Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tegyek hogy ne féljek?

Mit tegyek hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagy emeletes házban lakunk ketten apával. Már többször is hallottam éjszaka mintha valaki mászkálna a padlásra vezető lépcsőkön meg a padláson. De azzal próbáltam magyarázni hogy talán csak valamilyen állat lehet.

Többször mikor egyedül voltam itthon akkor a házban is hallottam mintha valaki jönne fel a lépcsőn a konyhába, miközben nem volt ott senki. De azt gondoltam csak a fantáziám szórakozik velem. De apa is ilyenekről számolt be, mikor egyedül van itthon akkor többször fordul elő vele is ilyen. Ami a legdurvább, hogy volt olyan éjszaka mikor arra keltem fel hogy a szobám melletti erkélyről dübörög befele valami erőteljesen. Megijedtem, de annyira álmos és fáradt voltam hogy szinte egyből vissza is aludtam, megnézni nem mertem és nem is akartam hogy mi lehetett. Másnap megkérdeztem, apa is hallotta.

Ami tegnap éjszaka történt viszont nálam már a nagyon durva és megmagyarázhatatlan kategória. Ugyanígy hallottam a dübörgéseket a ház falán, ezúttal apukám szobája felől, apa is erre riadt fel, kiszaladt megnézni hogy ki dörömböl ennyire, és sehol nem volt senki. Meg voltam rémülve és kérdeztem tőle hogy mi volt ez, azt mondta nem tudja, de többször volt már ilyen, ő látott is már egyszer egy fekete árnyat a padlásnál felsuhanni, és ő úgy érzi nem akar bántani, nem kell tőle félni. Belegondolva történtek még érdekes dolgok velem itt, de mindig el akartam felejteni és megmagyaráztam valamivel. De mindig is féltem az ilyen dolgoktól, ez most sincs nálam másképp. Egyszerűen nem értem mi lehet, nem vagyunk őrültek, mindketten tapasztaljuk ezeket, sőt, akik itt töltenek néha 1-1 éjszakát, azoknak is feltűnnek ilyen dolgok. Nagyon félek, mert nem tudom mi lehet, tegnap éjszaka nem is aludtam.


Segítsetek, hogy hogy nyugtassam meg magam és hogy tudjak aludni nyugodtan? A tegnapi után meg apával való beszélgetés után már szinte biztos hogy valami van, és én félek tőle. Vajon mi lehet? És mit tegyek hogy ne féljek?



2020. nov. 2. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
95%

Zavard el onnan az a ti házatok

Mi régen fel is szenteltük

2020. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 Grimfox ***** válasza:
81%

Ha csak általánosságban félsz, mert félsz az ilyesmitől, az egy dolog. Ha maga a "lény" vagy árny, vagy legyen az bármi az, ami félelmet áraszt, akkor van ok az aggódásra. Ha édesapád látta, de nem érzett belőle félelmet áradni, sem ártó szándékot, akkor a zajon kívül ártalmatlan.

Extrémebb esetben nem is biztos, hogy önállóan létező lényről van szó. Az általad elmondott jelenségek mindegyikét képes produkálni a poltergeist nevezetű dolog. Ez nem egy szellem, hanem egy élő ember, általában tinédzserkorba belépő, vagy abban járó, esetleg korai húszas éveiben járó fiatal pszichéje által generált bonyolult, és erőteljes jelenség. A félelem, stressz, fizikai, és pszichés terhelés hozza elő az instabil korban lévő fiatalokból.

Amit érdemes tenni, az az, hogy amennyire lehet, csökkented a stresszforrásokat magad körül, relaxálsz napközben, lefoglalod a figyelmed. Ezen kívül ignoráld a jelenséget amennyire csak tőled telik. Érthető ha félsz, de ne figyelj a szellemre(vagy akármi legyen is), sem a jelenségekre, amiket okoz. Amennyire lehet, hagyd figyelmen kívül minden tevékenységét.

Amit jobb ha elkerülsz, az az, hogy bármilyen módon is piszkáld a jelenséget. Kommunikáció, vagy bármilyen kapcsolat kezdeményezése, irányításra való kísérlet, vagy elűzésre tett kísérlet nem javallott. Ha poltergeist, nem lesz rá hatással, ha valamilyen tényleges szellemi lény, akkor pedig lehet hogy nem lesz békés a továbbiakban, ha piszkálják.

2020. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
0%
semmi természetfeletti nem történik, egyszerűen félsz, ezért minden kis zajra azt hiszed hogy valami betolakodó. az agyad játszik veled
2020. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ a második válaszolónak, nagyon elgondolkodtató volt!

Utolsó: Az mióta kis zaj, amikor izomból ütlegeli valami/valaki a ház falát apukám ablaka alatt? Az egész ház zengett tőle.

2020. nov. 2. 21:29
 5/54 anonim ***** válasza:
80%
Van ott valami az biztos! Tudni kéne a ház történetét. Lakott ott régen valaki? Mi lett velük? Ha új a ház, akkor régen, akár sok sok évvel ezelőtt ki lakott a telken? Vagy nem halt meg mostanában rokon, ismerős? Ha nem is ártó a "jelenség" attól még nem jó hogy ott van, hiszen energiát vesz el tőletek. A fekete árny, nem túl pozitív jelenség.
2020. nov. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
0%

"Az mióta kis zaj, amikor izomból ütlegeli valami/valaki a ház falát"

meglepődnél, milyen jól tejed a hang a falakban. egy kis ütés is hatalmas kongásnak tűnhet. lehet csak egy állat szaladt neki, de bezengett, és te már egy nagy ütésnek hallottad.

2020. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak egy ütés volt, apa mellett utlegelte valami a falat, olyan hangja volt mint ha valaki ököllel ütné.
2020. nov. 3. 17:31
 8/54 anonim ***** válasza:
77%
Bizony vannak ilyen dolgok. Én sem hittem semmi ilyen dolgokban, aztán velem is történtek furcsa esetek, ilyenkor az ember kénytelen hinni, hiszen vele történik, megtapasztalja.
2020. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Igen, és ez nagyon ijesztő volt. Sose hittem volna én se hogy ilyen dolgok ilyen szinten megtörténhetnek..
2020. nov. 3. 21:30
 10/54 Grimfox ***** válasza:
65%
Amit átélsz, nem különösebben extrém. Ijesztő, főleg ha eleve félsz, de elég gyakori, és nem is annyira intenzív, mint amilyen a tényleg problémás esetekben. Érthető, hogy félsz, és szorongsz, de nem vagy közvetlen veszélyben. És ha nem piszkálod a dolgot, nem is leszel. Ha piszkálnád sem valószínű, hogy bármi problémád lenne belőle, de gondolom a lehető legmesszebbre el akarod kerülni az egészet. Így nincs veszély, csak para.
2020. nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!