Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után? Vagy folytatódik ott valami? Nagyon foglalkoztat ez a téma. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 18:50
 81/93 anonim ***** válasza:

9.36

Az állatok igenis gondolkodnak, a patkányok kitalálnak az útvesztőből, a macskám megvárja h elforduljak és csak utána lopja ki a poharamból a szívószálat, mikor akadályba ütközik, megpróbálja kitalálni, merre menjen. Az oroszlánok sem találomra falnak fel egy zebrát, megkeresik melyik a leggyengébb. És ezek azok a dolgok, amiket tudunk h átgondol, honnan tudod, h a fejében mi zajlik? Nincs bizonyíték rá h ne gondolkodnának.


Amúgy: itt én vok az egyetlen aki úgy gondolja az a megnyutató, ha nincs SEMMI? Én nem akarok meglepetéseket halálom után, akkor már csak pihenni szeretnék, ennek ellénere azt gondolom, h szellemek leszünk, mint azt fent írtam.

2011. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
35%

Hú! Végigolvastam a kommenteket is mostanra (úgy ahogy) megdöbbentőnek tartom, h a 21. sz-ban a Bbibliával érveljen vki. Lehet hinni Istenben, én is hiszek vmi fölsőbb mozgatórugó létezésében, de a Bibliát nemcsak h emberek írták, de még ráadásul zsinatokon döntötték el az "okosok" h mi kerülhet bele, mivel akarják átmosni a szerencsétln nép agyát. Ne viceljünk, számomra a Biblia egy nagy értékű, hatalmas jelentőségű IRODALMI alkotás, mert az is. Halandó emberek írták, és más halandó emberek elfogadták, v épp elvetették azokat a dolgokat amik nem illettek bele a képbe.


Megdöbbentő, h valaki hisz benne.

2011. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 Adonaielohim ***** válasza:
35%

Miket mi szellemeknek hiszünk, valójában démonok, akik úgy néznek ki mint a mi meghalt rokonaink, a hangjukat és alakjukat utánozni tudják. Isten igéjének az ismerete minden tévhitet eloszlathat ezekről a dolgokról. isten egyenesen óv ilyen szellemidézőktől, jósoktól, mindenfajta okkultizmustól.


természetesen nem meglepő, hogy vannak akik megdöbbentőnek találják isten igéjét és azt, hogy vannak emberek akik hisznek Istenben. Fura, hogy mindennek az okát leírtam már és ennek ellenére még mindig nem kezdenek el emberek gondolkodni. Utoljára, még egyszer leírom amik segíthetnek. Nézzetek utána a szabadkőműveseknek, illuminátusoknak, milyen rendek vannak kikről, milyen híres vezetőket ismerünk akikről tudni lehet, tagjai voltak ezeknek a páholyoknak. csak azok lehetnek országok élén vezetők akik ezek közül a páholyok közül valamelyiknek a tagjai. Milyn okkult jeleket, szimbólumokat használnak. Ki az az Anton lavey és mik a tanításai? Miért vallja a legtöbb ember Lavey sátánista tanításait a saját magáénak anélkül, hogy valaha is hallott volna arról az emberről? Mi az evolúció? Ismerjétek meg a törvényeket amik lehetetlenné teszik az élet kialakulását. ismerjük őket mégsincs szemernyi kétely sem a legtöbb emberben az evolúciós elmélet ellen. Szimplán bemagoljuk, elhisszük. Az élet természetellenes dolog. A halálból nem lehet élet önmagától. Nézzetek utána a fenevad bélyegének annak amiről fentebb írtam. ha elkezdtek gondolkodni, akkor fogtok csak igazán megdöbbenni.

Szeretettel.

2011. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel még mindig csak az a bajom, h a Biblia NEM Isten igéje, hanem emberek által összegyűjtött élettapasztalatok, vmi felsőbbel való összekapcsolása. Így a Biblia semmiképp nem lesz az én életem alapköve. A démonok meg....ugyan már!
2011. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:

Kedves Ateista!

Én nem viccelődnék azzal, hogy honnan van a Biblia (melyik? Tanulmányozd Ábrahám történetét, 4 vallás vallja szellemi atyjának), hanem elfogadnám a helyedben, hogy sekélyes műveltésgem nem alkalmas annak megítélésére, milyen körülmények között született, miért módosították, milyen hatások érték, és kik kutatják eredetét, s miért.

Hidd el, boldogabb leszel tőle, ha nem terheled az agyadat vele.

Más: Nem tud itt neked erre senki sem válaszolni, mert halandó még nem tért vissza, Isten létére pedig egy példa:

"Istenem, add jelét, hogy létezel. Mondjuk ha betérek a templomba, álljon meg az órám."

Megáll? Nem.

Mert neked van szükséged istenre, nem annak terád.

