Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hívő lány vagyok, komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hívő lány vagyok, komoly hitem van. A Biblia tiltja a paráznaságot házasság előtt de én állandóan felizgulok, benedvesedek. Nagyon nehéz türtőztetnem magam. Van valaki még így vele?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok van-e még így valaki és kérem értelmes válaszokat írjatok.

16/L



2014. máj. 21. 14:00
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy olvasva Dowd írását, ugye említette, hogy a kor fejlődött a bibliához képest, viszont az egyház középkori "agresszivitása" még mindig nem.


Nekem anno a sulimat katolikussá tették, amikor már oda jártam. A poén az, hogy úgy volt, aki már oda jár, annak semmi kötelessége nem lesz.

Később persze minden nap imádkozni kellett kétszer, hittan órára járni, havi egyszer templomba járni, aláíratni a misekönyvet egy pappal, hogy voltál, mert ha ezt nem mutatod be, először szaktanárit, utána osztályfőnökit, utána igazgatóit, meg ilyen-olyan fokozatú "beírást" kapta k a nem vallásosak.


(Néhány tanár arcát jó volt nézni, amikor rákényszerítették az imára...:D )

Régi "szép" idők.

2014. máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 Noydra ***** válasza:

Igen 29es, ezen sokat gondolkodtam már én is.

Támadhatatlanabb törvényeket hoztak, mint manapság. Akkor aztán nem voltak kiskapuk, hanem máglya. Ugye 30as? :D

Ez is mutatja az intelligenciád. 2000 éve átlagban megfeleltél volna agyban a kor követelményeinek. :)

2014. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

#31

Kaffkás voltam, amikor átvette az egyház. Én világi osztályba jártam hivatalosan. De mit az Isten ha nem mentem misére 3-as magatartás jegy, világiként minden xarért intő. Persze az egyházi "részlegben" sokkal többet is elnéztek, mert "gyónd meg vasárnap." Szóval köszi lehúztam ilyenek között pár évet nem véletlen az a véleményem ami...

2014. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

Dowd:


Igen, valami ilyesmi volt nálunk is, csak a magatartás jegyet azt hiszem nem vitték le, bár erre nem emlékszek, meg az nem is érdekelt.

Én azelőtt sem szerettem az egyházat, meg a hozzá fűződő dolgokat, de ez a suli rátett még egy lapáttal.


Bár szerintem kicsit szánalmas, hogy erőszakkal akarnak "híveket" szerezni. Tiszta sötét középkor, modern kivitelezéssel.

2014. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 Noydra ***** válasza:

34: Mit vártál? :D

Amilyen a tanításuk, olyanok a módszereik is.

2014. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem csak én vagyok vele így? :D Az általános sulit akkor vette át az egyház mikor negyedikes lettem. A középsulit meg akkor, mikor elsős lettem ott. Amikor jelentkeztem még nem volt az...


Igen bogárka, vissza kéne hozni a máglyán égetést, de az olyanokat kellene rátenni, mint te. Nagyon nem tudom elnézni azt, ha valaki vakon és tudatlanul éli le az életét, ráadásul másokra is rá akarja kényszeríteni. Az a gond, hogy nem is érted miről van szó...

2014. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Drek:

Igen, ugyan ez volt nálam is. Állami suliba mentem, aztán amint elvégeztem az első évet, a 2. már katolikusként kezdte... : D nagyon "örült" neki mindenki

2014. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

#35


Igen, nagyjából erről van szó.

Ha nem tiltaná a törvény simán lenne fizikai erőszak is, nem csak a napi zargatás. Mi a szent margitot "terror kicsiny házának" hivtuk." A kötelező ima oda is elkezdett bemenni, (világi osztályok) Mert ugye az elején lett pár egyházi osztály, aztán világit már nem is inditottak, igy pár évig a kettő egymás mellett ment ami "ki nem futott" a világi. Kerényi Lajos Atyát nagyon szerettem, Nagyon nagy arc, de ő nem is ez az agyilag zokni kategória, bár lövésem sincsen hogyan tudta megtartani ezt a gondolkodását. (elég hajlott korú már) Persze a katekizmust elmondta amit kellett, de ő pl: egyáltalán nem kényszeritett senkit semmire. Nem is vele volt a baj, hanem a többivel, meg ugye a körülöttük legyeskedő droid sereggel. (pár fanatikus mindegyik ilyen osztályban egyből volt) Szóval sok kis apró "odaszúrás", megvolt, és persze ahol lehetett próbáltak "hatni rád". Nem tűrik ha kérdezel, vagy ellenkezel.

2014. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 Noydra ***** válasza:
100%

Én biztos kiröhögtem volna őket a pícsába.:D

Az egész hittanoktatással is ezt tettem. Első áldozó még voltam, de annyira utáltam már bejárni hittanra, hogy utánna nem folytattam.

Furcsa módon pozitív emlékek a hittan órák számomra, mert tetszettek a mesék. Tényleg szerettem őket alsós koromban.

Aztán rájöttem, hogy ezeket nem csak hogy elhinnem, de követendő példaként és szabályokként kellene értelmeznem, akkor mondtam, hogy köszönöm elég lesz :)


Meg valami heti 3szor vitte volna el a délutánjaimat 11-14 éves koromig.

Hát ezek nem normálisak. Élni mikor fogok? :D

2014. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

Szerintem ne offoljuk szét a kérdező topikját :)

A kérdésére választ adtunk, remélem tudja/akarja hasznositani :)

2014. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!