Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradnátok vagy elhagyn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt maradnátok vagy elhagynátok olyat akit savas támadás ért?

Figyelt kérdés

Talán nem kell bemutatnom, hallottatok talán olyanról, hogy ''savas támadás''.

Közel-Keleten az egyik leggyakoribb de hallom Angliában (pl. Katie Piper esete) vagy más európai országban is előfordul.

Valakit leöntenek maró savval, az arcát amitől elroncsolódik az illető arca és meg is vakulhat.


Annak kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy az egyik videóban arról volt szó, hogy egy fiatal szép lányt leöntöttek savval (Londonban történt), nem voltak ellenségei.

Az anyja aggódott, a barátja egyszer volt bent pár percre megkérdezni hogy van. A lány nem látta (megvakult), de a hangján undort érzett és azt, hogy csak kötelességből jött be.

Kiderült egy nőismerőse bérelte fel az unokatesóját pénzért hogy öntse le, mert irigy volt a lány külsejére és féltékeny a lány barátjára hogy a lánnyal jött össze és nem vele.

Később viszonyt is kezdett a lány barátjával, de a srác nem akart a barátnőjével szakítani. Így a másik lány abban látta a megoldást, ha elcsúfítja. (20 évet kaptak az unoka tesójával).

A lányt a barátja ezek után letörölte mindenhonnan és nem kereste többé. A lány elmondása szerint ez fájt neki a legjobban.


Milyen már, ő csalta meg, miatta is történt ez az egész, addig jó volt neki a lány amíg szép volt??


A lány előtt szép jövő állt, jól tanult, nem volt rosszban senkivel, abban a hitben élt, hogy boldog a párkapcsolata.


Ha most a viszonyt nem számítjuk bele, ez a másik félnek is van akkora trauma látni, a párja másod- vagy harmadfokú égési sérüléseket szenvedett ahhoz, hogy ne folytassa a kapcsolatot?


Ti hogy reagálnátok, elhagynátok vagy kitartanátok a párotok mellett ha ilyen történne vele?



2021. máj. 1. 12:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
36%

Biztosan kedvelte, de biztosan nem szerette! Attól tarthatsz valakit jó embernek, hogy nem vagy belé szerelmes, te jó ég, nem is értem ez hogy nem tudatosul benned.. Meg attól, hogy aranyásó, nem azt jelenti, hogy kegyetlen meg szívtelen, senkinek nem élvezi a társaságát, csak nála fontosabb az anyagi, mint az érzelmi alapú szex.


Igen, aranyásó volt, érdekkapcsolat volt, és azért vette el, hogy vele maradjon haláláig, ennek megvolt az ára. A többiek vele maradtak házasság nélkül is, minek kellett volna elvennie őket?


Jó, akkor csak nagyapja, a pontos számot nem tudtam, de ránézésre 3-4x annyi idős volt. 38 év korkülönbség, megnéztem a wikin, ránézésre meg vagy 50..


Vannak érdekházasságok, és ott az anyagias fél nem feltétlen szívtelen szörnyeteg.


Szerintem attól, hogy van ilyen IS, senki sem gondolja, hogy minden nő ilyen, de nevetséges is lenne elvárni, hogy úgy tegyenek, mintha szerelmesek lennének, csak kell a külső nyomás miatt, mert a tiédhez hasonló a legtöbb ember hozzáállása.. Simán el kéne fogadni, hogy vannak, akik úgy is együtt akarnak élni, hogy nem szerelmesek, mert mindkettőjüknek megéri. Vajnabácsi biztos nem verte szegény csajt, aki a horror bántalmazó kapcsolat után egy biztonságos, anyagilag stabil kapcsolatba menekült, kellett a francnak szerelem azok után, amiken átment, senki sem lenne évekig nyitott rá. Ő Szépen választott egy anyagilag jövedelmező, biztonságos kapcsolatot, amit én teljes mértékben megértek. Ha lenne gyomrom hozzá, én is ezt tenném, sokkal jobb, mint 8 éve egyedül, mert nem üt be a szerelem.

2021. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam mindig is, hogy valszeg a Timike nem szerelemből ment hozzá, nem szerelmes belé, de biztos kedveli mint embert.

