Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tegyek hogy ne féljek?

Mit tegyek hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagy emeletes házban lakunk ketten apával. Már többször is hallottam éjszaka mintha valaki mászkálna a padlásra vezető lépcsőkön meg a padláson. De azzal próbáltam magyarázni hogy talán csak valamilyen állat lehet.

Többször mikor egyedül voltam itthon akkor a házban is hallottam mintha valaki jönne fel a lépcsőn a konyhába, miközben nem volt ott senki. De azt gondoltam csak a fantáziám szórakozik velem. De apa is ilyenekről számolt be, mikor egyedül van itthon akkor többször fordul elő vele is ilyen. Ami a legdurvább, hogy volt olyan éjszaka mikor arra keltem fel hogy a szobám melletti erkélyről dübörög befele valami erőteljesen. Megijedtem, de annyira álmos és fáradt voltam hogy szinte egyből vissza is aludtam, megnézni nem mertem és nem is akartam hogy mi lehetett. Másnap megkérdeztem, apa is hallotta.

Ami tegnap éjszaka történt viszont nálam már a nagyon durva és megmagyarázhatatlan kategória. Ugyanígy hallottam a dübörgéseket a ház falán, ezúttal apukám szobája felől, apa is erre riadt fel, kiszaladt megnézni hogy ki dörömböl ennyire, és sehol nem volt senki. Meg voltam rémülve és kérdeztem tőle hogy mi volt ez, azt mondta nem tudja, de többször volt már ilyen, ő látott is már egyszer egy fekete árnyat a padlásnál felsuhanni, és ő úgy érzi nem akar bántani, nem kell tőle félni. Belegondolva történtek még érdekes dolgok velem itt, de mindig el akartam felejteni és megmagyaráztam valamivel. De mindig is féltem az ilyen dolgoktól, ez most sincs nálam másképp. Egyszerűen nem értem mi lehet, nem vagyunk őrültek, mindketten tapasztaljuk ezeket, sőt, akik itt töltenek néha 1-1 éjszakát, azoknak is feltűnnek ilyen dolgok. Nagyon félek, mert nem tudom mi lehet, tegnap éjszaka nem is aludtam.


Segítsetek, hogy hogy nyugtassam meg magam és hogy tudjak aludni nyugodtan? A tegnapi után meg apával való beszélgetés után már szinte biztos hogy valami van, és én félek tőle. Vajon mi lehet? És mit tegyek hogy ne féljek?



2020. nov. 2. 18:00
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:

Huhaa. Ha ez nem számít extrémnek, akkor bele se merek gondolni hogy mi az ami igen..

Ma is hallottuk sajnos, és én eléggé félek, hiába mondják hogy nem kell. Mi a garancia hogy nem bánt? Meg szerintem ez akkor sem normális dolog hogy egy ismeretlen valami itt hangoskodik, szerintem teljesen érthető hogy nem tudok ilyenkor nyugodt lenni. Egyébként apa nem fél, most is hallottuk, megnéztük és nem volt sehol semmi, azt mondta apa próbáljak meg aludni én is, nem lesz semmi baj. Egyébként meg pont hogy ez a valami piszkál, nem én őt. 😀

2020. nov. 4. 00:21
 12/54 A kérdező kommentje:

"Tudni kéne a ház történetét. Lakott ott régen valaki? Mi lett velük?"


Igen, előttünk egy család lakott itt, ők építették fel ezt a házat. Elköltöztek innen egy másik házba.


"Nem halt meg mostanában rokon, ismerős?"


Nem halt meg senki se a családból se a közvetlen ismerősi körünkből.


"Ha nem is ártó a "jelenség" attól még nem jó hogy ott van, hiszen energiát vesz el tőletek. A fekete árny, nem túl pozitív jelenség."


Ne is mondd. Napok óta nem érzem jól magam, mióta jobban beindultak ezek a dolgok. Nem tudom kipihenni se magam normálisan. Bár az lehet számít, hogy mostanában sok rossz összejött az életemben és lelkileg nem voltam jól mostanában. Na ez még rátesz egy lapáttal.

