Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tegyek hogy ne féljek?

Mit tegyek hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagy emeletes házban lakunk ketten apával. Már többször is hallottam éjszaka mintha valaki mászkálna a padlásra vezető lépcsőkön meg a padláson. De azzal próbáltam magyarázni hogy talán csak valamilyen állat lehet.

Többször mikor egyedül voltam itthon akkor a házban is hallottam mintha valaki jönne fel a lépcsőn a konyhába, miközben nem volt ott senki. De azt gondoltam csak a fantáziám szórakozik velem. De apa is ilyenekről számolt be, mikor egyedül van itthon akkor többször fordul elő vele is ilyen. Ami a legdurvább, hogy volt olyan éjszaka mikor arra keltem fel hogy a szobám melletti erkélyről dübörög befele valami erőteljesen. Megijedtem, de annyira álmos és fáradt voltam hogy szinte egyből vissza is aludtam, megnézni nem mertem és nem is akartam hogy mi lehetett. Másnap megkérdeztem, apa is hallotta.

Ami tegnap éjszaka történt viszont nálam már a nagyon durva és megmagyarázhatatlan kategória. Ugyanígy hallottam a dübörgéseket a ház falán, ezúttal apukám szobája felől, apa is erre riadt fel, kiszaladt megnézni hogy ki dörömböl ennyire, és sehol nem volt senki. Meg voltam rémülve és kérdeztem tőle hogy mi volt ez, azt mondta nem tudja, de többször volt már ilyen, ő látott is már egyszer egy fekete árnyat a padlásnál felsuhanni, és ő úgy érzi nem akar bántani, nem kell tőle félni. Belegondolva történtek még érdekes dolgok velem itt, de mindig el akartam felejteni és megmagyaráztam valamivel. De mindig is féltem az ilyen dolgoktól, ez most sincs nálam másképp. Egyszerűen nem értem mi lehet, nem vagyunk őrültek, mindketten tapasztaljuk ezeket, sőt, akik itt töltenek néha 1-1 éjszakát, azoknak is feltűnnek ilyen dolgok. Nagyon félek, mert nem tudom mi lehet, tegnap éjszaka nem is aludtam.


Segítsetek, hogy hogy nyugtassam meg magam és hogy tudjak aludni nyugodtan? A tegnapi után meg apával való beszélgetés után már szinte biztos hogy valami van, és én félek tőle. Vajon mi lehet? És mit tegyek hogy ne féljek?



2020. nov. 2. 18:00
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak.

Igazság szerint apa gyűjti a régi dísztárgyakat, mint pl régi inga óra, régi mozsarak, köcsögök, van több száz éves antik mérlege. Ilyenekkel van tele "díszítve" a konyha. Megmondom őszintén nekem nem tetszenek meg a hideg ráz ezektől a régi dolgoktól, ami ki tudja kié volt, de apa szereti az ilyeneket. Sokat vásárolt bolhapiacon, meg rendelt ilyen dolgokat, olyan tárgyak is vannak amik hagyatékból származnak, olyan díszes páros pezsgős poharakat is vett amibe bele van gravírozva a volt tulajdonosa nevei, azaz valakiké volt. Nem is értem hogy apa miért szereti az ilyen tárgyakat, engem tökre lehangolnak, szerintem ezektől nincs igazán jó hangulata se a konyhának. Előfordulhat hogy ezek miatt is van ez, bár mikor gyerek voltam nem volt itt ennyi ilyen tárgy, mégis voltak dolgok már akkor is...

Szóval nem tudom, remélem ma békén hagy és eltűnik ez a dolog. Nagyon rossz hatással van ez rám, napok óta nem aludtam ki magam normálisan, lámpa mellett aludtam valamennyit, mert másképp nem ment. Sajnos elég beszari vagyok és nagyon félek ezektől az ismeretlen dolgoktól. Legnagyobb félelmem hogy bántani fog vagy hogy nem tűnik el innen.

2020. nov. 4. 19:56
 22/54 anonim ***** válasza:
50%

Na, ezzel meg is adtad a választ! Ez létezik. Az elhunyt nagyon ragaszkodhat egy szeretett tárgyhoz. És "megkeresi" nem érti, miért van nálatok az, ami az övé volt. Fel kell szenteltetni a házat. Volt itt a GYIK-ON egy ilyen kérdés régen. Ott arról írt egy férfi, hogy vett egy imakönyvet az antikváriumban mert gyűjtötte őket. Éjszaka arra lett figyelmes, lassan elhúzódik az üveg vitrines szekrény üvege, ahol az imakönyv volt. Minden éjjel ugyanabban az időben. Hallották, ahogy húzódik el lassan az üveg, jellegzetes hangja volt. Egyszer reggelre egy szentkép volt a földön, ami kiesett a könyvből. Egy régi bérmálási emlék volt, rajta név, dátum stb. A pap elvitte a szentképet, megszentelte. Azóta megszűnt az űveg elhúzása.

