Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves fiú vagyok, depresszió...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 éves fiú vagyok, depressziós. Fogalmam sincs, én mit tudnék adni egy lánynak, és úgy érzem, még jó ideig nem lesz barátnőm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudom, mi kell a lányoknak (erő, önbizalom, dominancia, rosszfiúság, titokzatosság, humor), de én képtelen vagyok ezeket megadni. Gyereknek érzem magam. Kimaradt a kamaszkorom, és tudom, az én koromban már milyen tűzön-vízen átesett tapasztalt csajok vannak. Nincs esélyem a lányoknál, a "kicsit szép" szinttől felfele rám se néznek. Nem tudom eldönteni, mit tanuljak, nem volt 20 évesen egy kapcsolatom, a kamaszkoromat a szobámba bezárkózva töltöttem, sokszor őrjöngve és keseregve. Mire vagyok jó? Mi lesz így belőlem? Hová jutnak az ilyen emberek?
2013. márc. 14. 22:13
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

"Nagyon rá vagy görcsölve a barátnő témára, pedig az egész nem ér annyit mint amennyi időt és energiát te erre ráfordítottál már most. "


Mindenki ezt mondja, de én ezt az érvet sosem értettem. Erről szól a világunk, mindent a férfi-női kapcsolatkeresés mozgat. Mi lehetne fontosabb, mint ez? Nekem ráadásul kimaradt ez az egész a kamaszkoromból. Nem tanultam meg igazán bízni barátokban, nem tanultam meg a társas kapcsolatok törvényeit, nem tanultam meg, milyen valaki mellett élni. Mi lehetne ennél fontosabb feladat számomra?

2013. márc. 16. 15:02
 32/49 A kérdező kommentje:

Na jó, figyeljetek, elmondom egyszerűen, hogy mi a baj: sosem éltem még igazán. Azért vannak ilyen ostoba gondolataim, mert nem tudom, mit veszíthetnék. Irigykedem azokra, akik nyíltak, közvetlenek, tele vannak barátokkal, sok élményük volt, és nem félnek mindentől. Akik képesek őszintén, boldogan élni. Ezt akarom elérni.



De nem tudom továbbra sem, hogy hogy kezdjek hozzá. Nem bízom az emberekben. A barátaim előtt is maszkot hordok. Amikor a napnál világosabb, hogy valaki kedvel és elfogad, akkor sem hiszem el (ilyen történt a közelmúltban). Bonyolult lény vagyok, tele önbizalomhiánnyal és félelemmel. Nem úgy nőttem fel, hogy voltak barátaim, akik hátbaveregettek, amikor valamit jól csináltam és kijavítottak, ha valami rosszul. Nem kaptam megerősítéseket. Sok emberrel összevesztem, a közelmúltban is, és ezek elbizonytalanítanak. Azt sugallják, hogy egy kiállhatatlan szörnyeteg vagyok. Hogy bennem van a hiba.


Amikor jó élményeket szerezhetnék, az agyamban levő képek meggátolnak benne. Rengeteg meghívást hagytam már ki azért, mert a beképzelt félelmeimre hallgattam, mert az emlékeimből merítve próbáltam megjósolni, hogy milyen lesz, és azok visszarettentenek. Árnyékok ellen harcolok, tele vagyok ilyen előregyártott félelmekkel és feltételezésekkel, még emberekről is. És senki nem lát ebbe bele. Soha, senkinek nem akartam rosszat, csak állandóan rettegek mások véleményétől, meg attól, hogy hülyén viselkedem, és ezért félelmemből ingerlékeny vagyok és összeveszek emberekkel.



Hogyan vetkőzzem le ezeket? ÉLNI AKAROK!!!!!!!! Élményeket akarok gyűjteni, tapasztalni akarok, barátokat akarok!

2013. márc. 16. 21:53
 33/49 anonim ***** válasza:

"Erről szól a világunk, mindent a férfi-női kapcsolatkeresés mozgat. "


A nagy lósz@rt már bocsánat. Aki ilyen szöveggel jön arra tökéletesen illik az, hogy kapcsolatfüggő! Bár lehet külön világban élünk, mert az enyémet biztos nem a női- férfi kapcsolatok mozgatják, ez csak 1 lehetőség a sok millió közül.