Azért nem kéne butának nézni a másikat.

Nemcsak szerelemről, szeretetről is beszéltem.


Szeretetből is lehet együtt lenni a másikkal, főleg ha Timike mint embert is nagyra tartotta.


''Meg attól, hogy aranyásó, nem azt jelenti, hogy kegyetlen meg szívtelen, senkinek nem élvezi a társaságát, csak nála fontosabb az anyagi, mint az érzelmi alapú szex.''


Pedig így jellemzik az olyan nőket, akiknél az anyagi biztonság jobban számít mint az érzelmek.


Ha szerinted ez nem akkora gond, miért van az szinte az összes pasi ismerősöm, de nők is ilyen megvetően beszélnek az ilyen nőkről? Sőt némelyik pasi az összes nőre rámondja mind haszonleső r*bi mert csak pénzt akar?

Sok pasi ismerősöm emiatt nőgyűlölő, azt mondja azért nincs barátnője/szexpartnere mert minden nő vagy a nők 80-90%-a pénzes pasit akar?

Meg egyébként is, mikor egy nő nyilvánvalóan anyagi megfontoltságból megy hozzá valakihez, a társadalom nagy része megveti, kigyót-békát kiabálnak rá, ''bezzeg ha a csávó bolti eladó lenne vagy munkás akkor nem menne hozzá''.


Egy másik pasi ismerősöm jó anyagi helyzetben van, jómódú a családja, mesélte volt egy barátnője aki előtt nem fedte fel van pénzük, rövid időn belül elhagyta őt a lány egy olyanért aki nyilvánvalóan gazdag volt.

A srác azóta nagyon megveti az ilyen lányokat és óvatos, kivel jön össze ezentúl.


Vagy volt egy videósorozat (fent van online), egy fiatal srác aki gazdag volt csórónak adta ki magát, a személyi asszisztensét kérte meg játssza el a gazdagot, és random környékeztek meg csajokat.


Az egyik csaj persze az asszisztensre bukott rá, de amikor egy idő után a srác elmondta fordítva van ő a gazdag, a csaj átpártolt hozzá. 😆 Majd mikor kikosarazta a csajt, a csaj elküldte különböző szitokszavakkal.

A srác a kamerába azt mondta, hihetetlen mennyi ilyen nő van.


Olyan videó is volt, egy átlag jóképű srác kölcsönvett egy drága autót, egy futó csajt próbált felszedni, az meg rákezdte ''Áá nem, barátom van, a vőlegényem, komoly''. Aztán a srác úgy tett mint aki be akar szállni a sport kocsijába, erre a csaj mégis vele akart menni. 😆 A srác kérdezte, ''Azt mondtad barátod van''. Erre a csaj ''nem is olyan komoly''. Már nem olyan komoly. 😄


''Szerintem attól, hogy van ilyen IS, senki sem gondolja, hogy minden nő ilyen, de nevetséges is lenne elvárni, hogy úgy tegyenek, mintha szerelmesek lennének, csak kell a külső nyomás miatt, mert a tiédhez hasonló a legtöbb ember hozzáállása.''


Szóval a legtöbb embernek rossz a hozzáállása, mert nem pénzért akar házasodni?

Nem feltétlen kell a legcsóróbbal, de nem is kell milliárdossal, hanem mondjuk olyannal akinek rendezett a háttere, átmenet.

Érdekes, azt mondod a legtöbb embernek ilyen a hozzáállása, mikor sok pasi azt mondogatja minden nő pénzt akar vagy a nagyrészük.


És szerinted nem feltétlen gonosz nő az aki a pénzre megy.

Környezetemben csak ilyen fajta aranyásókat ismertem, esküvő előtt játszotta milyen szerelmes, aztán esküvő után veszekedős hárpia lett aki mindenbe beleszól, mindenért kötekszik és mindig csak az van amit ő akat, a férjével mint egy darab sz*rral úgy beszél, kihasználja.


''Igen, aranyásó volt, érdekkapcsolat volt, és azért vette el, hogy vele maradjon haláláig, ennek megvolt az ára. A többiek vele maradtak házasság nélkül is, minek kellett volna elvennie őket?''