2020. nov. 4. 00:30
 13/54 Grimfox ***** válasza:
86%

A fekete árny van, hogy nem jelent jót, de van hogy egyszerűen csak ennyi látszik belőle. Én sem szoktam jól lenni, ha napokig feszült vagyok, és nem tudok rendesen aludni.

Fontos kérdés: A sok rossz dolog, ami mostanában történt veled, és a lelki problémák közben/után kezdődtek a jelenségek, vagy ilyet már előtte is tapasztaltatok?

2020. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva már évek óta küzdök depresszióval és szorongással, de mindig igyekeztem kezelni. Az elmúlt hetekben, különösebben a napokban, mióta a párommal sajnos szétmentünk, akkor kezdődtek el ezek ilyen intenzíven. Ezelőtt is voltak ilyenek, szerintem mióta itt élünk van itt valami. Mikor gyerek voltam volt hogy arra ébredtem hogy valami megfogta a lábaimat, akkor is olyat tapasztaltam mintha valaki mászkálna a házban éjjel, motoszkálna a konyhában, de akkor ilyen kopogások, erőteljes léptek nem voltak.

Tavaly, mikor sűrűn voltam egyedül itthon, akkor volt olyan is hogy becsuktam magam mögött az egyik ajtót, pár lépést haladtam el tőle és hallottam hogy kétszer háromszor beleütnek az ajtóba mögöttem, akkor nagyon megijedtem. Apa is azt mondja akkor szoktak ezek lenni inkább amikor ő egyedül van otthon, velem is inkább akkor voltak..

Mikor az öcsém még itt lakott ő mondta nekem hogy kopogtattak nála is, meg hallott lépteket éjjel, én akkor még nem igazán tapasztaltam ilyet..


De már egyre aggasztóbb ez, szabályos hangos lépteket lehet hallani, és egyértelmű hogy nincs ott senki, mindig megnézzük. Ráadásul ez a dörömbölés se volt eddig jellemző, különösen nem ilyen rendszerességgel. Megfigyeltem, az elmúlt napokban minden nap 11 után nem sokkal "indult be", tartott pár percig és utána maradt abba, vagy hajnalban újra elkezdődött... De én emiatt aludni sem tudok rendesen, mikor öcsém itt volt ő nem foglalkozott vele, hallotta, de ettől függetlenül ő ugyanúgy tudott aludni. Apa is ugyanez. Csak én vagyok ettől ennyire beparázva.


Lehet hozzátesz ehhez a lelki állapotom, újra egyre erősebb a depresszióm, úgy érzem hogy szétcsúszott az életem. És most még jött ez is, már rettegek és utálok haza menni, lefeküdni aludni, mert előre félek hogy mi lesz... Mikor a párom nálunk volt nem féltem itthon, akkor érdekes módon nem is történt semmi. Én tényleg úgy érzem csak akkor tudnék megnyugodni ha lenne mellettem valaki éjszaka, egyszerűen nem bírok egyedül megnyugodni... Sokat sírok a napokban és nem vagyok jól, lehet emiatt is lett intenzívebb ez a "jelenség" is, amitől ráadásul félek is.

2020. nov. 4. 09:54
 15/54 Grimfox ***** válasza:
50%

Lehet, hogy nem ártana amulettet hordanod. Az idegen erők hatása ellen általában pentagramot szoktak hordani. Azt a fajtát, aminek a csúcsa felfelé áll. Véletlenül se a fordítottat. Ha beszerzel egy ilyet, mosd meg tiszta vízzel, gyújts egy gyertyát, fogd a kezedbe az amulettet, és jelentsd ki, "ahogy a gyertya fénye távol tartja a sötétséget, ez az amulett úgy tartja távol az ártó szándékot". Ezt ismételd el öt alkalommal(a pentagram ötágú, az ötös szám kapcsolódik hozzá), miközben mereven, pislogás nélkül meredsz a gyertya fényébe. Ez bevési az elmédbe az amulett hatását. Olyankor végezd el ezt, amikor a jelenség éppen nem aktív. Ezután járd körül az égő gyertyával az egész házat(ha fel tudsz menni a padlásra, azt is), és minden helyiségben, és folyosón ismételd el: "A gyertya fénye elűzi a sötétséget, és az ártó szándékot".