Nehogy már csak az legyen az élet hogy nőket kell hajkurászni, gyereket csinálni és dolgozni hogy el tudd tartani őket. A köldökzsinórommal fojtottam volna meg magamat, ha csak ez lenne az élet egyetlen értelme, és mindenkinek kötelező módon ezt a szabályt kellene követnie.


Hogy akarsz te barátot vagy barátnőt, ha saját magadat se vagy képes felvállalni, elfogadni? rinyálsz olyan dolog miatt ami már rég elmúlt.


Az jó hogy tudod milyen vagy, mert így legalább megvan hogy min kell(ene) változtatni.


Először ezen a téren kellene megingathatatlan rendet tenni, és utána jöhetnek a törékeny kapcsolatok.


"állandóan rettegek mások véleményétől, meg attól, hogy hülyén viselkedem"


Ezen látszik hogy nem vagy elfogadva magaddal. Ha el lennél lesz@rnád a másik véleményét, és nem érdekelne hogy épp mit mond. Ha meg te sem tudod elfogadni magadat, akkor másik személytől hogy várhatod el.


Ha most lenne egy barátnőd, akkor változna bármi is az életedben?


Adna egy kis motivációt, és félve, de bevállalnál pár sz@rságot miatta, de közben meg a saját dolgaidon görcsölnél ugyan úgy, ami elsőként téged, másodszor őt, harmadszorra meg a kapcsolatotokat őrölné fel.. (vagy épp fordítva, kérdés mennyire adnád ezt neki át.)


"Azt sugallják, hogy egy kiállhatatlan szörnyeteg vagyok."


Nem utalnak azok semmire. Ezt te magad gondolod csak.



Észre sem veszed, hogy saját magadnak gyártod a problémákat, és homokszemnyi méretűből hegynyi gondot csinálsz.


Hogy vetkőzd le ezeket?


-megbékélsz magaddal

-megbékélsz a múltaddal

-becsülöd azt amid van

-kifogások keresése helyett, inkább a megoldáson töröd a fejed. Nem lehet úgy házat építeni hogy azt mondogatod hogy "soha nem lesz kész, nehéz és leterhelő munka lesz amihez nincs erőm" De úgy igen, ha előveszel egy ásót és kiásod az alapot kezdésképp.

-sportolj


És ne jósolgass, nem vagy te se boszorkány se mentalista. Inkább gondold át hogy az adott dolognak mik lehetne a kimenetelei, és azokkal te nyersz e vagy sem.

2013. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy azt gondoljátok, hogy ostobaság attól tenni függővé a boldogságunkat, hogy más elfogad-e vagy nem, hogy hülyeség kapcsolatfüggőnek lenni. Igazatok van, nem lehet mindig öngyilkosság az első gondolatom, valahányszor egy lány elutasít és nem függhetek csak attól, hogy van-e épp, aki elfogad. De rájöttem, hogy nem is ez a probléma.



A probléma ennél mélyebb és súlyosabb. Az a baj, hogy nekem nemcsak barátnőm nincs, hanem úgy érzem, egyáltalán senki nincs, aki magamért szeret. Volt egy rossz időszakom kiskamasz-koromban, amikor egy társaság kiközösített. EZ akkor nagyon megterhelt lelkileg, és elhittem, hogy velem valami baj van. Állandóan kérdeztem a szüleimet, hogy "apu, én szerinted szerethető vagyok? szerinted én jófej vagyok? szerinted én vezetőegyéniség vagyok? szerinted én elég izmos vagyok?" stb. Minden nap ilyesmiket kérdezgettem a szüleimtől. És tulajdonképpen ők váltak az egyedüli visszajelzés-forrássá. A korosztályomra kollektíve megsértődtem amiatt, ami történt, és egy kívül helyeztem magam a "játékon". Felvettem egy kívülálló, kissé lenéző szerepet, és igazából középsuliban se nagyon lettek barátaim. Akik lettek azok azért lettek, mert felvettem egy flegma, poénos gyerek arcát, és nem magamért szerettek meg, hanem ezért az arcért. Ennek az álcának a fenntartása pedig minden erőmet felemésztette. Ez az igazság. Kimaradtam a barátkozásokból, közös kalandokból, kavarásokból. Én nem mertem soha átvenni a labdát vagy beszállni a játékba egy lányért, mert úgy éreztem, mindig mindenki engem néz, és nevet a "technikámon", ami szánalmasan fejletlen a koromhoz képest.


