Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők rengeteget harcoltak-har...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők rengeteget harcoltak-harcolnak az egyenjoguságért. Miért van az, hogy most, amikor korlátlan lehetőségek állnak előttük, néhányan az egyéni karrier helyett választanak inkább egy gazdag pasit, és annak az oldalán bazsalyognak, mint feleség?

Figyelt kérdés

#nagy korkülönbség #Karrier feladás
2021. aug. 3. 22:33
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
19%

#58

"A több fizetéssel?"

Ugyanolyan munkakörben, ugyanolyan értékű munkáért nem kap több pénzt egy férfi, mint egy nő. A nők általánosságban azért keresnek kevesebbet, mert átlagosan butábbak, mint a férfiak, és a vezetői képességeik is gyengébbek, így az igazán jól fizető szellemi, illetve vezetői munkakörökben nagyon kevés a nő.


"Azzal, hogy bátran felveszik őket 24-35 éves koruk között minden probléma nélkül, mert szülés miatt nem esnek ki munkából."

A nőket is. Ne erre fogd, ha alkalmatlan vagy egy munkára!


"Vagy a töméntelen férfiak ellen nők által elkövetett erőszakról van szó?"

A törvény ugyanannyira (ha nem jobban) bünteti a férfiak által elkövetett erőszakot, mint ha nő követné el.


És hogy miben vagyunk mi férfiak elnyomva? Mi nem mehetünk el 40 év munkaviszony után nyugdíjba. Nekünk kell eltartani az asszonyt, és nem fordítva. A házimunkából nekünk muszáj kivennünk a részünket, különben mocskos hímsoviniszta disznók vagyunk, a nőknek nem. Váláskor a gyerekeket majdnem mindig az anya kapja, és a férj vagyonának a felét is viszi (mert a házasság során szerzett "közös" vagyon nagy részét szinte mindig a férfi szerzi). A nőket el kell fogadni akkor is, ha kövérek és csúnyák, egy férfi viszont magára vessen, ha nem magas és jóképű. Ha egy nő sír, megvigasztalják. Ha egy férfi, kinevetik és lenézik. Soroljam még? Mert tudnám.


#59 Tudom, mit jelent hivatalosan a feminizmus. A gyakorlatban nem az egyenjogúságról szól, épp ellenkezőleg: a nők többletjogairól és felsőbbrendűségéről.


#60 Még mi alacsonyítjuk le a nőket, öxxexarom magam :D

2021. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
96%

61! Csak azért, mert téged személyesen nem érintenek ilyen problémák, nem azt jelenti, hogy nem is léteznek. Abban van igazad, hogy hivatalosan ilyen indokokkal nem lehet elküldeni, vagy nem felvenni nőket munkahelyen, de mindig találnak valami indokot, és a lényeg mindig ez. De tényleg könnyen a homokba dugni a fejünket, és tagadni a létező problémát, sőt a nőket hibáztatni még ezért is.

Az erőszakot úgy értettem, hogy szinte összehasonlíthatatlan a nők által férfiak ellen elkövetett erőszak a férfiak által nők ellen elkövetett erőszakkal. Mert ez utóbbi mindennapi, gyakori probléma, az előbbivel ellentétben.

Miért kell eltartani az asszonyt? Ha elvileg ugyanannyi a fizetés? Vagy azért mert elmegy szülni, és akkor valóban el kell tartani? Szegény pasikák a nő megszüli a gyereküket, gyakorlatilag 0 segítséggel van otthon utána, mert az ugye fel sem merül, hogy apuka maradjon otthon.

Megint csak sajnálni tudom szegény férfiakat, szegény szerencsétlen férfiakat, részt kell venni a házimunkában? Igen basszus részt kell venni, mert ti is ott laktok. Mi ebben a felháborító? Tényleg nem értem a problémát. Ha a nő is dolgozik, vagy otthon neveli a gyereketeket, akkor miért kellene neki egyedül vinni a háztartást?

