Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmagyarázná valaki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmagyarázná valaki, hogy mégis mi a franc az a szerelem?

Figyelt kérdés

Tudjátok, itt ülök értetlenül. Ez itt a szerelem,szex témakör, egy témakör egy olyan dolognak amit még senki nem magyarázott meg, csak körülírt és hasonlatokkal jött.

Volt egy lány, más volt a világnézetünk, a hozzáállásunk a dolgokhoz, de nagyon megkedveltük egymást, bejöttünk egymásnak. Ahogy telt az idő lett egy fiúja akibe "szerelmes". Meglepő módon egyezik a világnézetük és a hozzáállásuk is mindenhez, ő előbb lépett mint én, előbb találkoztak. Ennyi lenne a szerelem? Közös világnézet és hogy ki lép hamarabb? Komolyan?

De egyébként sem létezhet, ha mondjuk láttok egy párt ahol a csaj nagyon dögös, ha kövér lenne kötve hiszem, hogy együtt lenne ugyan azzal akivel éppen van.

Szerelem... egy szó a teljes idiotizmusra amit képtelenek megmagyarázni... de azért megpróbálhatjátok...


2010. nov. 12. 00:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

16:46

Nem köteleztem senkit, hogy ide írjon, mégis elég érdekes elméletek születtek ha visszaolvasok, ennek volt értelme.. szerintem.

És nem is vártam el, hogy érdekeljen valakit is, hogy nekem nem tetszik a "rendszer" (ami rohadtul nem rendszer, a rendszer szóban benne van a RENDSZER és ez rendszertelen, de teljesen mind1...) csupán kifejtettem.

2010. nov. 16. 16:58
 52/63 A kérdező kommentje:

16:56

Ha szerelem alatt azt érted, hogy reménytelenül szenvedtem sok ideig valaki miatt, akkor igen, voltam... De hül*eség volt és felesleges, úgysem lehetünk együtt. És mostanra kitisztult fejjel belátom, hogy ez egy BAROMSÁG, elveszted a kontrollt magad felett, ezt én inkább ideiglenes elbutulásnak hívnám, de hívjátok csak szerelemnek, nem számít..

2010. nov. 16. 17:01
 53/63 anonim ***** válasza:

A szerelem egy összetett érzés, a másik ember egész lényére irányuló komplex vonzalom.

A másik ember egész lénye alatt értem a szellemi, lelki, és testi területek vonzalmát, mely a külső megjelenéstől, a lelki közösség harmóniáján át, a nemi vágyakozásig bezárólag, - mindent magába foglal.


A szerelem, jellegénél fogva sóvárog ?szerelme tárgyára?, a másik emberre, és ezért szinte fáj jelenlétének hiánya!

Ennél fogva a szerelem a legboldogítóbb érzés lehet, ha beteljesedik, és a legkínzóbb, ha viszonzás nélkül marad.

Ez lehet talán a definíció, és a rövid jellemzés.


Ezek után leszögezhetjük: a szerelemnek csak úgy, és akkor van értelme, ha beteljesedett vágyakozásról, kölcsönös vonzalomról van szó. Amennyiben a szerelem nem ilyen, úgy értelmetlen, és ennél fogva egyetlen ember sem érdemli meg, hogy ilyen megalázó helyzetben, tartósan megmaradjon!


Ezért ? ha ilyen helyzetben vagyunk -, leghasznosabb, ha mindezt tudjuk, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ne olyan embert tüntessünk ki szerelmünkkel, aki nem méltó rá. A szerelmünkre való méltóság első jele pedig, - a viszonzás!


Röviden fogalmazva: aki nem viszonozza szerelmünket, az nem is érdemes rá, így az egyoldalú szerelem nem csak értelmetlen, de jellegénél fogva arra is méltatlan, hogy megkínozza áldozatát.


A szerelem célja tehát a beteljesülés, és amennyiben beteljesül, úgy két embert elválaszthatatlanul össze is köt.Más szóval a szerelem két ember kapcsolatát összekötő gazdag érzelem, mely a feleket minden területen összekapcsolja. Ez, a szerelem ideális állapota.


