Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők ti nagybetűs NŐnek érzitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők ti nagybetűs NŐnek érzitek magatokat, ha hosszabb ideje nem volt nagybetűs FÉRFI az életetekben?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, 1 éve nem volt kapcsolatom férfivel. Persze éltem ebben az 1 évben, magamra koncentráltam, barátaimmal és családommal voltam, egyetemet végeztem, néha dolgoztam, és a hobbimmal is foglalkoztam. Alapvetően hálás voltam a körülményeimért, igyekeztem minden napot hasznosan és szeretetben tölteni.


De... Kezdem azt érezni, hogy hiányzik egy Férfi az életemből. Mindent a mélységekig élek meg, így egy felületes szexkapcsolat vagy egyéjszakás nem nekem való. Úgy érzem, hogy bár minden nagyokos azt mondja, hogy ne egy másik embertől legyél teljes, ne egy másik ember határozza meg az önképed...stb, csak azt nem veszik figyelembe, hogy minden ember más, nem lehet kollektíve mindenkire ráhúzni, hogy pl érezd magad nőnek egyedül is. Értem persze a gondolat logikáját, nyilván szükség nincs a túléléshez egy másik emberre, ezzel szemben társas lények vagyunk. Azt is értem, hogy nem minden nőnek elsődleges a nőiessége és annak megélése vagy a szexualitása, és ezzel semmi baj nincs! Én viszont igénylem a szexualitást és a nőiesség megélését is.


Ti hogy vagytok ezzel? Hogy lehet pótolni egy férfi érintését, tekintetét, védelmezését, az intimitást, a szexualitást ha egyszer nekem ez fontos? Hogy lehet pótolni amikor egy férfi közel húz magához, ledob az ágyra, megszorítja a csipőd, megsimogatja az arcod, alvás előtt átkarol, kimondja hogy "kíván" vagy hogy "szeret"? Hiszen az ilyesmit egy barát vagy a család nem pótolhatja... Pedig nem vagyok egy gyenge nő, megvannak a saját gondolataim, a saját véleményem, meg tudok élni egyedül, meg tudom védeni magam, foglalkozom a barátaimmal és a családommal, és mindennél jobban szeretem is őket... DE ha hosszabb ideig nincs férfi az életemben, akkor ezen kvalitásaim ellenére sem érzem magam nagybetűs NŐnek, aki csábíthat, gondoskodhat, szerethet, akit randira hívnak, akit csodálnak és viszont csodál, akit egy FÉRFI NŐKÉNT kezel.


Szóval tényleg aszerint kéne élni, hogy én egyedül is legyek NŐ? De hogyan, ha azt a nőiességet, amit egy férfi képes adni, azt hosszútávon nem pótolja semmi??

Ui.: azzal viszont egyetértek, hogy szinglinek lenni fényévekkel jobb, mint egy rossz kapcsolatban.



2019. okt. 20. 19:35
1 2 3 4
 21/34 Sunshinedoll ***** válasza:
78%

Nekem nem kellett sose férfi ahhoz, hogy nőnek vagy valakinek érezzem magam.

De én nagyon más beállítottságú vagyok mint te, legalábbis leírás alapján. Én párkapcsolatban sem igénylem, hogy gondoskodjanak rólam, illetve a hangulatomat/önértékelésem sem befolyásolja, hogy szeret-e valaki más vagy nem.

2019. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm 21-es, hogy leírtad a Te nézőpontodból! Az önértékelésemet nem befolyásolja, hogy szeretnek-e, hiszen szeret mindenki, aki számomra fontos (család, barátok). A férfi jelenléte és vonzalma a nőiességem kiteljesedését és teljes megélését segíti. :)
2019. okt. 20. 21:41
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ...Ha kapok másoktól pozitív visszajelzést, akkor nagybetűs FÉRFI nélkül is tudom Nőnek érezni magam. Mivel az utóbbi években elég sok bókot bezsebeltem, annyira ezzel a részével nincs gondom. Viszont nincs FÉRFI az életemben, csak férfi, és nagyon erős hiányérzetem van.

Én nem hiszek abban, hogy annyira természetes, hogy egyedül jól kell éreznünk magunkat. Én sokszor az állatvilágból tanultam meg, mi a természetes. Ha egy állat társas lény, akkor az nagyon szomorú tud lenni egyedül. Egy menhelyi kutyának is hiába tartanál életvezetési tréninget arról, hogy figyelj, kisöreg, komolyan az a hűtlen seg..gfej hiányzik annyira, hogy már enni se akarsz? Hiszen olyan értékes kutyácska vagy te így önmagadban is...Amíg nem lesz neki saját gazdija, nem lesz boldog soha az életben.