Válásnál miért kapják az anyák a gyereket? Pl azért, mert apuka általában szarik bele, és meg van lőve, ha akár csak egy hétvégén csak neki kell gondoskodni a kölykéről, mert fogalma sincs mi merre hány méter (persze vannak kivételek, de akkor is ez a legalább 90%). Vagyon. Miért is a férj hozza a több pénzt? Ja, hogy ő többet keres ugyanannyi munkáért. Saját magadnak mondasz ellent már többedszerre, de mit is vár az ember egy ilyen nőgyűlölő baromtól, aki a fogalmak jelentésével sincs rendben.

Soha senkit nem kellett erőszakkal elfogadni. Általában ezeknek a body positivity mozgalmaknak az a lényege, hogy ha nem is tartod szépnek a másikat, legalább vedd emberszámba. Nem kell párkapcsolatban lenni velük, de legalább ne szólogass be nekik, sértegesd őket a semmiért. Ez a férfiakra is vonatkozik. Értelmes nők alapból nem tesznek így, de nem a nők felelőssége, hogy az ilyen férfiak is szexhez jussanak.

Kik nevetik ki, ha sír egy férfi? Elsősorban a férfiak. Ez öngól. Kik azok akik inkább mondják azt, hogy növessz tököt, ne rinyálj, mint egy lány, az érzelmek csak gyengévé tesznek? Ilyeneket nem a nők mondanak. Most egy olyan problémát vetettél fel (ami legalább létezik) de a férfiak csinálták saját maguknak. Csak te ezt is a nőkre akarod kenni.

A feminizmus mindig is az egyenlőségről szólt, és mindig is arról fog szólni. Szélsőséges nézetek is léteznek, mint a férfigyűlölet, de az arra tett kísérlet, hogy ezt összemosd a valódi feminizmussal elég szánalmas, és csak téged minősít. Ennyi erővel mi is elkezdhetnénk összemosni a fogalmakat, és mondhatnánk (helytelenül), hogy aki nem feminista, az a nők jogait el akarja venni, és szerinte a nők a konyhába való szolgák. Vannak ilyen emberek, de ők csak egy szűk részhalmaza a “nemfeministáknak”.

Az meg, hogy nem ismered fel, hogy igenis lealacsonyítod a nőket, és alapból csöpög minden kommented a nőgyűlölettől csak bizonyítja amiket írtam.

2021. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
0%

"Az erőszakot úgy értettem, hogy szinte összehasonlíthatatlan a nők által férfiak ellen elkövetett erőszak a férfiak által nők ellen elkövetett erőszakkal."

Mivel a férfiak fizikailag erősebbek, mint a nők, inkább nekik van lehetőségük erőszakot elkövetni. Ez ügyben reklamálj a jóistennél vagy a természetnél, világnézeted szerint.


"Szegény pasikák a nő megszüli a gyereküket, gyakorlatilag 0 segítséggel van otthon utána"

Nem igaz. Ahány kisgyerekes párt ismerek, mindenhol kiveszi a részét az apuka a gyerek gondozásából. Csak ő mellette még dolgozik is.


"Miért kell eltartani az asszonyt? Ha elvileg ugyanannyi a fizetés?"

Azt írtam, hogy ugyanolyan munkakörben, ugyanolyan értékű munkáért ugyanannyi a fizetés. Azt is írtam, hogy mivel a nők butábbak, mint a férfiak, kevesebben alkalmasak jól fizető munkára, és a munkájuk is kevesebbet ér. Ezért kerestek kevesebbet, és ezért kell titeket eltartani.


"Megint csak sajnálni tudom szegény férfiakat, szegény szerencsétlen férfiakat, részt kell venni a házimunkában? Igen basszus részt kell venni, mert ti is ott laktok. Mi ebben a felháborító?"

Az, hogy nektek viszont nem kell részt venni benne, és amelyik férfi ezt elvárja, az mocskos nőgyűlölő disznó.


"Válásnál miért kapják az anyák a gyereket? Pl azért, mert apuka általában szarik bele, és meg van lőve, ha akár csak egy hétvégén csak neki kell gondoskodni a kölykéről, mert fogalma sincs mi merre hány méter (persze vannak kivételek, de akkor is ez a legalább 90%)."

Megint csak nem tudok ilyenről. A férfigyűlölet beszél belőled.


"Vagyon. Miért is a férj hozza a több pénzt? Ja, hogy ő többet keres ugyanannyi munkáért."

