Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » UFO szkeptikusok, ha kiderülne...

UFO szkeptikusok, ha kiderülne, hogy földönkívüliek látogatnak minket több ezer éve, hogyan kezelnétek azt?

Figyelt kérdés

Fel tudnátok dolgozni?

Esetleg beleőrülnétek?

Hogy tudnátok elfogadni, hogy nem az ember a legintelligensebb faj az Univerzumban?


2021. jún. 10. 13:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 SZücsöm ***** válasza:
61%

89 Wtf :D Ki állította azt hogy tudós vagyok?

Hogy érted hogy 50 tonna az semmi de 1 mázsára 6 ember ment rá? Ebből a fogalmazásból nekem az jön le mintha azt feltételeznéd hogy a mázsa nehezebb mint a tonna(gondolom hogy nem így értetted de nekem így jött le).


1 mázsát még én is "simán" megemelek Deadliftben talán még fekve is kinyomnám és nem vagyok egy hű de kemény ember. (Persze a súlyzó úgy van kialakítva hogy optimális a súlyeloszlása és a fogása.)


De azt nagyon nagyon erősen kétlem hogy 6 egészséges felnőtt ember ne tudna könnyedén felemelni 100 kg-t. Nincs 17 kg ha szétosztjuk 6 felé.


90

Miért? Emberi természet. Ma is csinálunk hasonló projekteket amik feszegetik annak a határát amire képesek vagyunk. Így jutottunk el a holdra is.


Továbbá nem tudjuk pontosan hogy mennyire volt fejlett akkoriban a technológia. Többnyire csak "találgatnak" a meglévő információkat figyelembe véve. Viszont ami nem találgatás mert írott dokumentáció van róla hogy emberek dolgoztak valamelyik piramison méghozzá bérért(tehát nem rabszolgák voltak).

2021. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:

"1 mázsára ment rá kb 6 ember...

Meg se bírták mozdítani."

1 mázsát egy erős ember felemel.

Tehát?

2021. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy fel tudnám dolgozni.

Nem, nem őrülnék bele.

Eddig sem voltam abban a hitben, hogy az ember a legintelligensebb lény az univerzumban.


Szkeptikusként ugyanis számomra meglehetősen egyszerűen működnek az ilyen dolgok:


- ami bizonyítható, annak a létét elfogadom


- ami nem bizonyítható, azt meg fenntartásokkal kezelem egészen addig, amíg nem lesz rá bizonyíték, vagy nem lesz rá cáfolat, egészen addig legfeljebb valószínűségekkel foglalkozok.


Ilyenformán a hit nálam nem játszik.


Például, vegyük azt a kérdést, hogy látogatják-e a bolygónkat intelligens földönkívüliek.

Nem tudom erre azt felelni, hogy igen, sem azt, hogy nem.


Legfeljebb annyit tudnék felelni erre a kérdésre, hogy nem tudom biztosan, de a rendelkezésemre álló információk alapján nagyon-nagyon-nagyon valószínűtlennek tartom.


És kész, ennyi. Engem nem frusztrál az, ha valamire nem tudom a választ.


A hit a ti reszortotok: ti hisztek a földönkívüliek látogatásában anélkül, hogy erre bármilyen bizonyíték volna.


Valahol ez ufósdi hasonlóan működik egyébként, mint az istenhit; az ember(iség) valamiért szeret hinni valamiféle felsőbbrendű erőben, hatalomban.

Hogy mi az oka ennek, azt nem tudom, talán kevésbé érzi kiszolgáltatottnak magát a természet kegyetlenségének és a puszta véletlennek, kevésbé nyomasztja a bizonytalanság, ha elhiszi, hogy van valamiféle felsőbb erő, aki mindezt irányítja? Talán.


De mindegy is, a lényeg az, hogy szeret hinni ebben, ezért mindenhol a hitének a visszaigazolását keresi.

És innentől kezdve a hit vezérli azt, amit tudni vél a világról, az isten műve lesz az eső, a szárazság, a villám, a napfogyatkozás, a stbstb.


És van a szkeptikus ember, aki meg úgy van vele, hogy nincs prekoncepciója, és simán azt mondja, hogy nem tudom, hogy mi okozza az esőt, a szárazságot, a villámot, a napfogyatkozást, a stbstb-t.

(Persze ma már ezeket tudjuk, hogy mi okozza, de pár ezer éve még fogalma nem volt róla az embereknek)

2021. jún. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 anonim ***** válasza:

1 mázsát még én is "simán" megemelek"


Ne túlozz már. Ekkora erőgép vagy?

2021. jún. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/120 A kérdező kommentje:

91


Ez a baj, találgatnak, nem tudják, de a földönkívülieket startból kizárják :)


Pedig a rendelkezésre álló kevés infó alapján még akár egyszarvú pónik is építhették!


Az 1 mázsát pedig nem egyszer kellett felemelni hanem egész nap reggeltől estig, homokban húzni kilométereken át, lehetetlen pozíciókba emelni stb.

2021. jún. 14. 09:31
 96/120 anonim ***** válasza:
Nem zárjuk ki, csak nem valószínű.
2021. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/120 anonim ***** válasza:

Nem 1 mázsát hanem több száz tonnát.


[link]



Ez pl 1650 tonna.

2021. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 A kérdező kommentje:

96


De nagyon is valószínű. Mert senki nem tudja mik ezek a jelenségek az égben. Űrügynökségek fejei, titkosszolgálati alkalmazottak, hadseregnél dolgozók, pilóták, miniszterek stb. Senki nem tudja a választ. Ez pedig nagyon valószínűvé teszi az idegen, nem földi eredetet.

2021. jún. 14. 10:25
 99/120 anonim ***** válasza:

Nem teszi valószínűvé.

Egyrészt: senki nem fogja a másik orrára kötni a saját kémrepülőit. Jobban jár az UFO rémhírek terjesztésével.

De sokat sikerült is már azonosítani, és azok saját vagy más földi eszközök voltak.

Másrészt: olyan iszonyú távolságok vannak...

Harmadrészt: HA MÁR idejön... miért nem száll le sehol?

Miért nem találtunk soha sehol maradványokat, lábnyomokat, gépnyomokat, stb?

Tehát: nem valószínű.

2021. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim ***** válasza:

Tehát: nem valószínű"


De


"Jobban jár az UFO rémhírek terjesztésével."


Több ezer éve


"olyan iszonyú távolságok vannak"


500 éve a hold is távol volt.

2021. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!