Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartott lennék ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltartott lennék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, főiskolás. A párommal élek főképp az ő fizetéséből apa lakásában (ő nem lakik itt, de fizeti a rezsit+a lakáshitelt amíg én nem végzek a sulival és nem találok melót). Apa fizeti azt is, hogy eljárnak iskolába (elég messze van) illetve ha extra kiadás jönne, abban is segít. Párom fizetéséből megy az étkezés, autófenntartás, háztartásba dolgok, állataink költségei stb. Én végzek minden házimunkát, főzök-mosok rá. Így, apa segítségével a párom kb. 120 ezres fizetéséből is tudunk félre tenni, mert már megtanultam okosan vásárolni -a háztartásra való pénzt csak én osztom be, plusz az internet-tévé csekket is mi fizetjük, bérelünk garázst, ilyesmik is bőven kijönnek. Ha tehettem, vállaltam diákmunkát, de sajnos csak minimális pénzt tudtam vele keresni (az elmúlt időben az egészségi állapotom nem engedi, hogy dolgozzak, de itthon igyekszem "kompenzálni", illetve a tanulmányaimat végezni).
2015. dec. 1. 22:18
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem szeretném részletezni.
2015. dec. 1. 22:41
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy teljesen korrekt helyzet,szituáció,minden szempontból. Ne izgasd magad, nem vagy eltartott.
2015. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

#10-esnek elgurult a stresszlabdája:D

Kérdező!

Tanulsz,a párod dolgozik,apád besegít (ez teljesen normális),még félre is tudtok tenni.

Ha tudsz diákmunkázz,ha nem,vagy nem szükséges, anélkül is megéltek, akkor ne csináld.

Ne foglalkozz az itteni rosszindulatú balafaxokkal, sok az unatkozó egyén az interneten...

2015. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%

Ha azt veszem hogy egyetem mellett gyakornokként keresek nettó 140-150-et miközben főzök mosok magamra és külön élek, akkor igen, eltartott vagy. De az én esetem speciális...


Szerintem egyetem alatt még egyáltalán nem akkora dolog, hogy a szüleid segítenek, azonban az, hogy a barátod pénzére is támaszkodsz, nekem furcsa, én ezt nem tudnám elviselni.

2015. dec. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
14-es, mit tanulsz? :O Én is gyakornok vagyok, több helyen is, de az meg is marad klasszikus gyakornok értelemben tehát egy forintot se látok belőle. Tehát te az én helyzetemben nem laknál a pároddal?
2015. dec. 1. 23:18
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

A barátja pénzére, de azt itt mindenki elfelejti,hogy az apja lakásában laknak,aki fizeti a rezsit,lakáshitelt.

Akkor most mi van?

Ki támaszkodik kire?

2015. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Amúgy tény, nagyon jó helyzetben vagyok. Apa már kb. 10 éves korom óta fizeti a hitelt azért, hogy én majd itt lakhassak. :) Ő így tervezte nekem.
2015. dec. 1. 23:21
 18/26 anonim ***** válasza:
75%
Gazdaságinformatikus vagyok... Azt még megjegyezném hogy csak 21 éves, így te két év előnyben vagy de még mindig nincs rendesen fizető gyakornoki helyed. Az hogy azt tekinted klasszikusnak hogy nincs fizetés az már rég rossz, én biztos nem dolgoznék senkinek sem ingyen. Az hogy a barátod fizetéséről úg beszélsz, hogy "tudunk belőle félretenni" nekem az a furcsa. Egyelőre csak együtt vagytok, nem a férjed, hogy közösnek tekintsd amit megkeres. Én egy percig sem gondolnám a barátom pénzéről hogy bármi közöm is van hozzá. Közös programokkor meghív erre arra, de amit ő keres az az övé (ez maximum házassággal módosul némiképp de ott is fontosnak tartom hogy mindkét fél megálljon a saját lábán)
2015. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
3 éve együtt élünk. Az első perctől fogva egyértelmű volt, hogy ami az enyém az az övé is, és fordítva. Együttéléskor azért máshogy megy, mint járáskor. Természetesen akkor nem lenne "miénk", de így el sem tudom képzelni, hogy ne így legyen. Gyakorlatilag az együttélés olyan mint a házasság, utána se változna semmi. Az én "szakmámban" nem fizetnek a gyakornokságért semennyit SEHOL, csak megjelenést biztosítanak. Erről nem én tehetek, senkinek nincs rendesen fizető gyakornoki helye. Csak a megjelenést kapom a munkáimért, ez van.
2015. dec. 1. 23:36
 20/26 aperitif ***** válasza:
77%

#18, a kérdező élettársi közösségben él a barátjával, tehát nyugodtan beszélhet úgy, hogy "spórolunk". A közös háztartás, közös kassza megegyezés kérdése, és nem az anyakönyvvezető döntése.

Ezen túl a fiú ingyen lakik a lány lakásában, a rezsit is a papa fizeti, ha ezt összevetem azzal a 60 ezer forinttal, amit a lányra költ, hát bőven megéri neki.


Amúgy meg nincs abban semmi degradáló, hogy amíg valaki tanul, addig eltartott. Amikor én fiatal voltam, akkor teljesen természetes volt, hogy a szülők eltartják a középiskolás, illetve a nappali szakos főiskolás, egyetemista gyerekeiket. Igaz, akkor a nappali szak azt jelentette, hogy reggeltől délutánig az egyetemen voltunk, utána meg lehetett otthon tanulni.

2015. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!