Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Általában a férfit vagy a nőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általában a férfit vagy a nőt zavarná az, hogy a férfi alacsonyabb társadalmi státuszú és kevesebbet keres?

Figyelt kérdés
Mi miatt alakul ki ez a probléma? Szülői neveltetés miatt? Arra tudok gondolni, hogy a férfit úgy nevelte az apja, hogy neki kéne eltartania a családot, vagy neki kell magasabb társadalmi státuszt nyújtania, mert különben nem férfi. A nőt úgy nevelte az anyja, hogy feljebb kell választania, mert különben nem tud felnézni rá. Persze az a legegészségesebb, ha ezek nem merülnek fel problémaként, mert úgy látom óriásit változott a világ a nemi szerepek terén és már az se probléma, ha inkább a nő a kenyérkereső, Észak Európában fel se vetül problémaként ez a kérdés amit kiírtam, de nálunk még érvényes szokott ez lenni.
2022. jan. 16. 09:13
A kérdező szavazást indított:
Inkább a férfi önbecsülését zavarja
Inkább a nőt zavarja, mert nem tud felnézni rá
32 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Definiálnád a "társadalmi státusz"-t? Mert nem értem, mit jelenthet. Ha jól tudom, nálunk nincs kasztrendszer meg ilyenek.
2022. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
1. Szerintem te is tudod és csak játszod a hülyét. Miért kell ezzel húzni az időt? Nagyjából az anyagi helyzetedből, iskolázottságodból, szakmád presztízséből, szociális kapcsolati rendszeredből áll össze.
2022. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Társadalmi státusz alatt a végzettséget értem, munkahelyen betöltött szerepet, havi jövedelmet. Nálam sincs kasztrendszer én se hiszek benne, de sokan fontosnak tartják ezt valamiért, én nem tartom jó dolognak, hogy ez még mindig velünk van, én úgy érzem, hogy azért ez az egész kezd puhulni. Most egy olyan nő tetszett meg nekem nagyon, aki nálam magasabb társadalmi státuszt tölt be, egy elismert orvos, én csak egy irodai adminisztrátor vagyok, de szerencsére nem zavarná az önbecsülésemet és a nőnek a személyiségébe szerettem bele, azon vagyok, hogy viszonozza majd.
2022. jan. 16. 09:28
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
En,mint no itnikent azt gondoltam nagyon fontos hogy felnezhessek a férfira,de természetesen en sem maradhatok le túlzottan.Majd egyetem/felnőttként azt gondoltam ah egyáltalán nem zavar,ha a ferfi kevesebbet keres,ha nincs semmi java,majd megszerezzük ketten.Aztan igyis választottam tarsat,es most igy 2 evvel kesobb rajottem,hogy rosszul gondoltam. Nem is az zavar,hogy kevesebbet keres,hanem az hogy konkrétan nem latok rajta semmi motivaciot ,hogy elorebb lepjen ,hogy jobban keressen.Elvan azzal hogy en mennyit keresek es max azt mondja hogy majd en kerjek meg tobb fizut ha csaladot akarunk,meg majd az en es az o csaladja rakja nekunk ossze a hazat,kocsit.Egyezeruen nem birok fenezni ra,egyszeruen nem vagyom igy csaladra h vele.Rossz dontes volt es baromi fontos ez szerintem egy nonek.De manapsag amugy a pasiknak is fontos hogy a no jol keressen en ugy latom.
2022. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
A férfiak igénytelensége miatt alakul ki
2022. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 Vannak ilyen emberek sajnos, akik elkényelmesednek. Magamról azt tudom, hogy sajnos mostanában elég magányos vagyok, az életben nem tudok egykönnyen haladni, küzdök önbizalomhiánnyal is, de úgy érzem haladok csak nem valami gyorsan. Abban hiszek, hogy egy jól működő párkapcsolatban azért nem számít a társadalmi státusz, mert egymást kölcsönösen felemelik, ennek így kéne működnie. Ha egy kapcsolat jól működik felemelik egymást, ha rosszul akkor mélybe taszítják és olyankor jobb kilépni belőle. Nem hiába van az, ha az ember szeretetet ad és kap akkor szárnyra kap.
2022. jan. 16. 09:41
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Válogatni, praktikus elvárásokat megfogalmazni KELL a normális kapcsolathoz. Hogy mi mentén, az elég szubjektív, de a társadalmi osztály pl pont egy fontos kérdés lehet a nagy különbségek miatti konfliktusokban...
2022. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez kényes kérdés. Nekem pl.volt olyan párom aki fele annyit keresett mint én. Voltak olyan dolgok amiben nem értettünk egyet pl elmentünk étterembe fizettem a számlát és engem rohadtul nem izgatott hogy 10e Ft-ért ettünk az számított hogy, jól éreztük magunkat. Össze koltozeskor én mentem volna új bútort venni a közös albérletbe O pl használtat akart venni mindenből, mert olcsóbb. Én külföldre mentem volna nyaralni ő sehova. Szóval azért számít egy férfinak is, hogy legyünk már valamennyire egy szinten, vagy ha nem akkor ne szóljon már bele a barátnőm hogy mennyit mire költök. Természetesen van megtakarításom is lakásra, tehát nem élem fel az egészet. Volt olyan párom is aki többet keresett nálam, igazából engem az sem érdekelt mert én is jól keresek, ki kapartam magamnak a gesztenyét az életben. Az szerintem itt az igazán jó kérdés, hogy akinek kevesebb van az el tudja e fogadni a másikat úgy hogy többet keres és nem vágja a fejéhez. Igen volt ilyen is, hogy nekem könnyű.. Persze.. Járd végig az utamat akkor majd meglátod hogy nekem sem volt könnyű idáig eljutni.

33/F

2022. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8,na ez a masik (4-es vagyok),hogy amig en siman elmennek nyaralni xy orszagba is addig o visszahuz,hogy csak a legolcsobb helyekre menjunk vagy egyaltalan sehova ne ,mert neki nincs penze ra. Ugyanez a programokkal,hogy msot megint nincs penz ezekre. Nyilvan nekem sem jo,hogy a teljes fizum kell akkor eltenni a nyaralasra mert o semmivel nem tud hozzajarulni ugyse ,hogy alapbol elegge kisegitem..
2022. jan. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze teljesen jogos amit írtál #8 vagyok. Amit még itt szerintem fontos kiemelni, hogy nekem nem egy olyan ember kell akit el kell tartanom mert akkor ő igazából a gyerekem. Mindenki előtt ott a lehetőség akár 50evesen is kepeznie magát, vagy új dologba bele fogni ha szarul megy. Én is majd 30evesen képeztem magam és lettem maganvallalozo a munka mellett. Valamit valamiért. Ha ilyen emberrel kerülök össze megint, aki csak várja a sült galambot inkább bele se kezdek. Ami még ilyenkor zavar, hogy én igenis gyűjtögetek házra. A másik pedig mindenre úgy felé: te úgyis jól keresel. Hát kösz. Ha benned is lenne ambicio akkor te is kereshetnél jól - na ebből szokott lenni egy rohadt nagy vita😂😂
2022. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!