívlak sehova sem, csak Isten felé szeretnék fordítani annyi lelket amennyit csak lehet.

Nézz utána kik a szabadkőművesek, illuminátusok. Milyen páholyok és rendek vannak a világon és, hogy senki sem lehet országok élén államfő, elnök aki nem tagja ezeknek a csoportoknak. Nézd meg az 1966-ban alapított teljesen legális sátánista egyházat. Anton LaVey alapította 1966-ban. Mik a tanításai? Nézz utánuk! Ezek a tanítások megtalálhatók a mesékben amik a minimaxon, dizni stb gyerekcsatornákon futnak valamint a felntőtteknek való rendes mozifilmek bölcsességei és mondanivalói is bizony sokszor ezek: LaVey tanításai. Csak morzsákat adtam de ha nem vagy rest utánuk járni, te magad is könnyen kilogikázhatod azt, hogy logikusabb Isten létezése mint nem létezéése és rájössz amit eddig racionalitásnak véltél az a mese és illúzió, becsapás. Amit pedig mesének hittél a kőkemény valóság. egy szellemi mátrixban élünk és el kell dönteni melyik kapszulát vesszük be. Ébredni akarunk vagy álmodjuk a mesét tovább. Az egyik út ÉLEt a másik HALÁL.

Isten él és létezik. Isten áldjon mindenkit.

2011. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 Anyomika ***** válasza:
43%

Halál = Game Over

Biblia = mesekönyv

2011. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
63%

Megfogtál! – tényleg nem volt türelmem figyelmesen elolvasni, amit írtál. Lezserül átfúttam rajta, mert eszmefuttatásaid, finoman fogalmazva, nagyon sántítanak. Utolsó kommented pl. arra akar rávezetni, hogy csak a hívő lehet becsületes, a hitetlen szinte kötelezően bűnös, sőt, ignoráns is, hisz becstelenségének tudatában sincs. Mond, te/ ti, ezt el is hiszitek, vagy csak a szokásos speech-etek része ez?!

Tévhit, hogy a mai világunk rosszabb mint pl. a régi középkori, amikor nem a kapitalizmus multijai uralkodtak, hanem a papok. Nem nitroglicerinnel, vagy akár atommaghasadással pusztították egymást - ritkábban, hanem szinte naponta kővel, vassal, nyakhurokkal – legtöbbször a „Magasságos Isten” nevében. Ez idők rabszolgáinak is nehezebb lehetett, hisz nehéz láncba verettek, ütötték, verték őket, s menekülni akartak, fejétől rövidítették meg, mint hentes a barmot. Míg a mostaniakat csupán fizetésükkel sanyargatják uraik.

Hogy időben közelebb jöjjek, mondd, miként volt lehetséges annyira meghülyíteni egy népet, hogy az árjának képzelje magát, vagy a vakbuzgó - egyébként inkább erős, szófogadó, mint intelligens - katolikus Hansot, hogy irtania kell a zsidót, mert az ölte Jézust?!

Mennyivel volt erkölcsösebb az a világ?!

Vagy mennyivel erkölcsösebb a te külön világod? Ki tudod zárni belőle gyarló (akár pedofíliás) papjait, képmutató haszonlesőit (pénzmosó szektásokat, terrorista iszlamistákat, stb.)?! Milyen, melyik mércével?! A te utópisztikus porszem hiteddel, mely érveinek alapja a sivatag dűnéje?!

Méltóságomon alulinak tartom sátánról, pokolról, vagy mennyországról, stb. vitatkozni veled.

Ateista vagyok, de azért hagyománytisztelő is, hisz megkereszteltek, konfirmáltam, s részt veszek (adót fizetek) evangélikus egyházom fenntartásában. És toleráns is vagyok akár hívő-, akár hitbuzgókkal szemben – de ha csak ezek nem igyekszenek "igazi útjukra" téríteni!