És tulajdonképpen ugyanazt csinálom ma is. Egész nap itthon ülök, sokat olvasok és rengeteget gondolkodok magamról. Olthatatlan kíváncsiság él bennem a világ megismerése iránt, amit minden tanárom imádott és elismert, ha valami érdekel, akkor addig nem nyugszom, amíg le nem ások az adott dolog legmélyére és mindent meg nem tudok. Most ez a képesség leginkább önmagamra irányul, magamat elemezgetem ezerrel. De ami a lényeg, hogy nincs SIKERÉLMÉNYEM és nem kapok ELISMERÉST. Ha valaki megdicsér, akkor sokszor könnybe lábad a szemem. Egy csomó emberrel összevesztem, egy csomó társaság kiutált és ebből azt a következtetést vonom le, hogy egy kiállhatatlan alak vagyok, aki senkinek nem kell. Senkinek NEM KELLEK. Az a jelenség, amit úgy hívok, hogy "ÉN VAGYOK", nem bír létjogosultsággal, nincs rá szüksége a Földnek, a társadalomnak. Meg se kellett volna születnem.


Így érzem, de tudom, hogy túlzok és nem az igazságot írom. Mert van sok ember, aki szeret és elismer. De senkit nem ismerek, akit érdekel mindaz, ami vagyok. Aki csodálkozna azon, hogy ilyen nagy a tudásszomjam és felnézne rám. Akik engem ezért hátba veregetnének. Én szeretem az embereket, de valahogy nem kellek nekik.

2013. márc. 21. 18:30
 35/49 A kérdező kommentje:
Nekem nem elég az, hogy mondjuk sportolok, eljárok valahova, vagy bármi más módon jól érzem magam. Én ADNI akarok a világnak, tanítani akarok embereket és segíteni akarok nekik. Nem elég az, ha ÉN jól érzem magam. Olyan vagyok, hogyha felfedezek valami érdekeset, azt rögtön meg akarom osztani valakivel, meg akarom mutatni, hogy együtt tudjuk és együtt érezzük jól magunkat. De nincs kivel megosztanom a dolgaimat.
2013. márc. 21. 18:32
 36/49 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linket. Többször már nem kell a figyelmembe ajánlanod, észrevettem és megjegyeztem.
2013. márc. 21. 19:30
 37/49 A kérdező kommentje:
Egyébként megnéztem, és látszik, hogy dilettáns vezeti az oldalt. Igénytelenül és helytelenül ír, a válaszai meg olyanok, mintha a Józsi bácsit kérdezném meg az utca végéből.
2013. márc. 21. 21:59
 38/49 A kérdező kommentje:
MIÉRT NEM ÍR SENKI?
2013. márc. 21. 22:42
 39/49 anonim ***** válasza:

Talán azért mert másnak megvan a maga élete és nem ül egész nap a gép előtt!


Oké, lehet hogy te úgy érzed senki sem szeret, mert nem kapsz visszajelzést, de ennyire fontos a visszajelzés? Ha téged boldoggá tesz az amit épp csinálsz, akkor csináld, ha meg meg akarod osztani akkor ott az fb, készíts egy oldalt vagy egy csoportot és akit érdeklődik a téma iránt, az csatlakozni fog hozzá.


Nem a megerősítését kell dolgozni, hanem magadért, és a haszonért. Ami lehet anyagi, vagy fejlődési haszon.