Mivel a férfi intelligensebb, többet ér a munkája. Így működik a piacgazdaság. Az, hogy te nem érted meg, amit írok (persze, hogy nem, hiszen nő vagy, nem rendelkezel logikával), nem azt jelenti, hogy ellentmondok magamnak.


"Soha senkit nem kellett erőszakkal elfogadni. Általában ezeknek a body positivity mozgalmaknak az a lényege, hogy ha nem is tartod szépnek a másikat, legalább vedd emberszámba."

Mégis meg vagytok sértődve és felszínes disznónak tartjátok azt a férfit, aki elutasít egy nőt azért, mert kövér. Persze ha egy nő utasít el egy férfit, mert mondjuk nem üti meg a 180 centit, az teljesen rendben van. Ordító kettős mérce már megint.


"Kik nevetik ki, ha sír egy férfi? Elsősorban a férfiak."

Elsősorban a nők. De nem is kell sírni, még a panaszkodó férfiakat is lenézitek és még pluszban beléjük rúgtok. A gyakorinál keresve sem találhatnánk jobb példát erre.


"A feminizmus mindig is az egyenlőségről szólt, és mindig is arról fog szólni."

Ha arról szólna, akkor Szaúd-Arábiában osztanátok az észt, és nem itt Európában, ahol már a férfiak egyenjogúságáért kellene küzdeni.

2021. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
95%

Jól van kedves 63, akkor itt vannak a hivatalos statisztikák:


“ Women earn 16 % less than men per month. The gender gap is much wider in couples with children than in couples without children, and between women and men aged 65 or older”

[link]

Bátran nézegesd a linkelt oldalt, hogy hogy is áll Magyarország az EU-s átlaghoz képest a nemi különbségekben (SPOILER: messze átlag alatt vagyunk, a hátsó élmezőnyben (28ból 23.-ak, de persze, mit is számít, a nők csak maguknak köszönhetik)).


Erőszak

Tehát mert biológiailag több izomszövettel rendelkeznek a férfiak, így oké az általuk elkövetett erőszak. Én is nagyobb vagyok egy macskánál, mégsem hajigálom őket tavakba szórakozásból, és mutogatnék a természetre, hogy hát nagyobb vagyok, megtehetem. Az eddigi legszánalmasabb érv amit hoztál. Ez semmit nem validál a férfiak által elkövetett erőszakból, sőt… undorító.


Mi az hogy nem elvárható a nőktől? Még mindig ez az alapvetően bevett feladatmegosztás. Sőt a nőket szokták megszólni, amikor azt mondják, hogy a férfi is főz pl, akkor az a nő alkalmatlan nőnek. Ez az átlag. Csak mert azt mondod, hogy nem, attól még nem lesz az. Amúgy mint feminista, én se azt mondom, hogy a nők ne vegyék ki a részüket, hanem csak annyit, hogy menjen felesbe. A nő IS és a férfi IS vegye ki a részét, ne háruljon csak az egyik félre. Ez az egyenlőség.


Válás

Akkor csukott szemmel jársz. Túlnyomó többség ilyen.


Kereset különbség

Lásd link


Külső

Mindkét nem elutasít olyan partner jelöltet, akit nem tart vonzónak. A lényeg az, hogy ezt hogy teszi. Ha erre külön felhívja a figyelmét, bunkó paraszt módon, akkor megérdemli, hogy megszólják érte. Ha tud kulturált módon elutasítani mást, akkor nem lehet rá se egy rossz szót mondani. Ezt kéne felfogni.


Érzelmek kimutatása

Természetüknél fogva a nők sokkal jobban megértik és megélik az érzelmeiket. Egy férfi, ha előttük érzékeny, akkor a nők többsége nem fog egy rossz szót szólni érte. A férfiakkal ellentétben, akik ezt gyengeségnek hiszik. Nem tudom feltűnt-e, de a gyakori nem tükrözi a valóságot. Vagy ha szerinted igen, akkor ott bajok vannak.


Szaúd-Arábia

Hallottál már arról, hogy “mindenki a saját háza táján sepregessen”? Amég itthon is problémák vannak, addig minek máshol osztani az észt? Előbb itthon kell rendet tenni, utána jöhet a többi.

