Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Általában a férfit vagy a nőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általában a férfit vagy a nőt zavarná az, hogy a férfi alacsonyabb társadalmi státuszú és kevesebbet keres?

Figyelt kérdés
Mi miatt alakul ki ez a probléma? Szülői neveltetés miatt? Arra tudok gondolni, hogy a férfit úgy nevelte az apja, hogy neki kéne eltartania a családot, vagy neki kell magasabb társadalmi státuszt nyújtania, mert különben nem férfi. A nőt úgy nevelte az anyja, hogy feljebb kell választania, mert különben nem tud felnézni rá. Persze az a legegészségesebb, ha ezek nem merülnek fel problémaként, mert úgy látom óriásit változott a világ a nemi szerepek terén és már az se probléma, ha inkább a nő a kenyérkereső, Észak Európában fel se vetül problémaként ez a kérdés amit kiírtam, de nálunk még érvényes szokott ez lenni.
2022. jan. 16. 09:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#8 Szerintem ezért kéne minél előbb közös kasszára váltani. Persze lehet azt mondani, hogy ehhez idő és bizalom kell, de azt se értem, hogy bizalom nélkül miért kezdenek az emberek kapcsolatba, számomra ez rejtély. A nyaralást meglehet oldani úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen, csak el kéne felejteni ezt az én pénzem te pénzed dolgot és közösre váltani. Ez a legjárhatóbb út.


Nem leszek népszerű a véleményemmel, mert politikai példákat is felfogok most hozni. Nem véletlenül hoztam fel Észak Európát nagyon úgy néz ki, hogy a megvalósult szocializmusnak így kellett volna kinéznie. Akiknek nagyon sok pénzük van, gondolok a milliárdosokra jóvalta többet tegyenek a közösbe, akik alul maradtak társadalmilag, azokat mind fel kell húzni. Tévedés azt mondani, hogy csak az van alul, aki lusta volt és nem akar fejlődni, mindenki fejlődni akar csak vannak politikai, társadalmi defektek amik miatt sajnos vannak leszakadó rétegek. Őket ki kéne emelni, ez lenne az államnak a feladata, hogyha tényleg társadalomban szeretnék élni és nem önző emberek uralta tömegben.

Szerencsére én nem tartozok a leszakadó rétegek közé, átlag munkám és fizetésem van, múltkor a munkahelyemen kérvényeztem azt, hogy szeretnék összetettebb munkákat végezni, mert túl könnyűnek érzem amit csinálok, remélem ez összefog jönni. Arról van szó, hogy van bennem változni való akarás, ezért nem szeretem, ha valaki nézi a másik társadalmi rangját, mert változhat és egy jól működő párkapcsolat sokkal terapetikusabb, mint egy pszichológus és szárnyat adhat az embernek. Magányom miatt nem tudtam eddig sokat fejlődni, de egy ideje úgy érzem sikerült jobb útra térni és változtatni magamon, és mivel most egy magasabb státuszú nő tetszett meg nagyon, ez most ad egy löketet, és egy párkapcsolatban én biztos nem lógatnám a lábamat, és nem egy pótanyát keresek benne, hanem egy társat, akivel építhetjük együtt a jövőt. Anyagi problémákra szerintem jó megoldás lehetne utánozni a skandinávokat és egy szocdem gazdasági politikát kialakítani, mert szerintem az egy közös ügy, hogy egy értelmes társadalomban éljünk, ehhez mindenképp fejleszteni kell az oktatást, ésszel bevezetni a többkulcsos adót és hosszú lenne még sorolni, hogy milyen újítások kellenének ennek az országnak.

2022. jan. 16. 10:43
 12/13 anonim ***** válasza:
A kevesebb pénz nem zavar (azért ne feleannyi legyen), de a társadalmi státusz számít. Leszakadt családból jövő, rájuk hasonlító, tanulatlan munkanélküli vagy szalagmunkás, céltalan ember ki van zárva. Falusi is, még akkor is ha rendes, jóravaló a család, ha azt akarná hogy odaköltözzek és vidéki asszony legyek és robotoljak meg a földet túrjam. Szóval csak ilyesmik. Ne kelljen megváltoznom és ne kelljen neki se megváltoznia.
2022. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem olyan dolog, amire rá lehetne húzni azt, hogy "általában", mert nézőpont kérdése. Ugyanúgy hatással lehet / van a férfiakra és a nőkre is ez a régi berögződés, hogy "a férfi a családfő / főkereső"... innentől kezdve meg az a kérdés, hogy kit hogyan neveltek és ki mennyire konzervatív. Én voltam nőként ilyen helyzetben, engem nem zavart a dolog, mert én alapvetően kicsit liberálisabb felfogású vagyok, a párom meg alapvetően konzervatívabb, és ez még meg volt spékelve azzal, hogy főleg az apja nagyon szélsőségesen konzervatív és kicsit hímsoviniszta módon nevelte... hála az égnek a hímsovinizmus lepergett a páromról, de bizony voltak amiatt pszichés gondjai, hogy én többet kerestem, akármennyire éreztettem vele, hogy én ezt magasról letojom.


Az megint más kérdés, hogy miért keres a férfi kevesebbet. Abban az esetben sztem nem furcsa, hogy a nőt frusztrálja a helyzet, ha a pasas egy hím golddigger, aki be akarja rakni a seggit a készbe / egyszerűen csak iszonyat lusta, mást pumpol. Meg más az a helyzet, ha azért keres kevesebbet, mert olyan pályát választott, amiben jó és szorgalmas, hasznos munkát is végez, de nem fizet annyit (pl. tanár).

2022. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!