Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is csinált ilyet az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veletek is csinált ilyet az exetek?

Figyelt kérdés
Összejöttem nem rég egy nővel, jól is indult minden, de amikor ezt a volt barátnőm meglátta, ráírt az új barátnőmre, és rommá áztatott, majd küldött neki néhány screenhostot, persze beszélgetésből kiragadott mondatokat, amibe belemagyarázható ez is, és az is. Veletek is csinált ilyet az ex? Miért? Mire jó ez? Főleg ha már nem akar semmit.
febr. 17. 09:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
59%

49

Én azzal válaszolok, hogy az ártatlanság vélelmének elvét nem lehet felrúgni. A bizonyítás terhe a vádlót és nem a vádlottat terheli, hiszen ha nem így lenne, akkor minden alap nélkül össze-vissza lehetne vádaskodni, úgyis a megvádolt felelőssége bizonyítani az ártatlanságát. Nos nem az. A vádlónak kell bizonyítani.

Egy bűncselekmény esetén ezt egy kiképzett, felkészült, minden szellemi és gyakorlati erőforrással ellátott csoport végzi. Ezzel szemben ott van egy random ember, aki nem fog tudni a saját védelmében olyan hatékonysággal bizonyítékot gyűjteni, mint a rendőrség. Ezért nem is az ő dolga.


Te is pontosan tudod, hogy képtelen lennél bizonyítani az ártatlanságodat, és hát ciki ezt beismerni.


Az 1-es válaszolóhoz semmi közöm. Szerintem is rothadék dolog kiteregetni a magánbeszélgetéseket, és szerintem is büntetés jár érte.

febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
60%

Na tessék. Akkor tehát hogy lehet bizonyítani, ha valaki ilyen képernyőmentés küldéses áldozat lesz, de semmi kézzel fogható bizonyítéka nincs csak tudomása?


Úgy, lehet bizonyítani, hogy "Én azzal válaszolok, hogy az ártatlanság vélelmének elvét nem lehet felrúgni. A bizonyítás terhe a vádlót és nem a vádlottat terheli, hiszen ha nem így lenne, akkor minden alap nélkül össze-vissza lehetne vádaskodni, úgyis a megvádolt felelőssége bizonyítani az ártatlanságát. Nos nem az. A vádlónak kell bizonyítani.


Egy bűncselekmény esetén ezt egy kiképzett, felkészült, minden szellemi és gyakorlati erőforrással ellátott csoport végzi. Ezzel szemben ott van egy random ember, aki nem fog tudni a saját védelmében olyan hatékonysággal bizonyítékot gyűjteni, mint a rendőrség. Ezért nem is az ő dolga."? Nem hinném.

febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 A kérdező kommentje:
Bevallom kicsit féltem ezt kiírni, mert attól féltem, hogy szét leszek oltva azzal, hogy minek kellett kiraknom facebookra hogy kapcsolatban vagyok, és közös képeket töltsek fel megjelölve a lányt, de amit az 1. írt, még ezt is alul múlta. Van annál is lejjebb?
febr. 17. 17:10
 54/68 anonim ***** válasza:
#17 Ilyen amit írsz nem létezik, tehát ezt a látszatot ne is erőltessük.
febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
63%

53-as úgy tűnik van. Az 1-es válaszoló legitimnek tartja magánbeszélgetések rosszindulatú közzétételét, a másik szerencsecsomag meg eltörölné az ártatlanság vélelmét. Egyik hülyébb, mint a másik.


Amúgy nem tudod letiltani? Vagy honnan látja, hogy új párod van? Ha nem akarod jogi útra terelni a dolgot (nyertek már pert hasonló ügyben), akkor valahogy ki kellene zárnod az életedből, mert konkrétan egy beteg zaklató.

febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 A kérdező kommentje:

55 kihagytad a politizáló hozzászólást. Attól féltem már, hogy miután mondott egy politikai hasonlatot, onnantól a téma átmegy stadionba, egészségügybe, inflációba, stb. Jó hogy nem már a politika miatt ilyenek az emberek, hogy screenhostolnak az exük új barátnőjének.


Le lehet tiltani persze, de áladatlapról még láthatja, vagy ha nem rakom ki nyilvánosba, közös ismerősök mindig vannak, akitől hallhatja.

febr. 17. 23:02
 57/68 anonim ***** válasza:

Rohadt bosszantó lehet amúgy. Mondanám, hogy húzódj vissza a közösségi médiától, de miért neked kéne korlátoznod magad a gyökér exed miatt?


Amúgy ha nem teljesen őrült szociopata, akkor talán egy rendőrségi feljelentés kilátásba helyezése segíthet a szituáción. Semmiképpen nem lenne szabad azt érezze, hogy hatalma van feletted.

febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:

55# Úgy idézzél tőlem te szerencsélyes, ahogy leírtam, ne csak mondatból kiragadott részt, mint az említett screenhostolók, akik kifotózzák a kontextusból kiragadt mondatokat, hogy azt másképp lehessen érteni és lejárassák. Há mi van veled? Megőrültél? Vagy ugyanaz a frusztrált vagy, aki elbukott délután a vitába és moderátorral töröltette a hozzászólásokat?


Azt írtam hogy ez esetben lehetne az "ártatlanság vélelmét" eltörölni, nem azt hogy alapvetően. Tudod, van egy olyan hogy szólás szabadsága. Az sem vonatkozik mindenre.


Ha meg mondjuk nincs bizonyítéka, csak tudomásra jutott, hogy jelentgessen fel bárkit?

febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 A kérdező kommentje:
Közös ismerősöktől is megtudhatja.
febr. 17. 23:22
 60/68 anonim ***** válasza:

Nekem inkább te tünsz frusztáltnak. Nem telik jól a hétvége?


A jogi alapelvek lényege, hogy alapelvek, azaz nem te és nem én döntjük el, hogy mikor alkalmazhatóak és mikor nem. Mindig, mindenkire, minden körülmények közt érvényesek.


Arra tartjuk a különböző rendvédelmi és bírói szerveket, hogy az efféle eseteket (is) felkutassák, majd a törvényeknek megfelelő ítéletet hozzanak. Hiába hőzöng egy random állampolgár, hogy neki ez nem tetszik, a jogrend nem véletlenül alakult ilyen módon.


Ha meg nincs bizonyíték, akkor meg ne jelentgessen. Bizonyíték nélkül mit akar? A rendőrség bemondásra higgyen el minden vádat? Ezt te sem gondolhatod komolyan...

febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!