Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális, vagy én tartom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális, vagy én tartom soknak?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vagyok együtt a barátnőmmel, aki nagyon szereti a macskákat,ezzel nem is lenne baj. A gond az, hogy már lassan féltékeny vagyok, mindig a macskák az elsők. Valamelyik nap lefeküdtem mellé az ágyra, 2 perc múlva már a macskát odarakta közénk. Puszilgatja,gügyög neki pedig mondtam neki, hogy nem egészséges, mert állat. Érvelt, hogy de a macska tiszta.. Erre inkább semmit sem mondtam.Nem azzal van baj, ha valaki szereti az állatokat, mert én is szeretem őket, de az, hogy a macska több puszit kap mint én, az szerintem gáz. Javítsatok ki, ha tévedek!A másik dolog a facebook. Nem vagyok egy nagy facebookos, de azt picit rosszul esik, hogy amikor írunk egymással, lazán eltűnik 1-2 órára nyomtalanul, miközben én várom a választ, majd megjelenik mintha mi sem történt volna, hogy ő olvasott vagy pihent. Oké, csinálja, de írja már meg, hogy most megy, majd beszélgetünk később. Mondtam ezeket neki, de semmi változás. Egyszer visszaszólt, hogy majd megszokom, hogy ő ilyen. De szerintem nem nagy kérések ezek, főleg nem azért, mert ha ő kér valamit, én mindig igyekszem.
2020. okt. 31. 16:29
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Fiammá fogadhatnálak. Én teljesen értem miről van szó.

Ugyan ez volt itt is. Akármilyen kóbor állat jött kb. annak elkezdődött a pátyolgatása, az otthoniról már ne is beszéljünk. Az ember általában észreveszi, ha a másikat jobban szeretik. NEM! NEM máshogy, hanem jobban. Macskának enni adni, macskát szeretgetni, lőni róla képet facebookra/instára. Az állatnak megvan a helye a rangsorban, és egészséges ember nem dísznek tart állatot.

Facebook, insta itt is jelen volt. 1-2 óra közös facebookozás/instázás az kellett ha együtt voltunk.


Nem akarlak felpiszkálni érzelmileg, de ebből te is tudod, hogy csak akkor lesz menekvés ha otthagyod. Ugyan úgy a macska után következel majd bármi lesz, ha pedig te mondjuk nem őt teszed első helyre hanem a kocsid vagy a sportot akkor abból biztos a baj, nem beszélve ha a haverok lesznek az elsők.


20-as írja, hogy mit tud csinálni az állat?

Hát nem tudom... ha a pasi CSAK annyit várna el, hogy az ételt tedd elé mindig akkor abból mi lenne, és ez a gondoskodásnak elég kis foka.


Amúgy egy állat se bentre való. Nem véletlen, hogy még a benti állatokat is ki kell vinni a levegőre mondjuk sétálni. Ott éri inger, ott van friss levegő. Legalább napi 10 órát "kussolni" egy üres lakásban, nem csodálom, hogy sok állat nem bír magával és elrágja a kábeleket vagy leszaggatja a függönyt.

2020. nov. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
20%

#21 egy kisallat egy kiszolgaltatott valami, sehogy se összehasonlíthato egy onmagarol gondoskodni tudni felnottrol.

De ezt neked meg a kerdezonek is magyarazhatjuk, ebben a parja nem fog változni. Tipikusan a szeretem az allatokat egyes embereknel azt jelenti hogy elviseli vagy ranez ketszer a kertben. Nyilván a kerdezo bnoje kicsit komolyabban szereti a macskajat. Es nincs ezzel semmi baj.

2020. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
40%

"Amúgy egy állat se bentre való. Nem véletlen, hogy még a benti állatokat is ki kell vinni a levegőre mondjuk sétálni. Ott éri inger, ott van friss levegő. Legalább napi 10 órát "kussolni" egy üres lakásban, nem csodálom, hogy sok állat nem bír magával és elrágja a kábeleket vagy leszaggatja a függönyt."

Rengeteg kutyafajta van, ami bentre való! Nyilván nem Kaukázusiról beszélek pl, de rakj ki egy bulldogot vagy egy dalmatát, nem, nem bírja kinn pláne hidegben.

Az ember is kintre való eszerint a logika szerint. Te a munkán kívül nem mész utcára? Nincs igényed rá?

A kutyának van mozgás igénye, ha kinti akkor is és kinn az udvarra kibcva se éri több inger, mint a lakásban!

Egy macska meg tökéletesen letudja élni bent az életét, anélkül hogy kivinnék, ugyan úgy ahogy egy tengerimalac vagy nyúl is.

Nem csak annyi egy kinti állat se, hogy kaját raksz elé és aztán megsimogatod, hogy jólvan Biksi egyél. Aztán csoda, hogy sok pláne nagyobb testű/mozgás igényű kutya bekattanik. Benti kutyák többségével legalább normálissan van foglalkozva.

A másik, ha a kinti kutyával se foglalkoznak, az is rongál és szökik.

És nehogy már egy pár hónapos kapcsolat miatt ne foglalkozzak a 7 éves kutyámmal!