A gyerekek se lesznek boldogok egyedül soha, létszükséglet számukra a szülő. Lehet, hogy a felnőttségnek arról kéne szólnia, hogy egyedül is minden oké, mert nem vagyok se gyerek, se kutya, aki nem tud magáról gondoskodni. De azért társas lények vagyunk és nem mindenkinek van családi háttere sem.

Az érintés hiányába a kisbabák belehalnak.

Mi felnőttek, szerencsére tudjuk pótolni. mondjuk azzal, hogy hozzánk bújik a macskánk. Van aki persze nem tűr meg állatot maga körül, mint nagyanyám. Na neki nem maradt semmi öregségére, csak a depresszió.

2019. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Kedves 23-as, ha tudnék akkor 5x is dobnám a zöld kezet!!! Köszönöm hogy ilyen szépen kifejtetted és elmagyaráztad! Én is hasonlóképpen látom, és valóban más dolgokkal talán lehet pótolni, de ugyanazzal biztosan nem, hiszen ugyanahhoz már az kell, hogy legyen férfi. Ezért is kérdeztem, hogy ha - ahogy írtad - felnőttként meg kéne tanulni önállóan és egyedül is jól és teljesnek éreznünk magunkat, akkor mégis mivel lehet valójában pótolni azt, ami ilyenkor nincs meg / hiányzik. Csak mert én még nem találtam meg ezt a helyettesítő tényezőt.

Köszönöm még egyszer!

2019. okt. 20. 21:55
 25/34 anonim ***** válasza:
Nézd, 41 éves vagyok és ezalatt kb. 1,5 év volt az egész életemben, amikor benne voltam egy viszonzottnak gondolt szerelemben. Minden testi és lelki szükségletem ki volt elégítve és ragyogtam. Lehet, hogy ez kapcsolatfüggőség, de amióta ez nincs, nem ragyogok. Élem az átlagos életemet. Viszont nem mondanám pótléknak a körülöttem levő kutyákat, cicákat. 6 éves korom óta tart az őrület, amikor még olyan nagyon nagy hiányérzetem nem volt.:) Mégis, a teljes élethez nekem ők nélkülözhetetlenek. Nélkülözhetetlenebbek, mint a férfiak. Viszont van, amit csak egy férfi tudna megadni, azt nem pótolja semmi.
2019. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Az állatok természetesen nem pótlások! Ők teljes kis életek, akik ugyanúgy szeretnek (ha nem jobban), mint a családod, és vicaversa :) A ragyogás részt teljes mértékben átérzem, és én sem tartom kapcsolatfüggőségnek, hiszen 1 év alatt lehetett volna férfi az életemben, de tudatosan nem szerettem volna (nem álltam még készen rá). Viszont amint begyógyul az ember szíve, vágyna a kiteljesedésre (legalábbis én így érzek).
2019. okt. 20. 22:11
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
Kutyat, kisbabat/kisgyereket felnott emberhez hasonlitani viszont hatalmas hulyeseg. Remelem nem kell magyarazni miert.
2019. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Nem kell magyarázni 27-es, eleget magyarázkodtál, köszönjük!
2019. okt. 20. 22:38
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát, megértem, én 24 vagyok és több mint 2 éve szingli. Viszont nekem voltak viszonyaim, de teljesen értem az ódzkodásodat. Egyéjszakás kalandra már én sem vágyom (bár nekem az is volt néhány, jó volt, nem bántam), de ilyen könnyed, kötöttségektől mentes kapcsolat rám jó hatással van. Persze okosan kell csinálni, de lehet okosan csinálni, ami mindkét félnek pluszt ad az életében. Pótolja az az űrt, hogy arra az éjszakára amit együtt töltünk, valaki azt mondja kíván, simogatja a hátam filmezés közben és éjszaka összebújva alszunk. Korrektek vagyunk egymással, nyílt lapokkal játszunk, mondjuk az tény, hogy erre is nagyon nehéz megfelelő férfit találni, aki így is megbecsül és nem csak kapni akar belőle, meg hogy olyan típus legyen ugye, akivel nem vágyunk többre, mert szívatni magunkat nem szabad, ha valaki többet akarna. Engem ez feltölt, persze azok a dolgok, amiktől ez kevesebb egy kapcsolatnál hiányoznak ugyan úgy, de egy szintet ad. Nagyon rám tud törni a magány, és hiányzik egy társ, akivel megoszthatnám teljesen magam, pedig nagyon talpraesett független nő vagyok én is.
2019. okt. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
19%
Egy jó pszichológus neked se ártana kedves kérdező :)
2019. okt. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!