Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki korábban volt bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki korábban volt bántalmazó kapcsolatban az megérdemli a sorsát?

Figyelt kérdés
Korábban voltam ilyen kapcsolatban, igaz csak 4 hónapig, de a családomtól még a mai napig is megkapom, hogy annyi eszem se volt, mint egy tyúknak. A nővérem azt mondja, hogy akit így kapcsolaton belül bántanak, mint ahogy engem is, az pont, hogy megérdemli a sorsát, hiszen az a sajnálni való, akit pl. az utcán megtámadnak, de aki benne marad egy ilyen kapcsolatban, mint én, az egy idióta, aki hagyta magát kihasználni, én önként voltam ilyen kapcsolatban, és engem nem kell sajnálni.
2022. máj. 18. 21:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az áldozathibáztatásnak is meg van a saját pszichológiája, egyszerű önvédelmi reakció. Az ember nem nagyon tudja elfogadni az abszolút igazságtalanságokat, amiket hall, ezért kreál egy elméletet arról, hogy miért az áldozat tehet a dologról. "minek ment oda?" "érdekes engem sosem erőszakoltak meg" "biztos kiprovokálta" " biztos mazochista és élvezi" és ezekhez hasonló "bölcseleteket" mantráznak, ami a probléma nem megértésére és az együttérzés teljes hiányára utal. A többség még csak nem is fizikai abúzusban él, sosem kapott egy pofont sem, hanem simán pszichés nyomás alatt, általában zsarolással, megfélemlítéssel érik el a céljukat az elnyomók. Alá-felé rendeltségi viszonyban élnek a áldozatok.Rengeteg kiadvány készült a témában, de ismétlen egyeseknek sokkal könnyebb és megnyugtatóbb a felelősséget az áldozat nyakába varrni egy mozdulattal, mint tájékozódni, beleásni magát a témába. Meg ítélkezeni a legkönnyebb.
2022. máj. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jót mond. Az pl. hogy "biztos kiprovokálta", arra fordítható le, hogy "ha én normálisan viselkedek otthon, akkor engem nem fog bántani a párom". Vagy az, hogy "tuti azért erőszakolták meg, mert egyedül ment haza egy buliból részegen este", arra, hogy "ha én csak nappal, józanul és nem buliruha-kinézetű öltözetben járkálok, akkor engem nem fognak megerőszakolni". Emberi reakció, viszont nagyon könnyen meg lehet keseríteni mások életét vele (ahogy a nővéred is teszi), úgyhogy fontos felismerni, ha ilyet csinálunk - meg neked, áldozatként is fontos felismerni, hogy ez róla szól, nem rólad.
2022. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaza van a #11-esnek. Szeretnénk azt hinni, hogy a világ egy igazságos hely, ahol mindenki azt kapja amit érdemel, és velem ez nem történhet meg, mert én okosabb vagyok - pl az ukránok hibája a háború, mert nacionalista törvényekezt hoztak, meg minek provokálták az oroszokat.


Amivel kiegészíteném, hogy a családtagok esetében ez még külön speciális helyzet, mert ott még belekerül a képbe az ő felelősségük is. Észre kellett volna vennem? Tennem kellett volna valamit? Lehet, hogy nem figyeltünk rá eléggé? Ennél sokkal könnyebb azt mondani, hogy azért vele történt, mert hülye, én nem tehetek semmiről.


Amikor valaki hozzád közeli emberrel történik ilyesmi, ott megjelenik egy olyan helyzet is, hogy fáj neked, hogy szenved a szeretted, és ezért a fájdalomért őt okolod, mert úgymond miatta fáj. Mint amikor haragszol a gyerekedre, hogy összetörte magát, és ekkora ijedtséget okozott. Elcseszett egy dolog, de emberi reakció ez is.


És még egy dolog, ami kulcskérdés ebben a témakörben, az a tudatlanság. Az valóban teljesen irracionális dolog, hogy valaki olyan helyen van, ahol bántják; ha nem értjük az ember működését, akkor könnyen ráfogjuk, hogy egyszerűen az adott ember hülye. Konkrétan bármilyen élethelyzetre igaz, hogy annak aki még nem élt át hasonlót, annak mindig k.vára egyszerűnek tűnik a másik ember nyűgje. Ezen nem segít az sem, hogy aki átélt ilyesmit, az pont azért éli át, mert ő maga is hülyének tartja magát, ő maga is úgy érzi, hogy ezt érdemelte.

2022. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!