Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tegyek hogy ne féljek?

Mit tegyek hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagy emeletes házban lakunk ketten apával. Már többször is hallottam éjszaka mintha valaki mászkálna a padlásra vezető lépcsőkön meg a padláson. De azzal próbáltam magyarázni hogy talán csak valamilyen állat lehet.

Többször mikor egyedül voltam itthon akkor a házban is hallottam mintha valaki jönne fel a lépcsőn a konyhába, miközben nem volt ott senki. De azt gondoltam csak a fantáziám szórakozik velem. De apa is ilyenekről számolt be, mikor egyedül van itthon akkor többször fordul elő vele is ilyen. Ami a legdurvább, hogy volt olyan éjszaka mikor arra keltem fel hogy a szobám melletti erkélyről dübörög befele valami erőteljesen. Megijedtem, de annyira álmos és fáradt voltam hogy szinte egyből vissza is aludtam, megnézni nem mertem és nem is akartam hogy mi lehetett. Másnap megkérdeztem, apa is hallotta.

Ami tegnap éjszaka történt viszont nálam már a nagyon durva és megmagyarázhatatlan kategória. Ugyanígy hallottam a dübörgéseket a ház falán, ezúttal apukám szobája felől, apa is erre riadt fel, kiszaladt megnézni hogy ki dörömböl ennyire, és sehol nem volt senki. Meg voltam rémülve és kérdeztem tőle hogy mi volt ez, azt mondta nem tudja, de többször volt már ilyen, ő látott is már egyszer egy fekete árnyat a padlásnál felsuhanni, és ő úgy érzi nem akar bántani, nem kell tőle félni. Belegondolva történtek még érdekes dolgok velem itt, de mindig el akartam felejteni és megmagyaráztam valamivel. De mindig is féltem az ilyen dolgoktól, ez most sincs nálam másképp. Egyszerűen nem értem mi lehet, nem vagyunk őrültek, mindketten tapasztaljuk ezeket, sőt, akik itt töltenek néha 1-1 éjszakát, azoknak is feltűnnek ilyen dolgok. Nagyon félek, mert nem tudom mi lehet, tegnap éjszaka nem is aludtam.


Segítsetek, hogy hogy nyugtassam meg magam és hogy tudjak aludni nyugodtan? A tegnapi után meg apával való beszélgetés után már szinte biztos hogy valami van, és én félek tőle. Vajon mi lehet? És mit tegyek hogy ne féljek?



2020. nov. 2. 18:00
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%
Szia történt azóta valami?
2021. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
1-2 dolog igen. Szintén ilyen lépteket hallani meg mozgást néha a padlás felől. De már megszoktuk és nem olyan durva mint volt.
2021. febr. 2. 08:19
 53/54 anonim ***** válasza:
62%

Bár már régi a kérdés, kíváncsi lennék, történt e azóta valami érdemleges?

Én két dologra tippelek. Egyik, hogy az előző lakók csinálhattak ott dolgokat. Idézés, stb, amivel odavonzottak valamit, ami ottragadt.

A másik, ami lehetséges, hogy apukád régiség gyűjteményében van valami, amihez kötődik a jelenség. Mivel gyakran megy a padlásra, lehet épp ott van a "bűnös" tárgy. Ezektől jobb lenne megszabadulnotok.

Nagymamám mesélte, hogy egy rokona sokszor elmondta, hogy ha ő meghal, a menyasszonyi fejdíszével temessék majd el, ez nagyon fontos volt neki. De aztán valamiért ez nem teljesült és igen fura jelenségek történtek az elhunyt családjában. A csakád elkezdett arra gyanakodni, hogy a néhai asszony "keresi" a fejdíszét, meet nem tettek eleget temetésnél a kívánságanak. Végül betemették a sírja mellé és a jelenségek megszűntek.

Valószínű, hogy apukád is fél, csak nem mondja, mert biztonságérzetet akar nyújtani.

Az ilyen entitások a félelmeidből, negatív érzéseidből táplákoznak. Így logikus tehát, hogy amikor nem félsz, jól érzed magad, nyugis vagy, akkor nem jön, mert "nincs kaja" . Viszont amint depis leszel, ott terem és jól leszív, ebből erősödik.

A dübörgései talán arra utalhatnak, hogy dühös, nagyon észre akarja magát vetetni magát és a félelemkeltés is lehet célja. Gyanús, hogy csak úgy magától nem fog véglegesen felszívódni.

2022. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 A kérdező kommentje:

Szerencsére már elköltöztem otthonról, apukám már egyedül lakik ott.

Ezután is voltak hasonló történések, de leginkább apukám tapasztalta őket.

Valószínű, hogy apa is félt valamennyire, csak nem akarta kimutatni. Párszor beszéltünk ezekről az elmúlt években, mesélte, hogy volt, amikor éjjel kinyílt a szoba ajtaja, hallott lépteket a lépcsőkön, volt olyan is, hogy arra kelt fel, hogy "valami" rázza őt, hogy keljen fel. Azt mondta, hogy megijedt kicsit, de aztán aludt tovább. Mindig azt mondogatta, hogy nem kell ezektől félni, mert nem bánt, ő igazán tudomást se vesz róla, annyira nem zavarja, néha felkelti, de ő ugyanúgy tud pihenni utána is. Engem meglepett, hogy van, aki ilyen lazán tudja ezt kezelni. :D


Idén fel lett újítva a ház, azt mondta apa, hogy egyelőre megszűntek ezek a jelenségek. Érdekes számomra a mai napig és nem tudunk rájönni, hogy mi (volt) ez pontosan.

2023. okt. 22. 01:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!