Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők ti nagybetűs NŐnek érzitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők ti nagybetűs NŐnek érzitek magatokat, ha hosszabb ideje nem volt nagybetűs FÉRFI az életetekben?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, 1 éve nem volt kapcsolatom férfivel. Persze éltem ebben az 1 évben, magamra koncentráltam, barátaimmal és családommal voltam, egyetemet végeztem, néha dolgoztam, és a hobbimmal is foglalkoztam. Alapvetően hálás voltam a körülményeimért, igyekeztem minden napot hasznosan és szeretetben tölteni.


De... Kezdem azt érezni, hogy hiányzik egy Férfi az életemből. Mindent a mélységekig élek meg, így egy felületes szexkapcsolat vagy egyéjszakás nem nekem való. Úgy érzem, hogy bár minden nagyokos azt mondja, hogy ne egy másik embertől legyél teljes, ne egy másik ember határozza meg az önképed...stb, csak azt nem veszik figyelembe, hogy minden ember más, nem lehet kollektíve mindenkire ráhúzni, hogy pl érezd magad nőnek egyedül is. Értem persze a gondolat logikáját, nyilván szükség nincs a túléléshez egy másik emberre, ezzel szemben társas lények vagyunk. Azt is értem, hogy nem minden nőnek elsődleges a nőiessége és annak megélése vagy a szexualitása, és ezzel semmi baj nincs! Én viszont igénylem a szexualitást és a nőiesség megélését is.


Ti hogy vagytok ezzel? Hogy lehet pótolni egy férfi érintését, tekintetét, védelmezését, az intimitást, a szexualitást ha egyszer nekem ez fontos? Hogy lehet pótolni amikor egy férfi közel húz magához, ledob az ágyra, megszorítja a csipőd, megsimogatja az arcod, alvás előtt átkarol, kimondja hogy "kíván" vagy hogy "szeret"? Hiszen az ilyesmit egy barát vagy a család nem pótolhatja... Pedig nem vagyok egy gyenge nő, megvannak a saját gondolataim, a saját véleményem, meg tudok élni egyedül, meg tudom védeni magam, foglalkozom a barátaimmal és a családommal, és mindennél jobban szeretem is őket... DE ha hosszabb ideig nincs férfi az életemben, akkor ezen kvalitásaim ellenére sem érzem magam nagybetűs NŐnek, aki csábíthat, gondoskodhat, szerethet, akit randira hívnak, akit csodálnak és viszont csodál, akit egy FÉRFI NŐKÉNT kezel.


Szóval tényleg aszerint kéne élni, hogy én egyedül is legyek NŐ? De hogyan, ha azt a nőiességet, amit egy férfi képes adni, azt hosszútávon nem pótolja semmi??

Ui.: azzal viszont egyetértek, hogy szinglinek lenni fényévekkel jobb, mint egy rossz kapcsolatban.



2019. okt. 20. 19:35
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem a kérdéssel kapcsolatban csak az bosszant kicsit, hogy ilyenkor valamiért mindenki számára rohadtul egyértelmű, hogy milyen a "nagybetűs NŐ" meg a "nagybetűs FÉRFI", de ha külön topicot szentelnék a témának, hátha velem is megérteti valaki, jönne a leb#szás, hogy ne akarjak már heteronormatív módon gondolkodni, mint egy korlátolt idióta. Na mindegy, valószínűleg ez életem örök rejtélye marad.

Egyébként amit az élőlények társas mivoltáról ír a #23-as, az megfogalmazódott bennem is, tökre örülök, ha valaki mindentől és mindenkitől függetlenül, a civilizációtól elzártan is kicsattan az életkedvtől és a magabiztosságtól, de nem hiszek abban, hogy terápiára/pszichológusra/önfejlesztő órákra szorulna az, aki másmilyen, semmi természetellenes nincs ebben. Viszont ha valami pótolhatatlan a számodra, akkor evidens, hogy nem fogunk tudni javasolni semmit, amivel pótolhatnád.

2019. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Személy szerint én soha nem értettem azokat, akinek más ember kell ahhoz, hogy nőnek/férfinek érezzék magunkat. Az én önbizalmam belülről fakad, nem külső visszajelzésekből és az sem csorbítja az sem, amikor évekig egyedül vagyok. És ilyenkor sem hiányzik az érintés, az intimitás, a szép szavak meg igazából semmi amit leírtál. Nem kell semminek pótolnia, mert nem okoz hiányérzetet, amikor nincs. Amikor van, az egy plusz, igen, de anélkül semmivel sem érzem magam kevesebbnek.
2019. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 jonwick ***** válasza:
100%
Nincsenek nagybetűs nők és nagybetűs férfiak. Mindannyian olyan kis krumplik vagyunk, akik kínlódnak a saját sorsukkal. Értem, hogy a kérdező mit hiányol a saját letéből és meg is értem, szerintem teljesen normális emberi hiányérzetről beszél. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy minden férfi van olyan érzelmi intelligencia szinten, hogy fel tud nőni ezeknek a hiányérzeteknek a betöltésére. A valóságban a férfiak ennél jóval egyszerűbb, faguriga-tipusú teremtmények, akiknek szexre és kajára van szüksége a működéshez. Lehetséges hogy találkozol olyannal, aki azzá válhat, de a valóságban inkább csak egy krumpli, szemekkel, aki pislog.
2019. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nyilván ez egy olyan téma, amit nem igazán lehet magyarázni vagy definiálni, hiszen nincs meg hozzá az eszköztárunk. Viszont annak nagyon örülök, hogy jónéhány kommentben felfedeztem az empátiát és a megértést! Azzal nincs semmi baj, ha valaki máshogy éli ezt meg, pontosan arra irányult a kérdés is, hogy miért kéne mindenkire ráhúzni a skatulyát, függetlenül annak az embernek a szükségleteitől, lelkivilágától, neveltetésétől, személyiségtől. A rosszindulatú, személyeskedő vélemények pedig pont erre a feltételezésemre mutattak rá, hogy sokak szerint valóban "az a jó, ahogy ő gondolja, és ha a másik nem így tesz, annak már pszichológus kell", ezzel szemben boldog vagyok, hogy azért nem mindenki látja így.

Köszi még egyszer! :)

2019. okt. 21. 14:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!