Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem önzőség elvárni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem önzőség elvárni egy férfitől azt, hogy ajándékokkal lepje meg a párját?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam egy olyan kérdést, ahol egy nő azt írta, hogy a párja sohase lepi meg semmivel nem vesz neki ajándékokat, de ő vesz neki és többször meglepi. Tényleg szükség van az állandó meglepetésekre? Én nem szeretem az ajándékozásokat, nem vagyok benne kreatív és sztresszel tölt el az, hogy mit vegyek neki, sőt a kézügyességem se az igazi. Ő se vegyen nekem semmit az nekem teljesen elég, ha velem van és szeretjük egymást.


Szerintem szemétség dolgokat elvárni a párkapcsolatban, mert a valódi szeretetet öli meg, a másikat szeretni kell és nem azért, mert abból hasznot húz a másik.


2019. dec. 27. 07:42
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
#7 Nekem elég bulvárnak tűnik az a könyv mivel, nem érzem, hogy több lenne a kapcsolat attól, ha állandóan meglepjük egymást. Semmi bajom nincs azzal, ha valakik ezt szeretik csinálni. Csinálják nyugodtan, ha ők ezzel jobban szeretik egymást az oké. A probléma azzal van mikor ráerőlteti valaki a saját akaratát, ami tényleg önzőség és akaratosság, plusz lenézés, kategorizálás, ami táptalajt ad a fasizmusnak, de ebbe inkább nem mennék bele, mert nagyon hosszú lenne kifejteni ezt. Ha valakit érdekel mire gondoltam ezzel kapcsolatban, kérdezze meg, mert nem akarom feleslegesen koptatni a kezemet.
2019. dec. 27. 08:11
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Te nem érzed hogy az ajandekoktol több lenne a kapcsolatotok mert neked nem az a szeretet nyelved. Neked a közös élmény kell. Én meg pl attól nem érzem többnek mert nekem az érintés a fontos. Nem azzal van a baj hogy két embernek más a szeretet nyelve, mert ha elég intelligensek és szeretik egymást akkor figyelnek arra hogy a másik mit szeretne, mi a fontos neki. A baj akkor van mikor egy ilyen ember mint te aki lesz@rja hogy másnak mi a fontos össze kerül egy olyannal akinek szintén nem a közös élmények a fontos.
2019. dec. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%
Van különbség aközött, hogy valamit elvárok, vagy hogy valami jól esne. Te is sokkal szívesebben meg fogsz tenni dolgokat amikhez nincs kedved, ha a barátnőd nem elvárja, nem mondogatja, hanem tudod hogy belül vágyik rá, és boldog lesz tőle. Az örömszerzés öröme sokkal erősebb lesz benned, mint az elveid.
2019. dec. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
8: tisztelek én mindenkit, csak qrvára nem jövök össze akárkivel. :) Ez ebben a szép.
2019. dec. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
93%

Milyen önző elvárások kérdező?!


Akaratlanul is ha meglátok vmit aminek tudom hogy örülne a párom, vagy jó rá és az ő stílusa spontán megveszem.Ez az emberbe benne van autómatikusan ha szeret vkit alkalomtól függetlenül.. Sztem te vagy annyira önző, hogy azt se tudod mi a kedvenc színe a párodnak!És ez nem vmi bensőséges kapcsolat lehet ha fogalmad sincs minek örülne a társad!!Főzni csak tudsz vmit ami ízlene neki..Ismeritek egymást egyáltalán?! 🤣

2019. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
A barátom sem egy ajándékozós típus, én meg az vagyok. Alkalomadtán meglep valamivel (pl látott egy cuki képeslapot és megvette nekem, vagy hazafelé jövet vett nekem egy csokit) de például megbeszéltük, hogy karácsonyra nem veszünk egymásnak semmit, hanem inkább a lakásba olyan dolgot ami kell, pl egy új asztalterítőt meg a konyhába szőnyeget. Én meg kiéltem az ajándékozós hajlamomat a rokonaimmal. Szerintem lehet ilyenekben kompromisszumot kötni, ha mindkét fél nyitott a másik igényeire.
2019. dec. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%
#14: szép és jó ahogy így leirod de ez általában nem így szokott lenni. Hanem úgy hogy a másik szépen elfelejti véletlen vagy szándékosan hogy te mit szeretnél és egyáltalán nem kapod meg azt. Aztán ha emiatt konfliktus van akkor az lesz mondva hogy a másik hisztije miatt mentetek szét nem azért mert nem kapta meg azt a torodest tőlem amire szüksége van. És egyébként én pl nem szeretek kirándulni. De ha a másiknak a közös élmények a fontosak és menni akar én meg szó nélkül vele tartok mert szeretem és tudom hogy ez neki fontos, ezzel örömet szerzek akkor igenis elvarhatom hogy annyi puszit meg olelest kapjak amennyit akarok, mert nekem meg az okoz örömet. Ellenkező esetben egyoldalú lesz a kapcsolat. És akkor ne tessék csodálkozni senkinek ha azt mondom hogy viszlát.
2019. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
97%

A kérdésben leírt szituációban abszolút nem volt önző a nő. Egyszerűen csak arra vágyott, hogy a párja törődjön vele, ha már ő töri magát és időnként meglepi valamivel. Ti sírtok-rítok állandóan, hogy a nők csak a pnájukat teszik egy kapcsolatba, akkor szerintetek egy férfi részéről egy f#sz elég?

Termeszetesen mindenkinek joga van leélni az életét egy olyan kapcsolatban, ahol 50 éven át ülnek egymás mellett a fotelban és bámulják a tévét, az asszonyt pedig évente egyszer, a szülinapján a zura nagylelkűen meglepi egy sétával a paneltömb körül, ha mindketten erre vágynak. Viszont akkor nem szánalmas kifogásokat kell gyártani, hogy "nem vagyok kreatív", "nincs kézügyességem", hanem céltudatosan egy olyan nőt keresni, akinek bőven elég annyi egy kapcsolatban, ha van mellette valaki, akinek pötse van. Nem kreativitás vagy kézügyesség, de még csak nem is pénz kérdése, hogy bedobj a kosaradba még egy 100 forintos csokit a sajátod mellé a tescoban, csak mert eszedbe jut, hogy az asszony is szereti és biztos örülne neki. Még a macskámat is meglepem időnként jutalomfalatokkal, pedig vele nem vagyok párkapcsolatban.

2019. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
3%

Aki nem vásárol az tűnjön is innen a francba az országból meg az egész kontinensről. Nem azért bombázunk titeket és mossuk az agyatokat reklámmal 0-24be, meg nem azért romboljuk le tudatosan az önbizalmatokat amit aztán felépithetsz a termékeinkkel hogy ne vásároljatok. Pörgetni kell a piacot és a GDP-t nincs szükségünk élősködőkre. Minél drágább ajándékot vásárolsz annál több szeretet mutatsz ki ezt sose feledd!

Amikor befejeztem a média szakot egyetemen, már alig várom hogy a reklám szakmában dolgozhassak. Tele vagyok új ötletekkel hogy lehet még totálisabban reklámozni és vásárlásra ösztönözni.

2019. dec. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Kéredző, az említett nő akkor lenne önző, ha ő maga nem lepné meg ajándékokkal a párját. Mivel így tesz, a párja önző, aki nem viszonozza ezt. Ha nem tetszik a rendszer, keress olyan nőt, aki nem tesz a párkapcsolatba semmit. Ennyike.
2019. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!