Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le mindenhol a nőket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le mindenhol a nőket?

Figyelt kérdés
A nőkre szinte csak negatív sztereotípiát lehet hallani: rosszul vezetnek, dekoncentráltak, nem értenek ehhez, nem értenek ahhoz, mindenhol eltévednek és még sorolhatnám. De egy csomószor megkaptam én is, amikor valami nehezen ment, hogy nekem el lehet nézni, mert nő vagyok. A másik meg hogy sok embertől hallottam, hogy inkább férfiakat keresnek munkahelyekre, mert ők jobban értenek a dolgokhoz. És az a baj, hogy ez nemcsak vicces megjegyzésekben nyilvánul meg, hanem azt veszem észre, hogy sokan ezt halálosan komolyan gondolják.

2015. máj. 18. 21:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%

Sajnos tényleg ez van... nem bele kell törődni, hanem küzdeni ellene és kiérdemelni a tiszteletet (ami egyébként férfiak között automatikusan jár).

L

2015. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%

Te miről beszélsz ?


Ha egy munkahelyre embert keresnek napnál világosabb hogy a nőt veszik fel elsőnek.


Férfit max. akkor keresnek ha vagont kell pakolni 14 órában éjbérért.


Minden céghez, bankhoz, egészségügyben és kereskedelmi melókban üzletkötők mindenki nő.


Fényesre van nyalva a seggetek.

2015. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem nézik le mindenhol a nőket.
2015. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
2.: nem tudom, te milyen világban élsz. Én csak azt látom, hogy a tanáraim feszt megpróbálnak lebeszélni arról, hogy sebész legyek, mert nő vagyok és ők persze gyengék (kétszer akkora a karom, mint egyes srácoknak), meg hogy jaj, nem bírják a nyomást, meg jajj majd a gyerekek...
2015. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
28%

4-es nézd már meg hogy egy kórházban hány nő és hány férfi dolgozik.


1 férfi orvosra jut 100 ott dolgozó nő, és az a egy férfi is mennyit tanult és gyakorolt hogy ezt megtehesse.


Ha sebész akarsz lenni részemről csináld, engem ne zavar.

2015. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%

Mindenhol? Tényleg? Próbáltál már gyerekkel foglalkozó munkára jelentkezni férfiként? Esetleg rendőrségre menni azzal a problémával, hogy egy nő bántalmazott ("csak simán" vagy szexuálisan)? Bármilyen szervezet segítségét kérni ilyen okból (anyaotthon vagy bántalmazottak menedékhelye, csak férfi változatban)?Esetleg a saját gyerekeddel kapcsolatban felügyeleti jogot kapni? Akkor mi történne, ha hajléktalanná válnál férfiként és mi, ha nőként? Hallotál már hererákosok megsegítéséről szóló jótékonysági szervezetekről? Nem annyi, mint a mellrákosoké, ugye? Ha már mellrák, azt tudtad, hogy férfiak is megkaphatják? Valahogy róluk sosincs szó a kampányokban. Vagy ha egy pár úgy dönt, hogy a férfi marad otthon a gyerekekkel. Akkor arra mik a reakciók?

Amúgy a "minden pasi disznó", meg az olyan csodáááltaos megállapítások, hogy a pasik durvák, rossz szülők, rendetlenek, koszosak, a farkuk irányítja őket, előbb-utóbb megcsalnak, stb. totálisan nem azok a dolgok, amiket állandóan hajtogatnak róluk. (Csak nézz szét itt, az oldalon.)

Ha azt állítod, hogy csak a nőket bombázzák sztereotípiákkal és hátrányos megkülönböztetéssel bizonyos heyzetekben, akkor vagy nagyon fiatal/tapasztalatlan vagy, vagy pedig direkt nem veszel észre dolgokat.

2015. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
4: És? Miért kellene rájuk hallgatni? Kérdezőnek meg: Vannak ázsiai, dagadt, rendőr, szőkenő, vörhenyes, fekete, cigány, informatikus, matematikus stbstb sztereotípiák ezek ellen csak azért nem szólalsz fel, mert nem vagy egyik se, csak azért zavar mert nő vagy? Az élet szívás, ez van.
2015. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

nő vagyok, de eskü, hogy soha ilyesmivel nem találkoztam. sőt, pont az ellenkezőjét- párom szoftverfejlesztő cégnél dolgozik, lassan már csak azért is felvesznek nőket, hogy üljenek a sarokban és szépen mosolyogjanak, mert az 50%os nemi arány meg hasonlók. És nem azért nincsenek ott nők, mert diszkrimináció. Munkahelyeken manapság már a cég jó híréhez is hozzátartozik, hogy sok nőt vegyenek fel, ha direkt kikötik, hogy férfit keresnek, az általában valami fizikai munkáról szól.


Vannak valóban olyanok, akik őszintén szexisták, de a társadalom nagyobb része már óvakodik az ilyen jellegű megnyilvánulásoktól- mind szavakban, mind tettekben.


De az ilyen elcsépelt sztereotípiákon kívül (na jó, egy részét én is alátámasztom, borzasztó könnyen eltévedek akárhol és hihetetlen szelektív a figyelmem is, sőt, az eektromos cuccok javításához sem értek, kövezzetek meg), nagyobbrészt inkább humor formájában találkoztam ilyen dolgokkal- mint a rendőrviccek.

Én Magyarországon éppen nem azt látom, hogy nőként annyira hátrányban lennék. Bár ki tudja. Lehet, én mozgok más közegben, mint ami az átlagot képviseli.

2015. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
6 Ebben igazad van. De legalább valamiben ők is hátrányosan vannak megkülönböztetve, nemcsak a nők. Legalább az egyenlőség felé közelít a mérleg.
2015. máj. 18. 22:27
 10/28 A kérdező kommentje:
8 Én inkább csak a negatív megjegyzésekkel találkoztam, de azt nagyon sok helyen hallom non stop.
2015. máj. 18. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!