Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy párkapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy párkapcsolatban vagy házasságban létezik feltétel nélküli szeretet?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, ha nem, miért nem?

2023. jún. 1. 17:02
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Igen, a családomban több ilyen, 30-40-60 éves házasságra van példa ahol ez megvan. Csak hit kell hozzá
2023. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Vannak nekem is pozitív példáim arra, hogy tényleg egymást szeretve öregednek meg párok, és még 70-80 évesen is van intimitás köztük, mármint megpuszilják egymást, előzékenyek, segítőkészek egymással, és egyszerűen szeretnek közösen csinálni dolgokat, tudnak kommunikálni és ez jóval nagyobb arányban van meg, mint amennyire idegesítik vagy elszomorítják egymást néha.

De azért nagyon sok olyan is van, akik csak azért hisznek valamiben/valakiben, mert nem hiszik, lehetne jobb ("ó ő ilyen, nem változik, már megszoktam"), vagy mert nem merik bevallani maguknak, hogy az életük 80%-át már olyan mellett töltötték le, aki akár megnyomorította azt, és ez egy pszichés önvédelmi mechanizmus.

Ezeket nehéz kívülről megítélni és persze nincs is mihez objektíven mérni sem. Akár vannak mazochisták is ugye, akik szenvedni, mártírkodni szeretnek vagy folyton vágyakozni, drámázni, bűnbakokat rakni az életükbe.

2023. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Tegnap este beszélgettem kicsit erről is a feleségemmel.

Ő azt mondta, hogy ő úgy látja én feltétel nélkül szeretem őt. Ez nekem furcsa, mert szerintem abszolút nem így van:D Igen, kitartok mellette akkor is, ha épp rossz fázisban van a saját élete, testi vagy lelki egészsége, vagy maga a párkapcsolatunk van épp krízisben. De ettől még nem feltétlen. Alapvető feltétel pl, hogy ő is akarja a kapcsolatot. Ha nem akarja, akkor teljesen értelmetlenné válik számomra az egész.

Iggggaz, ez ahogy talán korábban írták is, nem a szeretet feltétele, hanem a párkapcsolaté, végülis a kettő nem ugyanaz, dee szerintem ha a kapcsolat feltételei nem teljesülnek és emiatt szétmegyünk, akkor a szeretet feltétele sem fog tudni teljesülni, pl hogy ki tudjam fejezni vagy érezni tudjam az övét. Hiszen nem vagyunk együtt, nem találkozunk, távolságot tartunk.

Fene tudja.

2023. jún. 2. 11:50
 34/38 anonim ***** válasza:
#29 Igen, pontosan ezt jelenti! Bármit csinál, akkor is szereted! A megvalósításra 1-2% esély adódik, mert az emberek többsége alapvetően feltételekhez kötötten szeret, úgyhogy ezt nem is nagyon lehet elvárni. Nagyon mély szeretet kell az ilyesmihez, ami többnyire emberfüggő és lehet hogy csak az egyik fél rendelkezik ezzel a tulajdonsággal.
2023. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
57%
A feltételhez kötés azt jelenti, hogy van egy "lista", ha ez meg ez teljesül, akkor szeretlek! Tehát feltételekhez kötött szeretet.
2023. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Egy átlag ember nem Jézus. Ez irreális elvárás. Pl. elfogadhatom, hogy a sarki zöldséges átoperáltatja magát, de az pont azért nem fog érdekelni, mert nem kell vele összeköltöznöm. Egy bántalmazó kapcsolatban is lehetek szerelmes a másikba akár arra áhítozva, bárcsak jobb ember lenne, de mikor mégis elhagyom, mert nem akarok kórházba kerülni meg nem akarom, hogy megnyomorodjanak lelkileg a gyerekek, akkor a fejemhez vághatja, hogy biztos sosem szerettél, és majd jót sírhatok rajta, hogy ha nem tartottam oda a másik orcámat, akkor tuti igaza van...

Ez a "feltétel nélküli szeretet" nevű érzelmi zsarolás inkább akkor szokott előkerülni, mikor az egyik nem érzi magát szerethetőnek és retteg, hogy kiderül, hogy selejtes és igaza van... És akkor a másiktól várja, hogy bizonyítson újra és újra. És ezt lehet agresszív öngólokkal és lehet mártír nyuszin is előadni. Szóval szerintem az egészet marha egészségtelen emlegetni :)

2023. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%
Pesszimista okoskodó idióták gyülekezete ez a gyk. Akik azt mondják, hogy ilyen csak szülő gyerek kapcsolatban működik sose szeretet igazán, valszeg ateista, anyagi központú, kapitalizmus kritikájában nem hisz és munkaszerető, ilyen embereket tudok elképzelni akik ezt a hülyeséget mondják, hogy nincs feltétel nélküli szeretet kapcsolatban. A szeretet feltétel nélkül működik csak, mert ha feltétele van az már nem szeretet. Szeretlek úgy a hogy vagy az valódi, viszont szeretlek, ha... az már nem szeretet. A feltétel nélküli szeretet nem azt jelenti, hogy bárkit szeretned kell, hanem a szeretet vagy jön vagy nem. Nyílván én se tudnék bárkit szeretni, de ha szeretek valakit őt önmagáért szeretem. Elmehettek a fenébe ti pesszimista idióták és nyugodtan lepontozhattok leszarom, de ezért ilyen a társadalom amilyen, mert nem vagytok emberségesek semmibe se hisztek, rendszernyalók vagytok és még sorolhatnám még.
nov. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
37, tehát te szereted a párodat akkor is, ha minden nap megver és rommá csal?
nov. 12. 18:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!