Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradnátok vagy elhagyn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt maradnátok vagy elhagynátok olyat akit savas támadás ért?

Figyelt kérdés

Talán nem kell bemutatnom, hallottatok talán olyanról, hogy ''savas támadás''.

Közel-Keleten az egyik leggyakoribb de hallom Angliában (pl. Katie Piper esete) vagy más európai országban is előfordul.

Valakit leöntenek maró savval, az arcát amitől elroncsolódik az illető arca és meg is vakulhat.


Annak kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy az egyik videóban arról volt szó, hogy egy fiatal szép lányt leöntöttek savval (Londonban történt), nem voltak ellenségei.

Az anyja aggódott, a barátja egyszer volt bent pár percre megkérdezni hogy van. A lány nem látta (megvakult), de a hangján undort érzett és azt, hogy csak kötelességből jött be.

Kiderült egy nőismerőse bérelte fel az unokatesóját pénzért hogy öntse le, mert irigy volt a lány külsejére és féltékeny a lány barátjára hogy a lánnyal jött össze és nem vele.

Később viszonyt is kezdett a lány barátjával, de a srác nem akart a barátnőjével szakítani. Így a másik lány abban látta a megoldást, ha elcsúfítja. (20 évet kaptak az unoka tesójával).

A lányt a barátja ezek után letörölte mindenhonnan és nem kereste többé. A lány elmondása szerint ez fájt neki a legjobban.


Milyen már, ő csalta meg, miatta is történt ez az egész, addig jó volt neki a lány amíg szép volt??


A lány előtt szép jövő állt, jól tanult, nem volt rosszban senkivel, abban a hitben élt, hogy boldog a párkapcsolata.


Ha most a viszonyt nem számítjuk bele, ez a másik félnek is van akkora trauma látni, a párja másod- vagy harmadfokú égési sérüléseket szenvedett ahhoz, hogy ne folytassa a kapcsolatot?


Ti hogy reagálnátok, elhagynátok vagy kitartanátok a párotok mellett ha ilyen történne vele?



2021. máj. 1. 12:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nos én a saját történetemet tudom elmesélni. Mindkét esetben a sráccal maradtam. Igaz, ott betegségről volt szó. Az én betegségemmel kapcsolatban viszont nem éreztem a támogatást részükről. A végén már nem bírtam, szakítottam. Nyilván nem minden férfi ilyen, de nekem kettőből kettő ezt hozta. 🤷‍♀️
2021. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a férjem, nem hagynám el. Biztos nehéz lenne, de nem hiszem, hogy ebben az esetben a másik felet kellene sajnálni, hogy mennyire rossz és nehéz neki. 🙄 Tudom, a férjem sem hagyna el. Édesapám is az utolsó pillanatig ápolta anyut, hosszú ideig beteg volt. Nem mindenki csinálta volna ez tény, de ez mégis milyen dolog, a legnagyobb sz.rban ott hagyni azt, akit elvileg szeretsz?
2021. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
3%

"Amúgy valahol olvastam, pont a pasikra jellemző hogy nem tartanak (nagyrészük nem) ki a nő mellett ha balesete vagy súlyos betegsége van, menekülnek probléma alól, nem bírják.


A nőkre inkább jellemző (a cikk szerint) hogy a végletekig kitartanak és ápolják a beteg párjukat."


Női magazin lehetett. A valóságban sajnos ez éppen fordítva jellemző.

2021. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%
A látását nem hiszem, hogy helyree tudnám állítani, de finanszíroznék egy arcplasztikát, a tettest meg ha van lehetőségem tanúk nélkül elásni, könnyen lehet, hogy megtenném.
2021. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Nincs párom, de ez nálam nem menne.. egy darabig ott lennék, aztán nem.


Arcot ért súlyos sérülést, látásvesztést nem tudnék kezelni. Se szexuálisan, se a tény, hogy nem szívesen nézek rá, illetve hiába nézek rá, nem találkozik a tekintetünk..


Minden más teljesen oké, kerekesszékes pár, sánta, hiányzik a fèl karja, kézfeje, ujjai, esetleg görbe a hát vagy mittudomén, sőt nagyothallás(hallókészülék is oké nálam teljesen, még csak nem is negatív) de már a kancsalsággal sem tudok megbékélni, nemhogy a többivel. Arcon lévő tűzfolt se, szőrös szemölcs se, sem súlyos akné.. heg az rendben van(akné utáni is)valamiért, az nem zavar egyáltalán, a többi igen.


Szerintem a csaj csak őszinte volt a börtöni beszélgetésnél, a legtöbb embernek önmaga fontosabb, mint mások, és ez rendjén is van szerintem. Ettől még megbánhatta a dolgot.. Ja és én nagyon elítélem a megcsalást, aljas dolog, de itt nem a srác hibája, hogy akivel megcsalta az bántotta a barátnőjét(közvetve). Nem a srác miatt néz így ki a csaj, sőt szerintem nem is a szerető miatt. Az unokatesó miatt..