2021. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
0%

"Jól van kedves 63, akkor itt vannak a hivatalos statisztikák"

Nem tagadtam azt, hogy általánosságban a nők kevesebbet keresnek, mint a férfiak. El is magyaráztam, hogy miért, de ezt a jelek szerint nem sikerült megértened. Na, pont emiatt kerestek kevesebbet.


"Tehát mert biológiailag több izomszövettel rendelkeznek a férfiak, így oké az általuk elkövetett erőszak."

Hol írtam, hogy oké? Tipikus nő vagy, kiforgatod a szavaimat. De ha a nők lennének erősebbek a férfiaknál, valószínűleg legalább annyi erőszakot követnének el.


"Mi az hogy nem elvárható a nőktől? Még mindig ez az alapvetően bevett feladatmegosztás. Sőt a nőket szokták megszólni, amikor azt mondják, hogy a férfi is főz pl, akkor az a nő alkalmatlan nőnek."

Megint csak azt mondom, nézd meg a gyakorit! Ha egy férfi azt írja, hogy a nőnek is kellene házimunkát végeznie, rögtön mindennek el van hordva.


"Mindkét nem elutasít olyan partner jelöltet, akit nem tart vonzónak."

Ez így van, csak amíg a férfiakat megint csak mindennek elhordjátok ezért, addig a nőktől ez természetes, és megint csak a férfi a hibás, ha nem tetszik neki, hogy elutasítják a külseje miatt.


"Természetüknél fogva a nők sokkal jobban megértik és megélik az érzelmeiket."

:DDDDDDDDDD Eltévedtél, ez nem a humor rovat.


"Amég itthon is problémák vannak, addig minek máshol osztani az észt? Előbb itthon kell rendet tenni, utána jöhet a többi."

Itthon legfeljebb annyi a probléma, hogy még mindig nincs annyi többletjogotok a férfiakhoz képest, amennyivel elégedettek lennétek.

2021. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
69%
Feladom. Aki ennyire képtelen kinyitni a szemét, valamint a világról való információit erről az oldalról kritikai gondolkodás nélkül elfogadja, azt nem lehet tényekkel, ész érvekkel meggyőzni. Úgy tűnik, neki megfelel a csukott szemmel, a homokba dugott fejjel élni.
2021. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
75%
Még annyi, hogy ha már ennyire ezen az oldalon levő információ a mérvadó számodra, akkor nézd meg a pontozásokat. Ha mindenki szembemegy veled az autópályán, akkor lehet, hogy te vagy a rossz oldalon.
2021. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ezt a kérdést egyáltalán feltettem. Hiba volt, mert csak egymásnak ugrasztottam a női és a férfi tábort, pedig én a békét szeretem, néha csak szeretném. Magyarázatként csak annyit tudok felhozni, hogy az interneten folyton belebotlottam egy, a nem is annyira a közeli múltban tõrtént esetre, ahol korban és jellemben sem összeillő emberek felrúgták az addigi kapcsolatukat az új pár kedvéért. Mivel egyre gyakrabban találkozom hasonlóval, érdekelni kezdett, mi erről a nagy többség véleménye.
2021. aug. 7. 15:11
 69/70 anonim ***** válasza:
70%

"Mivel a férfiak fizikailag erősebbek, mint a nők, inkább nekik van lehetőségük erőszakot elkövetni. Ez ügyben reklamálj a jóistennél vagy a természetnél, világnézeted szerint."


EZ igen gyenge kifogás.

2021. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
25%

"Aki ennyire képtelen kinyitni a szemét, valamint a világról való információit erről az oldalról kritikai gondolkodás nélkül elfogadja, azt nem lehet tényekkel, ész érvekkel meggyőzni."

Igen, ezt észrevettem rajtad. Nem is lepődök meg, hogy feladod.


"Még annyi, hogy ha már ennyire ezen az oldalon levő információ a mérvadó számodra, akkor nézd meg a pontozásokat."

Mivel ez az oldal tele van feministákkal, garantált, hogy minden férfi le van pontozva, hacsak el nem ismeri a férfinem alsóbbrendűségét.


"EZ igen gyenge kifogás."

Ez meg igen gyenge érv :)

2021. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!