Ez hülyeség, megkaphatott volna a Timikénél akár szebbet, okosabbat, akár modellt ha az lett volna cél kell valaki aki haláláig vele marad.

A Dobó Kata gondolom elhagyta, ezzel az erővel maga mellett tarthatta volna azzal, hogy elveszi, de hagyta elmenni.

Nem volt ő kétségbe esve. És vannak pasik habár megtehetnék sose nősülnek meg ilyen-olyan okokból, nem akarnak ilyen fokú elkötelezettséget, vagy pont az aranyások miatt hogy ne jöjjenek ki anyagilag rosszul egy kapcsolatból, mert lehúzza őket a nej (fele vagyon plusz asszonytartás egész életre).


''Jó, akkor csak nagyapja, a pontos számot nem tudtam, de ránézésre 3-4x annyi idős volt.''


Az sem, legfeljebb apja lehetett volna, melyik 36 évesnek vannak unokái? 😆 Valaki 20 évesen apuka, majd még 20 év mùlva születik unoka is csak 40 éves a nagyapa, de ez elég ritka.


''Vajnabácsi biztos nem verte szegény csajt, aki a horror bántalmazó kapcsolat után egy biztonságos, anyagilag stabil kapcsolatba menekült, kellett a francnak szerelem azok után, amiken átment, senki sem lenne évekig nyitott rá.''


Senki se kényszerítette, hogy összeálljon egy érzelmi zsaroló-manipulatív alkoholista nőcsábász színésszel két gyerekkel (akik után nem fizetett gyerektartást), akiről köztudott volt színészberkeken belül, hogy fűnek-fának tartozik és veri a nőket.

Jó ideig együtt voltak, eljegyzés is volt. Minek maradt vele annyi verés után? Az első pofon után ott kellett volna hagynia.

Èrdekből volt vele, mert országosan ismert sorozatszínész volt, celeb akart lenni.


Annyi más normális pasit találhatott volna a környezetéből, de neki Damu kellett.....


''Ha lenne gyomrom hozzá, én is ezt tenném, sokkal jobb, mint 8 éve egyedül, mert nem üt be a szerelem.''


Innen fúj a szél, sok csalódásod lehet és kiégett lehetsz.

2021. máj. 1. 16:46
 23/26 A kérdező kommentje:

15


''Szerintem a csaj csak őszinte volt a börtöni beszélgetésnél, a legtöbb embernek önmaga fontosabb, mint mások, és ez rendjén is van szerintem. Ettől még megbánhatta a dolgot.. Ja és én nagyon elítélem a megcsalást, aljas dolog, de itt nem a srác hibája, hogy akivel megcsalta az bántotta a barátnőjét(közvetve). Nem a srác miatt néz így ki a csaj, sőt szerintem nem is a szerető miatt. Az unokatesó miatt..''


Elég szomorú hogy így látod, ilyen természetesnek veszed, hogy az ember önző legyen és csak saját magára gondoljon, másokra nem.

Manapság sok mindenki ilyen, nincs az emberekben emberség, nem figyelnek senkire, ketyetlenek egymással.

Ez NEM természetes!

Ok, mindenki követ el hibákat, hülyeségeket (ekkorát azért ne). A másik csajnak elborult az agya a féltékenységtől, de legalább utána magába szállhatott volna, hogy milyen iszonyú dolgot művelt. Meg is hallhatott volna a savas támadás áldozata.

Én igaz nem láttam ilyen sérülést elszenvedett embert élőben, de képeken láttam, úgy is megrázó volt.

Főleg ha élőben látnék ilyet (és a börtönben szemtől szemben voltak csak az áldozat vak), még borzasztóbb lenne a számomra, különösen ha én okoztam (akarva-akaratlanul), lenne lelkiismeretfurdalásom.

Mert azért gondolj bele, tönkretette piti féltékentségből egy életre. 20 évet kapott, de hamarabb szabadulhat ha jól viselkedik. És ha kikerül (az unokatesójával), még ha a legjobb éveiket bent is töltik, ők még mindig egészségesek lesznek. A lány akit leöntöttek, szétroncsolt arcú marad (se szem, se száj, se orr).

20 is kevés egy tönkretett életért.