2021. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem női magazin volt hanem azt hiszem az Origo-n olvastam. (Nem vagyok benne biztos).


Nem kéne személyeskedni, mely szerint pont fordítva működik.


Sőt azt mondtam ne általánosítsunk nemek szerint, mert mindenre van példa.


Viszont az tény, hogy a nőkben (sokukban nem mindben) nagyobb a "gondoskodási ösztön" arra, ápoljanak egy kiszolgáltatott, akár idős, beteg embert.


Az ápoló szakmát is többen választják nők mint pasik.


Több türelmük arra, hogy akár szóban vígasztaljanak valakit.


Egy nőismerősöm igaz külföldön de ápolónő, aki azért is ebben a szakmában helyezkedett el, mert lelkiekben is szeretne gondoskodni az emberekről, bátorítani őket.


Nyilván nem mindenki ilyen ebben a szakmában, de aki nem szeret vagy nem tud emberekkel bánni, ne ilyen területen dolgozzon.


Mégegyszer mondom, nem általánosítani akarok, mindenhol vannak kivételek.


Sztárvilágból pl. Céline Dion haláláig a beteg, idős férje mellett volt, turnéit is lemondta.

Ő egy olyan hölgy volt aki igazán szerette a férjét.


Vagy Pierce Brosnan, az előző felesége méhnyakrákban szenvedett, mégis kitartott mellette míg meg nem halt.

Nem is akart senkit míg nem találkozott a mostani feleségével.


Ellenpéldának ott a Vajna Timike aki eljárt síelni, utazgatni, szelfizgetett, ahelyett hogy a szívbeteg férje mellett lett volna, ott se volt mikor meghalt.


Számos példát lehetne sorolni csalfa férjekről és feleségekről, akik mikor baj van rögtön lelécelnek.

2021. máj. 1. 13:58
 17/26 anonim ***** válasza:
14%

16.


Azért sajnos van egy réteg akik kényszerből lesznek ápolók, igaz náluk érezhető is, hogy ez mennyire csak nyűg. Ők azok akik csak extra pénzért tesznek bármit is és sértegetik a betegeket. Ég és föld a különbség azok között akik kényszerből és azok közt akik elhivatottságból vannak ott.


Legalábbis tudok pár rossz példát, ahol a kényszer-ápolónő azzal tudta le a problémákat, hogy az osztályán lévő idősek "mind demensek" és bármit mondanak róla az "nem igaz".

2021. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
36%

Megőrülök az ilyen hozzáállástól!


Miért várod el tőle, hogy szeressen egy olyan embert aki a DÉDAPJA lehetne? Nyilvánvaló, hogy max kedvelte, de vannak ilyen kapcsolatok is, ahol a pénz dominál.. Nem tudom hogy merül fel egyáltalán valakiben, hogy ott szerelem volt. Vagy azért szeresse, mert a férje? Megállapodtak, hogy vele lesz haláláig, gondolom jókat nevettek, beszélgettek, megadták, amire a másiknak szüksége volt, és itt ki is merült az egész és ez a fajta kapcsolat is oké. A házasság nyilván a könnyebb pénzátruházás miatt és a megítélés miatt kellett.

2021. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Igen, de akkor minek ment hozzá ha nem szerette?

Ha csak pénzért, ezt nevezzük érdek kapcsolatnak, az ilyen nőket aranyásónak.


Érdekes, sok pasi ismerősöm aki sikertelen a nőknél, mind azt mondja azért mert minden nő gazdag pasit akar.


Sajnos vannak érdek nők, az ilyenek miatt megìtélik és egy kalap alá veszik az összes többi nőt.


Az Andy-nek se lett volna kötelessége megházasodni ha nem akar, senki sem nyomott pisztolyt a fejéhez.

Sose volt nős azelőtt, a Dobó Katát miért nem vette el? 6 évig voltak együtt. Se azt az ázsiai párját nem vette el, akitől az egy szál fia volt aki meghalt.


Az túlzás a dédapja lehetett volna, 36 év volt köztük a korkülönbség.

Azonkívül a Timike mindig szuperlatívuszokban beszélt a férjéről, hogy szerinte egy értékes ember akitől sokat lehet tanulni és aki a Damu ügyben mindig mellette állt, bìztatta őt.


Ha valaki így beszél a másik emberről, vagy szereti, tiszteli, csodálja, vagy színlel, megjátssza magát.


Céline Dion és René Angelil közr 26 év volt, 18 volt Céline, René 46 mikor összejöttek. Bárki mást megkaphatott volna Céline.


Vannak párok sokkal nagyobb korkülönbséggel (akár nő javára) ahol mégis szerelem, szeretet van.


Nem mindig korhoz van kötve.

2021. máj. 1. 14:22
 20/26 anonim ***** válasza:
70%
Igen ,együtt maradnék vele.
2021. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!