Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves fiú vagyok, depresszió...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 éves fiú vagyok, depressziós. Fogalmam sincs, én mit tudnék adni egy lánynak, és úgy érzem, még jó ideig nem lesz barátnőm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudom, mi kell a lányoknak (erő, önbizalom, dominancia, rosszfiúság, titokzatosság, humor), de én képtelen vagyok ezeket megadni. Gyereknek érzem magam. Kimaradt a kamaszkorom, és tudom, az én koromban már milyen tűzön-vízen átesett tapasztalt csajok vannak. Nincs esélyem a lányoknál, a "kicsit szép" szinttől felfele rám se néznek. Nem tudom eldönteni, mit tanuljak, nem volt 20 évesen egy kapcsolatom, a kamaszkoromat a szobámba bezárkózva töltöttem, sokszor őrjöngve és keseregve. Mire vagyok jó? Mi lesz így belőlem? Hová jutnak az ilyen emberek?
2013. márc. 14. 22:13
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

"El kell menned egy szakemberhez minél hamarabb, mert magadtól nem valószínű, hogy kilépsz ebből az ördögi körből."


Megtettem. Nem én találtam ki, hogy "depressziós vagyok". Ez egy pszichiáter diagnózisa.


"Önmagad ellensége vagy, ide is csak kínodban írtad ezt ha jól sejtem, nem hitted te, hogy innen megkapod a nagy megoldás receptjét."


Igazad van, de ismerkedtem itt már meg nagyon jó emberekkel. Köztük eggyel ma is tartom a kapcsolatot, és úgy gondolom, hogy ő tényleg tudhat segíteni.


Meg volt egy lány, akivel asszem egyeztek az érdekeink, és MAJDNEM lett belőle valami...


"De még1x mondom, a mostani irány nem jó, akármennyire is taszít a másik irány."



Dehogy taszít, sőt. Én alig várom, hogy a másik irányba lépjek, bármit megtennék érte. Csak nem látom az útját. Nem nagyon tudom, miből építkezzek. Úgy érzem, mintha kivettek volna belőlem valamit, ami mindenki másnak megvan (mint ahogy bennem is megvolt), és azóta csak ennek a helyét keresem és próbálom kitölteni.


Nem is tudom, néha azon gondolkozom, hogy talán nem termelek elég tesztoszteront. Nem lehet ezt valamivel mesterségesen fokozni (pl. injekció)? Szerintem mindjárt életrevalóbbá válnék.

2013. márc. 14. 22:39
 12/49 anonim ***** válasza:
Mik azok a családi okok?
2013. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
Ezt nem részletezném, nem szeretnék mindent erre az oldalra leírni.
2013. márc. 14. 22:47
 14/49 anonim ***** válasza:
Hát rendben, de ugye tudod, hogy ezt a problémát egyedül te tudod megoldani, és még nem késő fiatal vagy, még tanulhatsz, nőzhetsz, mások is vannak akiknek rossz a családi hátterük, de most itt nem ez a lényeg
2013. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
De egyszerűen hülyén érzem magam, hogy most akarom elkezdeni kiélni a kamaszkoromat, amit más ilyenkorra már LEZÁR. Nekem meg még csak most következnek a koncertekre, táborokba járások, bulizások, ügyetlenkedések, első szerelem, stb. Ez mind előttem van, legalábbis úgy érzem, most kell ezeket megugranom. Felnőttként. 20 évesen... hülyének érzem magam.
2013. márc. 14. 22:56
 16/49 Antonius Caepio ***** válasza:

Nyilván hátránnyal indulsz a "többiekhez" képest, de ettől még nem vagy elveszve. 20 évesen még egyáltalán nem késő talpra állnod! Van egy személyiséged, egyéniséged, azt kell csiszolgatnod. Biztos vannak dolgok, amiket szeretsz csinálni, legyen egy ilyen dolog a kiindulópont ahhoz, hogy mit tanulj. Ha nem is jön össze, addig is legalább elfoglaltad magad, csináltál valamit, és ez is segíthet az énképed javításában.


A lányokkal kapcsolatban meg... "erő, önbizalom, dominancia, rosszfiúság, titokzatosság, humor"


A "rosszfiúság", az önbizalom és dominancia egyvelege. Gondoltam ezt jó, ha tudod. Nehogy "rossz" akarj lenni, ha az említett kettő tulajdonság már megvan. :)


Ne erőltesd ezeket a dolgokat, hanem hagyd, hogy kiépüljenek benned. Férfiként kell viselkedned, ami nagyjából annyiból áll, hogy ha kell kiállsz magadért és udvarias vagy. Nem kell ezt annyira túlmisztifikálni. Amelyik lány azért nem jön össze veled, mert 20 évesen még nem volt barátnőd, az olyan is.


Nem mondom, hogy könnyű lesz, de ezen csak magad tudsz segíteni. Pszichológus sem tud mit kezdeni veled, ha te magad nem állsz készen a változásra.

2013. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

"Férfiként kell viselkedned, ami nagyjából annyiból áll, hogy ha kell kiállsz magadért és udvarias vagy."


Asszem itt van a kutya elásva. Egyáltalán nem érzem magam férfinak.


Tudod, én nem voltam középsuliban egy közkedvelt ember, szerintem még csak szimpatikusnak se tartottak legtöbben. Elég markáns véleményem van, elég kritikus vagyok mindenkivel szemben (magammal szemben is) és sokat "okoskodtam". Sokszor beszóltak nekem, megaláztak, de ezeket sosem tudtam visszaverni. Pont azért haragszom engesztelhetetlenül magamra, mert nincs meg bennem a képesség, hogy kiálljak magamért. Annyi ilyen történt már velem, hogy szinte pánikrohamot kapok, ha valaki egy társaság előtt beszól. Nagyon erős félelem, remegés tör rám. Ez egy rémálom, és nem bírom megoldani.

