Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a baj? Miért nem haladunk? (képekkel)

Figyelt kérdés

Barátnőm motiválatlan, rendetlen, sehova sem akar menni. Általában csak akkor van feldobva ha van pénzünk amit el lehet költeni, akkor kimozdulni is képes, amúgy nem. Nem értem.

Ha ez így megy tovább elhagyom.

Iszonyat rumli van, de semmit se tesz odébb, egy ideje néha én pakolok el, főleg utána, mert általában ő hagyja szét a dolgokat. Nincs már együttműködés. Mi történhetett?


Ez egy garzonlakás:

[link]


1 éve kezdtük el berendezni.

Még nincs kész. Szerintem van tennivaló bőven.

Én kezdem már kihasználva érezni magam, mert ha csak én pakolok, szerelek, építek, ő meg bejátssza a depresszióst, az elég lehangoló tud lenni. az elején volt lehangoló, most már inkább dühítő.

Az elején azért nyafogott, hogy nincs lent a járólap, stb, nincsenek polcok, nem tud hova pakolni, de mostmár egy csomó szekrényt meg polcot felpakoltam.


Lehet csak arra vár, hogy elköltözzek és valaki mással befejezhesse ezt az egészet?

Vagy őt egyszerűen nem érdekli annyira a normális élet mint engem, neki ez az állapot megfelel?


Egyébként nem olyan rossz ez a lakás nem? Albérlet helyett csináltuk meg, egy régi műhelyből.


2015. júl. 6. 16:16
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:

De van gyors megoldás: keresel egy sarkot, egy rakat dobozt, és oda BEKROD AZ ÖSSZES FELESLEGES CUCCOD, a szemetet meg bezsákolod. MOST! Talán az őt is motiválja.

Esetleg az üres üvegeken segíthetsz kalapáccsal, az mindig stresszelvezető.

2015. júl. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat! Úgy néz ki a közösség ereje mégis segíthet!

PencroftTivald

Úgy terveztük a jövő héten megyünk a balatonra, csak a párom most volt túl egy nehéz dolgon (egyetemi felvételi) és akkorra jön a pénzünk is. Valószínűleg jót fog tenni két hét, vagy talán egy hónap ott lent :) Bár eredetileg a földközi tenger volt a terv korábban. Nem baj, majd jövőre.


A műhelyben nagyon sok a szemét, azt mindenesetre nem mi, hanem az anyóspajtás halmozta fel, azokat gőzerővel dobáljuk ki, de csak 120 literes a kuka, ezért nehezen fér bele, az üvegek összetörése jó ötlet!

Most lassan felszabadul annyi hely, hogy a szerszámokat el lehessen oda helyezni.

A kádat és egyebeket pedig mielőbb befejezem, szerzünk dobozokat! Ez így tényleg nem állapot!


Esetleg azért ha valakit érdekel, ez volt a kiinduló állapot:

[link]

A végső befejezettet pedig úgy képzeltük el, hogy a lent látható tér egybenyílna a tetőtérrel galériaszerűen, a tetőtér többi részébe pedig átkerülne az ágy, a fürdőszobát pedig leválasztanánk egy üvegtégla fallal. Így egy fokkal már nagyobb lenne.

2015. júl. 7. 07:33
 63/63 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld rendszerezni a dolgokat. Például a nagyon fontos dolgok, ami a mindennapi élethez kellenek, pl. fürdés, alvás, étkezés, az legyen az első prioritás.

A másik meg, hogy legyen azért rendje a dolgoknak, hogy mit hova kell rakni, ha a barátnődnek kell ott helyben kitalálnia a dolgokat, az nem jó. pl. a cipőknek egy kisebb polcot lehetne, és akkor mindig oda teszitek. A konyhai dolgok se úgy össze vissza legyenek, sőt semmi ne legyen az asztalon, ahelyett legyen mindenek külön tárolója. Asztalon csak a temporális dolgok legyenek, vagyis amit épp használtok. Mosogató és a fürdő az össze van kötve? Külön kell választani, ha nehéz elvezetni a vizet, akkor is valahogy meg kell oldani. Fürdő legyen elszeparálva valami függönnyel a többi dologtól és csak tisztálkodó cuccok legyenek benne, és legyen tároló egység amire lehet rakni a cuccokat, mosdót tükörrel is illene már megcsinálni, az is fontos.


Szerintem csinálj néha díszítő dolgokat is , mert lehet, hogy te látod, hogy mi lesz a vége az egésznek, de a barátnőd 1 év után lehet, hogy kicsit lehangolt. Pl. kifested a falat, csempét, padlót a mosdóba (mondjuk az drága tud lenni).


Egy kisebb ebédlőasztal sokat tud dobni a dolgot, és akkor azon csak ebédeltek. Megteríteni szépen, hangulatosan, mondjuk ez emberfüggő, van aki nem szereti az ilyeneket, de az a jó ilyenkor, hogy akkor ad egy kis motivációt, hogy az asztal legalább rendben van, és nyugodtan lehet enni.


Például lehet, az a baja a barátnődnek, hogy mindig csak a gond van a lakással, és nem lát rációt, hogy egyszer ennek vége. Erre az a megoldás, hogy néha egy részét befejezed teljesen a lakásnak, és lehet benne gyönyörködni, hogy na lám ez is meglett és jól néz ki, a többi is ilyen lesz, és mindenki motiváltabb. De ha mindig csak a rendetlenség és problémák sorozata fogadja, akkor egy idő után alábbhagy a remény.

2015. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!