Az Ateistának pedig: biztosan megnyugtat a gondolat, hogy portested széthullik, lelked meg a semmibe vész, és évmilliárdok telnek majd el Nélküled...Akinek tetszik a Soha Többet, meg a Végtelen Semmi kifejezés, nyugodtan "Értsen egyet" veled. Kár, hogy sem pro, sem contra senkinek nincs bizonyítéka semmire, neked meg az a változat tetszik, ami, de hát ízlések és pofonok...én hiszek abban, hogy nem hiába élek, és lesz szellemi örökségem. Vagy tudom (cogito ergo sum), vagy sem, de valamilyen formában tovább élek, ha nem is én, hát tudatom egy része, Madách szavaival élve "portested is széthulland igy igaz, de száz alakban újolag felélsz, és nem kell semmit újra kezdened, mit érzesz tanulsz vagy tapasztalsz, évmiliókra lész tulajdonod"

Viszlát odaát

2011. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:

Viszlát!

Vajon az is elégtételt nyújtana, ha túlvilágon mondjuk nyűként épp egy volt ateistát emésztenél jóízűen?! Az is nagyon hasznos, maga módján ártatlan "isteni" teremtmény:)

2011. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:

15.55

Elutasítom, h ateista volnék, ez nem igaz! Csak nem vagyok hajlandó benyelni az egyetemes vallás reklámot. Isten nem a templomban van így otthonról is elérheted, amikor akarod.


És: szerinted ugyan miért vannak kevesebben itt a keresztény dogmákat vallók, holott az ide írók többsége nyilván meg van keresztelve? Mert úgy sántít az egész, h csak úgy húzza a lábait! Na ezért, mert a legképtelenebb agy által kieszelt teória is hihetőbb, mint a pokol, meg a menny, meg arkangyalok, meg démonok, meg sátán, meg purgatórium, meg ki tudja mi? Hát ezért. Mert még az is valószínűbb, h lesz következő életem, amiben medúza leszek.

2011. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 Adonaielohim ***** válasza:
44%

Ez itt most kb olyan, hogy elmondanak neked valamit, és nem hallod meg, és ugyanazt hajtogatod. Vázolom: például azt hiszed, milyen rossz gyerek a Pistike, mert meghúzta Klári haját. De valaki tudja, hogy nem Pistike húzta meg hanem Gábor, de ráfogta Pistire. Nos ezt elmondják neked kábé hatszor, hogy nem Pistike húzta meg Klári haját, hanem Gábor. Erre te újra azt mondod, annyira Hü**egyerek ez a Pistike mert meghúzta Klári haját...

Elnézést ezért a dedós szituációs elméletért de egyszerűen látom nehéz megérteni azt, hogy Istent nem egy hazug történelmi egyház cselekedetein keresztül kell megítélni, mert a tanításaik és a cselekedeteik messze nem biblikusak. Sőt Istenellenesek és ezt rágják az agyatokba a médián keresztül, hogy azt gondold amit itt fentebb olvashatunk. Ne vallásokon és egyházakon keresztül ítéljétek már meg isten létét/nemlétét. El kell olvasni a szentírást és el kellene már kezdeni gondolkodni és nem csak azt ismételgetni amit az agyunkba mosnak a tv-n keresztül. Amit onnan kapunk arra elég, hogy ne is érdekeljen minket Isten...

2011. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:

Most mondtál ellent saját magadnak, ha Istent nem dogmákon és egyházakon keresztül kell szemlélni- ahogy nem isteszem- akkor a Biblián keresztül SEM mert az aztán az egyház és a dogmák által meghatározott iromány.


Én nem gondolnám, h tv-ből vennék bármit is, mert én vallásos családból származom, én azonban elhatárolódom mindettől- azért mert átgondoltam EGYEDÜL ahelyett h bevettem vna azt amit rám akartak erőszakolni baba korom óta. De mindenki abban hisz amiben akar, én azt a kérdését válaszoltam meg vkinek, h miért nem közelít senki a kereszténység felől. Hát ezért, mert merő kitaláció. Persze minden más is, csak ezek szerint a minden más vhogy mégis hihetőbb az embereknek.


Na meg: elgondolkodtam azon amit vki írt a beteg gyerekéről. És arra jutottam h Istennek és az imának kevéssé vszínű h bármi köze lett vna a csodás gyógyuláshoz. Nem történt semmi amikor az illető imádkozott, ám amikor hozzáért a gyerekéhez és felszakadt belőle a kétségbeesés igen...hát nekem valószínűbbnek tűnik h a saját energiájából adott át akkor a gyerekének, mint sem egyéb. De mindenki azt hisz ami neki tetszik, én senkit eltéríteni nem akarok a hitétől, csak a véleményemet vázoltam egy elhangzott kérdésre, ellenben ti azt hajtogatjátok, h ezt meg azt csináljuk. Nem. És a vitát részemről lezártnak tekintem.

2011. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 Adonaielohim ***** válasza:
66%

Én a dolgomat elvégeztem, semmi más nem az én ügyem.


II. Timótheus 4:3. Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;

4. És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak

2011. júl. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!