Az amulettet mindig hordd, és néha tiszta vízzel mosd le. A gyertyás körbejárást többször is elvégezheted, de soha ne olyankor, amikor a jelenség éppen aktív.

Amikor van időd, és épp nem háborgat a dolog, gyakorolj relaxációs módszereket. Egyszerű légzéses relaxáció is megfelelő, a lényeg, hogy csökkenjen benned a stressz. Ha a stressz csökken, a félelem is csökkeni fog, és a jelenség kevesebb "táptalajt" talál majd a házban.

Van még egy módszer, de azt csak akkor használd, ha képes vagy erős koncentrációra, és az akaraterőd is erős, és kitartó. Ha a jelenség éppen aktív, ülj le, lazítsd el a tested, és összpontosítsd az akaratodat egy erős gondolatra. A gondolat valami hasonló kell legyen: "Elutasítom ezt a jelenséget", vagy "Ennek nincs befolyása fölöttem", de ha a "Nem" szóra összpontosítasz tiszta erődből és belesűríted ebbe a Nem-be azt az akaratodat, hogy ne jöhessen közel, ne hathasson rád, ne zargathasson, akkor elegendő ez a Nem is, hogy az aktív időszakban védelmet élvezz.

Általában azt mondják, hogy a negatív, azaz tagadó, nemleges kijelentések elveszik az erejét annak, amit csinálsz, de a valóságban a tagadás egy nagyon erős fegyver, főképp ilyen helyzetekben. Ezt a tiltást, ahogy mondtam, csak akkor csináld, ha képes vagy koncentrálni, és megfeszíteni az akaraterőd egyetlen gondolat kifejezésére. Ha ez nem megy, még mindig ott az amulett, és a relaxáció, amik csökkentik a jelenség rád gyakorolt hatását, és védenek a közvetlen hatástól.

2020. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
36%

Először is #2 nem jól mondja, mert a poltergeiszt a kopogó szellem német elnevezése. Először az is ugrott be nekem is, hogy az lehet. És nincs is kizárva, hogy tényleg az. Ezesetben azt javaslom: először azt próbáld ki, hogy amikor elkezd dörömbölni, szólj rá, hogy menj el hagyj minket békén (akár egy kérleket is az elejére tehetsz, semmiképp ne gorombán, hanem normális hangnemben kérd, max határozottan szólítsdfel), ha ennek hatására nem maradnak abba a jelenségek, csinálj EVP-t. Azzal sok mindent megtudhatsz, ha válaszol neked.


Ugyan akkor, nem akarlak ijesztegetni, de a nem sima kopogás, hanem hangos dörömbölés, a nagyon erős döngő léptek és főleg az, hogy amikor ezek a jelenségek elkezdődtek rosszabbul lettél és egyre erősödtek ezek a jelenségek és emmiatt te egyre rosszabbul vagy, a démon lehetőségét sem zárja ki.


De minden esetre egyenlőre próbálkozz meg a fentebb leírtakkal és majd írd le lécci ide, vagy akár privibe, ha ide nem akarod, hogy mi lett.

2020. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 Grimfox ***** válasza:
24%
Én is poltergeistre gyanakodtam első körben, de ezt valószínűtlenné teszi az, hogy akkor is megtörténik, ha csak a kérdező, vagy ha csak az apja van otthon egyedül. A poltergeistet valamelyikük kellene okozza kettejük közül, és nem indulna be, ha az illető nincs jelen. Ettől függetlenül még lehet pszichés jelenség, csak a poltergeist esélye nem túl nagy.
2020. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:

Fhuu egyre jobban félek. Megszólítani nem merem, mert félek hogy csak rosszabb lenne a helyzet. Talán érdemesebb lenne beszélni valami ehhez értő személlyel?

Én valahogy attól is tartok hogy ez valami borzasztó dolog lehet, lehet valami rossz szellem tapadt rám, mivel lelkileg nem vagyok jól, és minél rosszabbul érzem magam lelkileg ez annál jobban megjelenik. Eddig nem igazán voltak ilyenek, pláne nem minden nap, meg el is hittem hogy jól van ez semmiség, csak képzelődök. De ez már határozottan nem az.