Van, tudtad, hogy van neki benn, akkor minek jöttél vele ősze, ha csak elviseled? Azt hozzá teszem, hogy a tányérból eszik meg kőzetek fekteti, az tényleg sok. De azt ne várd már, hogy te jöttél és kirakja, ha rendbe van tartva, akkor egy pusziól nem lesz semmi bajod. Mondom ezt úgy, hogy nekem se jön fel az ágyra pl.


A face..a fontosabb dolgokat személyesen vagy telon beszéljétek meg, nem a neten kell élleni a napokat.

Nekem igen sok lenne, ha a párom egész nap folyamat óránként írjál és be kell számolni mindenről és előre ki ke jelenteni, hogy épp olvasok majd leszek meg köszöngetni ősze visza. Sztm ez marha gyerekes a részéről. Az, hogy ezt mondtad neki és nem változtat, ő ilyen, ha ez nem változik, akkor nem ő a te béred.

N

2020. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

23-as

Nem fogok ezekre reagálni, mert olyan hülyeségeket állítasz és félek, hogy komolyan gondolod.

Tipikusan az az ember vagy aki az állatokat nem is az emberekkel egy szintre hanem 2 szinttel föléjük helyezi. Az pedig, hogy olyan dolgot le mersz írni, hogy egy állatot nem ér több inger a szabadban mint a panel 60 m^2-én már önmagában nevetséges.

2020. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Itt mégegyszer hangsúlyozom, nem vagyok az állatok ellen, nekem is van 4 háziállatom, mindig is volt, mindig is szerettem őket. Gondoskodom róluk, szeretgetni szoktam én is őket,de könyörgöm, a macska száját puszilgatni akkor sem természetes dolog. A facebookos téma:Nem mindig tudunk kettesben találkozni, az elég ritka. Nem egyedül él, tehát gondolom így érthető a dolog. Én csak azt mondom, hogy nem esik jól, ha beszélgetünk, akkor szó nélkül eltűnik több órára. Ha dolga van, írja meg és megértem,ennyi lenne az egész. Egyébként mindezt mondtam is neki.
2020. nov. 1. 11:42
 26/35 anonim ***** válasza:
24%

24 tán te nem értesz a kutyákhoz, nekem ez volt évekig a munkám.

Az udvaron ért inger kb 2 hónapig jó, aztán nem lesz érdekes egy állatnak sem!

És nem helyezem a kutyáim előrébb, mint a gyerekem, párom vagy a barátaim!

És azt írtam én is kedves kérdező, hogy a tányérat nyalja meg száját puszilgatja az sok!

Mondtad neki! Megértette? Nem! Akkor nem egymás társai vagytok, ennyi. Ezen mi nem világos?

N

2020. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
53%

#24

Amugy sztem nem artana kicsit tanulni a kutyakrol. Egy benti kutyat haromszor-otszor setaltatnak naponta, hetvegente hosszabban, mindig mas ingert kap, talalkozik mas kutyakkal. Plusz allandoan a gazdi mellett lehet ami a kutyáknak a termeszetes közege! Ezzel szemben a csak kert kutyaval aki ugyan kint van de a gazdit max 1-2 oraig latja, vagy annyit se, es a setak is elfelejtodnek uh marad ugyanaz az x negyzetmeter amit mar kivulrol ismer. Neha orjonghet egyet a keritesen keresztül ha elhalad egy kutya. A kinti macskak meg sokkal kevesebb ideig elnek atlagban mint a bentiek. Uh bar en is inkabb a kinti benti kutya hive vagyok mint a kizarolag bentie de sztem ez esetben te allitasz butasagokat

2020. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Remélem mind a 26 mind a 27-es válaszolótól tudok könyvet rendelni valahonnan ha már tanulnom kell a kutyákról. Forrásként pedig remélem saját kutatás is lesz, esetleg 1-2 komolyabb irodalom nem csak youtube esetleg nőklapja szintű irományok mert utóbbiak miatt aztán nagyon sok szakértő lett.
2020. nov. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

28as! Évekig kutyákkal foglalkoztam ez volt a munkám. Ezen mi nem világos? Nem, nem nézek hülye youtu.be videókat és nem olvasok szenny újságokat!

Tréner voltam és láttam/tapasztaltam eleget. Az ilyen udvaron több inger éri jó lesz az gazdákkal volt a legtöbb gond és nem a kutyájával, hanem a felfogásával!

De tudod galambal sakkozni...

2020. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Aki ennyire állat rajongó az éljen egyedül vele, neki úgy tűnik fontosabb az eb vagy a macska mint egy emberi lény annak nincs szüksége másra.

Vagy éljen együtt egy másik fanatic-kal. :)

Látom ismerősnél is mindig degradálja az embertársait, sokszor szidja őket, mindig hangsúlyozza mennyivel értelmesebbek az állatok. Emberen nem segítene de állaton nem kérdés. Eleve össze sem tudom hasonlítani őket, teljesen képtelenség, lehet sok antiszociálisnak egy kapcsolati alternatíva, mert itt nem nagyon kell semmi féle kompromisszum, blöki mindig áhitattal néz rá akár milyen hülyeségeket csinál, mirci is kénytelen elviselni a nyaggatásait hiszen tőle a gazdájától függ.

2020. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!