Engem is sok minden érdekel, de a környezetem le van maradva egy alap növényi szinten. Tudja hogy kell sms-t írni, meg mindenki akarja magának a legújabb ájfone ötöst, de a hogy nem használja ki a 200+e es telefon 1%át sem az már nem érdekli. Ezt el kell fogadni és vele együtt élni. Én jót mosolygok az ilyen embereken.


Amúgy ha nem csinálsz semmit, akkor miért is akarsz sikerélményt?


"én szerinted szerethető vagyok? szerinted én jófej vagyok? szerinted én vezetőegyéniség vagyok?"


Ezek meg felesleges kérdések. Kit érdekel hogy mást mit gondol rólad? Mindenkinek mást jelent a "jó" szóval más-más választ fogsz rá kapni. Ezeknek a tudatában meg az lesz a kérdésed hogy kihez is igazodj?


"szerinted én elég izmos vagyok?" - dolgozz meg érte és az leszel.



Gyártod te is a kifogásokat, hogy igazold a szerinted igazadat, közben meg csak kifogás gyártás megy 1000rel.

2013. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

"Oké, lehet hogy te úgy érzed senki sem szeret, mert nem kapsz visszajelzést, de ennyire fontos a visszajelzés?"



Igen, ennyire fontos. Az énképünk egyik meghatározó része a környezettől kapott visszajelzés. Valószínűleg te ebből nem csinálsz problémát, mert voltak jó barátaid, akiktől jó visszajelzést kaptál, ki tudtál állni magadért, volt önbizalmad és az az énkép alakult ki benned, hogy normális, egészséges ember vagy. Ez így normális. De ezeket nem mindenki kapja meg, és aki nem kapja meg egy bizonyos korban, az keresni fogja önmagát és bizonytalan lesz. Vagy ha mondjuk valakit állandóan gúnyolnak, akkor egy idő múlva már ő sem hisz magában.



"Ha téged boldoggá tesz az amit épp csinálsz, akkor csináld, ha meg meg akarod osztani akkor ott az fb, készíts egy oldalt vagy egy csoportot és akit érdeklődik a téma iránt, az csatlakozni fog hozzá. "


Nem érted. Olyat akarok, ahol csapatban dolgozhatok, és jó csapattal. És olyanokkal, akik jó fejnek tartanak és elismernek.


"Nem a megerősítését kell dolgozni, hanem magadért, és a haszonért. Ami lehet anyagi, vagy fejlődési haszon. "


De ez csak később jön! Egy gyereknek dicséretre van szüksége. Ha veszel két azonos képességű gyereket, akik közül az egyiket állandóan dicséred, a másikat meg folyton szidod, akkor az egyik egészséges, jó tanuló lesz, a másik meg egy rossz gyerek, akinek mindenféle baja van. Eljön aztán egy kor, amikor az embernek már nincs szüksége dicséretre, de az csak azután jöhet el, hogy túlesett azon a koron, amikor elhelyezi magát.



"én szerinted szerethető vagyok? szerinted én jófej vagyok? szerinted én vezetőegyéniség vagyok?"


"Ezek meg felesleges kérdések. Kit érdekel hogy mást mit gondol rólad? "


14-15 éves gyerek voltam akkor, aki épp kilépett egy olyan osztályból, ahol addig szekálták, amíg öngyilkos akart lenni, és nem volt egy normális barátja sem, aki kiállt volna mellette vagy beszélgetett volna vele. Persze, mai ésszel én sem tartom logikusnak. De ennyi év távlatából könnyű okosnak lenni.



"Gyártod te is a kifogásokat, hogy igazold a szerinted igazadat, közben meg csak kifogás gyártás megy 1000rel."



De ha valaki olyat ír, amit elfogadok és igaznak tartom, azt elismerem! Nekem nem az a célom, hogy mindenkit jól megcáfoljak, csak szerintem itt óhatatlanul sok a mellélövés, hiszen nagyon pontosan kell ismerni egy embert ahhoz, hogy érdemi tanácsot tudhassunk adni neki.

2013. márc. 22. 22:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!