2011. júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 Adonaielohim ***** válasza:
64%

Én nem vitatkozni jöttem ide. Világosan látszik, hogy nem érted meg, vagy nem akarod megérteni amit írok. Nem vagy tisztában az eredendő bűn, a szabad akarat és a szekták fogalmával sem. Buta módon embereken, hívőkön, papokon és vallásokon keresztül ítéled meg Isten létét, nem létét. Ők nem egyenlőek Istennel. A szektákban sohasem Istent követték hanem mindig embereket. De a félreinformált és tájékozatlan, önállóan gondolkodni nem tudó (akaró) emberek sajnos gyakran összemossák tudatlanságukban mi a szekta és mi a hívő közösség. Isten igéje egyértelmű és világos. A hívő emberek sohasem követnének más embereket vagy más emberek tanításait csakis kizárólag Istenét. Ha utánanéznél történelmi tényeknek, (mint ahogyan nem teszed) meglátnád, hogy minden ószövetségi prófécia mikor melyik történelmi háborúban teljesedett be. Ha utánanéznél (mint ahogy nem teszed) ki az az Anton LaVey aki 1966-ban egy sátánista egyházat alapított ami hivatalosan legális és elfogadott az usaban és uk-ben akkor tudnád mik a tanai és ezek a tanítások ömlenek minden csatornán keresztül kiskorunktól fogva. Ha utánanéznél (mint ahogy nem teszed) kik az illuminátusok és a szabadkőművesek,bildeberg, skulls and bones, bohemian club stb.stb.stb... melyik rendhez tartozott Hitler, mik a céljaik (Új világrend, New world oder/NWO, Novus ordo seclorum, észrevennéd hogy a világ ezek felé a kitűzött célok felé halad látszólag teljesen véletlenül és magától. (egységes pénz, nyelv, hadsereg, globalizmus egyszóval) Ha utánanéznél (mint ahogy nem teszed) milyen kabbalista okkult szimbólumokat és rejtett szimbólumokat használnak és miért valóban rájöhetnél Isten létére. Ha valóban utánanéznél (mint ahogy nem teszed) a fizikai törvényeknek, az evolúciós elmélet hitelességének valamint annak, hogy milyen eszközökkel próbálják ma dollármilliókat költve bebizonyítani a lehetetlent, hogy az első egysejtű az űrből érkezett (pánspermia elmélet), akkor kilogikázhatnád, Isten léte logikusabb. Ha utánanéznél (mint ahogy nem teszed) Isten miktól óv bennünket az igéjében és ennek ellenére ezek ellenkezője ömlik a médiákból könnyen kilogikázhatnád Isten létezését.

Ha egyáltalán érdekelne az amit írok és utánuk néznél (nem teszed meg) könnyen rájöhetnél: igazat mondtam. te nem beszélgetni és nem gondolkodni akarsz. egyetlen egy dologért jössz ide ez pedig a: vitatkozás és önmagad igazolása. Én ebben semmmilyen partnered nem leszek, én nem vitatkozni jöttem ide, egyszerűen végzem a munkám Istennek. Az a te problémád, hogy élvezkedsz a vitatkozásokban, talán ilyenkor a monitor mögé bújva egy kicsit többnek érezheted magad mint ami általában vagy a hétköznapi életben, nem tudom de igazán nem is érdekel. minden amit leírtam igaz és szeretettel tettem, érdek és hátsó szándék nélkül. A gondolkodás kikerülése továbbra sem fog senkit sem előbbre vinni. Nem sértődni és önigazolni hanem gondolkodni kellene...

Minden ami fontos volt én leírtam és nem veszek részt végeérhetetlen és oktalan, céltalan vitatkozásban, főleg úgy nem, hogy a beszélgetőpartnerem nem beszélgetni, sem gondolkodni nem akar csak vitatkozni, ráadásul saját kútfőből belemosott gondolatokkal, mások gondolataival érvelve. Befejeztem. Csak értelmes és valóban gondolkodni és beszélgetni akaró emberekkel vagyok hajlandó tovább beszélgetni, akikkel kicserélhetjük a gondolatainkat, nem pedig önigazolni szeretnénk mindenáron csak az érem egyik oldalát ismerve. Én is hitetlen voltam több mint harminc évig, ismerem azt az oldalt és ezt is teljes mértékben. teljes rálátásom van mindkét oldalra és ennek fényében mondom azt: Isten él és létezik. Aki csak az érem egyik oldalát ismeri csak, a másikról pedig csak hiszi, hogy ismeri, és nem is akar utánanézni semminek sem, képtelenség érdemben társalogni, mert nem vagyunk egy szinten sajnos. Isten áldjon mindenkit.

2011. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!