Nyomasztást érzek amikor haza érek és otthon vagyok, egyszerűen rosszul érzem magam otthon, és nem tudom hogy a depresszióm miatt-e, vagy ez a jelenség tesz hozzá ennyire... Érdekelne hogy mi lehet ez és vége lehetne, de közben meg félek tőle és nem merek csinálni vele semmit.

Valószínű ma is 11 után hallom majd, előre félek...

2020. nov. 4. 15:53
 19/54 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy vándor szellem. Vagy van ott valami, ami nem a tiétek? Úgy értem, használt bútort, díszt, lámpát, vagy valami régebbi dolgot nem vetettek? Vagy nem kaptatok? Bolha piacon nem vásároltatok tárgyat vagy könyvet, bármit? Tárgyakhoz is ragaszkodhatnak elhunyt lelkek. Gondoljátok át.
2020. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 Grimfox ***** válasza:
47%

A depressziód, ÉS a félelem a dologtól a fő oka a nyomasztó érzésnek. Ha a jelenség nem próbált még meg direkt közel menni hozzád, vagy édesapádhoz, akkor nem feltétlen ártalmas, még ha nem is kellemes a jelenléte. Az sem valószínű, hogy hozzád tapadt. Akkor nem csak otthon jelentkezne, nem csak bizonyos időben, és olyankor sem, amikor te nem vagy ott, csak édesapád.

Abban sem lehetünk biztosak, hogy az a dolog egyáltalán érzékel e titeket maga körül. Eddig legalább is nem tett bennetek kárt. A zörgés meglehet, hogy azt jelzi, próbál kimenni, csak nem tud.

Minden esetre próbáld meg az amulettes, és relaxálós dolgokat. Ha megvan az amuletted, és tudsz egy kicsit oldani a feszültségeden, akkor a félelmed is csökkenni fog.

Próbáld meg megfigyelni, hogy hol a leggyakoribb a zörgés a házban. Főleg hogy mely falakon zörög a legtöbbet. Ha van egy olyan fal, vagy vannak falak, ahol a leggyakrabban zörög, nézd meg, van e rajtuk ajtó, vagy ablak. Mielőtt a jelenség elkezdődne, azaz 11 előtt nyisd ki az érintett falakon lévő ajtókat, ablakokat. Ha tudsz, szerezz tömjén, vagy mirha illatű füstölőt, vagy valódi tömjént, vagy mirhát. A nyitott nyílászáró két oldalára, kívülre rakj egy-egy égő mécsest, vagy gyertyát, és gyújts füstölőt azokban a helyiségekben, ahol ezek a "kapuk" vannak. Mivel belül füstölsz, ezért kívülről befelé nem jönnek dolgok, viszont ha valami el akarja hagyni a házat, a két gyertya mintegy ajtófélfaként utat nyit neki, és megvilágítja az utat. Ha azért zajong, mert nem tud távozni, így képessé válik rá. Azt mondtad, nem halt meg senki, semmi a házban, és a ház is viszonylag új, nincs sok száz éves történelme. Nagyon ottragadt dolog nem lehet, maximum valami, ami nem elég erős, hogy kimenjen.

Amennyiben valamilyen szellemről van szó, és azt akarod, hogy kimenjen, ez egy jó módszer lehet. Persze ne olyankor csináld, amikor már elkezd zörögni, hanem azelőtt, hogy elkezdené, ezért mondtam, hogy még 11 előtt. Amíg le nem égtek a füstölők, addig ne menj be az érintett helyiségekbe. Ha biztosra akarsz menni, és van időd, amint leég egy füstölő, menj be a helyiségbe, és gyújts újat, amíg a gyertyák le nem égtek. Utána már bezárhatod az ajtókat, ablakokat, és új füstölőt se gyújts. Ha ezzel nem megy ki, akkor nem az volt a célja, hogy kijusson, vagy nem szellemről van szó.

2020. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!