2013. márc. 14. 23:18
 18/49 A kérdező kommentje:
Kb. félek az emberektől. Ha kedvesek hozzám, akkor nagyon erős gyanú tör rám, mindig úgy érzem, hogy gúnyolnak, hogy ironizálnak, át akarnak verni.
2013. márc. 14. 23:22
 19/49 anonim ***** válasza:

Miben találsz örömet? Netezés, filmezés, sorozatok, gondolom ilyesmi, jobb esetben zenélés, mint általában a zárkózott fiatalok manapság. Én 18 vagyok, jól elvagyok emberek között, a társaság középpontja is lehetnék, mert okos vagyok és vicces (fact), de szánalmasnak tartom az egész bulizós/beb;szós/pózolós, facebookra posztolós "kultúrát". Láttam több régi ismerőst kamaszként átmenni visszahúzódó gyerekből bulizó hülyegyerekbe, és sokáig próbáltam meggyőzni magam, hogy nekik lehet igazuk és nem lehetek ilyen aszociális, változtatnom kell. Pár bulit meglátogatva rájöttem, hogy nincs igazam, ténylegesen undorodom az egész s2arságtól. Lányokkal kapcsolatban hasonló a helyzet, nem értem azokat, akik képesek szabadidejük nagy részét elcseszni olyan emberekkel akiket utálnak, személyiségüket deformálni és közben mindehhez jó pofát vágni, csak azért hogy puncihoz jussanak. Ha akarnál biztosan tudnál nyújtani dolgokat egy lánynak (mert mindenki tud jópofa és kedves lenni, meg másokat bullshittel etetni, ha nagyon akar, és a kapcsolatok jó része erről szól), de ehhez lehet, hogy ki kell lépned a komfortzónádból, tehát ha úgy érzed, szükséged van egy nőre akkor hajrá, LEHET formálni tudatosan a személyiséget, és ha akarsz, akkor lehetsz egy nyílt, barátságos, jókedvű ember (dominanciát és önbizalmat viszont nem érdemes erőltetni). Inkább azon gondolkozz el először, másoktól mit vársz és azon, mit tudnak nyújtani neked. Én úgy látom nem éri meg kapcsolatokat kialakítanom (persze lehet mondani, hogy csak gyáva vagy kényelmes vagyok). Miért kéne neked teperned egy lányért? Miért akarsz egyáltalán "megszerezni" egy csajt? Mert menő lennél tőle, mert meg akarod húzni? Biztosan megérné? Én addig vagyok motivált kapcsolatot kialakítani lányokkal, amíg áll a farkam, praktikusabb elűznöm ezt a gondolatot rárántással vagy hideg zuhannyal.


Az ilyen emberek vagy találnak egy hasonló párt, vagy felvesznek egy maszkot, akár menőnek is számíthatnak kis idő elteltével, vagy kielégülnek a munkával és/vagy a hobbikkal, választanak vagy elfogadnak egy-egy lehetőséget, ezzel vagy elégedettek, vagy nem, lehet, hogy utálni fogják magukat a halálukig, lehet hogy nem. Aztán meghalnak, mint minden más élőlény, az agyukban tárolt információk megsemmisülnek és biokomposzt lesz belőlük, ami megint csak feleslegessé teszi az egész s2arságot mindegyik oldalról. Nagy képet nézve minden értelmetlen, logikával nem lehet megközelíteni az életet, találj pár célt (nem feltétlenül kell egész életre szólónak lenni) és azért mert csak hozzáállással mehetsz előre (pl. tegyek meg mindent egy jobb világért, legyek gazdag, legyek egyedi és menő, tegyek minél több embert boldoggá, legyenek büszkék rám a szüleim, éljek úgy hogy a mennybe jussak, érjem el a nirvanát, legyek mintaszerű munkaerő), az önmarcangolás ezt követve elkerülhető, kapaszkodóknak jók, ha elvagy az ürességgel akkor nincs rájuk szükséged (de nyilván nem vagy el, különben nem írnál önmarcangolásról), én szeretek szórakoztatva lenni (sorozatok, filmek, netezés, sajnos viszonylag igényes vagyok úgyhogy annyira nem könnyű), mások előtt meg menőnek próbálok látszani, mostanában ezzel a kettővel zárom ki az ürességet (üresség - nem az, amit akkor érzel, amikor egy csajt aki tetszik egy meglátsz egy másik fiúval, hanem az, amikor megpróbálod felfogni a végtelent és rájössz, hogy egyrészt nem vagy rá képes, másrészt minden felesleges). Logikai bukfenc több is van a leírtakban, meg annyira nagyon mély akarok lenni, hogy már nem is látjátok honnan írom, nem teljesen őszinte, hülyeségek is lehetnek benne, nyilvánvalóan szubjektív, valamilyen példának (rossznak vagy akár jónak) talán megfelel.

2013. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
Ha viszont akarod, hogy meglegyenek ezek az élmények, akkor menj fesztiválokra, napos országokba, nézz ki jól amennyire lehetséges, piálj, fektess meg 16 éves kiscsajokat, ahogy tetszik. Azt hittem, hogy durvább a helyzet (nekem már egy jó éve elmúlt az a vágy is, hogy azt akarjam, hogy akarjak valamit).
2013. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!