Szíve mélyén mindenki erre az ideális állapotra kívánkozik. Senki sem arra vágyik, hogy ne viszonozzák szerelmét, és mindenki azt kívánja, hogy ne csak ?választom azt, aki jut nekem? alapon találja meg partnerét, hanem a ?Nagy Ő?-re akadjon rá, akivel boldogságban élhet majd minden területen, egymást betöltő kapcsolatban.

2010. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

17:31

Szépen megfogalmaztad, komolyan minden elismerésem. Igen ez valóban így van. De a miértekre sajnos nem ad választ és nekem az a legfontosabb.

2010. nov. 16. 17:46
 55/63 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

Először azt mondtad, hogy akarsz érezni "inkább hagyatkozol az érzéseidre" Utána azt mondom, hogy értelmetlen akkor most magadat nevezed értelmetlenek? Hát igen az érzelemmel szemben ott van mindig az értelem én az értelemre halhatok ami általában az, "hogy úgy sem kellek neki" ennek van egy jó és egy rossz következménye a jó, hogy nem égsz be, hogy olyan busz után futsz ami nem vesz fel a rossz pedig az, hogy emiatt benned marad a kétely, hogy mi van ha mégis összejött volna biztos,h ogy jobb lett volna. Én mint 16 éves "fiatalember" azt mondogatom magamba ez nekem nem kell majd a munkámban fogok beteljesülni. A kérdés az, hogy akarom e ezt? Vagy inkább halhatnék az ösztöneimre? Mindenesetre sokszor tanácsos elnyomni ezeket az érzelmeket. Érdekes kérdések és szerintem mindenkiben fel is merülnek.

2010. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

18:33

Az a legjobb, amikor az érzések befolyásolják a racionális éned, ezért rossz eredményeket érsz el a karrieredben és ha nem vigyázol ott sem tudsz kiteljesedni és véged, nekem jelenleg így áll a szénám, de még menthető.

2010. nov. 16. 18:55
 57/63 anonim ***** válasza:

kedves utolsó fiatalember:)


nagyon sokan vannak úgy hogy az értelemre hallgatnak...miért? mert okosnak gondolják magukat, és erősnek, és akármi, de közben gyávák. az értelem mögé bújnak, h.ülye blablák mögé, hogy hormonok és ösztönök és semmi más, hogy csak sz.ar leheta szerelem. hogy csak azért van h a testi dolgok kielégüljenek. tudod miért gyávák? azért mert az aki szerelmes az tényleg elveszti egy picit az eszét. támadhatóbb lesz, sebezhetőbb, érzékenyebb...mondjuk úgy konkrétan céltábla lesz lőjj ide felirattal.a bátrak ezt bevállalják és kockáztatnak, majd vagy minden összejön nekik és szerelmesek lesznek és boldogok, vagy nem jön össze és ideig óráig jó aztán elromlik. szerintem a szerelem az egyik legszebb érzés, az egyik legjobb dolog, és olyannal szeretkezni akibe szerelmes vagy szintén csodálatos. de van amikor fájnak bizonyos dolgok...egy szakítás mondjuk ritka rossz érzés...de fel lehet úgy is fogni, hogy tanul belőle az ember.


és azzal h a munka majd helyettesíti, magadat áltatod, ugyanis a munka nem vár haza és nem ölelget ha szarul vagy például.


21 L

2010. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
őszintén ha beteg vagyok nem hagynám hogy ölelgessen nehogy elkapja egyénként helyettesítheti ha olyan munka van ami minden idődet kitölti mint a politika (ezért is akarok politikus lenni) és hidd el ha az én helyembe lennél te se akarnál szerelmes lenni (nem vagyok a nők "kedvence") De a gyávaságot ki kérem magamnak nem vagyok gyáva a politikánál ugyan nincs veszélyesebb foglalkozás manapság
2010. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
illetve nem tartom magamat olyan hű, de okosnak de azért hülye sem vagyok
2010. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
hogy ki okos és ki normális,a különbség szinte minimális..
2010. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!