Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le mindenhol a nőket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le mindenhol a nőket?

Figyelt kérdés
A nőkre szinte csak negatív sztereotípiát lehet hallani: rosszul vezetnek, dekoncentráltak, nem értenek ehhez, nem értenek ahhoz, mindenhol eltévednek és még sorolhatnám. De egy csomószor megkaptam én is, amikor valami nehezen ment, hogy nekem el lehet nézni, mert nő vagyok. A másik meg hogy sok embertől hallottam, hogy inkább férfiakat keresnek munkahelyekre, mert ők jobban értenek a dolgokhoz. És az a baj, hogy ez nemcsak vicces megjegyzésekben nyilvánul meg, hanem azt veszem észre, hogy sokan ezt halálosan komolyan gondolják.

2015. máj. 18. 21:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19: ennyi örömöd legyen robikám mert ahogy elnézem másnak nem nagyon tudsz... Trollkodj facen kislány ne tedd a fejed név nélkül ;)
2015. máj. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ez csak szóban, megszokásként/hagyatékként valósul meg. A gyakorlatban mindenki azt hangoztatja, ami számára nem kedvező, már pedig ebbe nők és férfiak egyaránt beletartozhatnak. Az ilyen a nő gyenge, nem való munkára, ügyetlen, stb. kijelentések eredete a modernkor előtti időszakból ered, sok helyen még most sincs joguk mindenhez a nőknek. Hiába egyenrangú a nő és a férfi pl. Európában már jó ideje, attól a köznyelvből még nem lehet egy pillanat alatt eltüntetni ezeket a dolgokat. A szőke nős viccek is így maradtak meg, de ez nem jelenti azt, hogy minden szőke nő ügyetlen. A férfiak között is vannak bénák, bambák, hozzá nem értők, csak az ilyen eseteket kevésbé hangoztatják. Viszont egy dolgot nem vitathatunk: átlagosan a férfiak erősebbek, a nők viselkedéséből (legtöbbnyire szépség) pedig több félresikerült helyzet adódhat. Mindenki lehet a szakmájában jó, de mikor láttál már te olyan videót, ahol egy férfi ül a kocsiban, és a parkolóban ide-oda mozog? Férfiak között (hál istennek) kevesebb a "cicababa", már pedig ezeket a nőket hívjuk legtöbbnyire ügyetlennek.
2015. máj. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
minden sztereotípiának van alapja
2015. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
22%
a férfiak jobbak jóformán mindenben, ez már csak így van, gondolj bele! sport, zene, stb stb stb
2015. máj. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
47%

21


magaddal is kéne foglalkoznod hogy ne legyél ilyen csíra

2015. máj. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Jajj egy király duma királyrobitól... Nesze itt kapsz egy likeot te gengszter :D
2015. máj. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
14 Ütöttél meg már őt? Szerintem vegyél be nyugtatót. Ki nem állhatom a fenyegetőző, agresszív embereket.
2015. máj. 19. 15:15
 28/28 A kérdező kommentje:
22 Ebben van valami, de nekem akkor is rosszul esik. Bár az én környezetemben mindenki a hagyományos felállásra hivatkozik, hogy egy nőnek ki a feladata és egy férfinak mi a feladata. Az én családomban a nőnek a konyhában a helye, erre próbáltak nevelni engem is, de mivel nem sikerült, elég rossz viszony alakult ki a családommal. És ahol ilyen felállást látok, az benne semmi pozitív érzést nem kelt. Úgyhogy számomra reménykeltőek ezek a hozzászólások, megérte kiírni a kérdést. Én a környezetemben ennek mindig a szöges ellentétét látom. Nálunk mindig a férfi az úr és ez magától értetődő volt mindig is, más mintát nem nagyon láttam. Amúgy nem vagyok arabok, meg semmi, csak egyszerűen ilyen a környezetem.
2015. máj. 19. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!