A srác igaz, nem ő roncsolta szét az arcát, de közvetve ő is hibás. Megcsalta egyrészt (egy olyannal aki évek óta irigykedett a barátnőjére), másrészt nem hagyta el hanem vele maradt.

Ha nem csalja meg, vagy ott hagyja ez nem történik meg.

És a kórházban sem aggódott egyáltalán, semmi lelkiismeretfurdalása nem volt amiatt hogy szegény itt fekszik és előzőleg megcsalta. Még ő törölte mindenhonnan, mintha a barátnője tett volna valami rosszat.


Szerintem a legnagyobb hibás a másik csaj. Nem így kellett volna megoldani dolgot. Nem a srác barátnőjére kellett volna haragudnia, mert a srác nem akarja ott hagyni őt. Az unokatesó is hibás mert elvállalta, de a csaj aki kitervelte volt az értelmi szerző, ha nem az unoka tesóját, akkor valaki mást talált volna a feladatra.

2021. máj. 1. 17:52
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Erre szívem szerint rávágnám, hogy "igen", de azért ennél árnyaltabb a helyzet. Soha nem a külsőt tartottam elsődlegesnek, de nem leszek álszent: vannak olyan külső jellemzők, amik azért vissza tudnának tartani egy kapcsolattól. Nem a külsőt tartom a legfontosabbnak, de ha valaki taszító, ahhoz nem tudnék úgy vonzódni, ahogy azt egy normális párkapcsolatban kéne. Minden bizonnyal vele maradnék, csak nem biztos, hogy az intimitás már ugyanaz lenne. Láttam már képenm savas támadás áldozatát, és nem leszek álszent: sokszor elég taszító ahhoz, hogy már ne tudjon vonzó lenni. Nem szakítanék, csak izé, értitek...

De két dolog biztos: 1. egy kis elváltozás soha nem fog visszatartó erő lenni. Hallottam olyanokról, hogy császármetszés után elhagyta a férfi a feleségét, mert neki "összevágott nő nem kell". Na, ez azért nagyon távol állna tőlem. 2. Eleve ha valakit szeretek, azt nem csalnám meg.


#23 "különösen ha én okoztam" -- De ne magadból indulj ki! Te egy értelmes és érzelmes emebr vagy. Az elkövető nem az.

Az ilyeneket nem 20 évre kéne börtönbe zárni, hanem örökre elszigetelni a társadalomból. Mert egyszerűen nem való ép emberek közé.

2021. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Én azért reménykedem benne, hogy lesz annyira fejlett az orvostudomány, hogy a látását is vissza adják ennek a szerencsétlen lánynak, és az arcát is rendbehozzák.


Katie Piper arcát (ha rákeresel) is egész helyrehozzák. A régit nem kapta vissza, de emberek közé tud menni.


Az ő arcát a volt barátja öntette le valakivel, őket kettőjüket életfogytiglanra ítélték.

Nagyon helyes!

2021. máj. 6. 11:21
 26/26 anonim ***** válasza:

Ők kifejezetten "szimpatikus" úriemberek voltak: [link]


Bocs, de aki ilyenekkel áll össze, az meg is érdemli. Engem sem kell sajnálni, ha a Hős utcába megyek heroinista csajokat felszedni, aztán megkéselnek álmomban és elveszik a pénzemet, mert kell a cuccra.


Ez az eredménye, ha túltolják az antirasszizmust és mikor a JOGOS előítéletet is annak nevezik. Nyugaton meg még rosszabb a helyzet, ott annyira erős már a polkorrektség, hogy szerencsétlen lány ha akarja sem utasíthatja el a sokadik négert, mert a végén még rasszizmussal vádolják.


Ugyanis sem az alacsonyabbaknak, sem a kopaszodóknak, sem a vékonyabbaknak, sem a mackósaknak nincs érdekvédelmi szervezetük. Az etnikai kisebbségeknek van.


Elgondolkozott már valaha valaki, hogy kik pénzelik azokat a kampányokat, ahol a vegyes párok szinte kivétel nélkül néger FÉRFI és fehér NŐ?


Fordítva miért nincs? (költői kérdés)

2021. máj. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!