Érdekes....

2020. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
49%

Ajjaj. Akkor szerintem is megvan a válasz.

A tárgyakhoz kötődhetnek entitások.

Velem egyszer olyan történt, hogy a mostohanagyim nekem ajándékozott egy nagyon régi babát. Hazavittük, letettük a polcra és pár perc múlva magától elkezdett rázkódni az a szekrény elem, amin a baba volt. Mintha állt volna valaki mögötte és teljes erejéből..

Majd összecsináltuk magunkat, szüleim is látták, ők is megijedtek nagyon.

Rögtön összetörték a babát és kidobták messzire. Azóta sem volt ilyen.


(Egy lány)

2020. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:

Na ez durva. Lehet benne valami. És emiatt csaphat olykor ekkora zajokat?

Ha fel lenne szentelve megszűnne?

Nagyon érdekes egyébként, hogy mindig bizonyos időpontokban bukkan fel hirtelen ez a jelenség, és ugyanolyan hirtelen "eltűnik". Tegnap "csak" a padláson lépkedett erőteljesen pár percig, pár napja meg dübörgött a falon. Nem tudom egyébként hogy mostanában miért bukkan fel ilyen erőteljesen és ilyen sűrűn, eddig erre nem volt példa. Lehet a rossz lelkiállapotom is kiváltja, meg hogy már ennyire "rá vagyok görcsölve".

A lényeg, hogy szeretném ha megszűnne és nem bántana, bár remélhetőleg nem fog.

2020. nov. 4. 21:03
 25/54 A kérdező kommentje:

Szívem szerint kidobnám, eladnám ezeket a tárgyakat.

Egyébként is jobb hangulata van szerintem egy modern, új dísztárgynak, mint ezeknek...

Én nem is szívesen vennék olyan poharat se, ami egy egykori pár neveit viseli. Nekem nem kéne más valaha volt tárgya.


A legdurvabb ebben az, hogy azt hittem ilyenek csak horrorfilmekben lehetnek, sose akartam elhinni hogy ilyenek lehetnek..

2020. nov. 4. 21:11
 26/54 anonim ***** válasza:
42%

Én sem akartam ebben hinni, ameddig meg nem történt velünk.. :O


Ha nem javul a helyzet, nem szűnik, sőt durvul is, akkor szerintem beszélj apuddal, szerintem te és az ő biztonsága fontosabb neki, mint a tárgyai.


A szenteléshez nem tudok mit hozzáfűzni, nincs ismeretem erről.


Sajnálom, hogy nem tudtam érdemben hozzászólni, de drukkolok és kitartást! :)

2020. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Tényleg megkönnyebbültem hogy itt elmondhatom ezeket, és jól esik hogy segítetek, válaszoltok.


Ahogy látom vannak ehhez értő emberek akik válaszoltak, és számomra meglepő mennyi más emberrel is vannak/voltak ilyenek. Ilyenkor nem érzem magam annyira egyedül, és talán a megoldás is meglesz rá.

2020. nov. 4. 21:33
 28/54 anonim ***** válasza:
52%
Talán az a tárgy az, amikor azon a napon vette apud és furcsa dolgok történtek
2020. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
35%
Fokhagymafüzér, fakereszt, szentöltvíz dögivel !Ha nem jön be akkor sajnos szelleműzést kell végeztetni.
2020. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
45%

Előszöris, az az amulett dolog nem is rossz ötlet, mert ha tényleg ennyire félsz, ideges vagy, akkor az hátha tényleg le/megnyugtat kicsit. Ha lenyugodtál, még is vegél erőt magadon és kérd meg, (max határozottan szólítsd fel) hogy távozzon. Aztán csinálj vele egy E.V.P.-t. Ez annyit tesz, hogy a telefonodon elindítod a hangrögzítőt, felteszel neki egy kérdést, kivársz legalább 10 másodpercet (nem kell pontosan számolni, hogy 10 másodperc legyen csak érzésre várj ki egy kicsit minden kérdésed után) aztán mehet a következő dérdés.

Namost... ha nagyon egyből a lényegre akarsz törni, akkor megkérdezheted egyből, hogy valamelyik tárgyhoz kapcsolódik-e apádéi közül és ha igen, melyikhez, de ha rám hallgatsz először olyanokat kérdezz (mint egy kis fölvezetés képp) ki ő, mit szeretne, stb és aztán térj a lényegre. Ha ügyesen kérdezel, eleget vársz a következő kérdéssel és a szellem akar veled beszélgetni, akkor sok mindent megtudhatsz.

Ja... és ha félsz ezt egyedül csinálni, akkor nyugodtan csináld apáddal együtt. És szerintem akkor kéne megpróbálnotok, amikor elkezd dörömbölni, tehár aktívvá váli, mert akkor nagyobb az esély rá, hogy válaszol.

2020. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!